BuzzerBeater Forums

BB România > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
Message deleted
Message deleted
From: IONUTZJ
This Post:
00
209000.4 in reply to 209000.1
Date: 2/7/2012 5:23:21 PM
Overall Posts Rated:
77
Buna seara tuturor membrilor Buzzerbeater Romania si salutari persoanelor cu care am avut placerea de a conversa de-a lungul timpului pe forumuri.
Numele meu este Ionutz si pe aceasta cale doresc sa imi anunt intentia de a candida pentru postul de selectioner al nationalei Romaniei.
Obiectivele mele in situatia in care voi ocupa acest mult ravnit post vor fi:

A. Selectionarea celor mai buni jucatori romani existenti la ora actuala in Buzzerbeater in vederea unei participari onorabile la Campionatul European ce urmeaza a-si deschide portile. Doresc sa mentionez ca in cazul exclusiv al unor jucatori egali valoric se va tine cont de varsta fiecaruia, tineretea fiind un factor principal, dar nu decisiv (forma si parcursul jucatorului avand un rol mult mai important).

B. Monitorizarea atenta a jucatorilor ce pot face pasul catre selectionata Romaniei.

C. O buna comunicare cu managerii ce au in posesie jucatorii nationalei sau care sunt in vederile nationalei, pentru a discuta in permanenta ce calitati sunt necesare jucatorului pentru imbunatatirea jocului nationalei.
Majoritatea managerilor ce detin acest tip de jucatori sunt experimentati si stiu sa isi faca treaba, dar pot exista exceptii sau cazuri mai deosebite.

D. Redistribuirea jucatorilor din nationala si a potentialilor inlocuitori, in prima instanta, in limita dorintelor si posibilitatilor, catre cluburile romanesti de prim rang, in cazul in care nu vor mai fi doriti de actualele cluburi.

E. Un parcurs cat mai bun la CE.

Acestea fiind zise, as aprecia foarte mult daca mi-ati acorda votul dumneavoastra de incredere.

HAI ROMANIA!!!

This Post:
11
209000.5 in reply to 209000.4
Date: 2/8/2012 8:46:46 AM
Overall Posts Rated:
2222
salutare lume,

am luat decizia sa candidez si eu tura asta pentru postul de selectioner. este un lucru pe care mi l-am propus de mult timp dar din lipsa de experienta am tot amanat. acum insa eu cred ca sunt bine pregatit si pot aduce un plus comunitatii.

bun, acestea fiind zise, ce va propun eu. in primul rand eu am doua planuri pe care as vrea sa le urmez, unul pe termen scurt prin care sa avem un parcurs cat mai bun la european si unul pe termen lung, care sa ajute nationala pentru multe sezoane de acum inainte.

pe scurt, primul plan, cel scurt:
- ordine de meci postate inainte de meciul nationalei pentru dezbatere (pe forumul bbnations)
- scouting bun pentru a avea intotdeauna cei mai buni jucatori la nationala.
- scouting adversare + managerii lor pentru tendinte
- discutii cu managerii jucatorilor pentru nationala pentru a pastra forma ridicata a jucatorilor

planul pe termen lung ar avea punctele astea:
- lista cu jucatori de perspectiva, solutii viitoare pentru fiecare post
- colaborare cu echipa U21 pentru continuarea antrenamentului jucatorilor de la tineret, acolo unde este cazul.
- tinere sub control al tendintelor de antrenare a jucatorilor pentru a evita eventualele probleme viitoare de lot (aici din nou probabil se va face cu echipa u21).
- sa incercam sa tinem cat de mult posibil jucatorii buni de nationala la manageri romani sau de incredere.

pentru ambele planuri o sa fie nevoie de o echipa de 3-4 manageri atat pentru comunicarea cu managerii cat si pentru scouting.

pe langa cele spuse ma mai gandeam sa facem niste rapoarte care sa fie folosite pe viitor. (practic notam tot ce facem, si pe viitor putem invata din greseli/succese)

si un alt lucru important, o sa incerc sa mentin atentia in jurul nationalei cu posturi pe forum si pe pagina nationalei. de asemenea cred ca trebuie sa ne gandim la o modalitate de motivare a managerilor care antreneaza jucatorii.

sunt multe lucruri care pot fi facute. ce pot sa va asigur e ca am timpul si pasiunea necesara pentru a le face.

o sa incerc sa raspund la orice intrebari in cel mai scurt timp. de asemenea sunt deschis si la orice propuneri.

salutare si bafta tuturor candidatilor!

Last edited by andrei_r at 2/8/2012 8:51:37 AM

From: razant
This Post:
00
209000.7 in reply to 209000.5
Date: 2/8/2012 12:18:24 PM
Overall Posts Rated:
44
Salut!

M-am hotarat sa candidez si pentru cel de-al doilea mandat. Nu voi spune prea multe, pentru ca oricum planuri de acasa nu se potrivesc cu cele din targ. Cu experienta dobandita in cele 2 sezoane de selectioner, vreau sa depasesc performantele reusite anterior.In momentul de fata, echipa nationala este "pe val" iar cativa dintre mangerii de afara cu care am vorbit, vor continua antrenamentul si/sau mentinerea unei forme bune.Nu voi promite ca voi updata zilnic situatia nationale pe bbnations, insa cu siguranta voi participa la discutii despre meciurile ce urmeaza.

Multumesc pentru voturile acordate in aceste 2 sezoane si totodata pentru eventualele voturi de acum!

Bogdan