BuzzerBeater Forums

Yardım – Türkçe > Merhaba BB Türkiye

Merhaba BB Türkiye

Set priority
Show messages by
From: BllZR
This Post:
00
213720.1
Date: 4/1/2012 1:18:49 PM
Overall Posts Rated:
00
Oyuna yeni başlasam da senelerdir bildiğim bir oyun buzzerbeater. İyi sayılabilecek derecede MMO geçmişim var özellikle spor oyunlarında. O yüzden öğrenmede pek sıkıntı çekmeyeceğimi düşünüyorum.

Şimdi takıldığım birkaç mevzu var. Kılavuzda cevabını bulamadığım için size danışma ihtiyacı hissettim.

1- En iyi antrenman verme şekli nasıldır ? Anladığım kadarıyla haftada 3 maçımız var. Örneğim PG yetiştirmeye başlasam ve her maç antrenman verilen bölgede farklı bir oyuncumu oynatsam maksimum verimle 3 oyuncu yetiştirebilirmiyim ? Mesela ben geçen hafta şut menzili çalıştırdım PG/SG lerime. Yanlış anlamadıysam 2 pozisyona antrenman vermek verim düşürüyor. Belki totalde daha fazla veriyor olabilir ama genç yaştaki oyunculara antrenman verirken her haftanın bir önemi olduğundan ne kadar genç yetişirse o kadar iyi mantığı seziyorum. Yanlış mıyım ?

2- Antrenörün antrenmana etkisi nasıldır ? Ve maç içindeki kararlarla antrenörün seviyesinin ilgisi varmıdır ? Yeni başlayan bir takımda en optimum antrenör seviyesi hangisidir ?

3- Skill atlama sürelerinin antrenör seviyesi, oyuncu yaşı, oyuncu seviyesi, ant. verilen bölgedeki oynadığı dk. vs. tüm bunlar göze alınarak bir tablo ya da formül varmıdır ? daha iyi çözmem amacıyla. ya da yardımcı program ?

4- Sezon sonu yaklaşırken takımım doğu konferansında sonuncu durumda. Toplamda ise sondan 2. Batı konferansındaki takımı incelediğimde kalan haftalarda maç kazanması mucize. Sonuncu olamayacağıma göre bu takımların liste vermemeleri halinde hangi oyuncuları önceye koyacaklarını nasıl anlarım ? Yani oyuncuların yanında "Oyuncu 1, Oyuncu 2" vs yazıyor. bunlar herkesde aynı sırada mıdır ? 10 potlu bir oyuncu buldum A+ 19 yaşında. bunu kaçırmamak için elimden geleni yapmam lazım sanırım.

5-
Yeni başlayan birine önerebileceğiniz ya da uyarabileceğiniz başka bir durum var mı ?

Son zamanlarda basketbola daha fazla ilgi duymaya başladım diğer sporlara göre. Görüyorum ki oyuna başlayanların yarısı fb ülkeryarısı gs medikal :) Yani bir gazla gelip oyunu çözemeyip bırakıyorlar sanırım. Ben o çözemeyenlerden olmak istemiyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

From: @zcan

This Post:
11
213720.2 in reply to 213720.1
Date: 4/1/2012 1:44:38 PM
Overall Posts Rated:
250250
1 soruda haklısın tek bolge antremanda daha hızlı gelısıyor oyuncular dıs savunma verıyorsan 3 mac uzerınden her mac 1 kısa 48 dk olarak dusunup daha cok verım alırsın ama her mac pg sg 2 kısıden 3macta 6 kısıyede antreman verebılırsın 5 faul alıp cıkmazlarsa 48 dk yı doldururlarsa tabıkı ... bu tabıkı antrenorun kalıtesı ve oyuncunun mumkun oldugu kadar genc olması ılede ılgılı antreman hızı ..

2.antrenorun ne kadar ıyı olursa antreman hızı artıs saglar antrenorun mac ıcınde etkısı yok hocam taktık kısmında sen ayarlıycaksın ne kadar etkılı olucagını orda tercıhlere gore degısıyor yenı baslayan takımda seckın antrenor ıyıdır ..

3 skıl atlama hızı oyuncu ne kadar gencse ve kocun ne kadar ıyı ıse hızlı artıs saglar

4 eger 18 yas 8-9 pot varsa onları sec yoksa 19 yası tercıh et gelsım hızı yuzunden cok daha avantajlı olursun kımın hangı oyuncuyu sectıgını anlaman ımkansız ama sen ne kadar gerıde olursan senın ıyı oyuncuları draft etmen cok daha kolay olur aynen nba gıbı ..

5 onerebılecegımız bır sey forumdakı yenı oyunculara kolaylık saglıycak taktıksel bılgıler fılan var onları ezberle ve de 1-2 tane oyundan eskı menecerlerle mesajlasabılırsın bu sayıyı cogaltırsan herkes faklı bır sey soylerse kafan karısır mesela sen eskı menecer sanarsın can,a mesaj atarsın bu yandıgın gundur butun bıldıklerımnı de unutursun kolay elsın aramıza hosgeldın ...

Last edited by @zcan at 4/1/2012 1:45:03 PM

This Post:
00
213720.3 in reply to 213720.2
Date: 4/1/2012 2:10:06 PM
Overall Posts Rated:
00
1 soruda haklısın tek bolge antremanda daha hızlı gelısıyor oyuncular dıs savunma verıyorsan 3 mac uzerınden her mac 1 kısa 48 dk olarak dusunup daha cok verım alırsın ama her mac pg sg 2 kısıden 3macta 6 kısıyede antreman verebılırsın 5 faul alıp cıkmazlarsa 48 dk yı doldururlarsa tabıkı ... bu tabıkı antrenorun kalıtesı ve oyuncunun mumkun oldugu kadar genc olması ılede ılgılı antreman hızı ..

Sizce 3 tane adama odaklanmak mı daha iyi olur yoksa 6 tane adama paylaştırmak mı ? Bu yetiştireceğim oyunculardan iyi kâr edip takımın diğer bölgesine takviye yapmak var hedefimde. Örneğin 3 oyuncunun 2 sini pg/sg olarak kendime yetiştirsem diğerini satıp uzun alsam mı daha iyi olur ? Yoksa 6 tanesinin 4 tanesini daha az kârla satıp totalde daha fazla mı kâr edeceğiz ? Çok net sorular değil sanırım cevapları net belli değil ama oyunda genel bir kanı vardır sanırım.

4 eger 18 yas 8-9 pot varsa onları sec yoksa 19 yası tercıh et gelsım hızı yuzunden cok daha avantajlı olursun kımın hangı oyuncuyu sectıgını anlaman ımkansız ama sen ne kadar gerıde olursan senın ıyı oyuncuları draft etmen cok daha kolay olur aynen nba gıbı ..

Gözlemciler Birliği: Her oyuncunun yaklaşan draft havuzunda ağırlıklı olarak nerede olacağı gösterilecektir. Draft havuzundaki 48 oyuncunun tamamının boyları ve yaşlarını öğrenmek için yetenek avcılarınızı gönderebilirsiniz

şimdi benim ligim 5. lig ve çoğu takım bırakın oyuncu izlemeyi oyuna bile girmiyor. Ben eğer bu fonksyonu aktif edersem bu takımların default sıralamasına ulaşabilirmiyim ?

Last edited by BllZR at 4/1/2012 2:10:58 PM

From: @zcan

This Post:
00
213720.4 in reply to 213720.3
Date: 4/1/2012 2:19:27 PM
Overall Posts Rated:
250250
3 oyuncu yetıstırmek 6 oyuncu yetıstırmekten daha ıyı ve rahattır cunkı cesıtlı sebeblerle sakatlık 5ve faul sorunu fılan olursa mutlaka 1-2 tanesını antreman almasını engeller bu da sana1 hafta kaybettırır..

5 lıgte aktıf takım az oldugu ıcın en sonda olmak her zman avantajlıdır lıg sıralamasında cunkı bır alt lıge dusmek yok 6 lıgler yok cunkı ama drafta en sonun cudan baslarlar cekmeye ılk sıraya hatta 2 sıraya yazdıgın oyuncuyu bıle cekebılırsın yetenek avcılarını gondermek dedıgı ne 10 puanına mal olur o ıslem ama tek tek oyuncular ıcın harcamaktan ıyıdır puanları cunkı 19 yasları potansıyellerı ne olursa olsun son sıralara atıp 18 yastakılere odaklanırsın

From: Guzzz

This Post:
00
213720.5 in reply to 213720.3
Date: 4/1/2012 2:34:25 PM
Overall Posts Rated:
255255
Bence Gözlemciler Birliği'ni kullanma ben genelde pek bir faydasını görmüyorum.

Puan harcamayıp, oyunculara yüklensen daha iyi olur bence, ne de olsa 5.liglerde gözlemleyeceğin bir oyuncunun sana gelme olasılığı çok yüksek hele hele sen 8.sırada bitirirsen ligi kesinlikle alırsın o oyuncuyu :)

To: ard
This Post:
00
213720.7 in reply to 213720.6
Date: 4/1/2012 4:17:01 PM
Overall Posts Rated:
00
Öncelikle vaktinizi ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Az önce bir oyuncu transfer ettim. Bilmiyorum ne kadar doğru yapmışımdır ama zararda olmadığımı düşünüyorum.
75 k ya mal oldu. Oyuncunun transfer geçmişine baktığımda 1 ay evvel 150 k dan transfer edildiğini görünce fırsat olduğunu düşündüm. Zaten antrenman verilebilecek düzeyde bir oyuncu.

DMI: 26000
Boy: 6'2" / 188 cm
Potansiyel: daimi all-star
Form: iyi

Uzaktan Şut: güçlü Şut Menzili: iyi
Dış Defans: vasat Top Tutma: berbat
Top Sürme: vasat Pas Verme: iyi
İçeriden Şut: zayıf İç Defans: korkunç
Ribaunt Alma: vasat Blok Yapma: berbat
Kondisyon: vasat Serbest Atış: berbat

Halihazırda elimde olan diğer oyuncu ise
22 k dan almıştım. geçen hafta şut menzili antrenmanı aldı. Yeni aldığım oyuncu kadar iyi değil. Ve antrenman vermenin kâr edilip edilmeyeceğinden emin değilim.
DMI: 8600
Boy: 6'1" / 185 cm
Potansiyel: yıldız
Form: zayıf

Uzaktan Şut: vasat Şut Menzili: vasat ↑
Dış Defans: berbat Top Tutma: iyi
Top Sürme: güçlü Pas Verme: iyi
İçeriden Şut: berbat İç Defans: işe yaramaz
Ribaunt Alma: vasat Blok Yapma: berbat
Kondisyon: vasat ↓ Serbest Atış: işe yaramaz

Öneriniz mantıklı geldi. Sezon sonuna kadar para biriktirmek derken bunu sadece maç hasılatlarıyla düşük giderlerle mi diyorsunuz yoksa böyle sıradan oyunculara verilen antrenmanlarla elde edilecek ufak kârlar mı kastınız.

Ben bu 2 oyuncuya 1 tane daha uygun oyuncu ilave edip 3 ok pozisyonunda sırasıyla top tutma ve dış defans antrenmanı vermeyi düşünüyorum sezon sonuna kadar. Fakat sorum şu. Var olan iyi skillerini iyileştirmek mi daha fazla kazandırır yoksa eksik diye nitelendirebileceğimiz pozisyonlarını mı iyileştirmek daha fazla kazandırır ?