BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Tajwan

[U21] Tajwan

Set priority
Show messages by
This Post:
00
177060.1
Date: 3/9/2011 8:44:04 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
W poniedziałek gramy ostatni mecz fazy grupowej PP. O naszej sytuacji w grupie pisałem już wcześniej tutaj:
(176599.9)
Sytuacja jest prosta: wygrywamy- zachowujemy 5 miejsce, przegrywamy- spadamy w okolice 11-13 miejsca. Jest więc o co walczyć ;)
Wielokrotnie wcześniej pisałem już, że kluczowy będzie dla nas ostatni mecz grupowy z Tajwanem. Po serii ciężkich meczów (Węgry, Litwa, Czechy) terminarz nadal mieliśmy trudny, ale byłem przekonany, że jesteśmy w stanie pokonać naszych kolejnych rywali. Jeśli zaś chodzi o Tajwan, to z kilku powodów będzie naprawdę ciężko...Po pierwsze jest to ich ostatni mecz, nie grają dalej, więc wielkiego ptaka możemy obstawiać w ciemno. W sumie to nie ma żadnego powodu, dla którego mieli by tak nie grać. Po drugie entuzjazm mają całkiem niezły, z moich obliczeń wynika, że co najmniej taki jak my. Po trzecie grają u siebie, no i po czwarte mają świetny zespół. Biorąc pod uwagę same pensje to na pewno mają nie gorszą ekipę niż my. W mojej ocenie jest to kadrowo jedna z najsilniejszych ekip PP. Mieli jednak sporego pecha. Najpierw przegrali baraże o MŚ U-21 odbywające się w Argentynie, co automatycznie sprawiło, że do rozgrywek w PP przystępowali z bilansem 0-2. Mieli jednak fatalny układ gier m.in. wyjazdy do Rosji i Chorwacji. Mimo wszystko zaliczyli też sporą wpadkę w postaci porażki z Islandią. W każdym razie ich pozycja w tabeli kompletnie nie odzwierciedla potencjału i siły drużyny. Dość powiedzieć, że kiedy stracili szanse na awans w PP ich najlepszy Center (13894005) został przeniesiony do dorosłej kadry. I całe szczęście ;) Oczywiście jest taka możliwość że selekcjoner U-21 go powoła na mecz z nami, ale raczej niewielka, ponieważ seniorska reprezentacja Tajwanu walczy w Mistrzostwach Azji (póki co z powodzeniem) i raczej nie będą chcieli dopuścić do spadku entuzjazmu wywalając go choćby na chwilę z kadry. Mimo braku swojej największej gwiazdy Tajwan ma naprawdę kogo wystawić przeciwko nam. W ostatnim meczu przeciwko Chorwacji grając na wyjeździe wyciągnęli rewelacyjny (średni) rzut z bliska, co jak na warunki U-21 jest imponujące.
Selekcjonerem reprezentacji Tajwanu jest Relent (107374), który drugi sezon gra w tajwańskiej ekstraklasie. W ostatnim sezonie dotarł także do ćwierćfinału rozgrywek pucharowych. Selekcjonerem U-21 jest już drugą kadencję i po mimo, że nie odniósł ze swoją kadrą znaczących sukcesów to cieszy się wśród tajwańskiego społeczeństwa olbrzymim poparciem. 91 % głosów poparcia daje mu drugie miejsce wśród selekcjonerów z pierwszej 50-tki rankingu krajów U-21. Tak więc na pewno jest dobrym selekcjonerem i tym bardziej nie możemy oczekiwać jakiejkolwiek taryfy ulgowej.
Będę się głęboko zastanawiał jak zagrać, żeby było dobrze ;) To znaczy oczywiście wygrać z jak najmniejszą szkodą dla entuzjazmu ;)

Jutro napiszę ciekawostki i inne rzeczy związane z Tajwanem!
;)

This Post:
00
177060.2 in reply to 177060.1
Date: 3/10/2011 6:27:01 AM
Overall Posts Rated:
6363
Selekcjoner Tajwanu w sezonach 14 i 15 używał następujących taktyk:

SEZON 14:
30 meczów o stawkę

Atak: Patient 22, Motion 5, Princeton 3
Obrona: Man to Man 25, 3-2 Zone 3, 2-3 Zone 2


SEZON 15:
23 mecze o stawkę

Atak: Motion 10, Patient 9, Look Inside 2, Low Post 2
Obrona: Man to Man 23

This Post:
00
177060.3 in reply to 177060.2
Date: 3/10/2011 8:37:34 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Tajwan:

Przydatne linki:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tajwan
http://tajwan.national-geographic.pl/tajwan.html
http://www.tanie-loty.com.pl/tanie-loty-na-tajwan.html
http://portalwiedzy.onet.pl/76820,,,,tajwan,haslo.html


Ciekawostki:

- Chińskie władze poinformowały, że nie wyślą swego przedstawiciela na pogrzeb papieża Jana Pawła II ze względu na to, że Watykan utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Tajwanem.

- Chiny uważają Tajwan za swą zbuntowaną prowincję i odmawiają oficjalnych kontaktów z rządami uznającymi Tajwan za suwerenne państwo.

-Tajwan w 1590 została nazwana Ilha Formosa przez osadzających się tam Portugalczyków co oznacza "piękna wyspa"

- Obowiązuje surowe prawo antynarkotykowe, nawet kara śmierci grozi za przestępstwa związane z narkotykami

- Niewielkie wstrząsy sejsmiczne (do 5 stopni) są w różnych częściach wyspy prawie na porządku dziennym

- Jednostka monetarna to Nowy Tajwański Dolar (TWD)

- Główne religie to taoizm i konfucjonizm oraz buddyzm

- Polska nie uznaje państwowości Tajwanu oraz nie utrzymuje z nim stosunków dyplomatycznych

- Tajwan nazywany jest ogrodem botanicznym Azji

- Tzw. prawo "antysecesyjne" umożliwia Chinom zbrojną interwencję jeśli Tajwan ogłosi niepodległość

- Bardzo licznie występują jadowite węże

- Większość ludzi jako głównego transportu używa skuterów



Znani Tajwańczycy:

Szczerze mówiąc nie znam żadnego ;)
Jeśli chodzi o sportowców to też mi nic nie przychodzi do głowy ;)


Miss:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.taiwan-info...
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.panasianbiz...
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://bp3.blogger.com...

This Post:
00
177060.5 in reply to 177060.4
Date: 3/14/2011 7:51:30 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Za nami ostatni mecz fazy grupowej PP.
Po losowaniu terminarza gdyby mi ktoś powiedział, że zakończymy rozgrywki z bilansem 8-0, to pewnie sam był nie uwierzył ;)
Ale jednak udało i teraz czekamy na rywali ;)
Dzisiaj podsumuję mecz i wystawię noty zawodnikom ;)

Przypominam, żeby kibicować dorosłej reprezentacji w starciu z Niemcami!

This Post:
00
177060.6 in reply to 177060.5
Date: 3/14/2011 11:54:43 AM
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12931293
Second Team:
Szerszony II
Gratulacje!

OG.
This Post:
00
177060.7 in reply to 177060.6
Date: 3/14/2011 3:32:03 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Za nami koniec fazy grupowej PP. Wyszliśmy z tej rywalizacji na tarczy, to znaczy odnieśliśmy komplet zwycięstw. Jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, bo chłopaki (a raczej ich managerowie) wykonali kawał dobrej roboty. Jeśli można tak określić, to wykonaliśmy 110% normy. Oczywiście zawsze mogło być lepiej, jeśli chodzi o entuzjazm, ale patrząc z perspektywy wszystkich meczów, to nie wyobrażam sobie, żebyśmy mogli jeszcze bardziej ryzykować. Wydaje mi się, że wyciągnęliśmy maksimum tego co dało się osiągnąć. Dobra wiadomość jest taka, że pierwsze 2 mecze (mam nadzieję, bo nie wyobrażam sobie, żebyśmy polegli w pierwszym meczu, chociaż, życie uczy, że rzeczywiście "wszystko się może zdarzyć ;)) zagramy na własnym parkiecie. Niestety dużo gorsza wiadomość jest taka, że jeśli obędzie się bez niespodziewanych rozstrzygnięć to z moich obliczeń wynika, że w ćwierćfinale trafimy na Rosjan...czyli najgorzej jak się dało. To według mnie silniejsza ekipa zarówno od Słowenii, Estonii i Szwajcarii. Oczywiście w tym ewentualnym meczu zagramy na wyjeździe. No ale to dopiero za 3 tygodnie, więc nie ma co tak daleko wybiegać w przyszłość. Teraz cieszmy się z tego co jest, poczekajmy na najbliższego rywala i na tym się skupmy w nadchodzącym tygodniu.

Jeśli chodzi o mecz z Tajwanem, to pisałem Wam wielokrotnie, że bardzo obawiałem się tego starcia. początkowo wyglądało to naprawdę niesympatycznie, ostatni mecz, na wyjeździe z bardzo silnym rywalem, który gra już o nic. Na szczęści eten ostatni aspekt (że nie mieli już szans na awans) wbrew pozorom bardzo nam pomógł, ponieważ dwóch najlepszych podkoszowych reprezentacji U-21 Tajwanu (13894005), (14240338) przeszło do dorosłej reprezentacji, walczącej w Mistrzostwach Azji. Nie oszukujmy się, z nimi w składzie o dobry wynik byłoby o wiele trudniej. Gdyby zagrali też tego co się można było spodziewać, czyli wielkiego ptaka, to również nie byłoby pewnie tak fajnie, jak jest teraz. Generalnie jednak to nie były nasze problemy. My ze swojej strony musieliśmy zrobić wszystko, żeby ten mecz wygrać. Powołałem na ten mecz nowego zawodnika Janusza Wleklaka (13627835), który był jednym z bohaterów meczu, tak wiec jak pokazało to spotkanie było warto.
Mówiąc szczerze spodziewałem się po Tajwańczykach, że na 90% zaatakują spod kosza, tak jak to robili w dwóch ostatnich meczach. Mimo braków kadrowych nadal mają tam bardzo dobrych graczy, poza tym ostatnio wyciągali naprawdę fajne statystyki w ataku spod kosza. Mimo wszystko miałem te 10 % niepewności, wynikające głównie z faktu, że na obwodzie mieli bardzo dobrą formę. I całe szczęście nie zagrałem 2-3 w obronie ;) Drugą koncepcją, którą zmieniłem na godzinę przed meczem była opcja w ataku. najpierw miałem ustawione Motion, później zmieniłem na Princeton, by ostatecznie zdecydować się na LI. Mieliśmy naprawdę super formę pod koszem i nie chciałem przekombinować. Czasem najprostsze metody są po prostu najlepsze, tak było dzisiaj ;) Cały czas trochę cierpię z powodu braku formy Rogusa, to wciąż nasz najlepszy PG, ale właściciel jakoś nie może upilnować mu minut, mam nadzieję, że chociaż na ostatnie mecze się postara....
Sam mecz wyszedł nam bardzo dobrze, jak to już jest w naszym zwyczaju od początku narzuciliśmy ostre tempo, podkręcane dodatkowo szybką taktyką. Tym razem wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, naprawdę ciężko się przyczepić do czegokolwiek. Bardzo ładnie wychodziło nam dogrywanie piłki pod kosz, świetnie broniliśmy, dlatego przewaga rosła powoli ale systematycznie z każdą kwartą. W ostatnich 12 minutach można było sobie pozwolić na lekkie rozprężenie, ale i tak nie pozwoliliśmy gospodarzom na zbyt wiele, cały czas zachowując dystans około 20 punktów. Koniec końców- wygraliśmy na bardzo trudnym terenie i kończymy fazę grupową z bilansem 8-0!!! Czekamy na kolejnego przeciwnika!

Do boju Polska!

This Post:
00
177060.8 in reply to 177060.7
Date: 3/14/2011 3:32:15 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

PG:

Letkiewicz- jak wspomniałem ciągle musimy grać bez naszego najlepszego PG, ale doczekaliśmy się godnych następców. Bernard zagrał naprawdę świetne zawody zwłaszcza w defensywie, no i dorzucił asysty, czyli zrobił dokładnie to, czego oczekiwałem po jego dzisiejszym występie. Ocena 8,5

Sytniewski- nasz lider w poprzednich meczach dzisiaj był nieco w cieniu, ale bez wątpienia swoje zrobił. Podobnie jak Letkiewicz niemal bezbłędny w obronie i dobrze asystował. Ocena 8,5



SG:

Grychowski- Amadeusz zagrał póki co chyba najlepsze zawody w kadrze. Był aktywny w ataku, a dodatku w obronie nie pozwolił na zbyt wiele rywalom. Dołożył zbiórki i asysty! Ocena 9

Maciej - grał niedługo, ale bardzo skutecznie. Fajna zmiana, choć tradycyjnie kulała defensywa. Ocena 8,5

Salik- grał króciutko, ale oddech dla podstawowych zawodników jest niezbędny. Ważne żeby nie tracić jak wchodzą rezerwowi. Z Adamem jestem o to zawsze spokojny, nigdy nie obniża jakości gry. Ocena 8,5



SF:

Kyc- bardzo ważny gracz, nasz lider wśród SF. po raz kolejny potwierdził, że jest w wysokiej formie i daje dużo dobrego naszej reprezentacji. Ocena 9

Tumidajewicz- wnosi sporo dobrego w postaci wzmocnienia zbiórek, ale jego minusem jest obrona na obwodzie. No cóż, coś za coś. Tym razem trochę słabiej było z tymi zbiórkami, nie najlepiej w obronie, ale na tej pozycji póki co wielkiego pola manewru nie posiadamy. Ocena 8



PF:

Wleklak- tradycją się już u nas stało, że debiutanci rozgrywają świetne spotkania. nie inaczej było dzisiaj. Janusz pokazał kawał dobrej siatkówki zarówno w ataku, jak i na tablicach. Trochę gorzej wypadł w obronie. Oby nie spuszczał z tonu w kolejnych meczach i utrzymywał dobrą formę, a na pewno będzie sporym wzmocnieniem. Ocena 9

Smietanka- dobre zawody Smietanki. Zrobił kilka punktów, nie pozwalał na zbyt wiele rywalom w ataku. Ocena 8,5




C:

Goluch- nasz najlepszy zawodnik na parkiecie. Gramy bardzo zespołowo, ale w każdym meczu potrzebny jest lider, który pociągnie grę zespołu. Dzisiaj był nim Marcin. Kapitalnie bronił, rzucał na rewelacyjnym procencie, a do tego rządził i dzielił na tablicach. Oby tak dalej! Ocena 9,5

Piszczek- również występ na wysokim poziomie, trochę w cieniu Golucha, ale swoje zrobił. Ocena 8,5

This Post:
00
177060.9 in reply to 177060.8
Date: 3/14/2011 4:41:47 PM
Overall Posts Rated:
1414
Vinnie wyszliśmy z tarczą, a nie na tarczy :PP na tarczy to nasi piłkarze ze wszystkich imprez typu MŚ czy ME wracają :D Generalnie super to wygląda :) Mam nadzieje, że celujesz w wygraną PP :)

This Post:
00
177060.11 in reply to 177060.10
Date: 3/14/2011 5:07:36 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Obaj macie rację ;)
Za dużą głowę mam, bo liczę małe punkty i na kogo możemy trafić ;)
Fajnie że ktoś czyta moje podsumowania ;)