BuzzerBeater Forums

BB Poland > Działanie BB

Działanie BB

Set priority
Show messages by
This Post:
11
172343.1
Date: 1/25/2011 2:34:04 PM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
834834
Zaczynałem grę w sezonie 9-tym, nie widziałem większych błędów. Być może wynika to z mojego braku doświadczenia i nieogarnięcia wszystkich aspektów gry, być może.... od tamtego czasu widzę coraz więcej błędów, żaden z nich osobno nie deprecjonuje gry, jednak ich ilość rośnie i staje się powoli uciążliwa.
Pierwszy istotny który znalazłem w komentarzach meczowych to "X wspomaga obronę" a później się okazuje że X zanotował asystę, ten błąd ma już kilka sezonów i nie został poprawiony. Widzę nowe komentarze w silniku, w zeszłym, sezonie pojawiło się double - double i po takim komentarzu zegar 24 sekund odpala się nie z tej strony co powinien. Wraz z kolejnymi komentarzami pojawiają się kolejne błędy. Dziś widziałem że mój zawodnik ostatni dotykał piłki, piłka wyszła w aut i jak się okazuje to mój zespół zaczyna akcję, a już rozwaliło mnie gdy mój jadący na najlepszej skuteczności gracz, mający więcej punktów niż minut dostał komentarz "pudłuje niemiłosiernie".
Jeśli dodamy do tego brak boxscore po meczu, błąd "karnetowy",coraz większe "mulenie", zwiechy itp to jest nieciekawie....
Nie jestem programistą (byłem w przedpotopowych czasach) ale wydaje mi się że wprowadzenie np. nowych komentarzy w silniku to jest dosłownie drobiazg, jednak każdy z takich drobiazgów jest wprowadzany błędnie...
Co się dzieje? Mam wrażenie że Ci obecni programiści nie mają nic wspólnego z tymi którzy opracowywali całe BB silnik itp. Obecni nie są w stanie zaimplementować w silniku najprostszych rzeczy
Obawiam się że błędy które zauważamy to wierzchołek góry lodowej, bo jeśli pojawiają się błędy w silniku, w kalkulacjach meczowych to w żaden sposób tego nie zauważymy, będziemy obwiniać losowość silnika i różne czynniki nie biorąc pod uwagę błędów w silniku, a skoro wady są w komentach to i w silniku być mogą...
Pytanie do doświadczonych graczy, jak to było kiedyś, przed 9 sezonem, jak rozwijało się BB?
Czy na początku były podobne problemy, czy gorsze, a może nie było żadnych?


Last edited by darkonza at 1/25/2011 3:06:30 PM

From: McReal

This Post:
00
172343.2 in reply to 172343.1
Date: 1/25/2011 4:45:40 PM
Overall Posts Rated:
3737
Ja gram od 7 sezonu. Niestety muszę zgodzić się z tobą co do tendencji spadkowej jakości BB. Nie rozumiem błędów w komentarzach, które i moim zdaniem nie są problemem dla programisty. Były przenosiny na lepszy serwer i jest... jeszcze gorzej z płynnością działania strony. Czy takim problemem jest zmieszczenie na raz pięciu tysięcy graczy na serwerze? BBcy dokładnie wiedzą ile ludzi jest we wtorki i soboty w grze, a nie potrafią zatroszczyć się o to by wszystko działało płynnie. Lenistwo? Kłopoty finansowe? Nie wiem, ale jeśli dłużej tak pozostanie supporterzy odwrócą się plecami i będzie... tylko gorzej.

This Post:
00
172343.3 in reply to 172343.1
Date: 1/25/2011 5:12:44 PM
Overall Posts Rated:
1212
Mimo że zacząłem grać przed 9 sezonem to nie wiem jak to wyglądało wcześniej bo się tym nie interesowałem :) Jednak do tego co pisałeś dodałbym jeszcze coś.

Widzę nowe komentarze w silniku, w zeszłym, sezonie pojawiło się double - double i po takim komentarzu zegar 24 sekund odpala się nie z tej strony co powinien.


Często widziałem taki komentarz dotyczący gracza który nie uzyskał w meczu double - double.
I cholernie denerwuje mnie sytuacja gdy kończy się czas 24 sekund a akcja trwa nadal, przy czym nie pojawia się żaden komentarz. Najczęściej to są kilku sekundowe zwiechy ale kiedyś ponad 30 sekund zegar akcji wskazywał 00 a czas kwarty płynął dalej. Po czym pojawiła się informacja że zawodnik stracił piłkę.

This Post:
00
172343.4 in reply to 172343.3
Date: 1/26/2011 2:45:15 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
834834
This Post:
00
172343.5 in reply to 172343.1
Date: 1/26/2011 6:18:04 AM
Overall Posts Rated:
179179

Co się dzieje? Mam wrażenie że Ci obecni programiści nie mają nic wspólnego z tymi którzy opracowywali całe BB silnik itp. Obecni nie są w stanie zaimplementować w silniku najprostszych rzeczy



Trafiłeś w samo sedno:

(172332.13)


Last edited by Czesław at 1/26/2011 6:18:17 AM

This Post:
00
172343.6 in reply to 172343.5
Date: 1/29/2011 2:45:45 PM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
834834
Opowiem wam historię która nie wiem czy jest śmieszna, straszna czy przerażająca, sami oceńcie.
Otóż dziś oglądając jednym okiem relację założyłem sobie że dowiem się czemu czasem skuteczny zawodnik "pudłuje niemiłosiernie" a ten co nieskuteczny wcale takich komentarzy nie dostaje. W końcu to jakaś tam wiedza o twórcach silnika, o ich wiedzy i umiejętnościach, dobrze wiedzieć jak napisali algorytm, bo może to pomóc zrozumieć silnik w ważniejszych sprawach
No i odkryłem algorytm, tylko nie wiem czy to dobrze dla mnie i dla was....
1.Zawodnik otrzymuje komentarz "pudłuje niemiłosiernie" po swoim 4 niecelnym rzucie z gry
2.Każdy następny celny rzut zawodnika powoduje wyświetlenie komentarza "pudłuje niemiłosiernie"
3.Piaty niecelny rzut zawodnika powoduje że komentarz przestaje się wyświetlać i przy celnych i niecelnych rzutach.

To wszystko...czy widzicie ten absurd?
Przykładowo, zawodnik pudłuje 4 rzuty z gry, dostaje ten negatywny komentarz, następnie pudłuje 30 kolejnych rzutów i przy żadnym z nich już tak surowo oceniany nie jest. Drugi zawodnik pudłuje również pierwsze 4 rzuty z gry, dostaje negatywny komentarz, następnie trafia z rzędu 30 rzutów z gry i po każdym dostaje dopisek.....tak tak - "pudłuje niemiłosiernie"

Śmiać się czy płakać?
Co można sądzić o twórcach algorytmów? Czy może o programistach którzy te algorytmy ładują w silnik?
Ja nie mogę tego napisać co o tym sądzę bo koment by znikł za minutę a ja bym dostał dożywotniego bana na forum
Ale jeśli zmiany w BB idą w tym kierunku to ja pragnę wystosować apel - NIECH BB-CY JUŻ NIGDY NIE WPROWADZAJĄ ŻADNYCH POPRAWEK DO SILNIKA

ps. Kogoś lotnego w angielskim proszę o przełożenie tego na ich język i wystosowanie apelu na Globalu wraz z przyczyną takiej akurat prośby


Last edited by darkonza at 1/29/2011 2:47:48 PM

This Post:
00
172343.7 in reply to 172343.6
Date: 1/29/2011 10:07:40 PM
Overall Posts Rated:
188188
Nie jesteś pierwszy, na forum bugów wisi to już czas jakiś..

Odpowiedź BBków? To nie silnik, to flashowa 'oglądajka'.

From: Przemo
This Post:
00
172343.8 in reply to 172343.7
Date: 1/30/2011 4:11:28 AM
Przemo z Niemiec
II.4
Overall Posts Rated:
111111
Ilość błędów teraz jest koszmarna, np ten:
Zobaczcie sobie ten mecz (29968817), włączcie sobie powtórkę powiedzmy że od 20 min.
I teraz można wiedzieć jak zawodnik "D. Banay ", który jest kontuzjowany dalej gra w meczu?

From: darkonza

This Post:
00
172343.9 in reply to 172343.8
Date: 1/30/2011 4:22:53 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
834834
To może być efekt lekarza z zaleczaniem kontuzji. Nigdy nie miałem takiego lekarza ale tak wyobrażam sobie jego specjałkę - zawodnik jest kontuzjowany ale lekarz w przerwie go połatał troszkę i i gra jeszcze w tym meczu. Trzeba podpytać tych co takich lekarzy trzymają.

Last edited by darkonza at 1/30/2011 4:23:07 AM

From: Przemo

This Post:
00
172343.10 in reply to 172343.9
Date: 1/30/2011 4:25:19 AM
Przemo z Niemiec
II.4
Overall Posts Rated:
111111
Raczej wątpię żeby Thurin miał takiego lekarza. Ale jeśli miał, to dlaczego ten zawodnik przez cały mecz świeci się na czerwono?

From: darkonza

This Post:
00
172343.11 in reply to 172343.10
Date: 1/30/2011 4:26:57 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
834834
Nie wiem
Jak mówiłem nie miałem takiego lekarza i nie wiem jak działa, ale jedyne wytłumaczenie jakie przyszło mi do głowy było właśnie takie (oprócz buga)