BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT-MŚ] Polska - RPA

[NT-MŚ] Polska - RPA

Set priority
Show messages by
From: kozlik4
This Post:
00
221309.1
Date: 7/5/2012 7:25:40 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
W poniedziałek 9 lipca o godzinie 19.30 gramy z Republiką Południowej Afryki. RPA to obecny wicemistrz Afryki. W finale przegrali z Nigerią (19532).

Tak jak pisałem wcześniej mamy już zapewniony awans do dalszej części turnieju z maksymalną ilością punktów, więc mecz z RPA potraktujemy jako okazję do sprawdzenia/przetestowania jakiegoś ciekawego wariantu gry.

Prezentacja RPA wkrótce
----------------------------------------------------------------------
Dotychczasowi zdobywcy nagrody MVP:
za mecz ze Słowacją (20307): Sylwester Rakus (9656006)
za mecz z Turcją (20310): Tomasz Weryszko (11032136)
za mecz z Chile (20312): Tomasz Weryszko (11032136)
----------------------------------------------------------------------
W ankiecie głosujemy teraz na MVP meczu z Australią (20314)

Link do podsumowania meczu z Australią: (220915.26)

Poll:  MVP meczu z Australią to:
Response Votes Result

A. Stańczak 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
A. Mieszkowski 5
25.0% 25.0% 25.0%
25.0%
T. Weryszko 1
5.0% 5.0% 5.0%
5.0%
M. Lüderitz 1
5.0% 5.0% 5.0%
5.0%
T. Warchałowski 1
5.0% 5.0% 5.0%
5.0%
L. Anczykowski 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
S. Rakus 12
60.0% 60.0% 60.0%
60.0%
J. Gurak 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
A. Wisłocki 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
B. Bisaga 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%

This poll ended on 7/12/2012.

From: kozlik4
This Post:
00
221309.2 in reply to 221309.1
Date: 7/5/2012 7:36:24 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zapowiedź poniedziałkowych meczów ostatniej kolejki pierwszej rundy MŚ i przedstawienie sytuacji w grupach (219520.14)

Last edited by kozlik4 at 7/5/2012 7:37:09 AM

From: kozlik4
This Post:
11
221309.3 in reply to 221309.2
Date: 7/7/2012 7:13:15 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
CIEKAWOSTKI RPA:

- RPA posiada jedną dziesiątą czyli około 23 200 kwitnących gatunków roślin świata, z czego 19 000 to rdzenne afrykańskie rośliny.

- W Langebaan Lagoon w Western Cape znaleziono najstarsze skamieniałe odbitki stóp człowieka. Ich wiek szacuje się na 117 tysięcy lat.

- Tugela Falls w Górach Smoczych - 948m (3110ft), jest drugim co do wysokości wodospadem świata

- Góra Stołowa jest jedną z najstarszych gór świata. Jej spłaszczony wygląd zawdzięcza lodowcowi. Ma ponad 1000 m wysokości i jest widziana z oceanu na odległość 200 km.

- Kanion rzeki Blyde jest trzecim kanionem co do wielkości na świecie, i jedynym zielonym kanionem.

- RPA jest najstarszy baobab świata. Znajduje się on w miejscowości Modjadjiskloof w Prowincji Limpopo, wiek baobabu szacuje się na 6 tyś. lat. To świadczy o tym, że jest starszy od Piramid Egipskich i z pewnością był już stary w czasach Chrystusa. Drzewo ma 47 m obwodu i 22 m wysokości. Pień w środku jest pusty, mieści się tam składnica wina i bar. „Wewnątrz” baobabu mieści się nawet 60 osób. W środku panuje temperatura 22 stopni Celsjusza.

RPA – Raj Czy Piekło?

RPA jest niestety pionierem w światowych statystykach jeśli chodzi o liczbę gwałtów. Z badań wynika, że co 26 sekund dochodzi tam do gwałtu. Według prowadzonych przez południowoafrykańska organizację POWA, co druga kobieta w RPA zostanie zgwałcona, a każda przynajmniej raz w życiu doświadczy przemocy seksualnej. Problem ten dotyczy również dzieci. Wynika to z przekonania, że współżycie z dzieckiem może wyleczyć gwałciciela z AIDS. Te przerażające statystyki niestety potwierdza fakt, że w RPA jest największa na świecie ilość (około 10%) osób zakażonych wirusem HIV. Problem AIDS jest głównym tematem kongresów WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia.

Mistrzostwa Świata 2010 w RPA

Były to pierwsze mistrzostwa świata w piłce nożnej rozegrane na kontynencie afrykańskim. Pierwotnie do organizacji mistrzostw zgłosiło się pięć krajów: Egipt, Libia z Tunezją, Maroko i RPA. Tunezja wycofała się, gdy FIFA podjęła decyzję o niedopuszczeniu kandydatur podwójnych. Libia zaś została zdyskwalifikowana przez FIFA, gdyż bez Tunezji przestała spełniać stawiane kandydatom wymogi. 15 maja 2004 roku w Zurychu komitet wykonawczy FIFA 14 głosami wybrał RPA na gospodarza mistrzostw w 2010 roku. Maroko otrzymało 10 głosów, a Egipt nie otrzymał żadnego.

Oficjalną maskotką w kształcie lamparta zostało Zakumi. Oficjalna prezentacja odbyła się w Johannesburgu 22 września 2008 roku.

Hymn mistrzostw to "Waka Waka (This Time for Africa)" wykonany przez Shakirę.

(http://www.youtube.com/watch?v=pRpeEdMmmQ0)

Mistrzostwa Świata w RPA wygrała Hiszpania, która pokonała w finale, po dogrywce Holandię 1:0. Gola na wagę tytułu strzelił Andres Iniesta (http://www.youtube.com/watch?v=jm4421sOI7w&feature=re...)

Last edited by kozlik4 at 7/7/2012 7:20:10 AM

This Post:
00
221309.4 in reply to 221309.3
Date: 7/7/2012 7:42:58 AM
Overall Posts Rated:
296296
co do tego "lekarstwa" na AIDS to dokładniej mówiąc chodzi o dziewicę no ale patrząc na liczbe gwałtów to żeby znaleźć dziewicę faktycznie trzeba się pewnie wybrac do podstawówki.. przerażające.

From: kozlik4
This Post:
00
221309.5 in reply to 221309.3
Date: 7/7/2012 7:43:54 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
RPA/AFRYKA - dOwCiPy

RPA. Lata Apartheidu. Przyjezdny biały rozpytuje się tutejszych:
- Słyszałem, że u was można czarnego zabić, pobić, i nic mi się nie stanie, to prawda??
Tutejszy biały daje mu pistolet i mówi:
- Pewnie, pójdź do miasta i zastrzel murzyna, jakiego chcesz i nic ci się nie stanie.
Gdy poszedł do miasta i zobaczył lektykę niesioną przez czterech Murzynów, w której siedział biały. Przyjezdny wycelował w jednego z Murzynów, i strzelił. Tamten upadł martwy, cała lektyka się wywróciła. Wyczołgał się z niej zdenerwowany biały i krzyknął:
- Kur..., znowu guma poszła!!!
-----------------------------------------------------------------------
Party przy basenie. Dwóch facetów, jeden biały drugi murzyn. Biały wkłada swojego do wody i mówi:
- Dokładnie 32,6 stopnia.
Po czym to samo robi murzyn:
- Dokładnie 2,70 głębokości.
------------------------------------------------------------------------
Do komisariatu w Chicago przychodzi murzyn i mówi:
- Ukradziono mi rower.
- Czy miał dzwonek?
- Nie.
- A światełko odblaskowe?
- Też nie.
- W takim razie płacisz mandat, czarnuchu!
------------------------------------------------------------------------
W pewnej wiosce w RPA urodziło się białe dziecko. Zdezorientowani rodzice poszli do szamana po wyjaśnienie tej niespotykanej historii. Szaman pyta ojca:
- A po murzyńsku chociaż to było?
- No pewnie, że po murzńysku!
- Od tyłu?
- No pewnie, że od tyłu!
- A palec w tyłku był?
- W mordę! Zapomniałem!
- No i tędy dostało się światło!
------------------------------------------------------------------------
Do sklepu wchodzi dwóch murzynów i mulat, a sprzedawca pyta:
- Słucham najjaśniejszego pana?
------------------------------------------------------------------------
Wiecie jak powstała żyrafa? Kiedyś Chuck Norris kopnął konia w dziąsło z półobrotu
------------------------------------------------------------------------
Murzyn, Hindus i Żyd podróżowali samochodem po Ameryce. W środku nocy i prerii mieli awarię. Po ciemku ciężko coś nareperować postanowili więc, poszukać miejsca na nocleg. Szczęściem tuż obok znajdowała się farma, z bardzo życzliwym gospodarzem, który powiedział do niespodziewanych gości:
- Mam w pokoju gościnnym tylko dwa łóżka, tak wiec jeden z was będzie musiał się przespać w chlewiku.
Żyd na to:
- Ja pół życia spędziłem w kibucu. Taki czysty chlewik to dla mnie nic nowego. Ja się tam prześpię.
Żyd poszedł do chlewa, Murzyn z Hindusem zajęli obydwa łóżka w pokoju. Po 15 minutach, pukanie do drzwi pokoju. Za drzwiami stoi Żyd i mówi:
- Niestety w chlewie jest świnia. Nie mogę tam spać, religia mi zabrania.
Na to Hindus:
- Ja żyłem w slumsach Bombaju. Mnie tam świnia nie przeszkadza. Ja będę spał w chlewie.
I tak zrobił. Ale po 15 minutach stał przed drzwiami i mówił do Żyda:
- Nic nie mówiłeś, że tam stoi także krowa. Ja nie mogę tam spać. Religia mi na to nie pozwala.
Tym razem zaoferował się Murzyn:
- Przecież ja jestem z Harlemu. Jak dla mnie spać ze świnią i krową to i tak luksus.
Murzyn poszedł więc do chlewa. Po chwili znowu pukanie do drzwi. Żyd z Hindusem biegną aby je otworzyć. Za drzwiami stoją świnia z krową.
------------------------------------------------------------------------
Siedzi murzyn na kolokwium z fizyki. Temat: Czemu woda ścieka po powierzchni równi. Po chwili murzyn wstaje i mówi:
- Panie profesor! Ja tu już nic nie rozumieć, bo woda ścieka, pies ścieka, to co tu naprawdę ścieka?
------------------------------------------------------------------------
- Mamusiu! Daj cycusia - prosi mały Murzynek.
- Masz, ale nie odchodź za daleko
------------------------------------------------------------------------
- Jakie jest najszybsze zwierzę na świecie?
- Ostatnia kura w Etiopii!

From: kozlik4
This Post:
00
221309.6 in reply to 221309.5
Date: 7/9/2012 1:23:20 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Gramy dzisiaj Princetona i MtM

From: kozlik4
This Post:
00
221309.7 in reply to 221309.6
Date: 7/10/2012 5:51:32 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Podsumowanie meczu: POLSKA - RPA 134-71 (20318)

Tym razem bardzo wysoko (+63pkt) pokonaliśmy srebrnych medalistów Mistrzostw Afryki z poprzedniego sezonu - reprezentację Republiki Południowej Afryki. Tym samym jesteśmy razem z Chinami jedynymi zespołami, które jeszcze nie doznały porażki w Mistrzostwach Świata w Peru.

Tak jak pisałem wcześniej ten mecz z RPA nic nam nie dawał więc potraktowaliśmy go trochę sparingowo. Postanowiłem tym samym przetestować Princetona. Głównie chciałem sprawdzić jak dużo przy tej taktyce asystują podkoszowi. Podobno podania podkoszowych są bardzo istotne w tej taktyce, a podania to mocna strona naszych wysokich. Poza tym chciałem zobaczyć jak dużo z dystansu będą rzucać podkoszowi.

Faktycznie okazało się, że podkoszowi notują dużo asyst. W tym meczu mieli ich niemal połowę (14 asyst przy 29 całego zespołu). Szczególnie wśród podkoszowych wyróżnił się Rakus, który zanotował aż 6 asyst.

Natomiast jeżeli chodzi o rzuty dystansowe to tutaj aktywnością wykazywali się głównie obwodowi. Szczególnie Rogus i Mieszkowski. Obaj oddali aż 41% wszystkich rzutów drużyny za 3pkt. Pierwszy z nich rzucał "trójki" ze skutecznością 63% (5/8), a drugi aż 83% (5/6).

Bardzo mało rzutów za 3 pkt. oddawali podkoszowi (zaledwie 18% wszystkich rzutów drużyny).

Osiągnięcia w drużynie POLSKI:

Najwięcej PUNKTÓW: Franciszek Rogus (13625612) - 26 punktów

Najwięcej ZBIÓREK: Joachim Gurak (11032052) i Moritz Lüderitz (8217078) - po 12 zbiórek

Najwięcej ASYST: - Arkadiusz Mieszkowski (11033558) - 7 asysty

Najlepszy WSKAŹNIK "+/-" : Arkadiusz Mieszkowski (11033558) +42

DOUBLE_DOUBLE: Joachim Gurak (11032052) - 16 punktów i 12
oraz Sylwester Rakus (9656006) - 14 punktów i 10 zbiórek

Jeśli ktoś chce się podzielić jakimiś ciekawymi spostrzeżeniami na temat meczu czy Princetona to zapraszam

Last edited by kozlik4 at 7/11/2012 8:50:11 AM