BuzzerBeater Forums

BB Poland > Zmiany w BB

Zmiany w BB

Set priority
Show messages by
This Post:
00
264957.1
Date: 11/13/2014 6:32:30 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
No wlaśnie zaobserwowałem dodatkową opcje umawiania sparingów, żywcem wziętą z innych gier jak HT i Charazay...

poza tym zmian jest wiele, co tylko komplikuje grę moim zdaniem. Choć inna istatna informacja mówi, ze chyba odejście managerów zostało zatrzymane lekko powyżej 24k, fajnie

Poll:  czy zmiany i kierunek w jakim one idą podoba Wam się?

TAK
NIE

From: Jax

This Post:
00
264957.2 in reply to 264957.1
Date: 11/13/2014 7:38:46 AM
Overall Posts Rated:
773773
jakie zmiany dokonane przez BB-ków Twoim zdaniem komplikują grę ?

From: aMORFIczny

To: Jax
This Post:
00
264957.4 in reply to 264957.2
Date: 11/13/2014 8:42:37 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
np. przygotowanie do meczu :) np. jak dla mnie mało przejrzyste reguły w naliczaniu % treningu (efekt elastyczny i trening przekrojowy)
Jax, żeby było jasne komplikują, w tym znaczeniu dają nowe funkcjonalność, a nie w znaczeniu, ze są nie potrzebnymi śmieciami.
oczywiście dla kogoś może to być urozmaicenie, ale dla mnie to jest skomplikowanie, tutaj synonimy:)
Moim osobistym zdaniem wszystkie zmiany mają mniejsze znaczenie i priorytet niż wyeliminoiwanie bungi :) a dla mnie to dwie linijki kodu, a niestety nie udało sie wyeliminować, nie było chęci...

Last edited by aMORFIczny at 11/13/2014 8:53:44 AM

From: Jax

This Post:
66
264957.5 in reply to 264957.4
Date: 11/13/2014 10:35:44 AM
Overall Posts Rated:
773773
Przygotowanie do meczu w skrócie GDP nic nie zmieniło jak chcesz nie musisz tego używać . W samym silniku nic to nie zmieniło .
Zmieniło sie jedynie to ze jak ciągle bedziesz grał jedną taktyką w ataku to rywal przewidując Twój atak będzie miał dodatkowy bonus w obronie jeżeli Cie trafi . Ale GDP działa też w druga stronę ze to Ty możesz "udupić" rywala jak on ciagle bedzie jechał jednym i tym samym . Wiec dla mnie osobiście jakiejś wielkiej komplikacji tutaj niema .

Co do treningu to tez tutaj jakiejs komplikacji nie widzę , a nawet powiem więcej to jest udogodnienie a nie komplikowanie . Wczesniej jak chciales zeby C zaliczyl skok w OD musiał trenowac na pozycji PG , co bardzo często wiazalo sie z gorszymi wynikami klubu . Teraz możesz normalnie grac i trenować te np OD jedynie kosztem dłuższego treningu .

Co do tej bungi tez się odniosę . Kiedys myślałem ze ona daje jakąś przewagę , jednak stwierdzam ze czegoś takiego nie ma . Druzyna normalnie ustawiona grająca przeciwko bundze też wygra mecz . normalne ustawienie daje moim zdaniem wiecej korzyści niż bunga .

Po pierwsze jeżeli nie ma kontuzji w meczu jestem w stanie lepiej kontrolowac minuty grajków na przestrzeni 3 meczy w tygodniu . ( nawiasem mówiąc między innymi dlatego zmienili przedział minut dotyczący formy żeby ci co nie bungują mieli wiekszą szansę na lepszą forme bo z reguły przedział oscyluje miedzy 75 -85 minut . Ci co bungują z reguły mieli mniejszy ten rozkład )

Po drugie o wiele łatwiej jest mi wyciągać wnioski z wygranego czy przegranego meczu jezeli grajki są konkretnie ustawieni i w obronie i w ataku . Wiem wtedy kto na kogo grał na jakim procencie , jak zbierał i jeszcze kilka innych rzeczy się mogę dowiedzieć . Przy bundze to wszystko jest rozmyte .

Po trzecie normalnie ustawiając skład mogę o wiele lepiej kontrolować trenowana pozycję . Jak mam wszystko ustawione i nawet trenowany grajek np sie połamal lub tez spadł mi za faule mogę skorygować trena na 2 pozycje jeżeli w popzredni meczu przytrenił na tej drugiej trenowanej pozycji . Przy bundze nie zawsze tak jest .

Dla mnie osobiście jak ona jest nie ma problemu niech sobie będzie mi ona w niczym nie przeszkadza . Jej brak też moim zdaniem wiele nie zmieni, nie będzie lekarstwem na wszystko . Ci co nie bungują mają z reguły gorsze statystyki meczowe ale to wcale nie oznacza nic gorszego od tych co wciskaja bungę - to tylko statystki one meczy nie wgrywają :)

Bunga ma moim zdaniem jedną zasadnicza przewagę a mianowicie taką że w wypadku kontuzji grajka czy fauli druzyna bungujaca niewiele traci na swojej wartości . Przy normalnym ustawieniu można sporo stracić jezeli na lawce za spadajacego gracza wchodzi jakiś leszcz .

From: aMORFIczny

To: Jax
This Post:
00
264957.6 in reply to 264957.5
Date: 11/13/2014 1:02:04 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
+1 zgadzam się z Tobą, bardzo fajnie zargumentowałeś, że jesteś za zmianami, ja również :) oczywiście to co dla mnie jest skomplikowaniem jest skomplikowaniem dla wszystkich, przecież doszło coś nowego, czego nie było, a czasami jest mało przejrzyste.

From: Jax

This Post:
00
264957.7 in reply to 264957.6
Date: 11/13/2014 2:03:40 PM
Overall Posts Rated:
773773
wyniki ankiety są bardzo budujące , ludzie widzą plusy zmian to cieszy .
W dłuższej perspektywie dla BB myśle że to są zmiany na plus .

This Post:
00
264957.8 in reply to 264957.7
Date: 11/13/2014 2:10:49 PM
Warsaw Mutants
II.2
Overall Posts Rated:
10801080
Mnie generalnie też podobają się zmiany, poza utrudnieniem handlu małolatami.
Podoba mi się akurat to, że gra staje się coraz bardziej skomplikowana bo przez to nadal zmusza do myślenia i analizowania różnych rzeczy. Dzięki temu się nie nudzi.
Zdaję sobie jednak sprawę, że dla nowych graczy to sporo rzeczy do ogarnięcia i dla części z nich to może być problem.

Last edited by Kaznodzieja at 11/13/2014 2:12:56 PM

This Post:
00
264957.9 in reply to 264957.8
Date: 11/13/2014 3:16:59 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
minuty na trenowanej pozycji 48min sa na zielono:) też fajne, ciekawe czy jak nie ma 48 min to też jest na zielono czy może inny kolor, a moze to tylko na zielono sa minuty odnośnie treningu zaordynowanego

From: kozlik4

To: Jax
This Post:
11
264957.10 in reply to 264957.5
Date: 11/13/2014 3:21:14 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40584058
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Myślę, że Morfeuszowi chodzi głównie o to, że zmiany które są wprowadzane sprawiają, że ciągle dochodzą jakieś nowe niuanse, ustawienia itp., w które trzeba się zagłębić i którym trzeba poświęcić czas. To może jest fajne dla starych wyjadaczy, którzy spędzają sporo czasu na BB i pragną czegoś więcej, natomiast raczej nie sprzyja przypływowi nowych graczy do BB. Podejrzewam, że dla nowej osoby przychodzącej do BB ta gra jest po prostu zbyt skomplikowana i za bardzo czasochłonna. Ogarnięcie wszystkiego zajmuje mnóstwo czasu. W zasadzie większości rzeczy trzeba dowiadywać się od bardziej doświadczonych graczy bo instrukcja jest uboga. Większości raczej nie wystarczy determinacji...Poza tym niestety gra jest często mało logiczna.

Nie logiczna bo jest w tej grze wiele sprzeczności i niedorzeczności np. można w DGP ustawić że przeciwnik będzie grał w ataku z pod kosza, a dać strefę 3-2 lub nawet 1-3-1. Kompletne dziwactwo. Taka opcja w ogóle nie powinna być możliwa. Pomijam już fakt, że samo GDP dubluje niejako możliwość gry strefą i jest dla mnie trochę sztucznym tworem.

Tak samo nielogiczny jest wzrost podatku. Logiczne by było gdyby np. wprowadzono regułę, że grajek może tylko raz na pół sezonu albo nawet na sezon zmienić klub. To bym rozumiał.

Co do tej bungi tez się odniosę . Kiedys myślałem ze ona daje jakąś przewagę , jednak stwierdzam ze czegoś takiego nie ma .
Lekko herezją zaleciało To, że bunga daje przewagę (mówię o dodatku do siły drużyny w meczu, a nie o takich kwestiach jak trening itp.) jest oczywiste. Gdyby tak nie było to by dzisiaj nie było problemu bungi.
Druzyna normalnie ustawiona grająca przeciwko bundze też wygra mecz.
Co to w ogóle za argument? Oczywiście, że może wygrać...Umówmy się, z tej bungi też trzeba umieć korzystać. Jak ktoś źle korzysta to bunga może mu zaszkodzić.
normalne ustawienie daje moim zdaniem wiecej korzyści niż bunga .
Daje wiele korzyści (np. ułatwia trening)...natomiast ma też wady (np. zdecydowanie gorzej zarządza się wtedy minutami). No i wygrać mecz jest trudniej. No chyba, że mamy skład złożony z jakichś niestandardowych graczów np. odwróconych, których bunga ustawia tam gdzie byśmy nie chcieli. To wtedy faktycznie normalne ustawienie będzie lepsze...albo jak mamy tylko 5 grajków to też lepiej ich ustawić normalnie.

Last edited by kozlik4 at 11/13/2014 3:23:41 PM

This Post:
00
264957.11 in reply to 264957.9
Date: 11/13/2014 3:30:27 PM
Warsaw Mutants
II.2
Overall Posts Rated:
10801080
Też to zauważyłem. Jeśli nie wyrobi się +48 na trenowanej pozycji to wtedy minuty w statystyce tygodniowej są na czerwono.

Last edited by Kaznodzieja at 11/13/2014 3:30:58 PM