BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Poland - Italy

[NT] Poland - Italy

Set priority
Show messages by
From: m4ti_
This Post:
00
161217.1
Date: 10/15/2010 9:09:21 AM
Overall Posts Rated:
2121
Puchar Pocieszenie mecz 1

"Polska - Włochy"

"Sierotka" nie była dla nas łaskawa i już na dzień dobry przychodzi nam się zmierzyć z jednym z największych faworytów do wygrania całego pucharu pocieszenia. Włochy bo o nich mowa to mistrzowie świata z sezonu 4, 6 i 10. Do tego podbili Europę w sezonie 3 i 9. Sukcesy takie jak vice mistrzostwa już nie liczę. Nie wątpliwie to jest jedna z potęg w BuzzerBeater. Jedną sprawą jest to, że mają świetnych graczy a drugą jest to, że mają jedno z aktywniejszych społeczności w BB. Na szczęście my mamy troszkę cwańszą tą społeczność jeśli chodzi o takie pierdoły jak robienie draftu. Włosi sprawdzają draft metodami u nas zwane już "starymi" czyli podzielili ligi na managerów i jadą z koksem:). Ten Puchar Pocieszenia będzie dla nas prawdziwym sprawdzianem a szczególnie ten pierwszy mecz, bo szczerze mówiąc ja jak i reszta drużyny wolała by się wybrać na wyspy Bahama na wyjazd niż podróżować do Włoch. U nas też byśmy ich mile ugościli.

Kraj

Liczba Lig: 6
Aktywnych Drużyn: 5044
Sukcesy:
-Mistrzostwo Świata sezon 4, 6, 10.
-Półfinał Mistrzostw sezon 8, 12.
-Mistrzostwo Europy sezon 3, 9.
-Finał Mistrzostw Europy sezon 5.
-Półfinał Mistrzostw Europy sezon 7, 11.


Historia

Graliśmy z Włochami 7 krotnie. 5 razy w meczach o punkty i 2 razy w sparingu. Bilans jest dla nas okrutny bo przegraliśmy wszystkie mecze. Co najciekawsze najbliżej wygranej byliśmy w sparingu w sezonie 13 gdzie przegraliśmy zaledwie 2 punktami, ten mecz napawa nas optymizmem.

Oto mecze:
-(503) 85:79 - czy ktoś pamięta takich graczy jak Stoszek, Trojana? To oni walczyli w tym pojedynku jak równy z równym. Tripaw wtedy po raz pierwszy dostał od Włochów po dupie.
-(1832) 71:188 - to już mecz al_saida i gracze tacy jak Wierzchowicz, Golubowski czy też słynny Roch KUps, który bardzo zawiódł w tym meczu rzucając tylko 2 punkty. Chyba narobił jogurtu do gaci...
-(4495) 96:66 - kolejny mecz al_saida z makaroniarzami. Tym razem tez ostro po dupsku. Nie trafiona obrona i nieszczęście gotowe. Eh Bronek Galazka... pamięta ktoś tych graczy jeszcze???
-(5648) 77:117 - eh coś al_said nie mógł trafić z tym defem bo po raz kolejny zła decyzja co do wyboru taktyki i znów ostro pod dupsku. Kolejny słaby mecz Rocha Kupsa, ten chłopak miał coś z psychiką:D
-(9304) 140:115 - to już mecz prowadzony przez Mr.Presidenta. Graliśmy wtedy z "Realem Madryt BB" po prostu dostalismy galaktyczny wpier. wtedy to była najlepsza drużyna Świata. Próbowaliśmy ich zaatakować CT ale ani staty ani wynik tego nie odzwierciedliły. Gorsze staty miał chyba już tylko Tipaw.
Sparingi:
-(11836) 80:78 - to już mecz prowadzony przeze mnie. Co ciekawe to nie Tipaw, al_said czy Mr.President był najbliżej wygrania meczu tylko ja. No cóż, mnie też to zdziwiło. To był tylko sparing ale obie ekipy wystąpiły w najsilniejszych składach i do tego Italia miała wyższy entuzjazm bo przez budowanie właśnie tego entuzjazmu wypadła z ME. Mam nadzieję, że ten mecz poniedziałkowy też będzie tak wyrównany ale wynik będzie z goła wyższy.
-(11981) 131:94 - w tym meczu zagrałem jak al_said, czyli nie trafiłem kompletnie z defem:).

Selekcjoner

Włoskim selekcjonerem jest Rebecca, manager drużyny bvc sanremo. Wybór selekcjonera z 3 ligi na selekcjonera Włoch był zaskoczeniem jak kiedyś u nas wybranie Mr.Presidenta który w tym okresie grał w III lidze. Tak jak nasz selekcjoner nie zabłysnął tak Rebecca dał ogromną plamę i pierwszy raz od początku istnienia Włoskiej reprezentacji nie udało się awansować na Mistrzostwa Świata. Patrząc na mecze to troszkę za bardzo pewnie się czuł i kombinował w meczach, w których to potrzebne nie było. Ja mogę mu tylko współczuć bo nagonka na forum była ogromna. Za błędy się niestety płaci.

nick: Rebecca
Drużyna: bvc sanremo(45900)
liga: III
Sukcesy: brak, no chyba, że sukcesem jest awans do III ligi.


From: m4ti_
This Post:
00
161217.2 in reply to 161217.1
Date: 10/15/2010 9:10:55 AM
Overall Posts Rated:
2121
Najgroźniejsi zawodnicy

Najgroźniej jest pod koszem:
-Gabriele Turbato (6769986) - niestety dla nas jest to zawodnik, który będzie w formie. Gra w takiej drużynie, że manager spokojnie może sobie egzystować z pensją tego zawodnika.
-Pierpaolo Fanesi (4618425) - tak wygląda ten gracz: 10 8 3 8 5 9 5 19 17 17 10 8 9 6, jak dla mnie to jest świetny gracz grający w BC Törööö więc tutaj też forma na pewno będzie. To jest lepsze rozwiązanie niż farmy. Szkoda, że u nas nie ma takich managerów co utrzymali by takich zawodników.

Na obwodzie też mają czym straszyć:
-Oddone Sacchi (8072012) - ten gracz ma takie skile: 19 14 17 12 13 8 6 3 7 6 4 3 5. Kolejny super gracz. Ale spokojnie nasz Patryk może z nim konkurować.
-Andrea Nappa (4619403) - a ten gracz natomiast wygląda tak: 19 14 16 13 16 12 4 6 6 4 5 5 6. Kolejny bombardier z Włoch. Jak widać po tym graczu nie tylko straszą pensjami ale i skilami ukrytymi pod tymi cyferkami.

Na TLu jest jeszcze jeden ich reprezentant:
Delio Cocchetelli (5787067)

Pensja (tygodniowo): $ 152 151

DMI: 437900
Wiek: 26
Wzrost: 7'0" / 213 cm
Potencjał: historyczny zawodnik
Stan formy: porządny

Rzut z wyskoku: rewelacyjny Zasięg rzutu: porządny
Obr. na dystansie: znaczący Kozłowanie: przeciętny
Wejście pod kosz: sprawny Podania: tragiczny
Rzut z bliska: zdumiewający Obr. pod koszem: cudowny
Zbieranie: zdumiewający Blokowanie: porządny
Kondycja: słaby Rzuty osobiste: niezdarny

Doświadczenie: słaby

Problemy reprezentacji

Głównym problemem na dzień dzisiejszy jest forma Perki i Talarka. Oj przydałby się nam na ten mecz. Kolejnym problemem jest to, ze gramy w Włochami:d. Można powiedzieć, że obwodem nie odstajemy tak strasznie od nich bo Światczak, Weszka czy też Rybaczuk nie przynoszą nam wstydu to pod koszem przydałby się nam JW w formie ale chyba jeszcze bardziej Hasan Ali Eygi, któremu manager wbił IS na 19 lvl. Rozważałem powołanie tych graczy jeśli tylko będą w jako takiej formie aby pomogli nam w tym meczu. Niestety Hasan zagrał 95 min co nie napawa optymizmem a JW zagrał 85 więc też nie gwarantuje niczego. Do tego Hasan jest na TLu i jak na razie cena za niego to 4k, jakby ktoś się odważny znalazł kto by go przygarnał i zapewnił mu dom to zachęcam:D.
Co do innych zawodników to powinna forma być.
Ten tekst pisałem wczoraj i dziś już wiem, że forma jest nieciekawa. Szkoda, że Weszka tylko porządny no i nadal bez C jesteśmy bo ani JW ani Hasan nie nadają się do NT a szkoda bo jeden z nich by się nam przydał.

Oto jak się prezentowały minuty w NT:

Wiesław Talarek 84
Radoslaw Rybaczuk 72
Sylwester Rakus 62
Moritz Lüderitz 54
Tomasz Zygmuntowski 54
Krzysztof Gradzik 61
Adrian Perko 99 :(
Patryk Swiatczak 63
Marian Weszka 86
Chociesław Napierski 73

Co w NT piszczy

Jak narazie jest 10 graczy w NT. Na pewno ktoś wyleci i ktoś dołączy do zespołu przed meczem z Włochami. Będzie to od 2-4 graczy i pewnie tą 14 będziemy się starali grać jak najdłużej. Zachęcam wszystkich do zapoznania się z konkursem NT ONE ON ONE do którego zapisy startują juz 25 października! Oto link: (160373.1).
Każdy z powołanych gracz będzie opisany w wątku głównym reprezentacji tak, że już zapraszam do lektory o naszych reprezentantach.


From: m4ti_
This Post:
00
161217.3 in reply to 161217.2
Date: 10/15/2010 9:11:29 AM
Overall Posts Rated:
2121
Taktyka

Sami wiecie, że tutaj aby wygrać to trzeba trafić z taktykami. W poprzednich meczach róznie to bywało, al_said "machał się" 2 razy, ja się machnąłem raz ale raz też trafiłem. Trudno wyczuć co gra selekcjoner ale może fortuna nam wkońcu zacznie sprzyjać. Planuję zagrać jedną z wolnych taktyk aby nasza strata w zbiórkach nie była tak widoczna. Mam nadzieję, że chodź jeden z naszych mutantów będzie w dobrej formie i będzie mógł nam pomóc w tym meczu. Kolejną sprawą jest entuzjazm i pewien problem. W pucharze pocieszenie zagramy minimum w 8 meczach. Im wyższe miejsce zajmiemy tym lepiej będzie grać w fazie Play Off. Atakując teraz dużym ptakiem a potem z Bahamami tym mniejszym to spowoduje ze nasz entuzjazm nie bedzie tak wysoki jak po dwóch małych ptakach. Przegranie 1 meczu to nie jest tragedią, mamy jeszcze 7 meczów przed nami i każdy z tych będzie łatwiejszy niż mecz z Włochami. Poświęcając ten, będzie nam łatwiej w kolejnych. Czyli pytanie, czy warto odpuszczać? Na dzień dzisiejszy nie wiem jaką odpowiedz udzielić na to pytanie. Chętnie bym ich potraktował z dużego ptaka, trafił defem i potem dopiero budował entuzjazm ale to jest bardzo ryzykowne. Do tego gramy na wyjeździe...

Odstresowywacz

Zapraszam wszystkich do rozluznienia się przed meczem oglądając ten oto filmik. Moim zdaniem to jest coś lepszego niż Panie z konkursu Miss

Link: http://www.joemonster.org/filmy/21099/Meskie_antydepresan...

From: m4ti_

This Post:
00
161217.4 in reply to 161217.3
Date: 10/15/2010 9:11:40 AM
Overall Posts Rated:
2121
rezerwacja

This Post:
00
161217.5 in reply to 161217.4
Date: 10/15/2010 9:50:31 AM
Overall Posts Rated:
9494
Pogorzelec jest w silnej formie, więc trzeba go sprawdzić jakie ma umiejętności. Perko będzie według mnie grał jako zmiennik w meczu z Włochami.

From: oskar4

This Post:
00
161217.6 in reply to 161217.2
Date: 10/15/2010 9:57:54 AM
Overall Posts Rated:
1010

Każdy z powołanych gracz będzie opisany w wątku głównym reprezentacji tak, że już zapraszam do lektory o naszych reprezentantach.



Bardzo fajna lektura, tylko wkradł się jeden błąd ortograficzny.

Last edited by oskar4 at 10/15/2010 10:06:25 AM

From: Rafik_VIP

This Post:
00
161217.7 in reply to 161217.3
Date: 10/15/2010 10:12:28 AM
Overall Posts Rated:
7272
Ja tam się nie martwię o ten mecz. Obiecałeś wygrać ten Puchar więc mecz z Włochami musisz wygrać. Inaczej trudno będzie skomentować ewentualną porażkę i twoje obietnice...Więc jestem spokojny :)))) Niebawem zasiadam do kompika i będę oglądał fajowe zwycięstwo...Inni chyba tak samo liczą na sukces...A gdy przegrasz - cóż...poczekajmy na wynik tego spotkania...

This Post:
00
161217.8 in reply to 161217.7
Date: 10/15/2010 10:22:26 AM
Overall Posts Rated:
9494
Nie poddamy się :)

This Post:
22
161217.9 in reply to 161217.7
Date: 10/15/2010 10:24:31 AM
Overall Posts Rated:
270270
Rafik, czy możesz już dać spokój z tymi uszczypliwościami?
Poprzedni sezon m4ti zawalił, atmosfera wokół kadry się popsuła i już z tym się nic nie zrobi. Widać że w tym sezonie m4ti chce się starać i chyba powinniśmy go wspierać, a rozliczać po zakończeniu sezonu. Teraz bycie wrednym nic nie da, może prowadzić tylko do napinki i kiepskiej atmosfery wokół kadry. Nawet jeśli przegramy ten puchar to zmiana selekcjonera może nastąpić dopiero po sezonie. I po sezonie jeśli tego pucharu nie wygramy to pisz do woli, że m4ti był najgorszym selekcjonerem w historii czy cokolwiek innego przyjdzie ci do głowy.
A w tej chwili jeśli zależy ci na dobrze kadry to albo staraj się wnosić do niej coś pozytywnego, albo przeczekaj ze swoimi komentarzami do chwili aż m4tie'go będzie należało rozliczyć.

This Post:
00
161217.10 in reply to 161217.9
Date: 10/15/2010 10:58:08 AM
The French Bulldog's
III.16
Overall Posts Rated:
11451145
Second Team:
The French Bulldogs II
Ja chciałem coś wnieść pozytywnego i poprosić selekcjonera żeby nie grał już taktyką pod, którą nie ma zawodników... A wtedy będzie git. Bo przegrać można z lepszym, nie widzę problemu ale przegrać przez zły dobór taktyki do posiadanych zawodników to niestety już klapa!

This Post:
00
161217.11 in reply to 161217.10
Date: 10/15/2010 11:06:26 AM
Overall Posts Rated:
270270
tomek, konstruktywna krytyka czy sugestie są z pewnością mile widziane. Ale uważam że pisanie tesktów w stylu jestem pewien że wygramy z włochami bo obiecałeś wygrać Puchar a jak przegrasz to... jest zbędne i nic nie wnoszące, zwłaszcza że m4ti nie obiecywał wygrania pucharu tylko stwierdził że to jest jego cel i inne miejsce uzna za porażkę, a to wg mnie coś innego.