Ponadto wiemy że im młodszy zawodnik, tym szybciej trenuje(to zdanie nie tyczy się treningu ogólnego). Dla treningu ogólnego szybkość treningu pozostaje taka sama nie zależnie od wieku gracz(tak samo 18to latek trenuje co 40to latek). Do jakiego wieku trenuje zawodnik? Wydaje się do końca kariery. Ale… im zawodnik starszy tym wolniej trenuje. A od 33 roku życia notuje spadki w skillach. Im starszy jest ponad 33 lata tym te spadki są większe. Z własnego doświadczenia widziałem kiedy mój 34 latek skoczył w kozłowaniu kiedy zaliczył 48+ przy treningu 1na1 dla SF/PF(sezon 22).
Jeżeli zawodnik w tygodniowym cyklu treningowym rozegra na trenowanej pozycji 48+(będzie miał takie oznaczenie w oknie „Zarządzaj drużyną”) tzn., że zaliczy 100% możliwego treningu. Jeżeli zagra mniej minut, to otrzyma mniejszy udział w treningu. O ile mniej tego dokładnie nie wiadomo.
Poziom trenera wpływa na szybkość treningu. Im wyższy poziom trenera tym szybciej będą skakać skille(poza treningiem ogólnym). O ile kolejne poziomy trenera są lepsze od poprzedniego? Nie wiem ani o ile procent jeden jest lepszy od drugiego ani o ile skoków na sezon. Jedno jest pewne im wyższy poziom trenera tym gracze lepiej trenują(„szybciej skaczą” w umiejętnościach), ale też większy koszt jest jego pozyskania oraz utrzymania.
(poprosiłbym o link z % o ile pensje rosną w zależności od poziomu).
W treningu zawodników istotny jest ich potencjał. Wyróżniamy poziomy potencjału:
(0)spiker
(1)grzejący ławkę
(2)rezerwowy
(3)pierwszy rezerwowy
(4)podstawowy zawodnik
(5)gwiazda
(6)allstar
(7)wieloletnia gwiazda
(8)supergwiazda
(9)MVP
(10)historyczny zawodnik
(10+)legenda koszykówki
Tutaj znajdują się linki do kalkulatorów potencjału.
http://bbtools.x10.mx/potencjal/index.phphttp://www.buzzer-manager.comJa zalecam trenowanie od potencjału gwiazda. Niższy poziom uważam że to strata czasu i energii.
link do treningu przekrojowego:
http://www.buzzerbeater.com/community/forum/read.aspx?thr...wątek z forum z wersją angielską i tłumaczeniem "wolnym"
(192359.11)Oraz elastyczności:
http://www.buzzerbeater.com/community/forum/read.aspx?thr...Czy wzrost wpływa na szybkość treningu? Tak wpływa. Już w samej instrukcji wyczytamy choćby przykład:
"Zbiórki: Dobry zbierający częściej odzyskuje piłkę po niecelnym rzucie. Zwróć uwagę, że wzrost jest już uwzględniony w pokazywanym poziomie cechy zawodnika. Gracz mający 2,20 m i niski poziom zbiórek jest po prostu kiepski w zastawianiu się pod koszem i nie będzie łapał dużo zbiórek. Będzie się jednak szybciej uczył..."
źródło:
http://www.buzzerbeater.com/community/rules.aspx?nav=Nome...Z doświadczenia wiem, że wzrost na pewno wpływa na szybkość treningu zbiórek i kożłowania. Miałem trenowanych zawodników w jednym czasie o wzroście 203 cm i 193 cm. Widoczne było, że wyżsi zawodnicy zanotowali skok więcej w zbiórkach, ale zostało to powiedzmy wyrównane skokiem w kozłowaniu u niższego. W sumie w całości jest to coś za coś.
Na pewno też odczułem wpływ wzrostu na trening IS i ID. Trening 23 latka o wzroście 183cm z trenerem level 6:
do skoku w ID potrzebowałem: 5 pełnych treningów ID + 2 pełne IS + 1 trening DV dls SF/PF(czyli przekrojem wskoczyło ID). Natomiast skok w IS zajął mi 4 tygodnie trenowania IS i dodam że wtedy ten zawodnik miał już 24 lata. Więc odwołując się do kalkulatora kinga, gdzie widzimy że trening IS i ID ma nie mal identyczną wartość, to stwierdzam, że wzrost bardziej wpływa na trening ID niż IS.
Jakie są bliższe wartości to nie wiem. Jest taka stronka:
http://buzzerbeater.wgz.cz/rubriky/coach-height-and-age-a...Posiada ona błędy, ale wiem że są osoby które się na nią powołują. Więc podaje do własnych przemyśleń.
O czym jeszcze pasuje wspomnieć nowym użytkownikom w temacie treningu?
Last edited by Mario at 3/31/2013 11:08:10 AM