BuzzerBeater Forums

BB Poland > Time to say goodbye

Time to say goodbye

Set priority
Show messages by
This Post:
22
218986.1
Date: 5/28/2012 11:59:46 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
http://www.youtube.com/watch?v=aR9Nit-3VDg

Tak jak wcześniej zapowiadałem mecz z USA był ostatnim, jaki Reprezentacja Polski U-21 zagrała pod moim kierunkiem. Z tej okazji wypadałoby podsumować moją pracę z kadrą U-21. Chciałbym się skupić na dwóch ostatnich sezonach, ale nie sposób nie wspomnieć o dawnych czasach, które być może nie wszyscy kojarzą ;-)

Otóż, z kadrami byłem związany od samego początku ich istnienia, najpierw pomagałem jako skaut, kiedy to Tripaw, a potem al_said z hatchetem tworzyli podwaliny organizacji pracy przy reprach. Na początku była tylko kadra NT, później powstała U-21 (od sezonu 6) i przez kilka sezonów był praktycznie jeden sztab, bo kadra U-21 i NT działała wtedy na podobnych zasadach. Zresztą grali w nich nawet ci sami zawodnicy ;-). Później niejako naturalnie, granice w obu kadrach stawały się coraz wyraźniejsze, a ja jakoś tak naturalnie przejąłem obowiązki skauta w U-21. Pomagałem Leszkowi, by potem samemu poprowadzić przez 2 kadencje naszą kadrę. O tym co było pisałem już kiedyś, ale fakt jest faktem, że nie udało się wtedy osiągnąć sukcesu w postaci upragnionego medalu. Z dzisiejszego punktu widzenia odjąłem wtedy trochę szaleńczą decyzję, że zajmę się skautingiem wszystkich zawodników z draftu z sezonu 14, żeby stworzyć kadrę, która w sezonie 18 powalczy o złoto Mistrzostw Europy. Oczywiście najpierw trzeba było przygotować wszystko "logistycznie", to znaczy znaleźć managerów, którzy będą dysponowali odpowiednimi środkami finansowymi, zainwestują w trenerów, lekarzy, kupią tych zawodników, którzy będą dla nich odpowiedni no, no i dopiero na końcu będą ich trenowali zgodnie z moimi wskazówkami. Uwierzcie mi, że cały ten projekt kosztował mnie mnóstwo czasu i sił, ale jak pokazała historia- opłaciło się ;-) Wspólnie z managerami, stworzyliśmy Dream Team. który w mojej ocenie był najlepszą w historii reprezentacją U-21, jaka kiedykolwiek istniała w tej grze (wiem, wiem- nie jestem obiektywny, ale chyba mam prawo tak myśleć ;-)). W międzyczasie kadrę U-21 przejął Banan i osiągnął rewelacyjne wyniki, zdobywając złoto ME i srebro MŚ. Wielka w tym zasługa samego selekcjonera, bo kadrę miał na pewno słabszą, niż wskazywały by na to sukcesy, jakie zdobył. Potem przyszły wybory i tutaj pragnę jeszcze raz wszystkim podziękować, za umożliwienie mi dokończenie tego co rozpocząłem tak naprawdę kilkanaście sezonów wcześniej, bo nigdy nie ukrywałem, że moim marzeniem i głównym celem gry w BB, było to, aby rozwijała się świadomość reprezentacyjna polskich userów. Wtedy sukcesy reprezentacji były już tylko kwestią czasu i tak się rzeczywiście stało.

This Post:
44
218986.2 in reply to 218986.1
Date: 5/28/2012 12:00:08 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Sam sezon 18 i odbywające się wtedy Mistrzostwa Europy był już tylko przyjemnością ;-) Mając tak wspaniale wytrenowanych zawodników i tak fantastycznych managerów, którzy ich prowadzili, dowodzenie kadrą to była fascynująca i przyjemna przygoda. Mieliśmy miażdżącą przewagę nad rywalami i praktycznie od pierwszego do ostatniego spotkania dominowaliśmy nad naszymi rywalami. Wygraliśmy wszystkie 14 spotkań, a tylko trzy razy w całym sezonie nasi rywale przekroczyli barierę 80-u zdobytych punków, a ledwie jeden raz barierę 90-u punktów! Było to w starciu z gospodarzami turnieju, którzy grali przeciwko nam CT, przy naszym TiE (17971). To chyba najlepiej świadczy o naszej gigantycznej jakości i przepaści, jaka dzieliła nas od pozostałych ekip w Europie.
Na ME zdobywaliśmy średnio na jeden mecz 101 punktów, traciliśmy 69... Tak więc średnio wygrywaliśmy różnicą 32-punktów, a trzeba pamiętać, że naszymi rywalami były m.in. Portugalia, Francja, Niemcy, Węgry, Rosja, Włochy czy Szwajcaria, a więc ścisła europejska czołówka. W cuglach zdobyliśmy złote medale Mistrzostw Europy, zyskując przy tym szacunek, a nawet podziw wśród innych nacji. Naprawdę sama radość ;-)

Sezon 19 to Mistrzostwa Świata. Kadrę tym razem przygotowywaliśmy we dwóch tzn. ja (obwód) i obecny selekcjoner NT kozlik4 (podkoszowi). Przy tej okazji chciałbym mu serdecznie podziękować, bo mieliśmy w ubiegłym sezonie naprawdę bardzo dobrych wysokich graczy. Zresztą w poprzednim sezonie nasza kadra również była piekielnie silna, na tle konkurencji która okazała się bardzo, bardzo wymagająca. O takie pogromy jak 2 sezony temu były oczywiście niemożliwe, ale i tak nasze wyniki muszą napawać dumą. Również pokonaliśmy gospodarzy, którzy zagrali zagrali przeciwko nam CT (19089), zwyciężyliśmy niezwykle silnych Hiszpanów, Niemców, Szwajcarów i dwukrotnie fantastyczną ekipę Italii. Na 11 spotkań wygraliśmy 9, przegrywając jedynie dwukrotnie z aktualnymi Mistrzami Świata U-21- USA.Pokonali nas w uczciwej walce i za to należy im się szacunek i szczere gratulacje. Szkoda, że nie udało się osiągnąć upragnionego złota MŚ, ale srebro i tak jest według mnie wielkim sukcesem i należy się z niego cieszyć. Ogólnie nasze statystyki z MŚ przedstawiają się tak: rzucaliśmy średnio 104 pkt. traciliśmy 85.

Ogólnie mój bilans zakończył się w taki sposób: 23 zwycięstwa, 2 porażki, średni wynik: 103-76

Dziękuję wszystkim, z którymi współpracowałem przez te wszystkie lata pracy dla kadry!

Nie sposób tutaj wymienić wszystkich managerów, było ich grubo ponad setka, a tymi z którymi wymieniłem choćby kilka maili było kilkaset. Teraz nadszedł moment, żeby odpocząć i dać szansę innym. Nasza społeczność ma wspaniałych managerów, którzy doskonale pracują dla kadr i jestem pewien, że nadal będziemy odnosili sukcesy na wielu frontach.
Przepraszam za wszystko co było złe było moim udziałem. Na pewno sporo rzeczy można było zrobić lepiej. Mam żal do samego siebie zwłaszcza za ostatni sezon, bo nie pojawiło się kilka zapowiedzi do meczów, a ostatni sparing to wielki niewypał i jeszcze raz przepraszam tych którzy wygrali nagrody w typerze. Sezon MŚ ciągnąłem resztkami sił i czasu, bo w międzyczasie urodziła mi się córeczka i jak najwięcej wolnego czasu chciałem poświęcić rodzinie.

Swojemu następny Joa oraz całemu sztabowi, który mu pomaga życzę samych sukcesów, złotych medali na każdej imprezie, a Wam wszystkim, którzy to czytacie dużo frajdy i zabawy z BB. Ja z BB się nie żegnam, kończę jedynie pracę z kadrami, bo raz nie miałbym wystarczająco czasu, żeby to robić dobrze, a dwa chyba się trochę wypaliłem i potrzebuję oddechu. Czy kiedyś wrócę do sztabu reprezentacji? Na dzisiaj nie wiem, na pewno nie w perspektywie kilku najbliższych sezonów. Na pewno będę śledził wyniki kadr i kibicował im z całego serca!

Do boju Polska!

This Post:
00
218986.3 in reply to 218986.2
Date: 5/28/2012 12:46:39 PM
Overall Posts Rated:
296296
prawdopodobnie największy społecznik i propagator kadr w historii polskiego BB - Vinnie Jones - DZIEKUJEMY! I gratulujemy wszystkich sukcesów :)

This Post:
00
218986.4 in reply to 218986.2
Date: 5/28/2012 12:55:57 PM
Overall Posts Rated:
299299
dzięki VJ :) good job :)

This Post:
00
218986.5 in reply to 218986.2
Date: 5/28/2012 1:14:51 PM
Overall Posts Rated:
605605
Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!

This Post:
00
218986.6 in reply to 218986.5
Date: 5/28/2012 1:32:19 PM
Warsaw Mutants
III.4
Overall Posts Rated:
10801080
Wielkie dzięki i witaj w gronie rodziców córeczek :-)
Ja też mam córkę. W tym miesiącu skończyła półtora roku.

Last edited by Kaznodzieja at 5/28/2012 1:36:00 PM

This Post:
00
218986.7 in reply to 218986.2
Date: 5/28/2012 1:45:29 PM
Overall Posts Rated:
382382
Vinnie nie strasz ludzi, myślałem na początku, że żegnasz sie definitywnie z BB...
Pięknie napisane - to jest tylko i aż gra, w której wiele można osiągną. Ty osiągnąłeś w niej już wszystko, jednak to nic z osiągnięciami na tle prywatnym - mieć kochającą żonę, teraz malutką córeczkę - to dopiero osiągnięcię, lepsze od 10 MŚ, zazdroszcze :) Radość z gry nie może przysłonić tego, co ma się w życiu. Powodzenia vinnie, wychowaj ją na córeczkę Tatusia :)) i dzięki za wszystkie sukcesy, przy których łezka się w oku zakręciła :)))

This Post:
00
218986.8 in reply to 218986.6
Date: 5/28/2012 1:51:06 PM
ASPK
II.3
Overall Posts Rated:
10771077
Second Team:
ASPK Gostynin
22 czerwca Cię wybujamy na żywo:-)

Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.
This Post:
00
218986.10 in reply to 218986.9
Date: 5/28/2012 3:10:45 PM
Overall Posts Rated:
515515
dziekujemy dziekujemy wypijemy wypijemy gratulujemy gratulujemy ;)

This Post:
00
218986.11 in reply to 218986.10
Date: 5/28/2012 3:41:19 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
To co zrobiłeś dla polskiej społeczności BB jest nieocenione. Dzięki.