BuzzerBeater Forums

BB Ceska Rep. > National Team Debate Thread

National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
263722.2 in reply to 263722.1
Date: 10/15/2014 9:06:34 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Ahoj všem vespolek, začala nám předvolební kampaň. Schválně nejdříve píšu do diskuze, než se rozhodnu, zda se do voleb přihlásím a sepíšu předvolební řeč.
Obecně nejsem spokojen s tím, kam se národní tým za poslední sezony "posunul". Už během působení Honzy999 jsem často kritizoval to, že je malá aktivita českých klubů, že hráči často odcházejí do zahraničí. Byť se v výsledkového pohledu to období jevilo pořád jako úspěšné (2 stříbra a 2 bronzy během 4 sezon). Poslední volby přivedly ke kormidlu maxsona a byly s tím spojená jistá očekávání. Nicméně brzo přišlo rozčarování. Přesto se podle mne v poslední době povedlo vrátit do řad NT duch čeští reprezentanti v českých týmech a i když se výjimky stále najdou, talenty nám přestaly v dřívější míře mizet v zahraničí. Nicméně výsledkově jsme zaznamenali ústup ze slávy, poprvé od sezony 16 se nám stalo, že jsme 2 sezony po sobě skončili bez medaile. Já osobně si myslím, že nám hlavně klesla kvalita podkošových hráčů.
Já osobně v sobě v tuto chvíli prožívám velký rozpor, protože časové vytížení v pracovním i osobním životě skýtá velké riziko, že se nebudu schopen věnovat NT v takové míře, jak je podle mne potřeba, abychom se dočkali světlejších zítřků. I na moji výzvu o spolupráci byla poměrně chladná reakce, sice se někteří lidé přihlásili, ale vyřešili bychom tím jen některé dílčí činnosti kolem NT.
O svém kandidatuře/nekandidatuře se rozhodnu až v následujících dnech podle toho, jak bohatá a věcná bude předvolební diskuze a podle toho kdo a s jakým konceptem se do voleb ještě přihlásí.

This Post:
00
263722.3 in reply to 263722.2
Date: 10/15/2014 10:03:42 AM
Overall Posts Rated:
4545
Podle mě se nikdo ani nepřihlásí, pokud ty budeš kandidovat :-) Potřebujem tě jak fotbalisti Vrbu, takže není o čem :D Lidi kteří ti pomůžou se určitě najdou. Když se tomu budeš věnovat na 50%, tak to podle mě stějně bude lepší než to, co předvedli ti před tebou :)

This Post:
00
263722.4 in reply to 263722.3
Date: 10/15/2014 10:56:23 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Díky, ale už jsem dost velký na to, abych na "se najdou" nevěřil. Buď ti lidi jsou a pak ať se přihlásí a řeknou s čím jsou ochotni pomoci, jak často atd. anebo nejsou.
Právě se chci vyhnout tomu, aby NT pod mým vedením vypadal tak, že já sám z toho nebudu mít dobrý pocit, protože polovičatá práce mě v tomto směru nebaví.
Ale chtěl bych, abychom tady v té diskuzi řešili i obecný směr NT. V předchozích dnech mě např. zaujaly návrhy maxsona, jak jinak směřovat hráče pro PG/SG a SF. Myslím si, že volby jsou ideální chvíli, kdy takovouto diskuzi vést.

From: Maxson

This Post:
00
263722.5 in reply to 263722.4
Date: 10/15/2014 1:17:13 PM
Overall Posts Rated:
7979
Co se týče zájmu o NT, zase tak černě bych to momentálně neviděl. Pokud jde o zařazení NT hráčů do českých klubů, tak tady jsme dle mého názoru udělali dost velký pokrok a věřím, že další lidé by se také dali nakopnout správným směrem. Dále trénování mladých hráčů pro NT se také dostává na správnou cestu a teď přijdou sezony, kdy dle mého názoru bude zase o dost lépe díky Utopii. Diskuze o NT je trochu problémek, je dost lidí co si něco přečtou, ale asi mají strach přidat svůj názor na věc z důvodu negativní odezvy, tady by se dalo hodně zapracovat no...

Teď se přesunu přímo k volbám, což je největší kámen úrazu. Tady mi trochu chybí zájem někoho nového mladšího, kdo by měl zápal do BB, takový člověk tady asi není, bohužel. Osobně jsem si pohrával před minulou sezonou s myšlenkou, že by se založil účet na BB pro potřeby NT, na který by mělo přístup více lidí a zátěž by se díky toho mohla roztřídit na více manažerů, zkoušel jsem na toto téma diskutovat i s EGM a BB, ale moc jsem neuspěl. Tedy lépe řečeno nebyl jsem vůbec pochopen.

Počítám, že se do voleb přihlásí honza999, možná tedy rwystyrk a tím to asi celé končí, pokud tedy vynechám nějakou ztracenou existenci, která náhodou odklikne registraci. :-)

Uvidíme jak to tedy dopadne, moje nabídka na lehkou pomoc stále platí a diskuzi o čemkoliv kolem NT jsem vždy nakloněn... ;-)

Last edited by Maxson at 10/15/2014 5:02:06 PM

From: rwystyrk

This Post:
00
263722.6 in reply to 263722.5
Date: 10/15/2014 4:43:48 PM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Jo, to nabídky pomoci jsem si vědomý. Asi bych tě rovnou požádal, jestli by si mohl do BBanalyzeru naházet zápasy našeho NT za poslední 2 sezony. Speciálně ty, kde jsme proti silným nehráli LI, by stály za detailnější analýzu. Nejlépe třeba dát odkazy na externí forum nebo klidně i tady, to je asi jedno. Možná na externím foru by mohlo být speciální vlákno na analýzu zápasů. Druhou věcí je, aby se pak do těch výpisů někdo ponořil a našel v tom nějaká zajímavé závislosti a zjištění.

From: rwystyrk

This Post:
00
263722.7 in reply to 263722.5
Date: 10/15/2014 5:26:48 PM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Já bych byl rozhodně rád, kdyby více lidí něco přidalo do diskuze a nebálo se reakce. Ta výtka jde asi z velké části za mnou, pokusím se být více konstruktivní v reakcích.
Ale příspěvky jako tvoje, kde si navrhnul v některých oblastech tréninku větší důraz na jiné skilly než doposud, se mi líbila, i když tam pořád vidím spoustu otazníků, na kterými je potřeba se dál zamyslet. A to hlavně, jak to jiné zaměření vybalancovat směrem k platům a potenciálům. A nabízí se celá řada další otázek, např.:
- je OD 18 opravdu málo a je už zapotřeba dneska více?
- není naším problémem OD spíše pod košem?
- pokud se rozhodneme častěji pro vnější taktiky, nestálo by za to mít na ně připravené pod košem třeba 2-3 hráče, kteří by vypadali třeba IS 15, ID 18, RE 18 a samozřejmě krásný vnějšek?

Každý námět je vítán, některý s rozvine v dlouhou diskuzi a třeba z něj nakonec bude i důležitý závěr pro další vývoj NT. Jiný třeba zapadne, ale nemělo by to lidi odrazovat, aby příště když je něco napadne, aby se ozvali. Může to být třeba jen štěk, nijak extra promyšlený, který třeba naťukne další manažery, aby ho dalšími úvahami rozvíjeli.

This Post:
00
263722.8 in reply to 263722.7
Date: 10/15/2014 6:54:50 PM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Jinak pokud se rozhodnu kandidovat a budu zvolen, tak bych chtěl kromě klasické komunikace s majiteli hráčů, kteří mají NT potenciál, oslovit individuálně všechny české manažery minimálně v první a druhé lize, abych zjistil možnosti spolupráce, zejména ve smyslu nákupu talentů pro NT/hráčů NT. Pokud to čas dovolí, pokračoval bych i třetími ligami. A samozřejmě speciálně bych se chtěl zaměřit také na manažery, kteří mají druhý tým v Utopii, protože mezi nimi je spousta manažerů, jejichž první tým úzce spolupracuje s NT.

This Post:
00
263722.9 in reply to 263722.8
Date: 10/16/2014 6:58:26 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11891189
Second Team:
Jirkov
Tak jsem koukal na los ME a myslím, že nás čeká poměrně těžká práce a postup ze skupiny není vůbec samozřejmostí - mimochodem 6x za sebou jsme teď ze základní skupiny ME postoupili a kromě posledního ME to v 5 případech skončilo medailí, naposledy jsme ze skupiny nepostoupili v sezoně 15. Jak tedy vypadá naše skupina? V pořadí podle košů umístění v aktuální žebříčku:

Česko - ME 5 (1-2-2) medailí, MS 3 (1-1-1) - naposledy 5. na ME a 7. na MS, 230 uživatelů
Polsko - ME 7 (1-1-5), MS 6 (3-2-1) - naposledy bronz na ME, vypadnutí v baráži na MS a propadák v Turnaji útěchy, budou se ale chtít vrátit na obvyklé pozice, máme s nimi negativní bilanci, poslední soutěžní výhra nad nimi ve finále MS sezona 20, 1631 uživatelů
Maďarsko - 5. místo na ME sezona 13 a 5. místo na MS sezona 14 (jediná účast), ME postup ze skupina naposledy sezona 23, 597 uživatelů
Chorvatsko - bronz ME sezona 23, 6. místo na MS sezona 24 (jediná účast + v sezoně 6 neúspěšná baráž), v sezoně 25 poslední postup ze skupina na ME, 246 uživatelů
Švýcarsko - ME zlato sezona 13, stříbro sezona 9, MS stříbro sezony 10 a 14, ale nyní už dlouho na ústupu ze slávy, od zlatého ME už nepostoupili ze skupiny, 141 uživatelů, nepříjemné, že je máme na úvod
Bosna a Hercegovina - v sezoně 7 postup z skupiny na ME, 245 uživatelů, hrajeme s nimi až 4. zápas, takže snad již předtím zkusí třeba poškádlit Chorvaty a s námi se budou šetřit na zápasy se slabšími soupeři
Irsko - outsider, 40 uživatelů
Moldávie - outsider, 12 uživatelů

Jako favority skupiny vidím Polsko a Česko, překvapení na jejich účet si budou chtít připsat Chorvati a Maďaři. V postupové matematice by se neměli objevit Švýcarsko a Bosna, ale mohli by zamíchat karty mezi silnou čtyřkou tím, že někoho z nich porazí. Irsko a Moldávie by měli být ve skupině jen do počtu.

From: Maxson

This Post:
00
263722.10 in reply to 263722.7
Date: 10/16/2014 8:19:34 AM
Overall Posts Rated:
7979
Jak už jsem psal dříve podle mě je momentálně obrana nejdůležitější skill vůbec. Jako příklad bych uvedl letošní úspěch USA na MS. Vím, že magiker razí stejnou myšlenku jako já, ale jsou s ní v NT mnohem dále než my. Podle informací, které mám, tak USA má u hlavních hráčů obrany na 20 a třeba JS u perimetrových hráčů táhnou pouze na 16, toto jen jako příklad. Podobně je na tom i Čína, ale tam o hráčích nemám takový přehled... Podle mě vyjíždíme neefektivně vysoko právě JS, to stejné platí o IS u podkošových hráčů!

Rozložení hlavních skillů pro podkošáky jak píšeš 15-18-18 rozhodně podporuji!

Teď přímo k tvým otázkám:
- OD 18 je opravdu málo, tady nám konkurence momentálně uniká, absolutní světová NT špička je na dvacítkách.
- OD pod košem podle mě není až takový problém, ale jde to ruku v ruce s tím, že obrany máme celkově slabé a zaměřil bych se i na toto, podpůrné obrany začnou být v příštích sezónách velmi důležité.
- podkošoví hráči jsou pro Nás obrovská slabina, máme u nich zbytečně vytáhlé IS a už tam nemáme prostor na změnu, myslím v momentálním kádru, tady se musí změnit celkový přístup k tréninku!!!

Ještě bych rád rozvinul diskuzi na téma končícího kolotoče, nebo minimálně jeho omezení a dopadu kondice pro základní pětku v NT. Tady obrovský POZOR, pro mě osobně je to pro naše NT obrovský strašák!

Také doufám, že někdo přijde se svým názorem, stačí nějaký postřeh z vlastního klubu nemusí to být vyloženě o pozorování NT týmu. Já také hodně vycházím ze zkušeností ze svého klubu, kde zkouším co je důležité a je daleko větší prostor pro tyto manévry než v NT. Tak snad se k nám někdo přidá...

From: Maxson

This Post:
00
263722.11 in reply to 263722.8
Date: 10/16/2014 8:23:20 AM
Overall Posts Rated:
7979
Oslovení manažerů o spolupráci PODPORUJI!!!
Jednoznačně dobrý krok k lepším zítřkům, tady můžu nabídnout také lehkou pomoc. :-)