BuzzerBeater Forums

Hellas - III.14 > Οι παλιοι μιλανε!

Οι παλιοι μιλανε!

Set priority
Show messages by
From: RIOfvs
This Post:
66
218603.1
Date: 05/24/2012 09:04:44
Overall Posts Rated:
3939
Καλησπερα σας!
Παρακατω ειναι μερικες συνεντευξεις απο τους πρωην πρωταθλητες του ομιλου μας!

Αρχιζουμε λοιπον!!

GM-thanos πρωταθλημα με την ομαδα Autokratoras (89155) Σεζον 19

Καλησπερα θανο!
Καλησπερα φιλε! Καλως ορισες στον ΙΙΙ.14 και χαιρομαι που κανεις κινησεις να ζωντανεψεις το φορουμ του ομιλου. Οχι οτι ηταν ανενεργο βεβαια. Καθε αλλο...

Καταρχην συγχαρητηρια για την ανοδο στην δευτερη κατηγορια!
Σε ευχαριστω πολυ.

Περιγραψε μου τα συναισθηματα σου οταν ειδες οτι εισαι πλεον πρωταθλητης.
Ειχα απιστευτη χαρα, γιατι επιτελους μετα απο πολλες σεζον στον ομιλο (7 αν δεν κανω λαθος) καταφερα να κερδισω την πολυποθητη ανοδο. Επιπλεον, ενιωθα ανυπομονησια για νεες προκλησεις στην νεα κατηγορια. Ηταν μεγαλη αλλαγη και το χαρηκα πολυ γιατι ηταν πραγματικα πολυ δυσκολο επιτευγμα.

Ποιος πιστευεις οτι θα αξιζαι να ηταν στη θεση σου;
Στην θεση μου αξιζαν και θα μπορουσαν να ειναι κι αλλες ομαδες του ομιλου. Για να ειμαι πιο συγκεκριμενος οι Μακεδονες και ο Αρης ηταν δυο τρομερες ομαδες και θα μπορουσαν καλλιστα να ειναι στην θεση μου. Η ανοδος θα κρινοταν στις λεπτομερειες, οπως κι εγινε!!!

Ποιος παικτης σου σε βοηθησαι να γινεις πρωταθλητης;
Δεν ξερω αν μπορω να ξεχωρισω εναν. Αν δεις και τα παιχνιδια των Playoff, σε αλλο ματς βοηθησε πολυ ο Barat, σε αλλο ο Milo, σε αλλο ο Μαραγκουδακης ή o Donovan. Αλλα βλεποντας το συνολο των παιχνιδιων, ενας ηταν ο σταθεροτερος και ο καλυτερος. Ο αρχηγος της ομαδας, ο Κολλιοπουλος. Οσοι με ξερουν, του εχω μεγαλη αδυναμια γιατι τον εχω απο πρωτη μερα στην ομαδα. Αντικειμενικα ομως, μπορω να πω οτι εχει λιγο μεγαλυτερο μεριδιο στην επιτυχια απο ολους τους αλλους.

Φαβορι για την ανοδο φετος(στον ΙΙΙ.14)
Φετος φαβορι για να παιξουν στον τελικο, αρα και για την ανοδο, ειναι οι Μακεδονες απο τους μπλε και ο Αρης απο τους κοκκινους!!! Ενδιαφερον για μενα εχει η αντιδραση του Crop μετα απο μια μετρια χρονια περυσι.

Εχεις να πεις κατι στα παιδια του παλιου σου ομιλου;
Ως συμβουλη, θα πω να μην τα παρατανε ποτε. Εφτασα αρκετες φορες στην πηγη και δεν ηπια νερο, αλλα δεν τα παρατησα. Ετσι επειτα απο 7 σεζον καταφερα και ανεβηκα. Επισης, κατα την γνωμη μου, οποιος θελει να ανεβει θα πρεπει να εχει καλο παγκο. Δεν φτανουν μονο 5 πολυ καλοι ή φοβεροι παιχτες στην ομαδα. Πρεπει να εχεις καλο παγκο για να τους δινουν ανασες οποτε χρειαζεται και να συνεισφερουν κι αυτοι στο σκοραρισμα. Απο κει και περα ευχομαι σε ολους καλη σεζον και ο καλυτερος να ανεβει.

Σε ευχαριστω πολυ,καλη συνεχεια σε εσενα και στην ομαδα σου!
Επισης!

Last edited by thanos at 05/24/2012 21:42:32

From: RIOfvs
This Post:
00
218603.2 in reply to 218603.1
Date: 05/24/2012 09:17:29
Overall Posts Rated:
3939
wud1976 πρωταθλημα με την ομαδα nikolas2007 (27527) σεζον 17

Καλησπερα wud
Καλησπερα shado!

Περιγραψε μου τα συναισθηματα σου οταν ειδες οτι εισαι πλεον πρωταθλητης.
Χαρμολύπη... αυτό ήταν το συναίσθημα που ένιωσα όταν ανέβηκα. Απο τη μία χαρά γιατί μετά απο τόσες σεζόν στον πιο δύσκολο όμιλο της ΙΙΙ τα κατάφερα, απο την άλλη λύπη γιατί έχασα μια πολύ καλή παρέα (Θάνος, Κλαούντιο, Γιώργος και οι υπόλοιποι).

Ποιος πιστευεις οτι θα αξιζαι να ηταν στη θεση σου;
Την χρονιά που ανέβηκα Αυτοκράτορας και Αρης ήταν εξίσου δυνατοί, απλά την κατάλληλη στιγμή ενισχύθηκα με παίκτες-κλειδιά, μεγάλους σε ηλικία που έκαναν την διαφορά.

Ποιος παικτης σου σε βοηθησαι να γινεις πρωταθλητης;
Με διαφορά ο Κοβάτσινα, ένας παίκτης που πλέον δεν υπάρχει στο ρόστερ μου λόγω προχωρημένης ηλικίας. Δεν βρέθηκε pg να τον σταματήσει, ακόμα και στην ΙΙ ήταν φοβερός.

Απο φετος εισαι ξανα με τον Θανο,τι εχεις να πεις γι'αυτο;
Τρελή χαρά, με ακολουθεί όπου και να πηγαίνω... είχαμε γνωριστεί επί buzzer όταν ακόμα ήταν στην IV και ανέβηκε στον ΙΙΙ.14. Τότε οι πιθανότητες ήταν 1 προς 16 να είμαστε παρέα, τώρα ήταν 1 προς 4 και μάλιστα είμαστε και στον ίδιο υπο-ομιλο.

Φαβορι για την ανοδο φετος(στον ΙΙΙ.14)
Δεν έχω δει τις ομάδες, αλλά πιστεύω οι κλασσικοί διεκδικητές, Macedonians, Aris, AGOR, Crop. Οι Prasinoi που ήρθαν απο τον όμιλο που είμαι, δεν βλέπω να έχουν διάθεση για το παιχνίδι εδώ και μία σεζόν.

Εχεις να πεις κατι στα παιδια του παλιου σου ομιλου;
Αν θέλετε να βγείτε πρωταθλητές αγνοήστε την προπόνηση, αν θέλετε να προπονήσετε να περιμένετε τα χειρότερα.

Σε ευχαριστω πολυ!Καλη συνεχεια.
Να'σαι καλα,καλη συνεχεια και σε εσενα!

Last edited by RIOfvs at 05/24/2012 10:01:02

From: RIOfvs
This Post:
11
218603.3 in reply to 218603.2
Date: 05/24/2012 09:26:20
Overall Posts Rated:
3939
ALARIHOS πρωταθλημα με την ομαδα Rhino Warriors (88863) σεζον 16

Καλησπερα ALARIHOS !
Γεια σου Shado, πολλά μπράβο για την ενέργεια σου

Πως ειναι τα πραγματα στην ΙΙ;
Το επίπεδο στην ΙΙ είναι δύσκολο και πολύ ανταγωνιστικό άρα και πολύ ενδιαφέρον για όποιον αρέσκεται στα δύσκολα

Περιγραψε μου τα συναισθηματα σου οταν ειδες οτι εισαι πλεον πρωταθλητης.
το γεγονός ότι "έφυγα" από έναν κολασμένο όμιλο με χαροποίησε ιδιαιτέρως αλλά ταυτοχρόνως συνειδητοποίησα ότι θα χώριζα με αρκετά από τα παιδιά που μιλάγαμε στο φόρουμ

Ποιος πιστευεις οτι θα αξιζαι να ηταν στη θεση σου;
Καλύτερο ρεκόρ στην κανονική περίοδο είχε ο AGOR ενώ έφτασα στον τελικό με αντίπαλο τον Autokratora. Καλές ομάδες και οι δύο που θα μπορούσαν να είναι άνετα πρωταθλήτριες.

Ποιος παικτης σου σε βοηθησαι να γινεις πρωταθλητης;
το γεγονός ότι στις λίστες με τους κορυφαίους σκόρερ, ριμπάουντερ, πασέρ της περιόδου δεν υπήρχε παίκτης μου ενώ αντίθετα είχα 4 MVP φανέρωσε ότι η κατάκτηση του πρωταθλήματος ήταν ομαδική δουλειά

Φαβορι για την ανοδο φετος(στον ΙΙΙ.14)
δεν έχω κοιτάξει τα ρόστερ για να πω συγκεκριμένη ομάδα.Πρωταθλητής θα βγει όποιος έχει την πιο ολοκληρωμένη ομάδα και την τύχη με το μέρος του.

Εχεις να πεις κατι στα παιδια του παλιου σου ομιλου;
χαιρετώ τους παλιούς εναπομείναντες συναγωνιστές της ΙΙΙ.14 και τους περιμένω στην ΙΙ. Η δυσκολία του να βγεις πρωταθλητής σε έναν τόσο απαιτητικό όμιλο οδηγεί στο γεγονός ότι όσοι ανεβαίνουν από την ΙΙΙ.14 στην συνέχεια ριζώνουν στην ΙΙ

Σε ευχαριστω πολυ,καλη συνεχεια!
καλή συνέχεια και σε εσένα και εύχομαι να έχετε ένα καλό πρωτάθλημα.

Last edited by RIOfvs at 05/24/2012 09:27:32

From: RIOfvs
This Post:
11
218603.4 in reply to 218603.3
Date: 05/24/2012 09:35:32
Overall Posts Rated:
3939
Evzonas πρωταθλημα με την ομαδα SymTeam(143915) σεζον15

Καλησπερα Evzona!
Kαλησπέρα φίλε.

Περιγραψε μου τα συναισθηματα σου οταν ειδες οτι εισαι πλεον πρωταθλητης.
Ενα παιχνιδι ειναι,χαρηκα που ανεβηκα τοτε αλλα οκ,χαλαρα!!

Ποιος παικτης σου σε βοηθησαι να γινεις πρωταθλητης;
O Allegra πιστευω εκανε την διαφορα!

Φαβορι για την ανοδο φετος(στον ΙΙΙ.14)
Δεν εχω κάποιο φαβορί φέτος για εσάς.Ισως οι macedonians ναναι λιγο καλυτεροι απτους υπολοιπους αλλα εχει πολυ δρομο το πρωταθλημα.

Εχεις να πεις κατι στα παιδια του παλιου σου ομιλου;
Το μονο που μπορώ να πω σε ολα τα παιδιά είναι να παίζουν πανω απολα τιμια και να δινουν στο παιχνιδι μονο οσο σημασια του αξιζει.οχι παραπανω.Είναι απλα ενα παιχνιδι.

Σε ευχαριστω πολυ,καλη συνεχεια να εχεις
Επισης!!

This Post:
00
218603.5 in reply to 218603.4
Date: 05/24/2012 09:48:22
Overall Posts Rated:
3535
μπραβο φιλεεε πολυ καλη δουλεια +1 απο μενα ανετα..μονο θα γουσταρα να ποσταρεις και την σεζον 18 οταν ανεβηκε ο Twins θελω να δω τι εχει να πει..πολη καλη δουυλεια και παλι μπραβοο!;)

From: RIOfvs
This Post:
11
218603.6 in reply to 218603.4
Date: 05/24/2012 09:51:05
Overall Posts Rated:
3939
vissber πρωταθλημα με την ομαδα Penguins AG(89153)σεζον14

Γεια σου vissber
Καλησπερα

Περιγραψε μου τα συναισθηματα σου οταν ειδες οτι εισαι πλεον πρωταθλητης.
Επειδή ήταν η δεύτερη χρονια στον τελικό και το φαβορί με το καλύτερο ρεκόρ είχε αποκλειστεί και είχα το πλεονέκτημα έδρας ...το ψιλοπεριμενα οποτε δεν τρελάθηκα αλλα όσο να ναι μια άνοδος σε πάει στα ουρανια!!!!

Εχεις αποκτησει εμπειριες απο την ΙΙ κατηγορια;
Όσο να ναι η δεύτερη κατηγορια είναι πολύ πιο ανταγωνιστική και απαιτητική .....ένα μικρό λάθους στους υπολογισμούς των παιχνιδιών και μπορεί να βρεθείς σε δύσκολη θέση.....κάθε παιχνίδι είναι και μια εμπειρία εάν έχεις σκοπό να βελτιώνεσαι σε αυτό που κανεις! εάν δεν το βλέπεις έτσι τότε μάλλον μένεις στάσιμος!

Ποιος πιστευεις οτι θα αξιζαι να ηταν στη θεση σου;
Δεύτερη χρονια σερί στον τελικό νομίζω ότι ήταν σειρά μου να ανεβώ οποτε δεν πιστεύω ότι άξιζες κάποιος άλλος την θέση μου.....βεβαια εάν το πάρεις τελείως στατιστικά ο rhino με το καλύτερο ρεκόρ 20-2 ίσος άξιζε την ευκαιρία να είναι στον τελικό.....για να έχει την ευκαιρία να διεκδίκηση την άνοδο

Ποιος παικτης σου σε βοηθησαι να γινεις πρωταθλητης;
Είχα αρκετούς παίκτες που κάνανε την διαφορα.....Conforti ο παίκτης με την μεγαλύτερη αξιολόγηση και mvp (15.5 στον πρώτο τελικό) και πολύ σταθερός σίγουρα αυτός έκανε την διαφορα σε όλη τι σεζόν. επίσης ο πολωνός kaczinski ήταν ένας ακόμα ακρογωνιαίος λίθος αλλα στους τελικούς και ίδιος στον δεύτερο τελικό την διαφορα την έκανε η μεταγραφή τις τελευταίας στιγμής ο karamixidis με 38 πόντους νομίζω ότι τα λόγια είναι περιττά!!!!

Φαβορι για την ανοδο φετος(στον ΙΙΙ.14)
Εάν και δεν πολύ παρακολουθώ γιατί τα περισσότερα φιλαράκια από τον όμιλο έχουν ανεβεί στην δεύτερη κατηγορια, κοιτάζοντας πρόχειρα νομίζω ότι είναι η σειρά του macedonians αν κάνει σωστή διαχείριση και μικρές προσθήκες....ο aris ίσως μπορεί να κάνει το bam όπως έκανε πέρσι ο άλλος αρειανός και φίλος αυτοκράτορας!!

Εχεις να πεις κατι στα παιδια του παλιου σου ομιλου;
Παιδιά το μονο που θέλω να πω είναι ότι το buzzer beater είναι ένα παιχνίδι που μας δίνει την ευκαιρία να ασχοληθούμε με το άθλημα που αγαπάμε και να κάνουμε έστω και περιστασιακά καινούριες γνωριμίες.....μην μπείτε στο τριπάκι τις αρρώστιας τις ανόδου και τις ίντριγκας τότε χάνει την ομορφιά του και την αξια του!!!!

Καλη συνεχεια σε εσενα και στην ομαδα σου,σε ευχαριστω πολυ.
Σε ευχαριστω πολυ!

From: RIOfvs
This Post:
00
218603.7 in reply to 218603.6
Date: 05/24/2012 09:57:57
Overall Posts Rated:
3939
ΥΓ Συγνωμη αν υπαρχουν ορθογραφικα!!!!!!

TheCS7™--->Ο Gttwins μου ειπει πως δεν εχει χρονο να απαντησει στις ερωτησεις μου.Ισως εχω την συνεντευξει του σε λιγο καιρο! :p

Ευχαριστω!

This Post:
00
218603.8 in reply to 218603.7
Date: 05/25/2012 11:42:40
Overall Posts Rated:
7474
Πολυ ωραια πρωτοβουλια και ιδεα.Συγχαρητηρια!!!

From: Tyfonas

This Post:
00
218603.9 in reply to 218603.7
Date: 05/26/2012 08:42:16
MACEDONIANS
IV.19
Overall Posts Rated:
241241
Φοβερη δουλεια ευγε!

From: RIOfvs
This Post:
00
218603.10 in reply to 218603.9
Date: 05/27/2012 09:15:49
Overall Posts Rated:
3939
Ευχαριστω πολυ παιδια!