BuzzerBeater Forums

Pomoc - Polski > Kontuzja

Kontuzja

Set priority
Show messages by
This Post:
00
211499.1
Date: 2/26/2012 12:01:15 AM
Overall Posts Rated:
11
Mam taki duży (z mojego punktu widzenia oraz całej gry zespołu w obronie) problem. Sprawa na pewno dość często zdarzająca się, ale mi się przytrafiła pierwszy raz, więc wolę spytać się bardziej doświadczonych kolegów ;) Otóż w ostatnim meczu jeden z moich zawodników doznał kontuzji, która wyklucza go z gry na 2 tygodnie. Zaraz po meczu kupiłem lekarza z specjalnością leczenia kontuzji i tu właśnie mam pytanie. Czy ten lekarz (ten sam poziom jak poprzedni) spowoduje iż mój zawodnik szybciej wróci do gry? Jeżeli było podobne pytanie to z góry sorry.

From: Tales

This Post:
00
211499.2 in reply to 211499.1
Date: 2/26/2012 1:52:56 AM
Overall Posts Rated:
445445
Z tego co mi wiadomo to lekarz ze specjałką zaleczanie kontuzji raczej zapobiega kontuzjom ewentualnie zmniejsza ich wielkość. Niestety jeżeli zdarzy się kontuzja żaden lekarz nie pomoże w szybszym jej wyleczeniu. Czyli jak jest zawodnik kontuzjowany na 2 tyg. to jego absencja to od 14 do 20 dni.

Po pierwsze będę najlepszy, po drugie będę pierwszy ...
This Post:
00
211499.3 in reply to 211499.1
Date: 2/26/2012 6:08:07 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Zaleczanie kontuzji, jak sama nazwa wskazuje, nie pomaga zaleczać kontuzji ;-)
A więc ani nie przyśpiesza ich leczenia, ani nie wpływa na ustalenie jej długości podczas faulu.
Ta specjałka czasem pozwala zawodnikowi, który doznał kontuzji meczowej, wrócić na boisko w następnej kwarcie. Kontuzja meczowa to taka kontuzja, po której zawodnik i tak po meczu jest zdrowy, ale nie może grać do końca meczu.
Z tego wynika np. to, że specjałka zaleczanie kontuzji jest zupełnie nieprzydatna w ostatniej części gry.

This Post:
00
211499.6 in reply to 211499.5
Date: 4/1/2012 6:41:08 AM
Overall Posts Rated:
1212
Gdyby mimo wszystko kolega mial problem ze znalezieniem tego to tak w skrocie:

Masaż: Zawodnicy, którzy grali w danym tygodniu zbyt wiele minut nie doświadczą tak wyraźnie spadku formy.

This Post:
00
211499.8 in reply to 211499.7
Date: 4/1/2012 1:07:10 PM
Overall Posts Rated:
1212
Zaleczanie kontuzji nie jest tak piekne jak ci sie moze wydawac.
Tak jak pisze w instrukcji istnieje szansa na zaleczenie kontuzji ale jesli jest ona drobna. Jesli zawodnik lapie kontuzje na 1-2 tygodnie nie pomoze to w niczym. Przeczytaj dokladnie sobie to zdanie:

Istnieje pewna niewielka szansa, że zawodnik, który odniósł niezbyt poważną kontuzję, może być natychmiast opatrzony, dzięki czemu będzie mógł wrócić do gry już na początku następnej kwarty.

Czyli chyba masaz sie przydaje bardziej, ale wez pod uwage ze przewaznie personel z jakas specjalnoscia jest bardziej rozchwytywany a tym samym drozszy.