BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - Przemówienia kandydatów

NT - Przemówienia kandydatów (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
122480.2 in reply to 122480.1
Date: 12/14/2009 10:23:15 PM
Overall Posts Rated:
99
Dlaczego?

Przyznam sie, że sam zadawałem sobie to pytanie i odpowiedź jest chyba prosta, bo mam jeszcze coś do udowodnienia sobie i innym. Mimo tylu sezonów gry w BB nie czuję się wypalony. Wielu powie że osiągnąłem wiele, ale dla mnie to nie jest kres moich możliwości. Nie zadawałem się tym co mam, zawsze wolę patrzeć przed siebie. Poza tym chce osiągać wyznaczone cele. Kiedyś w rozmowie z vinnim (Wywiad z selekcjonerem polskiej kadry U-21 hatchetem (wywiad przeprowadzono 21.11.2008) padło pytanie:

Jakie są twoje cele klubowe na nadchodzący sezon?
Ja mam 1 cel niezmienny od 3 sezonów. Dajcie mi wreszcie garnek z wypisaną nazwą "Puchar Polski" :)

Długo to trwało, ale dopiąłem swego. Było ciężko ale potem satysfakcja była większa. Następnym krokiem była obrona garnka i to też się udało. 3 zdobyć chwilowo się nie udało ... ale nowy sezon idzie, a ja lubię osiągać wyznaczone cele :)

Natomiast nigdy nie ukrywałem, że moim celem jest poprowadzenie dorosłej reprezentacji, dlatego nadal do tego dążę startując w tych wyborach. Nadal mam cel do osiągnięcia i nie jest nim tylko zostanie selekcjonerem, ale też wyjazd na Mistrzostwa Świata. Na Mistrzostwach Europy już grałem, ale chce iść dalej, chce zagrać na Mistrzostwach Świata i kilku ekipą pokazać, że umiemy grać w kosza.

Ja.

Imię: Bartłomiej
lat: 24
miejsce przebywania: Warszawa
zajęcia: "dom, praca, szkoła" czyli studia, praca praca i doglądanie mojej Kochanej kobiety :)
zainteresowania: turystyka, dobra książka, stary film.

BB i Ja.

W BB od 3 sezonu.
- wygrana III liga
- wygrana II liga
- 5 sezonów gry w PLK
- 5 półfinałów Pucharu Polski
- 2 razy w BBB
- trener U21
Sukcesy:
- Zdobywca i obrońca Pucharu Polski w sezonie 8 i 9.
- trener u21 w sezonie 6 i 7
- 1/16 BBB w sezonie 10
- awans z U21 do ME
- 1/2 Pucharu Pocieszenia z U21


Ja i kadra:


- Wielosezonowy scaut.
- trener u21
- trenowałem Rocha Kupsa a obecnie w drodze do bram kadry młodzieżowej jest niejaki Olgierd Radoń, zapamiętajcie to nazwisko ;)

Moje selekcjonowanie.

- nie będę się bał wciskać TiE, ustawiać TiE czy umawiać się na podwójne TiE. Jeśli chcemy coś osiągnąć musimy od początku walczyć o cele maksimum, a tych nie osiągniemy bez entuzjazmu.
- koniec zabawy w kotka i myszkę pod tytułem selekcjoner sobie, trenerzy graczy sobie. Jeśli ktoś mi będzie obiecywał że dopilnuje minut a tak nie będzie, nie będę czekał na kolejne treningi a potem jeszcze następne i następne. Zbyt wiele razy mieliśmy problemy z formą i nazbyt wiele razy można było tego uniknąć pilnując minut. Posiadanie reprezentanta to nie tylko flaga przy nazwisku to też pewne poświęcenie.
- W kadrze grają najlepsi, ale jeśli mogę wybierać między porównywalnymi graczami, to zawsze wybiorę tego z którego trenerem mam kontakt i jest on rzetelny.
- Zaczynamy od 0. Jeśli zostanę selekcjonerem nikogo nie będę faworyzował, nikogo nie będę skreślał. Powołam niezbędnych do osiągnięcia celów, ale kontuzje, forma mogą zawsze wymuszać jakieś zmiany. Dlatego warto trenować nawet jeżeli gracz nie jest w kadrze.
- Farmy ... przykład pensji graczy pokazuje, że utrzymanie szczególnie podkoszowych zawodników jest kłopotem, dlatego ze swojej strony postaram się dopilnować aby w miarę naszych możliwości, utalentowani gracze wracali na ojczyste boiska.

PS. Jeżeli będę miał taką możliwość szczegółowy plan odnośnie kadry przedstawię w wątku wyborczym.

Dzięki waszym głosom, mojemu doświadczeniu i wysiłkowi wielu ludzi nad odpowiednim treningiem naszych zawodników możemy naprawdę wiele osiągnąć.




Last edited by hatchet at 12/15/2009 6:34:07 AM

This Post:
00
122480.3 in reply to 122480.2
Date: 12/15/2009 10:26:30 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Kilka słów o mnie

Mam na imię Sebastian i jestem już trochę doświadczonym życiowo człowiekiem :) Mam żonę, wspaniałe dzieciaki i czuję się szczęśliwym. Mieszkam w Krzyżakowie…jakby ktoś chciał rozszyfrować to podpowiem w Malborku.

Swoją przygodę z BB rozpocząłem pod koniec 4 sezonu ale tak naprawdę grę przez duże G datuję na 6 sezon. Od tego czasu moja drużyna robiła stałe postępy co zaowocowało awansami do III a później II ligi. W zakończonym niedawno sezonie mimo wygrania fazy zasadniczej poległem jednym punktem w finale swojej konferencji ale do dzisiaj się z tym pogodzić nie mogę ;) Nie składam jednak broni i w kolejnych sezonach będę walczył o coraz to wyższe cele.
W sezonie 9 zostałem wybrany na selekcjonera NT.

Wydaje mi się że jestem osobą znaną przez większość aktywnych managerów w BB. Często jestem na forum i staram się pomagać wszystkim jeśli oczywiście potrafię  Zresztą myślę, że mojej obecności tam nie da się nie zauważyć;)
Organizuję niemal od początku PJ3B – najpierw z m4tim a ostatnio z Dejviddem. Organizowałem też konkurs na mecze reprezentacji w sezonie 9.

Kadra

Z kadrą jestem związany od 8 sezonu, kiedy to przez sezon pracowałem jako skaut młodych C. Po wyborach musiałem przekazać swoje obowiązki nowemu skautowi, którym został kozlik4 i myślę, że wszyscy przyznamy iż była to świetna personalna decyzja.
Praca z NT jest niesłychanie wymagająca i ciężka do udźwignięcia bez odpowiedniego doświadczenia. Sam się o tym szybko przekonałem… Gdybym wtedy wiedział o kilku rzeczach o których wtedy nie wiedziałem pewnie moja kadencja wyglądałaby inaczej. Chodzi mi głównie o tą mityczną już przekładankę. Jeden rozmyślnie odpuszczony mecz dla nabicia entuzjazmu wrzucił nas do takiej grupy, z której nie udało się zakwalifikować do MŚ.
W ostatnim sezonie graliśmy w Pucharze Pocieszenia i moim zdaniem tylko szczęścia zabrakło by pokonać Litwę i powalczyć nawet w finale…
Zdaję sobie sprawę z tego, iż będę narażony na zarzuty ze strony swoich przeciwników w wyborach o brak sukcesów. Nie są to zarzuty bezpodstawne, bo faktycznie sukcesu w postaci wyniku sportowego z NT nie osiągnąłem. Jednak jestem przekonany o tym, że to tylko kwestia czasu, kiedy nasza reprezentacja odniesie znaczący sukces. Wiem, że jestem w stanie do tego ją poprowadzić, zebrałem niezbędną wiedzę i doświadczenie, wiem kim i jak grać aby dążyć do tego celu.
Przez całą moją kadencję w NT grali najlepsi zawodnicy jakimi dysponowaliśmy. Owszem, zdarzały się sytuacje, kiedy ze względu na różne okoliczności grali w kadrze zawodnicy starsi lub nie trenowani ale moim zdaniem nie miałem wtedy wyboru. Generalnie jednak można zaobserwować, że przez ostatnie 2 sezony w kadrze nastąpiła wymiana pokoleń, która jeśli pozostanę selekcjonerem będzie trwała nadal.
Pozostaję w kontakcie z większością właścicieli naszych zawodników i przedstawiam im swoją wizję treningu oraz przypominam o formie. W 9 sezonie forma była naszą słabą stroną… Jednak sezon 10 pokazał, że można wypracować kompromis z Prezesami pomiędzy kadrą a klubem.
Zmieniłem zasady podziału zawodników z draftu tak abyśmy nie mieli absurdalnych sytuacji, kiedy mamy zawodnika o wzroście 185 cm i potencjale alstar w bazie C…
Doprowadziłem do wprowadzenia w system szkolenia nowych skautów. Jak pokazuje ich praca są to osoby kompetentne i świetnie wywiązujące się ze swoich obowiązków.
Współpracowałem z Leszkiem i nadal mam (mamy ) plan jak to robić z zawodnikami, którzy ukończyli właśnie 21 lat.

Przepraszam ale tak się rozpisałem, że brakło miejsca w jednym poście :) Dokończenie znajdziecie w kolejnym :)







Last edited by Mr.President_ELIT at 12/15/2009 10:27:12 AM

This Post:
00
122480.4 in reply to 122480.3
Date: 12/15/2009 10:30:28 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
A oto ciąg dalszy :)

Rozpocząłem w Polsce zakładanie farm. Udało mi się przekonać Kędziora do tego aby nie kończył gry w BB tylko zrobił coś dla NT. Doprowadziłem do powrotu Wiśniewskiego do Polski tak abyśmy tu mogli go nadal szkolić i dbać o formę, gdyż moim zdaniem jest to jeden z kluczowych zawodników w NT. Ktoś niedawno napisał na forum, że JW. w formie czyni różnicę…. i już niebawem zobaczycie tę różnicę :)
Wiśniewski jest w pierwszej u nas farmie ale jeśli zostanę na stanowisku to swoją pracą i zaangażowaniem udowodnię wam, że nie jedynej… Mam już nawet pewien plan ale szczegółów na razie zdradzić nie mogę…

Co dalej

Jeśli pozostanę selekcjonerem będę w dalszym ciągu rozwijał system skautingu wprowadzając do niego nowe i kompetentne osoby, ponieważ część naszych „starych” skautów ma pod opieką tak wielu zawodników, iż nie są w stanie czasem wszystkiego ogarnąć.
Dalsze, sukcesywne wprowadzanie młodych zawodników do NT czego przykładem jest Grzona, który zadebiutował wczoraj w NT.
Będę utrzymywał dobre kontakty z właścicielami obecnych i przyszłych reprezentantów, wpływał na ich cykl szkoleniowy oraz formę.
Jak wspomniałem wyżej mamy razem z Leszkiem i niektórymi skautami koncepcję na współpracę z właścicielami młodych zawodników, którzy skończyli 21 lat a mają umiejętności i potencjał ku temu aby już niebawem stanowić ważne ogniwo naszej reprezentacji.
W reprezentacji tak jak dotychczas będą grali najlepsi. Przy dwóch porównywalnych zawodnikach o powołaniu decydować będzie czy zawodnik jest trenowany czy też nie.
Jak pokazałem już wcześniej nie boję się ryzykować choć nie za wszelką cenę. Jak pokazał ten sezon nie tylko entuzjazm się liczy, bo w Pucharze Pocieszenia wysoki entuzjazm nie dał faworytom nawet półfinału… A więc TiE jak najbardziej ale nie zawsze…
Będę rozwijał powstawanie farm tak abyśmy to my wspólnie – tak jak w przypadku JW. – mogli decydować o jego rozwoju i cieszyć się jego znakomitą grą w NT.


Dysponuję czasem i jestem w stanie dużą jego część spożytkować na potrzeby naszej reprezentacji.
Mam nadzieję że nadal dane mi będzie sprawowanie funkcji selekcjonera i udowodnienie, że jednak NT pod moim kierunkiem może być liczącą się siłą w BB.
Proszę o wasze głosy jeśli wy również w to wierzycie.


This Post:
00
122480.5 in reply to 122480.1
Date: 12/16/2009 6:12:22 AM
piekny smok
III.12
Overall Posts Rated:
55
witam wszystkich entuzjastów wyborów.

Dlaczego kandyduję?

Jestem jednym z tych który się na tym zna .

Jeżeli wybierzecie kogoś kto nie będzie spełniał waszych oczekiwań to przypomnijcie sobie ,że mieliście wybór.

Jestem nowy w BB ale nie nowy jeśli chodzi o trenowanie - na live też to robię cały czas i doświadczam na sobie wszystkie porażki i sukcesy.

Najważniejsze jest to , że sukcesy przyjdą ale trzeba na nie zapracować.

Każdy talent można zmarnować.

Nawet jak nie zostanę wybrany będę wspierał trenera reprezentacji i odpowiem na wszystkie jego zapytania i postaram sie rozwiązać problem.

Polska reprezentacja BB to zaszczyt i ciężka praca.

Polska reprezentacja to coś więcej niż honor i ojczyzna.

Polska reprezentacja musi się rozwijać tak jak chce tego społeczność BB.

Jacek goodwill i jest OK

Message deleted
From: Big Z
This Post:
00
122480.7 in reply to 122480.5
Date: 12/16/2009 5:49:43 PM
Overall Posts Rated:
6363
Dane personalne:
Nick: Big Z
Imię: Zbyszek
rocznik ‘78
praca: męczę studentów na uczelni ekonomicznej :)
charakter: bezkonfliktowy

Doświadczenie w BB:
Klub: Rosomaki NS, PLK
Gram od 4 sezonu. Przeszedłem drogę od IV ligi do PLK.
Z powodu szybkich awansów, moja drużyna zazwyczaj należała do najtańszych w lidze więc musiałem się nauczyć jak wygrywać z drużynami silniejszymi od mojej :)
W 5 sezonie wylosowałem w drafcie Tyberiusza Zelka, który dzięki zróżnicowanemu treningowi stał się podporą klubu i zapchajdziurą w reprezentacji (do tej pory grał już w NT jako SF, PG i PF) :)
W minionym sezonie, dzięki znakomitej postawie wszystkich zawodników i personelu klubu, Rosomaki zdobyły Puchar Polski i awansowały do PLK (po raz drugi)
Nie mam doświadczenia w prowadzeniu reprezentacji. Na początku będę potrzebował wsparcia poprzednich selekcjonerów i skautów. Nie mam z nikim konfliktu więc nie przewiduję trudności we współpracy.

Czego można się po mnie spodziewać:
- BB traktuję jako zabawę i miłe spędzanie wolnego czasu. Nigdy nie zapomnę ustawić składu, ale nie obiecuje że będę oglądał wszystkie mecze na żywo i będę dostępny w BB przez 24h na dobę :)
- nigdy nie powiem złego słowa o moich poprzednikach i następcach na fotelu selekcjonera
- w kadrze będę preferował zawodników w formie i dobrymi bokami
- niezależnie od wyników kadry, nie zamierzam kandydować na drugą kadencję :)



Last edited by Big Z at 12/18/2009 4:22:41 PM