BuzzerBeater Forums

BB Hrvatska > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Prljavi
This Post:
44
323858.2 in reply to 323858.1
Date: 6/16/2024 6:53:21 AM
Ružni
A-1 Superliga
Overall Posts Rated:
7676
Pozdrav svim članovima HR zajednice!

Hrvatska na BB-u trenutno broji 137 članova i po tome je 30. država od 98.
Hrvatska seniorska reprezentacija je 55. na ljestvici poretka i tu se negdje nalazi već sezonama, a posljedni je put bila unutar 30 u sezoni 55.
Ispred nas su Malezija, Gruzija, Južna Afrika, Japan, Maroko, Austrija, Bjelorusija, Švedska, Makedonija, Iran,... sve države s 50 ili manje članova na BB-u.

Pokušao bih promijeniti takvo stanje i nadam se da će biti dovoljno entuzijasta da to i podrže.

Među mlađim članovima naše zajednice ( a i ja se tu ubrajam ) posljednjih je sezona uloženo puno toga kao neophodna pokretačka energija. Ipak, bez ozbiljnjijeg angažmana iskusnih članova naše zajednice ( ili velikog, velikog broja sezona dok mladi ne ojačaju ), napredak nije moguć. Oni koji temeljitije prate razvoj igrača mogli su vidjeti napredak igrača SiSiSibenke
Kazimira Crnjaka i Sindulfa Alonsa(Par) i dobiti potvrdu moje tvrdnje.

Košarka je dinamičan šport, a isto se tako mijenja, kako u stvarnosti, tako i na BB-u. Potrebna nam je prilagodba, promjena jer smo ostali ukopani u niskom postu i pod koš s obranom čovjek. Dovoljno je pogledati završne utakmice reprezentativnog svjetskog prvenstva i lige prvaka i shvatiti koliko smo ostali u prošlosti.

Razvoj igrača se mora mijenjati i ciljevi koji se žele ostvariti.
Za bolje sutra.

Last edited by Prljavi at 6/16/2024 6:57:18 AM

From: Jukic
This Post:
00
323858.3 in reply to 323858.2
Date: 6/16/2024 3:43:26 PM
Zivine
A-1 Superliga
Overall Posts Rated:
470470
Evo posto je prljavi napisao 2 recenice i ja se kao trenutni izbornik osjecam duzan da napravim isto.

Imamo problem u repci, deficitarni smo na par pozicija.
Skoro rijesenje se ne nazire, tek kroz 2 3 sezone. Ovakav problem mozemo nadoknaditi na iduci nacin:

1.) Da drzimo kosturu momaci ili ti ga igracima koji su trenutno unutra formu postojanom i nadamo se sto manjem broju ozljeda.
2.) Da te manjkavosti nadoknadujemo tako sto cemo imati nekonvencionalne igrace na pozicijama koje bi trebali igrati.

Prosle godine me jedan prvoligas prozvao zasto centra sa UZS 140 ne uzimam u repku. Ove godine bi i razmislio o toj ideji jer jednostavno rupa na dodavanju ili vanjskoj obrani je puno veca nego ona na unutarnjem sutu.
Ono sto zelim reci ovim prije je da smo u nezavidnoj situaciji u kojoj smo nagomilali mnostvo igraca slicnih skillova a sve ostalo zanemarili.

Ova situacija iz malo dublje analize naseg bazena igraca je rijesiva jer nam dolaze 25to godisnjaci koji su puno balansiranije trenirani.
Najbitnija stvar svakoga izbornika je dobra komunikacija sa vlasnicima igraca, i to ce mi biti uvijek na prvome mjestu.
Ukoliko mi mozete obecati standardnu formu i daljni trening za igraca skill ili dva nece biti nikakva prepreka da vas igrac udje u repku.

Mislim da sam ono najosnovnije ovdje naveo. Ukoliko budem izabran i dalje cu se boriti koliko je u mojoj mogucnosti da opet postanemo bitni na svjetskoj ljestvici.