BuzzerBeater Forums

BB Srbija > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: krmelj
This Post:
44
291451.2 in reply to 291451.1
Date: 1/4/2018 2:01:23 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Pozdrav svima!

Nova godina je pocela savrseno za nas u BB svetu, pobedom u finalu nad Italijom (44597). Dakle, to nam je donelo prvo domacinstvo Evropskog prvenstva. Nekako se potrefilo da i oni i mi imamo najlosiju formu u celoj sezoni za to finale. Znalo se da smo favoriti, pre svega zbog domaceg terena. Jasno je bilo da ce njima biti problem da probiju nas granit u odbrani na vrucem terenu ''cizmasa'', pa je bilo logicno da ce nam gadjati unutra, tim pre sto smo i u 1/4 finalu i u 1/2 finalu igrali pod kos. Odigrano je kretanje, oni su promasili i nekako je bilo samo pitanje trenutka kada cemo ih slomiti. To se desilo tek u poslednjoj cetvrtini i u poslednjih par minuta ostavili smo ih bez snage i oni su jedva i sutnuli koju loptu na kos. Napad nam je funkcionisao kako-tako, medjutim to nam i nije glavna vrlina, s obzirom da je ovo bilo jedno od najboljih reprezentativnih odbrana protiv LI u istoriji.
Epilog svega je da cemo ugostiti 47 zemalja, ucesnice Evropskog prvenstva, a ja se ovim putem i kandidujem da nas i tamo predvodim.

Izvucene su i grupe za prvenstvo. Ponovo nam 'talijani dolaze u goste, oni su i najozbiljniji protivnik. Tu su Grcka i Estonija, koje ce se umesati u borbu za najboljih 12, pa i Rusi. Od slabijih sila tu su Norveska, Skotska i Malta. Ono sto je najbitnije, vratili smo se u top 10 na rang listi, trenutno smo osmi, u prvom smo sesiru i raspored sada nama ide na ruku, tako da ukoliko ne bude nekih ludackih ct protiv domacina, trebalo bi da napunimo ent do odlucujucih bitki protiv Italije i Grcke, a te dve selekcije ce odmeriti snage pre naseg meca sa Italijanima. To je ono sto razlikuje treci od prvog sesira, raspored sada skroz ide nama u korist. Najvazniji je prvi mec sa Rusima, nadamo se da nece da se glupiraju i da ce to proci glatko, posle ide uigravanje za poslednje meceve.
Ambicije ce biti najvece moguce! To se i ocekuje od domacina EP, a pogotovo ako je domacin trofejan kao Srbija. 5 sezona smo bez medalje na velikim takmicenjima, red je da se taj post prekine. Neki krajnji cilj je to neko finale, koje donosi direktan plasman na SP, a minimalni cilj polufinale i bronza.

Da se osvrnem sada i na igracki kadar. Lepo to izgleda sada i skockano fino ali uvek ima ono ali...neki igraci su odrtaveli, neki i odrtaveli i propali, a neki novi klinci se nisu dovoljno razvili tako da i nema tu puno kandidata, moramo kao zlato da cuvamo ovo sto imamo. Da krenemo redom...

Bekovi: Tu se i dalje dobro drzimo, imamo tu neku okosnicu i igraci su u najboljim godinama - Djokica, Zivadin, Celar i Lalat. Tu kucaju na vrata jos Curuvija, Nenadic, Vojvoda, Jolic...medjutim tu je sve veliko pitanje njihovog napretka i odrzavanja forme poput recimo Vojvode, koji je cele prosle sezone imao 6,7 formu.

Krila: Bozo ulazi u pozne godine, treba ga cuvati i spasiti sa TL, da li ja ili neko drugi nas jer je i dalje glavni oslonac. Ja bih mu radio vrlo brzo na ST, sto je najveci problem svih nasih glavnih igraca. Tu su i Dogandza i Brcanski, jos uvek su u zavrsnom treningu, kao i Veskovic, standardan clan. Mogu jos da pomognu iskustvom Zmaj i Jozic, a najblizi reprezentaciji od mladjih snaga su Sima Nesic i Micunovic.

Centri: E ovde smo u najvecoj frci. Postaje kriticno. Sezonama najbolji centar Adan se potpuno rascepao u prosloj sezoni i bas rano propao, cak 7 skill downa je imao! Rogan se i dalje cuva ali vec ima 35 leta, pitanje koliko mozemo da racunamo na njega, sve zavisi da li ce i u kojim skilovima opadati i kojom brzinom, a nemamo bas puno izbora dole pa da ga otpisemo odmah. Komnen je isto jos malo pa gotov, Doro i Bilic ulaze u ozbiljne i pozne godine. Tu su jos tandem tornjeva Pekic-Trobok, koji bi trebali da su glavna okosnica pod kosem. Od ostalih, sta reci, svi propadaju. Stranci ih ne treniraju, a bili su veliki potencijal - Brajovic, Colak, Mrnjavcevic, Vilotijevic. Ovaj poslednji je vec clan ali ne trenira ga egzoticni.

Last edited by krmelj at 1/4/2018 2:02:39 PM

From: krmelj
This Post:
11
291451.3 in reply to 291451.2
Date: 1/4/2018 2:04:44 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Tu je jos i Curcic, koji je slabo napredovao prosle sezone.

To bi bilo to za sada, imam svakako dosta posla ovih dana, a vi glasajte pa ako me odaberete druzimo se ponovo. Pokusacemo ponovo i sa kladionicom i tako nekim zabavama, ipak je prvenstvo kod nas, moramo da se uozbiljimo