BuzzerBeater Forums

Hellas - III.14 > ΣΕΖΟΝ 21

ΣΕΖΟΝ 21

Set priority
Show messages by
This Post:
00
224551.1
Date: 8/21/2012 2:34:21 AM
Αφροδίτη Ζωγράφου
IV.15
Overall Posts Rated:
336336
Καλημέρα σας,

Καλωσορίζω όλα τα νέα παιδιά και τους εύχομαι μια καλή και παραγωγική χρονιά. Τους υπενθυμίζω ότι οι τραυματισμοί τους θα πρέπει να είναι λίγο πρίν παίξουν μαζί μου :).

ΚΑΛΗ ΔΙΑΜΟΝΗ και εύχομαι να μιλάμε και να έχουμε μια πιο ενεργή χρονιά από πέρσι.






Last edited by epanastatis79 at 8/21/2012 2:35:24 AM

From: str77
This Post:
00
224551.2 in reply to 224551.1
Date: 8/21/2012 8:30:13 AM
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10821082
Second Team:
Back2Back
Kαλως σας βρηκα παιδια ! καλη σεζον να εχουμε

This Post:
00
224551.3 in reply to 224551.2
Date: 8/21/2012 10:16:54 AM
Overall Posts Rated:
7474
Καλη σεζον παιδια.
Θα συμμετεχω και εγω οσο μπορω για να ναι ο ομιλος πιο ενεργος απο περσι..

This Post:
00
224551.4 in reply to 224551.3
Date: 8/25/2012 2:16:53 PM
Overall Posts Rated:
3535
Καλησπερα και απο εμενα καλη σεζον να εχουμε! Εχει αποδυναμωθει παρα πολυ ο ομιλος μας σε σχεση με την σεζον που ανεβηκα, βεβαια δυνατες ομαδες για την διεκδικηση του τιτλου υπαρχουν και με μια γρηγορη ματια βλεπω τον μπλε ομιλο δυνατοτερο απο τον κοκκινο.Οι Μακεδονες,ο Αετος,η Αφροδιτη καθως και ο Χολαργος φενεται να ειναι η καθαρη τετραδα που μπαινει στα play-offs απο τους μεγαλους με τους Μακεδονες να εχουν τον κυριο λογο.Τωρα απο εμας οι γνωστοι-αγνωστοι Αγορ και πανιονιος η ομαδα που κατεβηκε απο την ΙΙ ο Ξεφτιλαικος και ελπιζω να ειμαστε και εμεις μεσα που θα μπουμε play-offs.Φετος η χρονια εχει πανελληνιες επομενως ο χρονος που θα διαθετω για το ββ θα ειναι σαφως περιορισμενος ,απειροελαχιστος πιο ρεαλιστικα,λογικα στο φορουμ δν θα μπορω να συμμετεχω αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα διαβαζω τα μηνυματα σας και ελπιζω να εχουμε ενα θερμο φορουμ.Κλεινοντας να καλοσωρισω και ολα τα νεα μελη του ομιλου μας και να ευχηθω καλη δυναμη και πανω απολα καλη διασκεδαση,ενα παιχνιδι ειναι δεν πρεπει να το ξεχναμε :)

This Post:
00
224551.5 in reply to 224551.4
Date: 8/30/2012 10:19:46 AM
Overall Posts Rated:
5454
Καλησπέρα σας και καλή σεζον,

Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα ξαναγράφω στο φορούμ,για την ακρίβεια 13/5/2012 ήταν το τελευταίο μου μήνυμα.
Συγχαρητήρια σε όσους ανέβηκαν στον όμιλο μας φέτος,ελπίζω να σταθούν όρθιοι σε αυτόν το όμιλο ώστε να έχουμε ένα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα όπως έχουμε εδώ και τόσες σεζόν.Πλέον έχω διαθέσιμο χρόνο να ξοδεύω τώρα τον Σεπτέμβριο,οπότε θα είμαι ενεργός στο φόρουμ.Ελπίζω να μπαίνουν και τα υπόλοιπα παιδιά του ομίλου στο φορούμ.

Καλή συνέχεια σε όλους,enjoy the game!

This Post:
00
224551.6 in reply to 224551.5
Date: 8/30/2012 1:20:19 PM
Overall Posts Rated:
3535
welcome back claudio! πως πηγαν οι εξετασεις?καμια συμβουλη? ;P

This Post:
00
224551.7 in reply to 224551.6
Date: 9/2/2012 5:52:32 AM
Overall Posts Rated:
5454
Πανεπιστήμιο Πειραιά πέρασα,εκεί που ήθελα.Εγώ θα σου έλεγα να οργανώσεις το διάβασμα σου,αλλά και να βγαίνεις βόλτες γιατί αλλιώς δεν παλεύεται..

This Post:
00
224551.8 in reply to 224551.7
Date: 9/2/2012 4:08:46 PM
Overall Posts Rated:
3535
Συνγχαρητηρια φιλε το πιο βασικο να κανεις κατι που το θελεις και σου αρεσει.Για την οργανωση που λεγαμε,εχω ξεκινησει απο αρχες καλοκαιριου και πιστευω οτι παλευεται.Τι κατευθυνση εισουν? τεχνολογικη?

This Post:
00
224551.9 in reply to 224551.8
Date: 9/2/2012 6:04:36 PM
Overall Posts Rated:
7474
Ακριβως οπως τα ειπε ο Κλαουντιο.Μην ξεσκιστεις στο διαβασμα απο τωρα γιατι το πιθανοτερο ειναι να τα φτυσεις απο ενα σημειο και μετα.

Δινε βαση κυριως στο φροντιστηριο γιατι το σχολειο (στις περισσοτερες των περιπτωσεων για να μην ειμαι απολυτος) δεν προσφερει και πολλα.

Καποιες ωριτσες την ημερα για μενα αρκουν.Φορτσαρεις απο την Ανοιξη λιγο παραπανω (αναλογα και τους στοχους σου) και θα εισαι κομπλε.

Και κατι βασικο.ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ.Ειναι κακος συμβουλος.Ειδικα οταν θα γραφεις.Δες το σαν μια ενδοσχολικη εξεταση. ;)

This Post:
00
224551.10 in reply to 224551.9
Date: 9/3/2012 2:48:54 AM
Αφροδίτη Ζωγράφου
IV.15
Overall Posts Rated:
336336
Άσε τους άλλους να λένε :). Θα σου πώ εγώ τί θα κάνεις σαν πιο έμπειρος (έδωσα τρεις φορές από 96-98). Βασικά το άγχος, όπως ειπε και ο Πάρης ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ, δεν πας ούτε στον πόλεμο, ούτε αν αποτύχεις, χάθηκες. Η λογική του "στις εξετάσεις κρίνεται η ζωή και το μέλλον μου" είναι τελείως λανθασμένη και θα σε παρακαλούσα -για το καλό σου δηλαδή- να την αποβάλλεις. Να βρεις μια γκομενίτσα για να περνάς καλά κάνοντας πολύ σέξ -και δεν κάνω πλάκα σε αυτό- ώστε να ξελαμπικάρεις και να έχεις πάντα καλή διάθεση. Τώρα αν θα σου βγει και κάτι σοβαρό με αυτήν, τόσο το καλύτερο. Η λογική του πολύ διαβασματος είναι άσκοπη και όπως είπε ο Πάρης -πάλι πολύ σωστά- θα σε ξεθεώσει και σε απομακρύνει μετά βεβαιότητος από τους στόχους σου. Θεωρώ -και εδώ θα διαφωνήσω με τον Πάρη- ότι οφείλεις να είσαι προσεκτικός στις παραδόσεις στο σχολείο, διότι μπορεί να απομνημονεύσεις κάποια πράγματα, να βοηθηθείς γενικότερα κερδίζοντας σε κόπο και χρόνο.
Να βγαίνεις όποτε μπορείς, να αθλείσαι φυσικά, διότι αν είσαι κλεισμένος μέσα στο σπίτι σε τρώει το άγχος -ακόμα και να θες να το κρατήσεις μακριά, αυτό σου ερχεται, αν δεν βγαίνεις έξω- και άδικα φορτώνεσαι. Αυτά από έναν έμπειρο στις εξετάσεις και εύχομαι να περάσεις εκεί που θες.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

This Post:
00
224551.11 in reply to 224551.10
Date: 9/3/2012 5:45:26 AM
Overall Posts Rated:
3535
Σας ευχαριστω ολους!Οσο αφορα το σχολειο το θεωρω ως μιας πρωτης ταξεως επαναληψη εφοσον εχεις κανει τα απαιτουμενα μαθηματα το καλοκαιρι σε καποιο ιδιαιτερο μαθημα η φροντιστηριο.Τωρα οσο αφορα τις ωρες διαβασματος,να σας πω οτι ειμαι απο θεσσαλονικη αλλα τα τελευταια 6 χρονια ζω στη Συρο λογω της μεταθεσης του πατερα που φενεται πλεον οριστικη και μονιμη.Εδω στο νησι φροντιστηρια δν υπαρχουν και τα ενα-διο που υπαρχουν δν εξασφαλιζουν επιτυχια σε ολα τα εξεταζομενα μαθηματα.Για να γινω λιγο πιο σαφης,για παραδειγμα ενα φροντιστηριο που ασχολειται με φυσικη,μαθηματικα,εκθεση διαθετει ενα φυσικο καλο γνωστη με μεγαλες επιτυχιες,αντιθετως οι αλλοι δυο δεν ειναι συγκρινομενου επιπεδου επομενως ανατρεχεις καπου αλλου για εκθεση και μαθηματικα.Συνηθως σε ιδιαιτερα μαθηματα.Θελω να πω οτι δν υπαρχει καταλληλη οργανωση για πανελληνιες οσο αφορα τη φροντιστηριακη δραση και ολο το βαρος κυριολεκτικα πεφτει πανω στον μαθητη αφου η καθοδηγηση που δεχεται απο καποιον ειδικο ειναι ελαχιστη.Ενα μειονεκτημα σε σχεση με τις μεγαλουπολεις που θεωρω οτι ειναι αρκετα σημαντικο.Ετσι οι ωρες διαβασματος φυσικα με μια πολυ καλη οργανωση, οπως ειπε και ο Κλαουντιο,ισως ειναι το κλειδι.Αγχος δν παιζει και αθληση αρκετη για ξελαμπικαρισμα οπως λετε !

Υ.Γ Ευχαριστω για τη βοηθεια απλα θεορουσα αναγκαια μια συμβουλη απο καποιον πιο εμπειρο σε αυτο το θεμα. O ΙΙΙ.14 μετα απο τοσες σεζον εχει γινει δευτερη οικογένεια, οποτε ολοι οι συλλογισμοι σας εδω μεσα :P