BuzzerBeater Forums

Pomoc - Polski > Rozbudowa Hali

Rozbudowa Hali

Set priority
Show messages by
This Post:
00
179310.1
Date: 4/4/2011 7:56:35 AM
Overall Posts Rated:
1111
Ja powinna przebiegać rozbudowa? Czy jest sens rozbudowy bedąc w V lidze? A jesli tak to czy budować tylko najtansze miejsca, czy może najdroższe?

This Post:
00
179310.3 in reply to 179310.1
Date: 4/4/2011 8:42:33 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Pierwsza zasada. Zawsze jak najprędzej i w pierwszej kolejności kupuj te miejsca, na których przy maksymalnej cenie biletu masz komplet.
Inaczej się marnuje potencjał naszych kibiców, którzy chcą wydawać kasę na bilety a nie mają gdzie bo nie ma miejsc. A takie krzesełka zwracają się po 10-ciu meczach (czyli nawet niecałym sezonie), bo koszt krzesełka to dziesięciokrotność maksymalnej ceny.
Dopiero potem można zacząć się bawić zwiększaniem lub obniżaniem cen - jak masz komplet przy niższej cenie to zawsze możesz podnieść cenę biletu. Natomiast jak masz komplet przy maksymalnej cenie to już wyżej nie możesz podnieść.
Oczywiście 0 na 0 to też komplet.

Dalsza rozbudowa to już inwestycja bardziej długofalowa, bo żeby przyszło więcej kibiców, to musisz obniżyć cenę. Więc kolejne krzesełka zwracają się dużo wolniej (nie po dziesięciu meczach ale po kilkunastu a raczej nawet po kilkudziesięciu), zatem kasa jest na dłużej zamrożona (oczywiście po tym jak już miejsca się zwrócą to potem przynoszą zysk na czysto). I to kwestia strategii, pozycji w lidze, perspektyw awansu/spadku i kondycji ekonomicznej klubu kiedy bardziej się rozbudowywać. Jak nie masz szans na awans ani na spadek to nadwyżki finansowe spokojnie możesz inwestować w halę, bo to jest pewna inwestycja, która zawsze przyniesie zysk (byleby tylko nie budować hal większych niż 20k, bo wprowadzono ograniczenie na liczbę kibiców).Natomiast jak masz realne szanse na awans lub grozi Ci spadek, to lepiej ładować kasę w skład - bo finansowo na awansie (lub utrzymaniu zamiast spadku) wyjdziesz dużo lepiej niż na rozbudowie. Na pewno nie warto pokpić awansu (lub wpędzić się w spadek) tylko przez to, że się rozbudowało halę i zabrakło na wzmocnienia.

Kolejność dalszych rozbudów (które miejsca dobudowywać najpierw, a które później) też ma oczywiście znaczenie. W skrócie to dalej obowiązuje w zasadzie ta sama zasada - trzeba dobudowywać te, które najszybciej się zwrócą.
Tyle na początek wystarczy.

Last edited by B.B.King at 4/4/2011 8:43:37 AM

This Post:
00
179310.4 in reply to 179310.3
Date: 4/4/2011 10:05:18 AM
Overall Posts Rated:
1111
Czyli mam ustawic cene biletów na maxa i zobaczyc gdzie jest komplet? Cos mi sie wydaje, że nigdzie bym nie miał.

This Post:
00
179310.6 in reply to 179310.4
Date: 4/4/2011 10:27:54 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Czyli mam ustawic cene biletów na maxa i zobaczyc gdzie jest komplet?.

Nie. Jeśli przy niższych cenach nie masz kompletu to przy wyższych tym bardziej nie będziesz miał.
Być może niektóre informacje już u Ciebie widać, a niektóre nie. Albo można zorientować przeglądając zespoły z tego samego poziomu ligowego.

Cos mi sie wydaje, że nigdzie bym nie miał

Na pewno w lożach masz komplety od początku gry...
Na niższych rzędach od razu widać, że nie masz.
Natomiast co do pozostałych sektorów to trzeba się przyjrzeć innym zespołom z piątej ligi, które mają większe hale, ile im przychodzi przy jakich cenach, ewentualnie znaleźć zespoły, które mają ceny blisko maksa.
Przypuszczam, że w przypadku ławek nie byłoby kompletu. Natomiast w przypadku miejsc przy parkiecie nie orientuję się.
W tych dwóch sektorach i tak powinieneś podnieść ceny (i/lub rozbudować się, ale lepiej zacząć od podniesienia ceny).
Na niższych rzędach oczywiście powinieneś obniżyć cenę (do około 42, może więcej).