BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > Beklenmedik Başarı

Beklenmedik Başarı

Set priority
Show messages by
This Post:
22
247314.1
Date: 09/11/2013 07:14:29
Overall Posts Rated:
22
BİRAZ UZUN AMA ÜŞENMEYİP OKUYUN LÜTFEN, SİZDE BEĞENECEKSİNİZ!!!!!!!!!!!!!!Merhaba arkadaşlar, sizlere yeni başladığım BB'deki ilk sezonumu anlatmak istiyorum. Takımı aldığımda 7. sıradaydı ve üst sıralarla bayağı fark vardı. İşe transferle başladım. Birkaç transferle lig ortalamasının üstünde bir kadro oluşturdum. Sabırlı ve Adam adama taktiklerini kullandım. Açıkçası genç oyuncu yetiştirmek için gerekli düzeni oturtmaya vaktim olmadı.Ligde işler iyi gidiyordu ama fark büyüktü ve kolay kapanmıyordu. Büyük hüsran yaşanılan birkaç hazırlık maçı ve doğunun namağlup liderine kaybedilen bir maç haricinde yenilgim yoktu. Yani anlayacağınız ''ah keşke baştan başlasaydım şu oyuna'' modundaydım. Uzun süre 6. sırada kaldım. Artık hedefim 5. olup ligde kalmaktı. Son 2 haftaya girilirken hala 6. sıradaydım ve son 2 rakibim batı konferansının ilk 2 takımıydı. Yani anlayacağınız play-off aklımın ucundan bile geçmiyordu. O sıralar zaten kaybedecek bir şeyim yok deyip hücumda zaman zaman tıkandığımıda hesaba katarak hücum taktiğini ''sabırlı ol'' dan ''hareketli'' ye çevirdim. Daha sonra 4-5 gün boyunca oyuna girmedim. Bir döndüm son 2 maçı kazanmışım, 4. 5. ve 6. sıradaki üç takımında 11 er galibiyeti var ve ben sayı averajıyla batı konferansı 4. sü olarak play-off a kalmışım. Ligin son iki maçında işe yarayan taktiğimle devam edecektim. Zaten play-off a kalmak bile benim için başarıydı ve play-off tan bir beklentim yoktu. Play-off ilk maçında batının birincisini son çeyrekteki etkili oyunumla 100-95 mağlup edip yarı finale kaldım.Tabi yunan şutör guard ımın attığı 48 sayıyı unutmamak gerek :D. Yarı finalde rakibim bu kez batının ikincisiydi. Normal sezonun son haftasında ona karşı kazanmıştım ve yine yapabilirdim.Başa baş giden maçı 105-99 kazandım ve evet FİNALDEYDİM. Ama rakibim bu kez diğerlerine oranla hayli zordu: Doğu konferansının namağlup lideri Anadolu Efes9. İlk maç öncesi rakibimin çok etkili pota altı oyuncuları olduğunu ve içeri bak oynadığını biliyordum. Ama küçük bir ihmal sonrası taktiği ayarlamayı unuttum ve maça ''adam adama'' ile çıktım. Oysa ''2-3'' yapmayı planlıyordum. Maç vakti geldi çattı, heyecan dorukta, her şeyi ayarlamıştım, cips-kola hazır, maçın tamamını takip edeceğim. İlk çeyreği 23-9 önde kapattım ve rakibin müthiş uzun forveti 38 sayı 28 ribaundla maçı bitirmesine rağmen ilk çeyrekteki avantajımı kullanarak maçtan 86-79 galip geldim. 2. maç için artık umutluyum ve ilk kez şampiyonluğa tam olarak inanıyorum. Umarım kazanırım ve şampiyon olurum. Tabi bu kez 2-3 oynamayı düşünüyorum. Sizde son maç için önerilerinizi yazarsanız sevinirim. Bana şans dinleyin. Okuduğunuz için teşekkürler...

This Post:
00
247314.2 in reply to 247314.1
Date: 09/11/2013 11:48:22
Overall Posts Rated:
180180
iyi şanslar kardeşim.... yalnız 5.ligde bu olaylar normaldir... çoğu oyuncu 5.ligde sıkıntı çekmeden çıkabilir ama üst ligler biraz daha zordur. ki diyeceksin sen 4 ligden bi türlü çıkamamışsın.... bu oyunda herşey üst lige çıkmak değildir farklı heyecanlarda vardır.... 4. ligden çıkmak istesem maliyetleri şişirip çıkarım ama 3 ligde güçsüz ekonomi ile vasat bir sezon geçiririm. neyse başarılar dilerim yenemezsen bile büyük ihtimal 4 lige çıkarsın başarılar

From: coachdmry

To: Bora
This Post:
00
247314.4 in reply to 247314.3
Date: 09/12/2013 06:28:01
Overall Posts Rated:
22
Teşekkürler...

From: OzanP

This Post:
00
247314.5 in reply to 247314.1
Date: 09/15/2013 05:48:47
Overall Posts Rated:
8989
+1

Evet artık 4.ligde mücadele edeceksin fakat şunu da ekleyeyim hocam : 5.ligde sezonu puan cetvelinin en altında dahi bitirsen ligden düşme gibi bir durum söz konusu olmuyor,alt lig olmadığından.

Umarım bu heyecanını hiç kaybetmezsin 4.ligde başarılar :)

This Post:
00
247314.6 in reply to 247314.5
Date: 09/16/2013 04:30:52
İstanbul Skywalkers
III.7
Overall Posts Rated:
88
Başarı hikayen güzel, heyecanını hiç kaybetmemen dileğiyle:)

Bu arada 4'üncü ligde ileride uzun yıllar oynatabileceğin en az 2 oyuncu yetiştirmeye başlasan iyi lur, yoksa taşıma suyla değirmen pek dönmüyor. ben bir dönem sürekli 30+ yaşında oyuncularla 2. lige kadar çıktım ama sonra düşmesi daha hızlı oldu, önemli olan kendi yetiştirdiğin oyuncuları da işin içine sokmak, şimdi bir SF yetiştiriyorum, çok ciddi oyuncu olacak bir aksilik olmazsa.