BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - zmiany

NT - zmiany

Set priority
Show messages by
This Post:
00
241966.1
Date: 05/23/2013 05:24:46
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
Zmiany, zmiany, zmiany...
każda zmiana powinna mieć swoją szansę. Te proponowane przez BBków w przyszłym sezonie to z grubsza:

1. Potencjalne zwiększenie efektywności taktyk obwodowych poprzez obniżenie skuteczności gry pod kosz (w związku z punktem 2).

2. Zwiększenie znaczenia bloków.

3.Ograniczenie - kosztem formy gracza - nadmiernej rotacji składem.


Moje pytania (na chwilę obecną) co do powyższych punktów są takie:
Ad1. może zmniejszą skuteczność taktyk podkoszowych? Czy wszystkie taktyki obwodowe będą skuteczniejsze? Czy to nie spieprzy gry w drugą znów stronę?

Ad.2. Jak to się zmieni? Dodadzą ilość akcji możliwych do blokowania, czy po prostu zwiększą na sucho wpływ bloków w umiejętności obrony pod koszem (ale czemu pod koszem)? Co się będzie bardziej opłacać gracz z blokami 16 i ID 12 czy na odwrót? A może to będzie właśnie taki skill jak wejście pod kosz...trochę potrzebny każdemu bez względu na miejsce na boisku...to czemu efektywny trening jest ustawiony tylko pod wysokich ?

Ad.3. Czemu u licha to ma bombić w kadrę? To dla mnie masakra. Rozumiem intencję, by zespoły nie kupowały na maks grajków przed PO, ale czemu ma cierpieć na tym kadra? Jak odbije się to na BBB (czy długofalowa taktyka rozwoju klubu da radę na takim poziomie, gdzie często korzysta się z doraźnych zkupów) Czy to nie zrodzi działań zorganizowanych, że samo już kupno psuje formę, a do tej pory trzeba było jeszcze gracza potrzymać w klubie dłużej, by z wysokiej formy spadł średnio dużo niżej (koszty pensji przy graczach kadrowych ograniczały troszeczkę ten proceder, ale jak pokazuje historia - kto chciał tak działać, działał). Podobno ma to wpływać bardziej na graczy z wysoką formą - to akurat logiczne, wystarczy ustawić poziom startowy do np 5: więcej straci ten z 9 niż ten z 7. Czy Polska ma wystarczające poczucie gry w zespole NT, by ewentualne zmiany graczy dokonywać w momentach, nie rzutujących na grę całej NT (jużteraz mam z tym problemi dogrywanie trenaferu tak, by wypadał w momencie bez wpływu na formę całości kadry - ciekawa sprawa). Niby wszystkie kadry stoją przed tym problemem, a nawet my mamy mniejszy niż małe kraje, gdzie często jeden gracz decyduje o obliczu drużyny. Czy też uważacie, że o wiele łatwiej będzie sabotować inne drużyny..i czy dopuszczalibyście takie działanie na rzecz kadry?


To tak ogółem wstępu. Liczę na rozwój dyskusji. Moim zdaniem porażką jest to, że niektóe zmiany zaimplementowali do testów ale...tylko w sparach. Co niby można sprawdzić grając trzecim garniturem. Naturalnym polem do doświadczeń jest przecież Liga prywatna. Tam gra się pełnymi składami przy równym entuzjaźmie. Czemu tam nie włączyli tych zmian?

edyta: zmieniłem ciut opis zmian faktycznie przyznając rację Jaxowi i Czesławowi w nadinterpretowaniu zapowiedzi zmian przez moją osobę.

Last edited by Astarotte at 05/23/2013 07:08:39

Poll:  Jak wyjdą proponowane zmiany taktyk?
Response Votes Result

Obwód będzie królował... 4
12.1% 12.1% 12.1%
12.1%
Obwód jak był tak będzie do bani... ;) 7
21.2% 21.2% 21.2%
21.2%
Bez różnicy bo i tak bloki wszystko zmiotą... 4
12.1% 12.1% 12.1%
12.1%
Wszystko to i tak sknocą jak zwykle... 18
54.5% 54.5% 54.5%
54.5%

This poll ended on 07/23/2013.

From: Jax

This Post:
00
241966.2 in reply to 241966.1
Date: 05/23/2013 05:42:47
Overall Posts Rated:
773773
Z tego co ja zrozumiałem w zapowiedziach to nigdzie BB-cy nie pisali że zwiększą znaczenie taktyk obwodowych . Pisali jedynie że zwiększą znaczenie bloków czyli dla pewnych rzutów jak to ładnie nazwali zmniejszy się ich skuteczność/efektywność . Nic o zwiększaniu znaczenia grania z obwodu nie było .

Moim zdaniem niewiele się zmieni dalej 80 procent klubów będzie tłukło LI , a jeżeli najlepsze kluby będą tak grały to i reprezentacje też tak będą grały . Cała produkcja grajków czyli ich trening nastawiona jest na LI/LP , wystarczy wejść na TL aby się o tym przekonać . Więc moim zdaniem wszystko na początku zostanie po staremu .

From: kozlik4

To: Jax
This Post:
11
241966.3 in reply to 241966.2
Date: 05/23/2013 05:49:11
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Być może dzięki większemu znaczeniu bloków lepiej będzie działała strefa 2-3, a więc pewnie LI będzie łatwiej zatrzymać. Jeśli faktycznie tak będzie to gra powinna stać się bardziej nieprzewidywalna i wszyscy przed meczem znowu będą się zastanawiali co może zagrać rywal;-)

This Post:
00
241966.4 in reply to 241966.1
Date: 05/23/2013 06:05:31
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40484048
Second Team:
KS Golden Grizzlies
3.Ograniczenie - kosztem formy gracza - nadmiernej rotacji składem.


Podobno to ma być jednorazowe uderzenie, także 1-2 treningi formy powinny wystarczyć by wrócić z formą do wysokiego poziomu. Oczywiście zamysł jest taki by wyeliminować wzmacnianie się tuż przed najważniejszym meczem/meczami np. w PP, PO, baraże. W praktyce może to spowodować, że przesunie się granica największych cen na TLu. Prawdopodobnie przed PO będą najniższe:-)

From: Astarotte

To: Jax
This Post:
00
241966.5 in reply to 241966.2
Date: 05/23/2013 06:09:21
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
Dałbym sobie rękę uciąć, że gdzieś to było
ale dopóki nie znajdę to może faktycznie było to wynikiem rozmów o blokach, skoro (załóżmy) zwiększy się rola 2-3 i być może skutecznie podważy sens walenia pod kosz, to wzrośnie znaczenie taktyk obwodowych (ale czemu mam w głowie rozmowę na ten temat w innym kontek ście - po prostu zwiększenia efektywności gry z obwodu?) :)

Też uważam, że na początku zmian nie będzie dużo - a jeśli faktycznie znacząco wpłyną na rozgrywkę to znów będzie przerzucanie
marzy mi się taki silnik, by można było kombinować i tak i siak
tak kiedyś było

From: Mario

This Post:
00
241966.6 in reply to 241966.1
Date: 05/23/2013 06:16:20
Overall Posts Rated:
605605
Co do zmian to jak zwykle są źle przeprowadzane... i co się później dziwić że coraz mniej ludzi tu jest. Zmiany za szybko są robione i bez możliwości testowania. Kto ułożył sobie plan pod trening może być(acz nie musi) nie mile rozczarowany. Bo ja układając plan rozwoju, gdzie decyduje własny trening mieć spokój na te 7 sezonów by mnie niespodzianka nie łapała, ale cóż ich prawo, marudzić sobie, można ale dostosować do realiów się trzeba. Szkoda jedynie że BBki zachowują się, bo pierw mówili że wszystko jest ok w silniku, a nagle potrzeba zmian w silniku - słabo bardzo:/

co do Ad1. możemy gdybać jeśli to prawda, bo nikt nie testuje , bi nie ma zbytnio jak - porażka
ad2. ja obstawiam, że jak nie będzie zwisów, a na razie po sparach nie było, to idąc tokiem myślenia BBków że wcześniej wszystko było ok to nie zrobili żadnej zmiany, jedynie dodali że część akcji które kończyły się pudłem będzie komentarz że blok i żadnej zmiany w silniku nie nastąpi a tłum się będzie cieszył że bloki więcej działają. Poza tym zdanie "to zastrzegamy sobie prawo do lekkiego jej "podrasowania" jeżeli uznamy, że istnieje taka konieczność" mnie dobija - żenada :/ Już jest założone że zmiana nie wyjdzie, a jak może skoro porządnie nie przetestowana zostanie?
Zresztą zapraszam do analizowania meczów w PLD :) Tam to szaleję z blokami nawet i po 20 w meczu jest :) 2,3x tyle co na początku sezonu a i tak przegrywam wszystko :)

ad3. Idiotyzm to będzie skoro, zawodnik ma tracić formę przy transferach, wprowadzić lojalność lub zgranie i po krzyku, tylko by nie przesadzać jak w HT by 20 tygodni odbudowa lojalności nie trwała. Albo prościej było zrobić, by transfery na PO po ASG już się nie liczyły i spokój. Beckhama jakoś na kilka miesięcy każdy chciał dziadka zatrudniać a raczej formy nie tracił?



This Post:
00
241966.7 in reply to 241966.6
Date: 05/23/2013 06:23:38
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
ad3. za2wsze byłem za zgraniem, lojalnoscią itp. a nie ingerencja w formę - jakie to ma powiązanie transfer i nagły spadek formy - wymysł z dupy

- ogólnie i tak wszystko spie...

This Post:
00
241966.8 in reply to 241966.1
Date: 05/23/2013 06:32:27
The French Bulldog's
III.16
Overall Posts Rated:
11451145
Second Team:
The French Bulldogs II
ad.1 Według mnie zmniejszy się średnia skuteczność jaką osiąga się grając pod kosz i trochę zmniejszy się różnica do średniej skuteczności z obwodu ale bez przesady, zmniejszy się tylko tyle, nie na tyle żeby nagle dobrze zbudowana drużyna pod obwód , wygrywała z tak samo dobrze zbudowana drużyną pod kosz.

ad.2 Na mój gust przesunie się procentowa możliwość zablokowania rzutu. Jeśli do tej pory było np: 47,5%/47,5%/5% (trafiony/pudło/blok), to teraz będzie 45%/45%/10% przy tych samych założeniach wyjściowych ID do IS między danymi druzynami.

This Post:
00
241966.9 in reply to 241966.8
Date: 05/23/2013 06:43:32
The Soulcrashers
IV.30
Overall Posts Rated:
12101210
ad.2 Na mój gust przesunie się procentowa możliwość zablokowania rzutu. Jeśli do tej pory było np: 47,5%/47,5%/5% (trafiony/pudło/blok), to teraz będzie 45%/45%/10% przy tych samych założeniach wyjściowych ID do IS między danymi druzynami.

Czy ten % zależałby od wysokości bloków danego gracza? Czy to tylko jak pisał Mario jedynie kupa pokazowa? Nic nie wnosząca w generalny przebieg meczu?

This Post:
00
241966.10 in reply to 241966.1
Date: 05/23/2013 06:48:39
Overall Posts Rated:
179179
ad 1.

Przychylam się do opinii Jaxa. Jakbym nie czytał info zapowiadającego zmiany, zarówno w wersji polskiej oraz angielskiej, nie widzę nic co dotyczy zwiększenia efektywności taktyk obwodowych. BBcy raczej wspominają, że poprzez zwiększenie wpływu bloków poprawi się jakość obrony przed LI. Pytanie to jaki poziom bloków zapewni widoczną poprawę jakościową obrony przed LI.

ad 2. Czytałeś wiadomości zapowiadające te zmiany? W oryginale? Mam wrażenie że rzuciłeś tylko okiem...niektóre postawione przez Ciebie pytania w tym punkcie są może i efektowne, chwytliwe...ale chyba rzucone bez głębszego zastanowienia.
Nie mniej fajnie, że coś ruszyło w temacie.

Mnie interesuje bardziej kosztem jakiego skilla trenować bloki? Jak po stwierdzeniu przydatności SB ustawić trening pod kadrę? Jak przeprowadzić testy, żeby dały jak najwięcej informacji dot. ostatnich zmian.


ad.3. Uważam to za nie najgorszą zmianę, owszem zawsze można byłoby lepiej to wykonać...ale na początek dobre i to.
Nie sądzę aby to miało bić w kadry, a raczej w takie kadry które są dobrze zorganizowane, czyli takie których zawodnicy albo trenują w macierzystym klubie/ pierwszym i jedynym po zakupie. Wiem że nie jest to łatwe, ale początki u nas widzę ( projekt Hof). Inna sprawa że jak już trzeba zawodnika wytransferować to dobry kontakt z właścicielem pomoże znaleźć odpowiedni czas na zmianę klubu.

From: Mario

This Post:
00
241966.11 in reply to 241966.10
Date: 05/23/2013 07:03:00
Overall Posts Rated:
605605
Poproście Czesława jak może by zrobił coś podobnego i analizujcie mecz :)
https://plus.google.com/photos/107845363579936945206/album...

I mam graczy z identycznym DMI:)

Last edited by Mario at 05/23/2013 07:09:05