BuzzerBeater Forums

BB Srbija > SKAUT SLUZBA(objasnjenje i uputstva)

SKAUT SLUZBA(objasnjenje i uputstva)

Set priority
Show messages by
From: Cone 94
This Post:
33
292184.1
Date: 1/21/2018 12:50:59 PM
Overall Posts Rated:
5757
Ova tema je namenjena pre svega kako bi se pojasnilo sirem broju ljudi kako skaut sluzba funkcionise,koji su njeni zadaci,koliko vremena je potrebno za obavljanje tog zadatka i tome slicno.
Sve u nadi i cilju da cemo pokazati korisnicima da taj posao uopste nije tezak i zahtevan kako mnogi misle a moze pruziti mnogo zabave i zadovoljstva.
Takodje ovde mozete postavljati sva pitanja koja vas interesuju za ovaj segment igre.

Ko god i u bilo kom trenutku da je zainteresovan za obavljanje ovog zadatka moze se javiti selektoru ili nekom od skauta kako bi potencijalno postao clan i doprineo uspehu Srbije u bb svetu.

From: Cone 94
This Post:
00
292184.2 in reply to 292184.1
Date: 1/21/2018 12:54:31 PM
Overall Posts Rated:
5757
Sto se tice skaut pozicije evo nesto detaljnijih uputstava.
Sam posao se sastoji iz 3 osnovna zadatka:
1)Pre svega kontaktiranje menadzedra kod kojih se nalaze igraci interesantni za reprezentaciju i saradnja sa njima oko igraca.
2)Pravljenje programa treninga za odredjeni period,za svakog igraca pojedinacno.
3)Belezenje napredovanja igraca u zajednicku tabelu(google disk) skauting tima kako bismo svi pratili sta se desava i pomagali jedni drugima oko treninga I svega ostalog.
1)Ovde je data puna sloboda u radu.Na vama je kako cete da pristupite menadzerima,kakav odnos da uspostavite ali je cilj u ovoj fazi da (ako je moguce) nametnete svoj plan treninga tom menadzeru.
Pitate ga kakav mu je plan treninga,date svoje vidjenje,argumentujete ga,date poneke sugestije itd.
Ovde do izrazaja treba da dodju vase retoricke I kreativne sposobnosti,lukavost.Trebate da argumentujete zasto je taj plan napretka bolji od onog njegovog,kakve koristi menadzer ima od treniranja igraca za U21 I prvi tim,ponekad I da hvalisate I punite ego pojedinih menadzera jer ima I takvih.Dakle prakticno sve je dozovoljeno ako ce to da dovede do ostvarivanja vaseg cilja.

2)Pravljenje programa se vrsi po okviru onoga sta se zahteva za reprezentaciju.
Vidite skilove svog igraca,vidite kakve skilove otp ima trenutni relularni starter u reprezentaciji I to vam je kao sto sam rekao taj okvirni dugorocni cilj.Tu vidite otp do kog nivoa razvijati skilove za svaku poziciju,medjutim to ne znaci da se toga striktno morate pridrzavati.
I ovde imate slobodu u radu te na osnovu vaseg iskustva I znanja pravite svakojake igrace.Npr od 15 plejeva koje pratite tezite tome da par napravite po tom standardizovanom uzoru,recimo 5 igraca dok ostale prilagodjavate svojoj zelji ali opet donekle da skilovi prate one postavljene.Takodje tu ubacite I par dzokera(ciljanih igraca),npr 2 jaka defanzivca,jednog koji ce striktno da bude speciijalizovan za organizaciju igre(forsiranje visoke tehnike,dodavanja),jednog dalekometnog strelca itd.Ti igraci igraju jako bitnu ulogu I prave vazan faktor iznenadjena,te je njihova upotrebljivost cesto jako vazna.
Ovo uopste nije tesko kao sto zvuci,brzo se nauce seme programa I onda samo vidite kako su igracu rasporedjeni skilovi I odmah znate sta kod kojeg igraca treba trenirati.

3)Sto se tice belezenje rezultata I samog gugl diska to je najmanji problem.
Tu samo belezite napredak koji dobijate od menadzera koji vam ga salju kako se dogovorite.
Npr na svake 2ned je sasvim ok da se cujete ,dakle NE PODRAZUMEVA SE SVAKODNEVNO ANGAZOVANJE kako mnogi misle.
Za gugl disk vam ne treba neko posebno znanje niti poznavanje kompletnog ms office sistema rada,vec samo par prostih funkcija koje se nauce za tili cas uz neki kratkominutni tutorijal.Takodje u startu ce vam oko ovoga pomoci,kao I u vezi svega ostalog neko od ostalih skauta.
Ja recimo nikada nisam radio sa tabelama I za par sati sam naucio kako to funkcionise.Tako da ovo ne treba da vas brine,ocas posla cete znati sve neophodno cak iako niste nikada radili to poput mene 😊.

Sam posao je jedino zahtevan u pocetku dok ne udjete u celu pricu,tj dok vam sve ne postane jasno.
I eventualno kada dobijete nove igrace ili draft genereaciju.Tu se malo zahteva da kontaktirate menadzera,zabelezite svima pocetne skilove,napravite tabelu,ubacite igrace itd ali I to se resi za nekoliko dana uz par sati dnevno.
Cim to prodje ,posao postane rutina.Kao sto sam rekao cujete se sa tih par menadzera sa kojima ste uspostavili saradnju,oni vam jave skilove,vi ih zabelezite I to je to 😊.
Takodje jako bitna stavka jeste da u ovom poslu niste sami vec vam je na raspolaganju konstantno ceo strucni stab reprezentacije.Na gugl disku takodje postoji cet I belezi se ko je trenutno aktivan na gugl disku(ne cetu) tako da uvek mozete postaviti pitanje sta vas interesuje.
Uvek se neko nadje da pomogne a takodje sam siguran da cete sa nekim uspostaviti cvrscu saradnju i prijateljski odnos.


From: Cone 94
This Post:
00
292184.3 in reply to 292184.2
Date: 1/21/2018 12:54:42 PM
Overall Posts Rated:
5757
To bi bilo to,ako sam nesto zaboravio dopunicemo ja ili neko od ostalih skauta naknadno.

Za kraj jos jednom da uputim molbu za sve zainteresvoane da nam se jave,jer kao sto sam vec pomenuo nemamo dovoljan broj ljudi za adekvatno obavljanje posla.
Ovim putem bih se zahvalio menadzerima koji su se do sada odazvali pozivu,racunamo na vas I uskoro cemo da vas kontaktiramo.

From: kaktusi

This Post:
00
292184.4 in reply to 292184.3
Date: 1/21/2018 2:04:24 PM
Pa sve to fino zvuci ali vidim problem ja bas nemam iskustva sa treningom do sada sam uvek trenirao 1 sezonu i prodavao pa tu bi mi trebala pomoc ako bih postao skaut

From: Cone 94

This Post:
11
292184.5 in reply to 292184.4
Date: 1/21/2018 2:31:32 PM
Overall Posts Rated:
5757
Za korisnike koji imaju nesto manje iskustva sa treningom a iskazu zelju za obavljanje skaut pozicije naravno treba obezbediti prethodno predznanje.

U sustini treba malo vremena izdovjiti kako bi se prelistala iskustva drugih ljudi.
Tu pre svega mislim na
1)iscitavanje BB prirucnika(trening pogotovo)
(http://www.buzzerbeater.com/community/forum/read.aspx?thread=190132&m=1)

2)uputstva za trening reprezentativaca
(http://www.buzzerbeater.com/community/forum/read.aspx?thread=172102&m=1)

3)Zatim treba procitati novootvorenu temu naseg selektora ,,Kriterijumi za reprezentaciju,trening"
(http://www.buzzerbeater.com/community/forum/read.aspx?thread=292021&m=1)

To je ono osnovno i najvaznije,naravno ne bi bilo lose da malo dublje istrazite i neke ostale teme koje vas interesuju,kako domace tako i strane.

Izdvojite par papira,i izvucete zakljuce iz ovog gore pomenutog.Trebalo bi onda neke stvari da vam budu jasne.
Takodje na osnovu znanja stecenog u ovim tema mozete komotno da napravite odredjene tipove treninga koje biste forsirali istovremeno.
Npr OD i ID/JS i JR/ID i B itd...
E kada se to procita( a ne treba puno vremena) onda mozete izneti sve svoje nejasnoce.
Jer nema smisla da vam objanjavamo neke stvari ako vi ne znat osnovu.Oduzimali bismo vreme i vama i nama.

Naravno ne bi bilo lose ni na svojoj kozi osetiti to znanje iliti u prevodu da uzmete par treniraca i probate sa nekom metodom(tipom treninga) da biste se uverili da je ono sto je nauceno stvarno tako.




Last edited by Cone 94 at 2/2/2018 11:14:41 AM

From: krmelj

This Post:
22
292184.6 in reply to 292184.5
Date: 1/21/2018 8:34:31 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Fenomenalni postovi, odusevljen sam

Samo malo cu da ispravim, da se menadzeri ne bi poplasili. Ne treba vam po par sati vremena na svake 2 nedelje, kad se udje u rutinu, cuka vremena jednom u 2-3 nedelje, uz povremeno odgovaranje na mejlove koje salju korisnici je sasvim ok, drzi se neka konstanta. Pocetak je, kao sto rece Cone najtezi, dok se ne napravi neki odnos skaut-menadzer, posle to ide lakse, sa nekima je neverovatno lako saradjivati, sa nekima teze, sa nekima nemoguce i to je normalno. A dodje i do zanimljivih konverzacija i upoznavanja medju ljudima, bar verbalnog, tako da bude zanimljivo.

This Post:
22
292184.8 in reply to 292184.7
Date: 1/25/2018 7:33:47 AM
Drakula
II.1
Overall Posts Rated:
214214
ljudi, za slanje poruka vlasnicima igraca koje pratite, imate program koji smo razvijali prethodni U21 selekor, Ozi i ja.
dva-tri klika i to je to