BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Sezon 27 - mistrzostwa świata

[U21] Sezon 27 - mistrzostwa świata

Set priority
Show messages by
From: borczi
This Post:
11
256807.1
Date: 4/1/2014 4:59:37 AM
Overall Posts Rated:
593593
:)

Nie ma co za długo świętować...

... nowy sezon = nowe kłopoty Nie będę ściemniać... mistrzostwa świata nie zdobędziemy... medalu pewnie niestety też nie. Szykuje się trudny, a nawet bardzo trudny sezon. O sile Kadry miał decydować Knast, ale nie trenował przez 2/3 poprzedniego sezonu... taka strata to w U21 właściwie gwóźdź do trumny. Mamy kilku fajnych wysokich, ale z reguły bez potencjału. O takich gwiazdach, jak Wyrazik czy Woźniak można zapomnieć...

... a rywale? Wystarczy pokazać, jak wygląda teraz podstawowy zawodnik Włoch z zeszłego sezonu - De Rose:

(29889778) ( Diego De Rose (29889778) )

strach się bać))

No ale łatwo się nie poddamy...

Przypominam tu też o prośbie z mojego wpisu: (252021.367)


DO BOJU MISTRZOWIE EUROPY!!!

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi
This Post:
00
256807.3 in reply to 256807.2
Date: 4/7/2014 8:14:54 PM
Overall Posts Rated:
593593
Niestety przez ostatnie kilka dni miałem mocno ograniczone możliwości korzystania z internetu i poświęcenia niezbędnego dla Kadry czasu:( Mam nadzieję, że moje kłopoty (zdrowotne i pracowe) już się powoli prostują i będę mógł wrócić do normalności w czwartek... przepraszam wszystkich, którzy czekają na moją odpowiedź na maila - odpiszę prosząc o wybaczenie za opóźnienie.

Dziś skromnie i po cichutku zainagurowaliśmy nowy sezon. Sparing z zaprzyjaźnioną Litwą (POZDRO MiG!!!) wypadł dość podobnie, jak początek poprzedniego sezonu;) Wtedy porażka z Niemcami okazała się wstępem do złotego występu na Mistrzostwa Europy... może więc dzisiejsza przegrana to dobry znak... W każdym razie mam nadzieję, że nie pominąłem nikogo z konkursowiczów w Typerku:)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: Krzychu

This Post:
00
256807.4 in reply to 256807.3
Date: 4/8/2014 2:55:55 AM
KK Falcons
II.4
Overall Posts Rated:
701701
myślałem, że zabalowałes po złocie.... ;-)

From: borczi
This Post:
00
256807.5 in reply to 256807.4
Date: 4/12/2014 8:00:43 PM
Overall Posts Rated:
593593
W poniedziałek drugi sparing Kadry - tym razem rywalem Algieria.

Proszę o info od uczestników Typerka, o których być może zapomniano:) Nagrody - występ w Reprezentacji Mistrzów Europy do lat 21 czeka!!!:)


Trwa też runda kwalifikacyjna do mistrzostw świata:

(http://www.buzzerbeater.com/world/standings.aspx?teamid=1...)

Wielką niespodzianką byłby brak awansu potęg z Europy: Włochów, Węgrów i Hiszpanów. Jedynie wydaje się, że w grupie A może być walka między Estonią a Chile.

Patrząc na składy w tym sezonie - Włosi zdominują mistrzostwa:( Nie ma niestety innej opcji... o drugie miejsce powalczą Rosjanie, Węgrzy i Hiszpania. Chciałbym dla Polski medalu... powiedzmy, że taki jest cel... ale przede wszystkim dlatego, że nam - potędze w BB - nie wypada stawiać sobie innych celów. No bo niestety siła naszego zespołu realnie patrząc nie pozwala planować zdobycia medalu. Ale cuda się zdarzają;)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi
This Post:
33
256807.6 in reply to 256807.5
Date: 4/28/2014 5:11:50 PM
Overall Posts Rated:
593593
Dziś start mistrzostw świata...

POLSKA - Chiny 126:103 (31:23, 35:28, 29:27, 31:25) (28820)

Po rozbiciu 130:102 w sparingu trzeciego w rankingu światowym zespołu Rosji ( (28543) ), dziś przeciwnikiem kolejny czołowy team na świecie - Chiny. Piąte miejsce w rankingu to raczej nie przypadek. Patrząc na skład naszej grupy ten mecz otwarcia moim zdaniem miał kluczowe znaczenie. Aż do ostatniej kolejki i meczu z Węgrami trafiamy bowiem na rywali słabszych. Wygrana dziś pozwala nam spokojnie budować entuzjazm i nie martwić się awansem do czołowej szóstki mistrzostw.

Idąc za ciosem dziś znowu zagraliśmy pusha - czym zaskoczyłem trenera Chińczyków, który obstawił, że zagramy "pod kosz". Zrezygnowałem z powołania do meczowej dwunastki dwóch zawodników o najwyższych pensjach - odpowiednio na centrze i na rozegraniu. W tym sezonie w każdym meczu będziemy musieli pokazywać, że "pensje nie grają"... oby skutecznie. Dziś wyszło to naprawdę fajnie! Nie mamy gwiazd, więc budujemy grę na zespołowości, wyrównanym składzie i ataku. Rzucić kolejno 130 punktów Rosji i 126 Chińczykom to niezły wyczyn. Co prawda to nie Włosi, no ale i tak cieszy.

Wszyscy zawodnicy dziś zagrali naprawdę świetnie. Wymiatał Knast... tym większy żal tych około czterech "skoków" na dole, które stracił... gdyby nie to, to... ale jak się nie ma co się lubi;) Znowu na SG dobrze wypadł Półrolniczak. Wspomagał go bliski triple-double Buczkowski. Jedyny kłopot, który mamy to obsada SFa. Na tej pozycji w tym sezonie trzeba będzie pokombinować... jest kilka opcji w zależności od wybranej taktyki... no ale takiej siły jak Woźniak nie będzie. Trudno:)

Tym zwycięstwem objęliśmy prowadzenie w naszej grupie. Węgrzy trochę zaskakująco pokonali niżej niż my Estonię. Chociaż Estonia wydawała się łatwiejszym "celem" od Chińczyków. Na dodatek Węgrzy zagrali normalem na TIE. Oj nie doceniają swojej siły... lepiej dla nas;) Jestem mocno ciekaw, jak w meczu z nimi spiszą się Chiny. To już dla nich chyba pora na co najmniej normala - czyli najpewniej będą mieli wyższego enta od Węgrów. Może być więc ciekawie. Oby tylko trener Chińczyków znalazł więcej niż 9 zawodników do Kadry... bo takim wąskim składem to nic nie wygra:(

A w drugiej grupie być może przedwczesny finał całych mistrzostw - Włosi kontra Hiszpania. Cały mecz prowadzenie Hiszpanów... a końcówce horror! Przy prowadzeniu rywali Włosi rzucili z faulem i do tego przekupiony sędzia gwizdnął przewinienie niegodne sportowca... wyszli więc na prowadzenie i do tego jeszcze mieli piłkę. Co prawda ostatnia akcja należała do Hiszpanów, ale nie zdołali oni wygrać w ostatniej sekundzie. W innym meczu sensacyjnie słabo wypadli Rosjanie, którzy ulegli Hong Kongowi. Jednak klęska w sparingu z nami to nie był przypadek. Ta porażka w kontekście walki o awans do szóstki może być dla Rosji kluczowa. Liderem grupy Amerykanie, którzy wysoko zwyciężyli najsłabszy zespół występujący w mistrzostwach - Nigerię.

Za tydzień gramy z najgorszym zespołem naszej grupy - Algierią. W ważnym dla nas meczu Chiny zmierzą się z Węgrami.

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: Kac100

This Post:
00
256807.7 in reply to 256807.6
Date: 4/28/2014 6:17:24 PM
Overall Posts Rated:
435435
Gratulacje!!!
... a miało być tak zle. ;)

From: borczi

This Post:
00
256807.8 in reply to 256807.7
Date: 4/29/2014 2:34:14 AM
Overall Posts Rated:
593593
(...)
... a miało być tak zle. ;)


?

Patrząc na składy w tym sezonie - Włosi zdominują mistrzostwa:( Nie ma niestety innej opcji... o drugie miejsce powalczą Rosjanie, Węgrzy i Hiszpania. Chciałbym dla Polski medalu... powiedzmy, że taki jest cel... ale przede wszystkim dlatego, że nam - potędze w BB - nie wypada stawiać sobie innych celów. No bo niestety siła naszego zespołu realnie patrząc nie pozwala planować zdobycia medalu. Ale cuda się zdarzają;)


Pisane jeszcze przed podziałem na grupy... teraz wiemy więcej - szczęście nam dopisało, bo trafiliśmy do nieporównywalnie słabszego towarzystwa. Do tego terminarz też nam sprzyja... zaczynaliśmy bardzo ważnym meczem i przyznam, że TIE było sporym ryzykiem w sytuacji, gdyby Chińczycy zagrali jak sądziłem normala (i 12 zawodnikami;) ). Na szczęście udało się wygrać ... w czym pomógł też push i zmylenie rywala. Taki terminarz pozwala nam aż do końca grać TIE. W ostatniej kolejce faworyt grupy - Węgrzy... wtedy ewentualnie inne nastawienie. A w drugiej grupie Włosi powinni teraz do końca wygrywać na TIE... niestety wczoraj wyglądało na "ustawkę" z Hiszpanią na dwa TIE. A o dwa pozostałe miejsca może być walka potworna i spore straty enta. Rosja, Hiszpania, USA i Hong Kong... faworytem wydaje się być Hiszpania... ale reszta "wrzucając" CT też ma szanse powalczyć. Szykują się jednak straty enta... co dla nas kluczowe.

Reasumując - w naszej grupie:

- główny faworyt do wygranej i medali to Węgrzy... ale już stracili enta we wczorajszym meczu z Estonią.
- my możemy teraz dość spokojnie budować entuzjazm - aż do ostatniej kolejki.
- w drugiej grupie Włosi na TIE pewnie dograją całą rundę.
- dalej w kolejności Hiszpania, Hong Kong, Rosja, USA... i straty enta.

Nadal główni faworyci to Włosi, Węgrzy, Hiszpanie... a dalej skromniej my, HK, Rosja.

:)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: Ray Jay

This Post:
11
256807.9 in reply to 256807.8
Date: 5/26/2014 4:21:20 PM
Overall Posts Rated:
168168
Dlaczego nie graliśmy na luzie skoro mieliśmy pewny awans?

From: borczi

This Post:
44
256807.10 in reply to 256807.9
Date: 5/26/2014 7:38:54 PM
Overall Posts Rated:
593593
Dlaczego nie graliśmy na luzie skoro mieliśmy pewny awans?


Bo tym zwycięstwem w praktyce właśnie zdobyliśmy medal mistrzostw świata.

Gdybyś sprawdził zasady, to w drugiej rundzie wystąpią cztery pierwsze zespoły z każdej grupy. I co ważniejsze zaliczone zostaną wszystkie wyniki z pierwszej rundy między zainteresowanymi zespołami. Mając pewność, że Węgrzy awansują razem z nami - i biorąc pod uwagę to, że już stracili punkty z Chinami - najważniejsze było dziś wygrać... i to najlepiej wysoko! Bez żadnego ryzykowania. To dawało nam awans do finałowej grupy z bilansem 3-0 ... i sprawiało też, że Węgrzy mają teraz 1-2. Przyznasz, że to trochę lepiej niż awans z 2-1 nasz oraz Węgrów. Tak się śmiesznie złożyło, że poprzednie wyniki między zainteresowanymi zespołami (Węgrzy, Chiny, Estonia) dawały nam idealny układ... trzeba było "tylko" wygrać.

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że Węgrzy tak łatwo oddali nam mecz, który dla nich był właściwie spotkaniem ostatniej szansy w walce o medale. Spodziewałem się przynajmniej "normala", a biorąc pod uwagę ich przewagę pod koszem ("pensje nie grają", ale trzy sprawne wielkoludów budzą respekt), wygrana aż 30 punktami to kosmos. Z pewnością pomogła nam ich strefa 2-3 oraz dwa koszmarne pudła w przewidywaniu tego, co zagram.

A czemu mamy już medal? Bo żadna z drużyn z naszej grupy nas raczej nie ma szans dogonić - nawet jeśli przegramy wszystkie spotkania. Z bilansem 1-2 tak Węgrzy, jak i Chiny potrzebować będą trzech wygranych... bo raczej mają malutkie szanse nadrobić do nas bilans koszy (o ten zadbałem mocno ściemniając taktycznie, co dziś skutkowało tragicznym ustawieniem taktycznym rywala). Efekt - nasz bilans małych punktów przed rundą finałową to aż plus 55! Rywale, jeśli dobrze liczę mają:

Węgrzy: minus 18
Chiny: minus 26
Estonia: minus 30

Ideał:)))

Aby awansować do półfinału wystarczy, że wygramy jeden mecz lub też Hongkong jeden mecz przegra (stawiam na to, że Węgrzy ich łatwo pokonają). Wydaje mi się, że my też mamy spore szanse na wygraną z Hongkongiem ( )... ich wyniki w grupie to bowiem:

- z Hiszpanią 50:96
- z Włochami 65:123
- z USA 78:112

No jeszcze wchodzi w grę jakaś "podkładka" Włochów lub Hiszpanów... ale mam nadzieję, że nawet "na luzie" pokonają Węgrów i Chińczyków. Jeszcze też na pewno nie poddadzą się Amerykanie. Nasi grupowi "koledzy" z Węgier i Chin mają więc drogę przez mękę przed sobą.

A więc analizując układ w tabeli dzisiejsza wygrana była kluczowa dla naszych kolejnych spotkań. Możemy bowiem właściwie wszystkie cztery pozostałe mecze zagrać już "na luzie"... no chyba, że chcemy uniknąć w półfinale Włochów.

Warto wspomnieć, że w ostatnich 33 oficjalnych spotkaniach "mistrzowskich" odnieśliśmy 32 zwycięstwa ... jedna jedyna porażka to po dogrywce z Węgrami w meczu bez znaczenia w zeszłorocznnych mistrzostwach Europy. W tych mistrzostwach świata póki co w grupie pięc wygranych - średnia przewaga nad rywalami to aż 33,8 punktów... najniższa wygrana to nad Estonią 22-punktami. Myślę, że plan wykonany. Po "Pucharze Pocieszenia", zdobyciu mistrzostwa Europy, w tym sezonie medal mistrzostwa świata.

Co do innych rzeczy niestety wiem, że ten sezon zawaliłem:( Nie daję rady z wielu powodów... wiem, że nie wybaczycie, no ale póki co nie na wszystko mam wpływ. Raczej po sezonie opuszczam granie.

Mam nadzieję, że jutro uda mi się napisać więcej o taktyce... chociaż nadal nie chcę za dużo zdradzać, bo jak widać po dzisiejszej wpadce Węgrów takie podejście jest korzystne.

Pozdrawiam!

Last edited by borczi at 5/26/2014 7:51:49 PM

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: Ray Jay

This Post:
00
256807.11 in reply to 256807.10
Date: 5/26/2014 7:46:38 PM
Overall Posts Rated:
168168
Brawo za analizę, kawał dobrej roboty ;)

A odnośnie samej gry...wszystko może się przejeść, czasami wystarczy odpuścić sobie na trochę, żeby potem na nowo złapać zajawkę i tego Ci życzę.

Do boju POLSKA! ;)