BuzzerBeater Forums

BB Poland > U21 National Team Speeches

U21 National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: borczi
This Post:
1414
252320.2 in reply to 252320.1
Date: 12/27/2013 5:39:19 PM
Overall Posts Rated:
593593
Witajcie!

Dlaczego... przede wszystkim dlatego, że te wybory pokazują jaką klęską były ostatnie dwa lata - mimo starań nie udało się zachęcić większego grona osób do wzięcia udziału w walce o stanowisko trenera Reprezentacji Polski U21. Starałem się pokazać, jak ciekawa jest juiorska kadra, jak ekscytujące może być jej prowadzenie. Pisząc o tym co się dzieje w sposób miałem nadzieję interesujący, chciałem osiągnąć też to, o czym pisałem dwa lata temu - zwiększyć zainteresowanie i zaangażowanie środowiska w sprawy U21. Skończyło się porażką... bo inaczej nie można nazwać sytuacji, w której w wątkach wyborczych nie pojawiła się nie tylko żadna mowa... ale również żaden wpis kandydata:(

To znaczy, że coś trzeba poprawić... coś zrobić lepiej... rozpoczęliśmy konkursy związane z U21 - tak wielu nie ma z pewnością żaden kraj w BB! Pierwsze supki już trafiły do właścicieli zawodników. Skauci wykonują naprawdę świetną pracę i mam nadzieję żaden mail z prośbą o pomoc nie pozostanie bez odpowiedzi. Właściciele kadrowiczów z ogromną odpowiedzialnością poświęcają czasem dobro swojego teamu dla Polski. Im wszystkim należy się to, żeby za dwa lata chęć walki o zrobienie czegoś dla nich - osiągnięcie z ich zawodnikami jak największych sukcesów - wyraziło 10 lub 20 uznanych Managerów z kilkuset "piłeczkami" na koncie. To zależy od nas wszystkich tu na forum... i nie na zasadzie MUSISZ coś zrobić, ale po prostu dlatego, że wszyscy chyba chcemy tego, żeby POLSKA była najlepsza w tej grze... żeby POLSKA była pod każdym względem przykładem do naśladowania dla innych państw... żeby POLSKA co roku przywoziła medale z mistrzowskich turniejów.

To co chcę zrobić na początek - stworzenie prezentacji dotyczącej funkcjowania reprezentacji, przedstawienia skautów, zapoznania z wątkami na forum, itp. Jeśli GMy nie uznają tego za spam, chciałbym wysłać ją do wszystkich managerów w Polsce.

Druga sprawa - przykład projektu "Blokersi" udowodnił, że takie niestandardowe podejście do treningu przynosi w tej grze sukcesy. Znaczenie takich projektów jeszcze bardziej wzrasta po wprowadzeniu nowej opcji taktyczne - przewidywania planów rywala. Uparty trening wyłącznie pod "Look inside" nie powinien być jedyną opcją. Dwa studenci od PeWu pokazali również, że bzdurą była teoria, że szykowanie zawodników zadaniowych nie ma sensu, bo zabiera "materiał" do głównego treningu... że jak się nie pcha wszystkich sił w jednym tylko kierunku, to się na tym traci - bzdura. Oprócz KK i Jochema mieliśmy też Mękala, Ksiazkiewicza, Stanczyka, Kuswika i wielu innych... gdyby iść w "jedynie słusznym kierunku" treningu, to pewnie zamiast Ksiazkiewicza grałby identyczny Kuzniar, a Ksiazkiewicz grzałby ławę... totalny bezsens - po co mieć aż tyle kopii zawodników?

Będziemy więc rozwijać projekty, które już się zaczęły... jednak nie na zasadzie dzielenia grupy trenowanych zawodników, bo to się jednak nie sprawdza - nie zapewnia odpowiedniego poziomu... ale na zasadzie specjalnych projektów prowadzonych przez Managerów, którzy wiedzą jaki jest cel i poświęcą wszystko, żeby go osiągnąć. Ruszył już tym samym dokładnie dziś projekt, który roboczo możemy nazwać "Pacjent";) Miejmy nadzieję, że ten pacjent nam nie umrze i za te kilka sezonów zaskoczymy cały świat tym, że nikt nie będzie w stanie przewidzieć taktyki, którą wybierzemy. Takie projekty - jeśli znajdziemy chętnych - chciałbym realizować co sezon.

Mówiąc o celach na ten sezon nie może zabraknąć słówka o celu sportowym - mistrzostwa Europy są przecież w końcu u nas w kraju. Ciężko przewidzieć cokolwiek, gdy nie znam nawet składów rywali... ale chciałbym w tym roku zdobyć przynajmniej srebro. Zapewniłoby to udział w mistrzostwa świata bez konieczności gry w barażach. Łatwo nie będzie... nasz gwiazdor Wyrazik już kontuzjowany... więc nie chcę też nadmiernie nadmuchać tego balonika;)

Dziękuję tym, którzy mnie wspierają!!! Bez Was to nic nie miałoby sensu...

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)