BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Polska - Gruzja

[NT] Polska - Gruzja

Set priority
Show messages by
This Post:
00
172021.1
Date: 1/23/2011 6:42:45 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Jutro gramy pierwszy mecz o stawkę w bieżącej kadencji. Na początek przyjdzie nam się zmierzyć w eliminacjach Mistrzostw Europy z Gruzją.
Link do spotkania: (13576)
Link do rywala: http://www.buzzerbeater.com/country/62/nt/overview.aspx

Co można powiedzieć o tym meczu? Jak każde spotkanie inaugurujące rozgrywki jest to duża niewiadoma. W kolejnych meczach zwykle karty są już w pewien sposób odkryte, a pierwsza potyczka jest zawsze wielką zagadką. Czego się spodziewać po rywalu, na co stać naszą drużynę?

Jeśli chodzi o Gruzję to część odpowiedzi można uzyskać zaglądając w ich skład oraz patrząc na poprzednie mecze. W składzie mają 15-stu zawodników, z tym że resetu entuzjazmu jeszcze nie było, więc ciągle mogą ich wyrzucić. A nawet jeśli nie, to ciągle mogą jeszcze dowołać trzech zawodników.
W międzyczasie, gdy robiłem bazy polskich zawodników, to oczywiście zrobiłem też bazy rywali.
Z tego co widzę to wśród powołanych jest ośmiu najlepszych zawodników pod względem pensji w BB (przynajmniej tych, do których dotarłem). Przyglądając się tym zawodnikom (oraz poprzednim meczom) stwierdziłem, że jest w tej drużynie pewien pomysł. Jaki? Zwróćcie uwagę na niskich zawodników. Nie wiem, czy kadra jest tak celowo zbudowana, czy wyszło tak przypadkiem czy też jest to efekt problemów. Bo widać też, że mają kłopot - tu chodzi mi o wysokich zawodników.
Co to dla nas oznacza? Jeszcze do końca nie wiem, ale już pierwsze przemyślenia się pojawiają.

A co można powiedzieć o nas? Na pewno to jest najważniejszy mecz w mojej dotychczasowej kadencji. O żadnym innym meczu w przyszłości już nie będę mógł tak z całą stanowczością powiedzieć tego samego. Odczuwam już dreszczyk emocji gdy myślę o tym pojedynku.
Spotkanie jest bardzo ważne z jeszcze jednego powodu - zapewne przed żadnym innym spotkaniem nie powołam aż tylu graczy. Aktualnie w składzie nie mamy żadnych zawodników i z powołaniami poczekam do poniedziałku. Muszę tutaj połączyć strategię z taktyką. Powinienem wybrać takich zawodników, którzy najlepiej spiszą się w spotkaniu, ale jednocześnie będą najbardziej przydatni w dalszej części turnieju. Wyrzucenia zawodników w kadrze są bardzo kosztowne, dlatego jutrzejsze powołania będą miały wpływ na wszystkie mecze do końca.
Czy powołać lepszego zawodnika ale w gorszej formie? Może bardziej się przydać później, ale słabiej zagra w meczu. A może powołać gorszego zawodnika w lepszej formie? Czy jednak będzie wystarczająco dobry, żeby grać w kolejnych spotkaniach? Przed takimi dylematami stoi selekcjoner na początku eliminacji.
Jeszcze nie wiem do końca których zawodników powołam. Nie było mowy o tym, żeby decyzja była podjęta wcześniej, ponieważ wczoraj i dzisiaj odbyły się mecze ligowe i zawodnicy byli narażeni na kontuzję.
Część decyzji oczywiście już zapadło ii jest już kilku zawodników, którzy są pewniakami do występu. Ale część miejsc jest ciągle nieobsadzona i to jest zadanie dla mnie na dzisiaj i jutro.

Tymczasem was zapraszam do dyskusji. Mile widziane są wszelkie uwagi odnośnie meczu.

This Post:
00
172021.2 in reply to 172021.1
Date: 1/23/2011 6:45:25 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Nie mam przygotowanych nowych ciekawostek o kraju rywala. Ale nie dawno grali z nimi nasi młodsi koledzy z U21 i przygotowali z tej okazji garść informacji o Gruzji. Dużo się od tego czasu nie zmieniło: (162520.3)

Tradycyjnie nie może też zabraknąć tego, co w Gruzji najpiękniejsze, a więc missek:

http://tapety.razemonline.pl/uploads/wallpapers/2010/01/0...
http://bi.gazeta.pl/im/8/8238/z8238278X,Dodatkowe-ozdoby-...
http://bi.gazeta.pl/im/8/8274/z8274038X,Miss-Gruzji-Nana-...

A może kogoś zainteresuje też jeszcze taka rzecz. Tak się złożyło, że w okresie sylwestrowo - noworocznym miałem okazję przez chwilę porozmawiać z Gruzinką, która przyjechała do naszego kraju na Sylwestra. Tak więc mam kilka informacji z pierwszej ręki.
Gruzini bardzo ciepło myślą o Polsce i Polakach. A prezydent Lech Kaczyński jest u nich bardzo ceniony. Temat katastrofy Smoleńskiej też przez chwilę pojawił się w dyskusji. I tu zwracała uwagę taka rzecz, że moja rozmówczyni była przekonana, że to był zamach i oczywiście, że stoi za nim Rosja. Ja nieśmiało zasugerowałem, że to mógł być wypadek, zapytałem jaki interes miałaby w tym Rosja - uzyskałem odpowiedź, że Rosja zawsze we wszystkim ma jakiś interes. Nie chciałem jednak bardzo brnąć w tematy polityczne.
Zmieniłem więc temat i powiedziałem, że pierwszy raz o Gruzji usłyszałem za sprawą książki (i serialu) Czterej Pancerni i Pies oraz dzięki oczywiście Grigorijowi Saakaszwiliemu. Ciekawostką jest, że dzielny kierowca-mechanik Rudego ma takie samo nazwisko jak obecny prezydent Gruzji.
Jako wielki fan sportu powiedziałem też, dobrze myślę Gruzji za sprawą Arsena Kasabijewa (polski sztangista gruzińskiego pochodzenia, Osetyjczyk, który zdobył walcząc w naszych barwach mistrzostwo Europy).
Tutaj się trochę zreflektowałem, że być może popełniłem foux pas gdyż temat może być kontrowersyjny. Bo Gruzja jest w konflikcie z Osetią. Takie państwo oficjalnie nie istnieje, a Arsen Kasavijew jest Osetyjczykiem, ale obywatelstwo miał gruzińskie. I właśnie dlatego zmienił obywatelstwo na polskie, bo uznał, że nie może występować w zawodach z godłem Gruzji na piersi - kraju, z którym jego bliscy toczą wojnę. A Osetia nie jest oficjalnie uznawanym krajem więc nie mógłby pod jej banderą występować w zawodach międzynarodowych.
Zapytałem o to. I tu dostałem ciekawą odpowiedź. Gruzini nie rozumieją o co jest ten konflikt (przynajmniej moja rozmówczyni oraz jej znajomi). Nie czują żadnej nienawiści do Osetyjczyków, zwykłych ludzi to nie interesuje. Znowu powrócił temat, że to jest wina Rosji, konflikt został wywołany przez Putina i chodzi o jakieś wpływy, o które walczy. A Miedwiediew to oczywiście marionetka. Tak więc powracający motyw Rosji i silna niechęć i nieufność do niej to szczegół, który najbardziej zapamiętałem z rozmowy.

Last edited by B.B.King at 1/23/2011 6:47:35 AM

This Post:
00
172021.3 in reply to 172021.2
Date: 1/23/2011 8:21:07 AM
Overall Posts Rated:
296296
powodzenia! liczymy na pewne zwycięstwo :)

From: m4ti_

This Post:
00
172021.4 in reply to 172021.1
Date: 1/23/2011 8:41:08 AM
Overall Posts Rated:
2121
Powodzenia!

This Post:
00
172021.5 in reply to 172021.1
Date: 1/23/2011 11:05:04 AM
Overall Posts Rated:
33
Powodzenia, wierzę w Ciebie :)

Nie zapomnij ustawić składu :)

This Post:
00
172021.6 in reply to 172021.5
Date: 1/23/2011 5:29:50 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Pod koszem mają dziadostwo, w dodatku kompletnie bez formy...

This Post:
00
172021.7 in reply to 172021.6
Date: 1/23/2011 5:48:04 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Mam oczywiście także listę wszystkich Gruzinów ;-)
Przy robieniu listy Polaków też sobie taką sprawiłem przy okazji ;-)
Na szczęście przeszła bez większego echa (dwie takie dyskusje, to by było za dużo).
Poza składem jeszcze coś tam mają w odwodzie (pytanie, czy o tym wiedzą) ;-)

This Post:
33
172021.8 in reply to 172021.7
Date: 1/23/2011 7:57:14 PM
Overall Posts Rated:
179179
Zasłyszane w szatni, czyli co nasi kadrowicze opowiadają o Gruzji?:

Gruzin miał niesamowitą chcicę i postanowił kogoś zgwałcić. Położył na chodniku 10 dolarów, a sam schował się a rogiem.
Idzie Ukrainiec, widzi 10 dolarów, chce podnieść, ale zauważa Gruzina. Zasłania więc sobie tyłek torbami z zakupami, podnosi banknot i odchodzi.
- Sprytny... - myśli Gruzin. Kładzie następny banknot i znów się chowa.
Biegnie Rosjanin, widzi 10, nie zwalniając, sprytnym ruchem chwyta banknot i odbiega.
- Łowny... - myśli Gruzin. Kładzie następną dziesięciodolarówkę i znika za rogiem.
Idzie Polak. Podszedł do banknotu, spojrzał, kopnął nogą i poszedł dalej.
- Hardy... - myśli Gruzin. Zrezygnowany idzie zabrać swój banknot. Nachyla się...
- PODSTĘPNY!!!...



Obyśmy okazali się równie podstępni i wracali z tarczą z tego pojedynku. Powodzenia

This Post:
00
172021.9 in reply to 172021.8
Date: 1/24/2011 3:10:54 AM
Fragmin Team
IV.7
Overall Posts Rated:
11181118
Widzę, że Czesław w wysokiej formie :)) Położyłeś mnie!

This Post:
00
172021.10 in reply to 172021.8
Date: 1/24/2011 8:12:44 AM
Overall Posts Rated:
2020
Haha dobre :D

This Post:
00
172021.11 in reply to 172021.10
Date: 1/24/2011 9:54:01 AM
Overall Posts Rated:
9494
A tu podaje skille niestety tylko jednego, który jest obecnie w kadrze Gruzji. Jeden obecnie jest na TL-u.

(6927663) 16 17 14 8 9 8 1 3 6 1 6 2 5