BuzzerBeater Forums

BB Latvija > Sienas avīze " Latvijas BB Ķēķis"

Sienas avīze " Latvijas BB Ķēķis"

Set priority
Show messages by
From: Neho
This Post:
11
143200.1
Date: 05/07/2010 18:58:01
Overall Posts Rated:
3232
Sveiki dārgie kolēģi, šodien sanāca pasēdēt un padomāt. Un tādos brīžos rodas spožas domas (protams ne vienmēr, bet, ceru, ka šoreiz tā būs). Mūsu kopienā kaut kā viss ir pieklusis. Protams, jāpriecājas, ka kašķi beigušies, bet diemžēl tās mazās diskusiju paliekas ar. Tāpēc es nolēmu, ka vajag kaut kā uzfrišināt šo BB Pasaules nostūri.

Tādēļ es jums piedāvāju Sienas avīzi "Latvijas BB Ķēķis". Es ceru, ka kāds no mūsu kopienas man pievienosies ar svaigām baumām, viedokļiem par spēli, intervijām un citām blēņām, kas liks mums padomāt vairāk par šo spēli un kļūt aktīvākiem un varbūt parādīt Honkongai, kur vēži ziemo un pārspēt viņu rekordu spēlētāju pieauguma ziņā.

Tā kā piesakieties un padarīsim šo spēli mums interesantāku un jautrāku.
_________________________________________________
Tāpēc es jums piedāvāšu pirmo sienas avīzes rakstu:

Latvijas BB Slavas zāle.

Latvija BB Pasaulē atrodama kopš 3. sezonas. Kādi tad sasniegumi Latvijas komandām pašu mājās sakrājušies.

Vienmēr jāatzīmē pirmie:
Pirmais kausa ieguvējs - BK K.O. real (51726), Savukārt Virslīgas titulu pirmā ieguva komanda, kura diemžēl 5. sezonā beidza pastāvēt - Tvarkele

Latvijas Kausa ieguvēji no 3. - 11. sezonai
BK K.O. real (51726)
CLUB Purvs (51596)
BK TUKUMS (51802)
BC Rigas Terreble Team (51589) - pirmā komanda, kas ieguva kausu spēlējot Virslīgā. Kopš šī brīža Kausu ieguvušas tikai Virslīgas komandas.
SK Valmiera (51583)
Laachi (146850)
Laachi - pirmā komanda, kas ieguvusi kausu 2 reizes pēc kārtas.
BK TUKUMS
BK TUKUMS

* BK TUKUMS - 3 kārtējs Kausa ieguvējs (5., 10. un 11. sezonas)
Laachi - divkārtējs Kausa ieguvējs (8. un 9. sezonas)


Virslīgas sasniegumi:

Virslīgas čempioni no 3. - 11. sezonai


Tvarkele
Ventbunkers (51614)
Jurmalas Žiperi
BK TUKUMS (51802)
Laachi (146850)
Laachi
Laachi
BK TUKUMS
Laachi

No 3. līdz 7. sezonai Vīrslīgas titulu ieguva 5 komandas, kas to iespēja savā pirmajā sezonā virslīgā. Jāatzīmē, ka 9 sezonu laikā šo titulu izcīnījušas tikai 5 komandas. Kopš sestās sezonas to ieguvušas tikai 2 komandas, kas pēdējās 5 sezonās dominē Latvijā:
Laachi - 4 reizes (iespējot to izdarīt 3 sezonas pēc kārtas) - 7., 8., 9. un 11. sezonās
BK TUKUMS - 2 reizes- 6. un 10. sezonās.

Jāatzīmē, ka Laachi visas 5 sezonas, ko pavadījuši Virslīgā ir spēlējuši finālā.


Kā ievērības cienīgs sasniegums jāmin arī nu jau 202 nospēlētās spēles Virslīgā, ko 9 sezonu laikā iespējuši 2 klubi
Broken Roses (51637)
CLUB Purvs (51596)


Virslīgā vairāk kā 100 spēļu 5 sezonu laikā aizvadījušas 12 komandas:

Broken Roses (51637) - 202
CLUB Purvs (51596) - 202
CC13 - 195
chernobilas wolves (51600) - 174
BK TUKUMS (51802) - 166
BC Cleberg - 160
BC Rigas Terreble Team (51589) - 155
Laachi (146850) - 146
BK Litriņš (51797) - 132
SK Valmiera (51583) - 129
Jurmalas Žiperi - 118
BK Rīgas Plēsoņas (51747) - 109

Kā ievērības cienīgs fakts jāatzīmē, ka Broken Roses komanda visas 9 sezonas ir spēlējusi Virslīgas Play Offos.

Visbeidzot pēdējie fakti - Izcīnīto uzvaru skaits Virslīgā - TOP5 (Vienīgās komandas, kas izcīnījušas vairāk kā 100 uzvaru Virslīgā)

BK TUKUMS - 139
Broken Roses - 134
Laachi - 128
CLUB Purvs - 113
CC13 - 106

Īpaši jāpiemin Laachi un BK TUKUMS, kuru uzvaru procents Virslīgā ir, attiecīgi, 88.1% un 83.7%. Tuvākajam sekotājiem ir ~ 65% (BK Litriņš un Broken Roses), bet pārējiem zem 60%.

______________________________________________

Tāda nu ir mūsu Slavas zāle, kurā Valda 2 klubi, kuri pašmāju turnīros izcīnījuši 10 no 12 tituliem pēdējo 6 sezonu laikā.
______________________________________________

Ceru uz atsaucību šī pasākuma attīstīšanā ar interesantiem rakstiem par BB.

From: zemgalis

To: Neho
This Post:
00
143200.2 in reply to 143200.1
Date: 05/08/2010 03:48:31
Overall Posts Rated:
1818
Vienkārši ģeniāla ideja un ļoti labs raksts. Kad beigsies skola es ari varētu pamēģināt kko tādu uzcept un piedalītes šajā projektā

Last edited by zemgalis at 05/08/2010 03:52:54

From: tomats

To: Neho
This Post:
00
143200.3 in reply to 143200.1
Date: 05/08/2010 07:57:02
Overall Posts Rated:
4343
Lielisks darbs...
es ar varētu piebiedroties un mēģināt kautko uzrakstīt..

From: Neho

This Post:
00
143200.4 in reply to 143200.3
Date: 05/08/2010 10:54:03
Overall Posts Rated:
3232
Laipni lūgti. Es tā padomāju, ka nebūtu slikti kādu interviju arī no ārzemju menedžeriem, bet manas valodas zināšanas to neļauj.

From: marcis

To: Neho
This Post:
00
143200.5 in reply to 143200.4
Date: 05/08/2010 11:15:29
Overall Posts Rated:
00
hi!tad pastāsti kur Tev sanāca pasēdēt un padomāt?mājās?

This Post:
00
143200.6 in reply to 143200.5
Date: 05/08/2010 23:55:18
Overall Posts Rated:
22
es domāju ka tam galīgi nav nozīmes, kur cilvēks izdomājis šo lietu :) dīvains jautājums vai arī esmu ķirsī :D:D
bija interesanti palasīt :)cerams būs vēl kkas :))

From: Rinkons

To: Neho
This Post:
00
143200.7 in reply to 143200.1
Date: 05/09/2010 12:53:44
Overall Posts Rated:
1111
Labs! Es par šitādu padarīšanu! :)

From: Neho
This Post:
11
143200.8 in reply to 143200.7
Date: 05/10/2010 16:01:03
Overall Posts Rated:
3232
"Divgalvainais pūķis" Latvijas tronī.

Iepriekšējā rakstā skaidri parādijās fakts, ka Latvijas BB pasaulē šobrīd valda divgalvains pūķis jeb ir vērojama 2 komandu dominance - Laachu un BK TUKUMA. Šīs komandas ir uzvarējušas pēdējos 10 no 6 sezonu 12 galvenajiem pašmāju turnīriem (citus sasniegumus var redzēt iepriekšēja rakstā), bet zaudējumus piedzīvo savstarpējās spēlēs un tad, kad nākas nespēlēt ar labāko sastāvu taupoties citām svarīgām spēlēm un pretinieks spēlē maksimāli labu un agresīvu spēli.Par piemēru var minēt kaut vai BK TUKUMA šīs sezonas pārsteidzošo izkrišanu no Kausa.
Tomēr šo 2 komandu ēnā izveidojušās vēl 3 spēcīgas komandas, kas kopā veido izteiktu Latvijas labāko komandu kvintetu - BK Litriņš, Broken Roses un CLUB Purvs (klāt divgalvainajam pūķim).
Īpaši lielu apdraudējumu abām labākajām komandām rada BK Litriņš, kas šobrīd Virslīgā ir izcīnījis visvairāk uzvaru un pirmajā spēlē apspēlējis Laachus, bet spēle ar TUKUMU piedzīvoja zaudējumu, kas ļauj tuvākajā laikā cerēt uz labākiem rezultātiem. Tad varēs labāk redzēt, kas nu šai uzlecošajai Zvaigznei izdosies, vai beidzot kāds izjauks divvaldību un aizsāksies jauni laiki.

Ar to visu gribās mudināt citas komandas aktīvi attīstīties un izmantot labas treniņprogrammas, tas viss jūs vedīs uz virsotni un uz interesantāku situāciju Latvijas BB galvgalī. To ir pierādījušas un vēl pierādīs Pārējās TOP 5 komandas.

TOP 5

1. BK TUKUMS Pagaidām viennozīmīgi spēcīgākā komanda Latvijā, neskatoties uz šīs sezonas daudzjiem zaudējumiem, un to parāda arī sasniegumi starptautiskajā arēnā. Komandai ir labs pamatsastāvs ar spēcīgu garo galu, kuru balsta Latvijas Izlases labākais garais spēlētājs Ikstens, un labi sabalansēti mazie, starp kuriem atzīmējams viens no labākajiem mazajiem ubrucējiem, kas spēlē Latvijā - Santos. Tomēr neskatoties uz to, nevarētu teikt, ka komandai nav mīnusu. Manā skatījumā tie ir 2 - Pirmkārt, niecīgās rezerves un, otrkārt, lai arī mazie ir labi un sabalansēti, tomēr salīdzinot ar pasaules top komandām trūkst labāka Saspēles vadītāja vai uzbrūkošā aizsarga.

2. LaachiŠobrīd 2. spēcīgākā komanda, lai arī titulu vairāk. Pagaidām nav īsti skaidrs kāds ir komandas īstais spēks, jo lai iegūtu Zakšu savai komandai, tika pārdoti vairāki spēlētāji, kas izjauca iespēlēto sastāvu. Pagaidām Laachiem notiek arī aktīvs treniņu process, kas nozīmē, ka komandas spēks ar laiku pieaugs. Tomēr Laachiem ir liels trūkums - garais gals, kas nav, piemēram, tikpat spēcīgs kā TUKUMAM.

3. BK Litriņš Komanda, kas spēj apdraudēt abas pirmās komandas visvairāk. Komandas saspēli vada vislabākais latviešu saspēlnieks un sastāvs ir gana sabalansēts, tomēr kā komandas trūkums ir uzskatāms laba SF trūkums.

4. Broken Roses Viena no stabilākajām Latvijas komandām, diemžēl, bez lieliem sasniegumiem. Bet tikpat stabilais un sabalansētais sastāvs ar vienu no labākajiem mazajiem uzbrucējiem Latvijā nespēj īsti turēt līdzi spēcīgākajām komandām kā TUKUMS Bet Parādoties labākam saspēlniekam un garajiem, kā arī dažiem rezervistiem, komanda sagādās nopietnas grūtības jebkuram.


5. CLUB Purvs Arī stabila komanda, diemžēl mūžīgi ir problēmas ar rezervistiem, kas ir pats lielākais komandas trūkums.

Last edited by Neho at 05/10/2010 16:53:07

From: Neho

To: Neho
This Post:
00
143200.10 in reply to 143200.1
Date: 06/01/2010 16:34:30
Overall Posts Rated:
3232
Kā jau solīju, tad iemēģināšu roku arī interviju veidošanā. Un mans pirmais upuris kā reiz ir nesenais kausa ieguvējs egolav.

Neho: Sveiks egolav. Apsveicu tevi ar hattriku Latvijas Kausā un labākā snieguma atkārtošanu nu jau nostājoties blakus BK TUKUMS. Saki, kādas sajūtas ir izcīnot kausu trešo reizi un pēdējoreiz kopš 9. sezonas. Kādēļ šis panākums bija jāgaida tik ilgi?

egolav: Sveiks! Paldies par apsveikumiem! Diemžēl tā ir sanācis, ka sajūtu nav nekādu, jo pēdējā laikā ir ļoti daudz notikumu reālajā dzīvē (gan saistīti ar darbu, gan hobijiem) un līdz ar to domās esmu tur, nevis BB. Tas gan, protams, nemaina to, ka kausu izcīnīt bija ļoti patīkami, vienīgi nav bijis laika to izbaudīt. Piemēram, finālspēli tiešraidē neredzēju, tikai pirms spēles pārbaudīju vai esmu uzvarējis (izmantojot zināmu BB bugu) un devos cīnīties par vietu olimpiādē. Panākums bija jāgaida tik ilgi divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, kauss tomēr ir loterija, kur daudz kas ir atkarīgs no izlozes, piemēram, 2 sezonas atpakaļ dabūju BC Riga Terreble Team izbraukumā un viņš uzlika CT - kauss beidzies. Pagājušā sezonā gan tiku līdz finālam, kur zaudēju BK TUKUMS. Otrkārt, mana komanda bija mazliet apstājusies attīstībā - visi trenējamie sasnieguši potenciāla limitus un vairs netrenējās. Tagad ir jauni spēlētāji un ceru turpināt attīstību. Treškārt, parasti vairāk koncentrējos cīņām līgā.

N: Ja jau ierunājāmies par reālo dzīvi, pastāsti kaut ko par sevi, kā atradi šo spēli, kāpēc sāki spēlēt un kāda pieredze tev palīdzēja sasniegt to, ko esi izdarījis?

E: Reālajā dzīvē esmu pētnieks pēc maniem uzskatiem Latvijas labākajā augstskolā - Rīgas Tehniskajā universitātē. Šo to arī pasniedzu, tā, ka RTU studenti, baidieties, apspēlēsit BB, izgāzīšu eksāmenos :D. Paralēli esmu atsācis diezgan regulāri spēlēt šahu, kā arī organizēt šaha turnīrus Latvijā - tagad manā pārziņā ir Latvijas komandu čempionāts.
Šo spēli atradu caur lielo zaļo monstru - Hattrick. Izdomāju uzspēlēt BB, jo reālā dzīvē basīti skatīties patīk daudz labāk nekā futbolu. Šeit ātri attīstīt komandu palīdzēja 2 lietas:
1) pieredze HT. BB komandu sākotnēji vadīju tīri, balstoties uz HT principiem (trenējamās pozīcijas, trenējamo pirkšana, trenēšana, pārdošana un pārējo pozīciju uzlabošana pa to naudu). Attīstības sākumā pārsimts tūkstošus arī ietreidoju :)
2) Loģiskā domāšana :) Neko jau citu te pēc būtības nevajag :D Uzskatu, ka man padodas ļoti daudzas spēles, kas saistītas ar loģisko domāšanu: šahs, bridžs, pokeris, Hattrick, BB.

N: Hattrick – tas ir pazīstami, šī spēle laikam mums ir devusi lielāko daļu BB Latvijas labāko spēlētāju. Tagad arī zināšu pie kā vērsties jautājumos par šahu, kas reiz pat skolas laikā bija ļoti populāra spēle. Bet tā kā tu mums pastāstīji, kas palīdzēja attīstīt tavu komandu, pastāsti arī, lūdzu, par saviem nākotnes plāniem. Būtu arī interesanti uzzināt ko tu ieteiktu darīt jaunajām komandām, lai sasniegtu augstus rezultātus šajā spēlē.

E: Nākotnes plāni ir ļoti interesanti: tuvākajā laikā plānoju izpārdot sastāvu un nākamās sezonas sākumā komplektēt jaunu komandu BBB cīņām. Šādi taisos darīt, jo dažiem spēlētājiem pietrūkst potenciāla turpmākajiem treniņiem Tā, ka drīz visi varēs apskatīt Lāču komandas spēlētāju skilus :) Plāns ir saglabāt kaujas spējīgu pamat piecinieku un ievākt 12-14 miljonus kontā.
P.S. Tiem, kas domā, ka izmantoju šo iespēju pareklamēt savus spēlētājus: Jums, protams ir taisnība :D

Jaunajām komandām iesaku iepirkt sākumā ~4. līmeņa treneri un lētus trenējamos ar potenciālu Amatieris- Profesionālis. Satrenēt līdz algai ~ 20-30k un katras sezonas beigās tirgot nost rezervistus un sezonas sākumā atkal jauni trenējamie un par atlikušo naudu spēlētāji netrenējamās pozīcijās. Komandas attīstības sākumā galvenais ir treniņi un vēlreiz treniņi, bet, ja izdodas paralēli vinnēt līgu, tad ir vispār ideāli :)

Pirmās daļas beigas.

From: Neho

To: Neho
This Post:
00
143200.11 in reply to 143200.10
Date: 06/01/2010 16:35:07
Overall Posts Rated:
3232
N: Ķēķis mīl slēpto reklāmu :D Atgriezīsimies pie Līgas. Saprotams, ka iespēja piedalīties BBB kausā ir izcīnīta un jau ir tapuši plāni labam startam tajā. Vai tas nozīmē, ka Līga šosezon var negaidīt uzvarētāju Laachu izskatā? Un kā vispār vērtē šo sezonu Virslīgā. Kādi ir konkurenti, sastāvi utt.

E: Domāju, ka Lāčiem šogad Virslīgā nav nekādu izredžu, jo nav HCA ne pret Litru, ne pret Tukumu. Ceru tikt konferences finālā (minimālais uzdevums) un mēģināšu konferences finālspēlē kaut kā pacīnīties pret Litru. Ja nu gadījumā sanāk iekļūt finālā, tas būtu ļoti labi - maniem potenciālajiem izlašniekiem papildus treniņš sanāktu.
Šo sezonu Virslīgā savā izpildījumā vērtēju ar vienu vārdu: nekāda... Sliktākā vieta visā manā BB karjerā. Nekad neesmu bijis 2. vietā konferencē... Laikam izņemot 1. sezonu, kad nebija teorētisku izredžu būt 1.
Par konkurentiem: domāju, ka fināls ir zināms pa 99%, ja kāds pats nesapīsies meistarībā: Litriņs vs Tukums. Izskatās, ka Litriņam būs HCA, bet tāpat domāju, ka neliels favorīts būs Tukums. Mans vērtējums 60:40, jo Tukumam 2 spēlēm nedēļā ir ideāls sastāvs: 4 izlašu līmeņu mazie, monstrāls PF Azcarate un centra pozīcijā Latvijas BB leģenda Ikstens. Litriņam mazliet pietrūkst laba SF un vispusīga SG, jo tie nav tādā līmenī, kā garie un Vitmanis.

N: Tad nu uz atvadām pēdējie vērtējumi un novēlējumi. Kā tu vērtē šo spēli? Ko, tavuprāt, tai vajadzētu uzlabot? Un protams, ko novēli pārējai Latvijas BB Kopienai?

E: Spēli kādreiz vērtēju kā ļoti interesantu, bet katras spēles dziņa izmaiņas to ir padarījušas sliktāku, piemēram, manā izpratnē tagad reāli nestrādā zonas. Šādu izmaiņu dēļ ir bijusi doma par šīs spēles pamešanu. Uzlabot vajadzētu šajā pašā dzinī zonu darbību. Vispār man jau galvenais ir spēles būtība, t.i., spēles dzinis. Visādas tur zvaigžņu spēles un citi balagāni mani galīgi neinteresē.
Savukārt, man vajadzētu uzlabot komandas garo galu, kas man dotā brīdī ir zem katras kritikas... Tāpat ir vēlme beidzot izcīnīt pirmo uzvaru BBB :D
Latvijas kopienai novēlu pārspēt Tukuma labāko sasniegumu BBB!!

N: Paldies par interviju!

Protams, kā man egolav norādīja, nav neviena provokatīva jautājuma. Tad nu nākamajā intervijā es centīšos tādu iekļaut. Jāsaka, ka bija visai interesanti uzzināt cita spēlētāja viedokli par spēli, par iespējām attīstīties utt.

Ja interesē kādi īpaši jautājumi, lai tiktu uzdoti intervijās, izsakiet savas vēlmes.