BuzzerBeater Forums

Pomoc - Polski > Entuzjazm w sparingach

Entuzjazm w sparingach

Set priority
Show messages by
This Post:
00
189162.1
Date: 7/9/2011 11:45:12 AM
Overall Posts Rated:
1212
Pozwole sobie powklejac posty moje i kolegow na ten temat,nie zginie to i latwiej bedzie komus chetnemu ogarnac.

"Paraszczak"

"a'propos Entuzjazmu...od 7 meczy regularnie gram "na luzie" i nie mogę wyjść powyżej 10 przed kolejnym meczem. Czy to normalne? Da się zagrać mecz z Entuzjazmem 11-12 nie grając CT?"

ThugMan

"Zeby miec wyzszy entuzjazm przed PO mozna nie grac sparingow,dodatkowo o ten 1-2 punkty mozna uzbierac go wiecej przed PO."

"szybki"

"A to sparingi dają coś do entuzjazmu?"

ThugMan

Obnizaja go jak je grasz,nie rozegraj raz sparingu a zobaczysz,ze w sobote bedzie o 1-2 punkty wiecej entuzjazmu.

"szulkin 75 elit"

"Ja z reguły się nie znam, ale chętnie dowiem się skąd kolega ma takie info (które nomen omen brzmi dla mnie jak herezja)...
"


ThugMan

Entuzjazm dziala tak samo w sparingu jak i w normalnych meczach...Z tym,ze w sparingu nie mozemy wybrac zadnej opcji,wiec gramy tak jakby normala,po ktorym ENT spada.Kiedys przez przypadek nie umowilem sie na sparing i zauwazylem ,ze Ent byl wyzszy przed sobotnim meczem niz jak gralem 2 spotkania w tyg. na luzie i 1 sparing...Zeby jeszcze latwiej bylo wam pojac to roznica bedzie mniej wiecej taka jak zagramy w tyg. 1 mecz na normalu,a drugi na TIE<,wiadomo,ze nie bedzie to tak wysoki ENT jak w przypadku dwoch TIE i to samo sie tyczy tego jak gramy dwa TIE i nie umawiamy sie na sparing<<bedzie podobna roznica tylko,ze tym razem na korzysc gry bez sparingu.

Jak ktos nie dba o minuty,ma waska kadre z wysoka kondycha to polecam granie 2 TIE i odpuszczaie sparingow<<Mysle,ze takim sposobem mozna osiagnac podobny efekt jak 3 razy TIE przy grze w PP.


"McReal"

"Brzmi sensownie. Potwierdzi ktoś chociaż część zeznań kolegi? :)"

ThugMan

^^Na Potwierdzenie wystarczy to,ze ENT wplywa na mecze rozegrane w formie sparingu<<A to jest raczej powszechnie znany fakt,a wiec normalnym jest,ze musi spasc,bo neutralny ENT na pewno nie jest w czasie trwania sparingu i po.

Oczywiscie dokladnie tego nie znam,bo raz mi sie to zdarzylo,wiec trzaby przetestowac to na wiekszej ilosci druzyn czy w przeciagu kilku tyg...tyle,ze wiekszosc potrzebuje minuty ze sparingow do trenningu badz utrzymania formy,aczkolwiek tak jak pisalem jak ktos ma waska kadre to pewnie moglby se pokombinowac.

Jezelii po 1 tyg. jest roznica chocby 1 pkt,to zakladam,ze im wiecej tych tyg. to pewnie tym wieksza korzysc,2/3 punkty pewnie sa mozliwe do nabicia dodatkowo w dluzszym czasie.


djcharles

"Hmhm ciekawa teoria tylko, że bazujesz chyba na 1 spotkaniu. Przydaloby się nie zagrać ze 3 razy spara i wtedy powiedzieć jak to wyglada. Nie chce krzyczeć że coś wymyślasz, ale do tej pory jakoś z tym się nie spotkałem bo przy normal lub nie graniu spotkań ENT po prostu spada, leci do 5. Nie słyszałem by nie granie spotkań dawało większy ENT lub spowalniało jego spadek. Trzeby by to dobrze sprawdzić. Chyba, że już to ktoś testował dokładniej ? :)

e: zatem zapodałeś temat to sprawdzaj dokładniej :)"


Banan-Mat66

"Trzeba to dokładnie sprawdzić , grając np. 4 tygodnie z identycznym nastawieniem , czyli np. sobota normal wtorek luz.
Bez zmieniania na sob luz a wt normal bo wtedy znów nie będzie to pewne. Ja w to powątpiewam , śmiało mogę powiedzieć , że spary na to nie wplywają a taki 1 mecz o niczym nie świadczy. Pamiętajmy też , że ent ma swoje jakieś podpoziomy , mogłby one decydować o tym. No ale najlepiej jakby ktoś to sprawdził jeśli chce."


Mario

"A jak jest ASG to się chyba gra jeden mecz mniej a i tak ent spada mimo nie grania meczu. "

Banan-Mat66


"Bo ent. zawsze dąży do poziomu 5. Im wyższy tym szybciej spada , z 11 szybciej będzie spadał niż z poziomu 9. Jeśli do końca sezonu nie będzie się luzowało to w końcu spadnie na 5. Tak samo jeśli ma się mniej niż 5 - w

This Post:
00
189162.2 in reply to 189162.1
Date: 7/9/2011 11:49:10 AM
Overall Posts Rated:
1212
Mario

"To oznacza że nie ma znaczenia czy się gra sparing czy nie. Sparingi nie mają żadnego wpływu na ent."

Banan-Mat66

"No ja tam nie twierdziłem , że sparingi mają na to wpływ ;)"

ThugMan

Jak nie maja jak maja...Entuzjazm dziala podczas sparingow,prawda nie?

Nie mowie,ze moje rewelacje sa w 100% wlasciwe,ale cos na rzeczy jest...Fakt malo mam dowodow,bo zdarzylo mi sie to raz i chyba z 1 czy 2 sezony temu,ale od 7 sezonu gram zawsze na luzie spotkania ww lidze,wiec cos o tym Ent wiem i mniej wiecej posiadam wiedze jak on sie zachowuje.

Czyli tak:ja musze sprawdzic to przez 3-4 tyg zebyscie choc troche mi zawierzyli,a wy nie sprawdzajac obalacie moje info heh?


BigZ

"Zawsze myślałem, że ent. dąży do 5 zmieniając się codziennie o pewną procentową wartość i granie w sparingach, ligach prywatnych czy BBB nie ma na niego wpływu. Jeśli okaże się że jest inaczej, to będę bardzo zdziwiony."

BB King

"Jeśliby nikt nigdy nie odważył się popłynąć pod prąd, to nigdy byśmy się nie dowiedzieli gdzie jest źródło ;-)
Tak więc masz moje poparcie ;-)
Często z nieudanych eksperymentów można dowiedzieć się więcej niż z udanych ;-)"


ThugMan

w odpowiedzi na post Big Z

"^^Jasne,tylko teraz tak:granie na normalu powoduje szybszy zjazd ent. i o ile sobie dobrze przypominam to na tym forum ktos sie nie raz pytal "czy ent. ma wplyw na gre w w sparingu? tzn. "czy moja druzyna majac nabity ent. 10 zagra sparing lepiej niz gdyby miala ent. 5?"...widzialem odpowiedzi,ze tak...a wiec musi jakos dzialac ten nedzny ent. podczas sparingow,a skoro tak to nie wiedze innej opcji jak tylko przyspieszanie dazenia do podstawowego poziomu skoro nie mozemy wybierac zadnej opcji,a gracze beda tak samo rozentuzjazmowani jak podczas ligowych spotkan,przy czym wiadomo,ze nie graja na luzie i po sparingu nie rosnie ent.<,stad zakladam,ze jest to cos w rodzaju gry na normalu.

Od innej strony podejscie,zauwazcie,ze Ent po sparingach jest zawsze nizszy niz przed...o ile nizszy?...chyba sie nie pomyle jak powiem,ze o tyle samo jak podczas gry normala w spotkaniach o stawke...I teraz na logike gdyby to byl "normalny" dzien bez sparingu to czy w normalnym dniu tez by o tyle spadl?

Dobra wiecej sie nie produkuje,bo ja tez pewnie nie wierzalbym na slowo,moze mi sie cos pokielbasilo,ale watpie kiedys sprawdze czy cos to moze sie wyjasni 100% :)"



Za lekkie poprzekrecanie nickow przepraszam,robilem to na szybkosci:)

Powiem tak ja teraz tego na pewno nie mam mozliwosci sprawdzienia i testowania.Nie twierdze tez,ze to bedzie sie rownac 3 razy TIE jak podczas gry w PP.Zapewniam badz wydaje mi sie,ze bedzie to okolo 1pkt na tydzien<<Mozliwe,ze przez dluzszy okres czasu bedzie to wiecej.A jezeli cos faktycznie mi sie porypalo to z gory sorrki za wprowadzenie zamieszania,no ale powiedzmy ze jestem dosc pewny tego 1 razowego skutku nie grania sparingu.

Last edited by ThugMan4shoo at 7/9/2011 11:58:39 AM

This Post:
00
189162.3 in reply to 189162.2
Date: 7/9/2011 11:54:47 AM
Overall Posts Rated:
12061206
A moje trzy grosze są takie, że skoro sparing tak jak normal nie zmienia entuzjazmu, to nie ma znaczenia czy gramy mecz o stawkę na normalu, czy sparing (gdzie domyślnie jest ustawiony normal), czy też nie gramy nic. Ent w każdym z tych wypadków po prostu nie zmienia się ;-)

This Post:
00
189162.4 in reply to 189162.3
Date: 7/9/2011 12:01:18 PM
Overall Posts Rated:
1212
Czyli gdybysmy przy wyjsciowym poziomie ent 10 grali w tyg. 2 razy normala to Ent. spadnie o tyle samo jakbysmy w przeciagu tego tyg. nie grali zadnego spotkania?.Bo tak by wynikalo z twojego posta.Wedlug mnie granie spotkania na logike sama powoduje jakies wieksze lub mniejsze zmiany niz nie granie go przez 4 dni od wtorku do soboty.

Last edited by ThugMan4shoo at 7/9/2011 12:04:13 PM

This Post:
00
189162.5 in reply to 189162.4
Date: 7/9/2011 12:09:03 PM
Overall Posts Rated:
9292
ENT sam w sobie z wyzszej wartości leci do 5. To co piszesz to może być ciekawa teoria, ale tutaj dobrze byłoby gdybyś podparł to 3-4 przypadkami odpuszczenia spara i grania w lidze takim samym nastawieniem.
Z założenia pewnie wychodzą wszyscy, że nie granie lub normal nie powoduje nic więcej jak spadek ENT. o daną wartość (z wyższego pułapu) zatem spar nie wpływa na dodatkowy spadek ENT.
Jak masz możliwość to z miłą chęcią dowiem się jak to wyszło w większej ilości spotkań. :)

Last edited by djcharles at 7/9/2011 12:10:31 PM

This Post:
00
189162.6 in reply to 189162.5
Date: 7/9/2011 12:27:39 PM
Overall Posts Rated:
1212
Rozumiem panowie wasze argumenty,jak juz pisalem sam pewnie tez bym nie zawierzal bez solidnego poparcia dowodami. Dlatego zarzucam to na forum,moze ktos bedzie mial mozliwosc przetestowania tego szybciej niz ja.:)

To,ze Ent dazy do poziomu wyjsciowego to ja wiem od dawna,tak samo im wyzszy tym szbciej leci w dol.Latwiej jest utrzymac 10-11 niz 14-15 ent itp...

Last edited by ThugMan4shoo at 7/9/2011 12:29:19 PM

This Post:
00
189162.7 in reply to 189162.2
Date: 7/9/2011 1:25:30 PM
Overall Posts Rated:
188188
Za lekkie poprzekrecanie nickow przepraszam,robilem to na szybkosci:)

Można było podlinkować co ciekawsze wiadomości - szybciej i czytelniej :)

This Post:
00
189162.8 in reply to 189162.7
Date: 7/9/2011 1:30:01 PM
Overall Posts Rated:
1212
szczerze mowiac to to forum nie jest jakos zbyt pomyslnie zrobione i za duzo "zabawy" w tym wszystkim,phpBB czy im podobne sa o wiele wygodnieszje...no ale to tak nawiasem mowiac.

This Post:
00
189162.9 in reply to 189162.8
Date: 7/9/2011 1:50:01 PM
Overall Posts Rated:
188188
Też tak na początku myślałem, ale jakoś przywykłem do tego układu. Komendy są takie same jak na forach (albo się na nich nie znam ;p co jest bardzo prawdopodobne bo z for (forów?) generalnie nie korzystam), podlinkowanie wiadomości to [message=xxx.yy], gdzie xxx.yy to numer wiadomości, pierwszy po prawej od nick'a, nie licząc ilości piłeczek za post. Nic trudnego ;p

Noo, ale co ja tam wiem, skończmy OT i wróćmy do tematu, bo nie o forach on jest ;p

This Post:
00
189162.10 in reply to 189162.4
Date: 7/9/2011 2:17:45 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Po normalu ent się nie zmienia. Ani po sparingu. Obserwuj sobie ent przed i po i nie zobaczysz zmiany.
Ent sam z siebie zmienia się (dąży do wyjściowego) podczas updatów dziennych. Mają one miejsce w nocy i oprócz zmiany enta podczas nich zmieniają się jeszcze dni do końca budowi hali oraz leczą się zawodnicy.

This Post:
00
189162.11 in reply to 189162.8
Date: 7/9/2011 2:23:08 PM
Overall Posts Rated:
12061206
szczerze mowiac to to forum nie jest jakos zbyt pomyslnie zrobione i za duzo "zabawy" w tym wszystkim,phpBB czy im podobne sa o wiele wygodnieszje...no ale to tak nawiasem mowiac.

phpBB przy tym to epoka kamienia łupanego. Przede wszystkim tam trudniej zarządzać przeczytanymi i nieprzeczytanymi wiadomościami - to raz. A dwa, że (przynajmniej domyślnie w poprzednich wersjach i bez modów) nie można odpowiadać na konkretnego posta - tak że widzisz numer posta, na który jest odpowiedź, oraz autora, do którego jest skierowana - możesz tylko pisać do wszystkich. Dodatkowo od razu po wejściu na forum wyświetlają Ci się wiadomości wysłane konkretnie do Ciebie. Jeśli w danym temacie poruszonych jest równolegle kilka spraw, to w phpBB jest o wiele trudniej je śledzić.
No i kolejna rzecz - na forum BB możesz linkować do konkretnych wiadomości - też super sprawa.
phpBB jest dobre dla tych, którzy nie czytają postów (często nawet swoich przed wysłaniem) ;-)