BuzzerBeater Forums

Βοήθεια – Ελληνικά > Φαουλ

Φαουλ

Set priority
Show messages by
From: Arlong
This Post:
00
235570.1
Date: 2/5/2013 1:27:48 PM
Overall Posts Rated:
00
Ερωτηση...
Ειμαι 2 και 30 πριν το τελος του αγωνα. Παιζω με την δευτερη ομαδα της βαθμολογιας που εχει το ιδιο ρεκορ με την πρωτη και ειμαι πισω με 11. Εγω ειμαι τελευταιος στη βαθμολογια και πασχιζω για νικες. Καταφερνει λοιπον η ομαδιτσα μου μεχρι 1 λεπτο και 15 δευτερολεπτα πριν το τελος του αγωνα να καλυψει την διαφορα (κλεψιματα, τριποντα κλπ) και τελικα απο τους 11 ποντους πεφτει στους 3 101-98. Αυτα ειναι γενικα...η ερωτηση τωρα. Εχω κανει την επιθεση μου, μπαινει το τριποντο, φτανω τους 98, ξεκιναει η αντιπαλη ομαδα την επιθεση και η δικη μου αρχιζει τα φαουλ. Ειχα 2 φαουλ μεχρι τοτε και μετα μεσα σε λιγα δευτερολεπτα εφτασα τα 5, τελικα τελειωσα με πολλα περισσοτερα. Οποτε μπαινει η μια βολη, γινεται 102-98 χανω την επομενη επιθεση, μενουν περιπου 59 δευτερολεπτα με λιγα δευτερα στην επιθεση του αντιπαλου και ξανα φαουλ, ενω μπορουσαν τουλαχιστον να περιμενουν να τελειωσει η επιθεση. Τεσπα...βαζουν τις βολες και απο εκει που ημουν στους 3-4 ποντους η διαφορα εκτοξευεται. Τελικα εχασα 104-110, ολοι αυτοι οι 9 ποντοι της αντιπαλης ομαδας μπηκαν με βολες απο ανοητα φαουλ.
Η ερωτηση. Γιατι συμβαινει αυτο; Είναι παραλογο να εισαι με 3 πισω, να εχεις πανω απο ενα λεπτο και να κανεις φαουλ στον αντιπαλο για να βαρεσει βολες. Και μετα παλι τα ιδια, με μικρη διαφορα ακομα, με λιγα δευτερα στην επιθεση του αντιπαλου και αρκετο χρονο για να τελειωσει το παιχνιδι και παλι φαουλ. Υπαρχει τροπος να αποφευγω στο μελλον αυτη τη τακτικη; Ειναι κριμα, γιατι και στην προηγουμενη αγωνιστικη επαιζα με την πρωτη ομαδα του ομιλου μου και ημουν πολυ κοντα και παλι αρχισαν τα φαουλ στο τελος.
Ευχαριστω εκ των προτερων.

This Post:
00
235570.3 in reply to 235570.2
Date: 2/5/2013 3:19:20 PM
Overall Posts Rated:
00
Σε εμενα εφτασαν τα 4 και κατευθειαν πηγαν στο 5. Με πανω απο 1 λεπτο να απομενει και 3 ποντους διαφορα ο Simukaitis οπως λες (τον λατρευω) τους εστειλε στις βολες με τα φαουλ του. Δεν ξερω, με ενοχλησε πολυ αυτο που εγινε και μου εχει γινει πολλες φορες.