BuzzerBeater Forums

BB România > NT 37

NT 37

Set priority
Show messages by
From: Dacian
This Post:
00
283943.1
Date: 12/12/2016 10:44:06 AM
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Salutari tuturor,

Pe acest thread intentionez sa comunic cu voi despre mersul echipei.
Daca stiti jucatori cu potential de a ajunge la echipa NT, nu ezitati sa imi atrageti atentia.
Daca sunt si jucatorii vostrii, cu atat mai bine, putem discuta ce trebuie facut pt a fi selectionat.

Voi reveni ulterior cu grila de skilluri. O puteti consulta pe cea de la Otis (280280.24) orientativ, pana atunci.
In functie de ce avem la nationala voi scadea sau ridica pretentiile pe acea grila.

Hai Romania!

From: GM-Remus

This Post:
00
283943.2 in reply to 283943.1
Date: 12/12/2016 1:43:14 PM
BV Pistons
RBBA
Overall Posts Rated:
107107
Second Team:
BV Pistons II
Vrei sa lasi thread-ul asta pe RBBA sau vrei sa il mit pe Romania general? Ma gandesc ca il vede mai multa lume acolo.

From: Dacian

This Post:
00
283943.3 in reply to 283943.2
Date: 12/12/2016 4:30:03 PM
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Evident. A fost o neatentie.
Multumesc.

From: Dacian
This Post:
00
283943.4 in reply to 283943.3
Date: 12/19/2016 4:05:34 PM
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Iata ca am avut primul meci din noul sezon, cu o echipa a Sloveniei foarte solida.
Ei rang 23 in lume, noi 61. Diferenta s-a vazut in teren.

Gaura noastra mare din interior este foarte greu de mascat cu astfel de adversari. Chiar daca am ghicit partial atacul lor, asta nu ne-a ajutat suficient.

Managerul lui Pheonix a avut amabilitatea sa faca o radiografie a sezonului trecut al Sloveniei, dar si a echipei noastre. A fost chiar meticulos cu statistica si mi-a permis sa ma focusez saptamana aceasta pe cautarile de jucatori si dialogul cu managerii actualilor sau potentialilor selectionati.

Imi propusesem in weekend sa vin cu analiza generala a ceea ce avem la lot, dar nu am mai reusit. Sper sa o pot face saptamana aceasta.

Numai bine!

Last edited by Dacian at 12/19/2016 4:06:17 PM

From: Dacian

This Post:
11
283943.5 in reply to 283943.4
Date: 4/10/2017 7:32:13 AM
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Suntem in turneul de consolare cu 2 victorii, una chiar interesanta, impotriva Canadei, echipa mult mai bine clasata decat noi.

Echipa a suferit oarece schimbari, sunt multi jucatori mai tineri in lot.
Suferim in continuare pe interior. Pe exterior suntem oarecum decenti, dar asta numai pentru ca il avem pe Alecu.
El are deja 34 ani si incepe sa scada.

Meciul de azi se joaca in deplasare, in Bosnia, si felul cum arata lotul lor imi aduce aminte de prima jumatate a calificarilor.
Cand in primele 4-5 meciuri am intalnit echipe care aveau rezervele de interior mult peste titularii nostrii...
Mai rau e ca avem si o cadere de forme la cateva piese de baza.

In general am prospectat in intersezon cam tot ce avea potential sa ajunga la NT.
Insa daca credeti ca jucatorul voastru poate ajuta, fie si in perspectiva, nu ezitati sa im scrieti si discutam punctual.
Am corespondat cu toti cei care mi-au scris pana acum.

Last edited by Dacian at 4/10/2017 7:33:07 AM

From: Dacian

This Post:
00
283943.6 in reply to 283943.5
Date: 4/18/2017 3:23:14 AM
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Din pacate nu am reusit suprpriza cu Rusia, desi am jucat curajos.
Dupa 3 sferturi conduceam cu 1p, iar in sfertul 4 ne-au strivit cu 24 puncte diferenta...

Bine, intr-un fel rezultatul e normal avand in vedere diferenta de valoare, dar felul cum s-au desfasurat ostilitatile in primele 3 sferturi ne dadeau sperante. Cu echipele astea solide se vede grav lipsa secundarelor la jucatorii nostrii de interior. Si ma refer mai ales la patrundere. Pierdem multe atacuri fara macar sa aruncam la cos.
O alta problema e inconsistenta formelor.

Si imi pare rau ca desi avem cativa jucatori inca tineri managerii nu ii mai antreneaza.
Nu vad pops la Manescu, Trifan, Manolache, Istratescu - jucatori care inca pot fi antrenati si pe care i-am adus in lot tocmai pt ca speram ca vor mai creste.