BuzzerBeater Forums

BB Ceska Rep. > National Team Debate Thread

National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
323898.2 in reply to 323898.1
Date: 6/13/2024 3:13:31 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11721172
Second Team:
Jirkov
Ahoj,
nevím, jestli jste to zaregistrovali, ale probíhají volby trenéra NT
(https://buzzerbeater.com/country/37/ntelection.aspx)
Jak jsem avizoval v této zprávě (297126.830) týden a půl zpátky, byl bych rád, kdyby NT někdo převzal. Bohužel se zatím do voleb přihlásil jen jeden skotský manažer (57648), o kterém nic nevíme a ani (zatím) nesepsal předvolební řeč. Uzávěrka přihlášek do voleb je 15/06/2024 06:00:00, tedy v sobotu brzo ráno.

This Post:
00
323898.3 in reply to 323898.2
Date: 6/13/2024 10:08:30 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11721172
Second Team:
Jirkov
Otázky pro kandidáta AlexUnder (43890):
- u ukrajinské reprezentace jsi byl posledních 8 sezón a celkově už 16, proč už nechceš pokračovat?
- proč myslíš, že se za ty 4 účasti na ME pod tvým vedením nepovedlo Ukrajině postoupit ze skupiny?
- co víš o aktuálním kádru české reprezentace? a jak by si porovnal sílu českého a ukrajinského NT?
- jaké by si měl cíle pro sezóny 65 a 66 s českou reprezentací?

This Post:
33
323898.4 in reply to 323898.3
Date: 6/13/2024 12:33:45 PM
SUMY DEVILS
II.4
Overall Posts Rated:
13201320
-Když děláte dlouho to samé a výsledek se nelepší, pak dochází ke ztrátě nadšení a je lepší tuto práci dát někomu, kdo má zájem a nadšení.
Měli jsme složitou situaci, kvůli válce nám byla zrušena botifikace a během draftu polovina hráčů s vysokým potenciálem skončila v neaktivních týmech, které nebyly považovány za boty. To je velké zklamání a asi 8 sezón to byl problém.
- Protože jsme prostě slabší, chybí nám hráči. Musel jsem hrát s hráči, kteří zažili pokles ve svých dovednostech, další část byli ti, kteří byli na vrcholu kariéry, a zbytek byli ti, kteří ještě trénovali a nebyli úplně připraveni. Ano, je tam dobrá startovní 5, ale náhrada je o řád horší.
- Tvůj tým jsem sledoval už dříve, vím, že jsi je vedl odmala a dal jsi mu maximum zkušeností a také je velké plus, že všichni hráči hrají v České republice. Výhodou českého týmu je také to, že je zde generace 30+, a ne jako naše 25-36.
- Samozřejmě neznám dovednosti hráčů, ale líbí se mi, že je tu silná generace a příklad Bulharska ukazuje, že země s malou komunitou může dojít hodně daleko. Prvním turnajovým cílem je dostat se ze skupiny, nejlépe s dobrým nadšením, a pak bojovat o postup do play off a případně o titul. Máte jediný tým v Evropě, o kterém nemám žádné informace o dovednostech hráčů. Vizuálně to vypadá, že generace je velmi dobrá, ale co chybělo v posledních sezónách? Nevím. Dovednosti jsem ještě neviděl, takže nemůžu říct konečný cíl.
Samozřejmě budu spolupracovat s majiteli nadějných hráčů a radit v tréninku.

This Post:
11
323898.5 in reply to 323898.4
Date: 6/14/2024 1:17:46 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11721172
Second Team:
Jirkov
Jestli umíš anglicky, ze mne nebude problém, když minimálně my dva spolu budeme komunikovat anglicky, ať nemusíš používat překladač. Než to případně potvrdíš, tak ještě budu psát česky.
Vím, že situace v Tvé zemi je složitá, tak se předem omlouvám za otázky, které ti teď položím, ale tím spíše vidím bez dalších informací jako riziko zvolit si tě jako trenéra našeho NT.
- kolik je ti let? nehrozí ti branná povinnost?
- ve které zemi a městě aktuálně žiješ? a máš v plánu v tomto směru do konce roku 2024 měnit? (těsně před koncem roku končí mandát NT trenéra, kterého si v těchto volbách zvolíme.

Abych ti trochu představil strategii a stav našeho NT. Aktuálně máme silnou generaci, protože jsme malá země a rozhodli jsme se síly všech schopných manažerů napnout na trénink hráčů, kteří se mohou v NT potkat, aby to dohromady dalo silnou sestavu schopnou něco uhrát. Kdysi jsme dokázali vozit medaile z Mistrovství Evropy (ME) i Mistrovství Světa (MS), ale poslední je už pěkně stará ze sezóny 26. Proto naší nejstarší top hráči mají 33 let, což ale znamená, že toto je prakticky jejich poslední ME, možná se štěstím na dalším ME někdo z nich bude plnit roli náhradníka. Nejmladšímu ročníku, kde máme 2-3 slušné hráče, je pak 27 let a pak máme po jednom hráči 26 a 25 let, u nich uvidíme, jak rychle se zvládnou dotrénovat, aby doplnili ty starší. Když se podíváš na (https://nt.buzzerbeater.com/), tak tam podle platu občas nějakého dalšího na první pohled zajímavého najdeš, ale nejsou koordinovaně trénovaní a může ten plat být často vyhnán vysokými primárními skilly bez potřebné úrovni dalších, které tolik plat nenavyšují, ale jsou taky velmi důležité.
Proto jedno z důležitých rozhodnutí, které nás brzo čeká, resp. hlavně toho, kdo bude zvolen NT trenérem, kdy začneme koordinovaně trénovat novou generaci. A nabízí se rozjet to právě teď, protože jsme měli štěstí v draftu na 2 hráče 18 let potenciál all-time great
(53597613) - končí už dnes 12:36 českého času
(53597674) - končí 19/06/2024 13:28:51 - což je bohužel až poté, co budeme znát nového NT trenéra
proto se chci zeptat, zda by si byl ochoten je koupit a trénovat s nejyvšší (7) úrovni trenéra a první 2 sezóny taky trenéra mladých? samozřejmě je k tomu potřeba taky posilovna (gym) na levelu 3 a tréninková hala (training court) minimálně levelu 1, i když hlavně pro Kučeru bych to chtělo spíše level 3 nebo aspoň 2.
Nebo alespoň zajistit manžera, který by je koupil a trénoval?
Případně byl by si schopen zajistit další manažery mimo českou republiku, kteří by se zapojili do intenzivního tréninku českých hráčů? Na trhu jsou i další hráči potenciál hall of famer z letošního draftu, i když u těch nevidím pro nižší skilly moc smysl je trénovat, ale máme i další slušné drafty, kteří na trhu ještě nejsou nebo v jednom případě (53595766) už naopak přestoupili (k estonskému manažerovi do týmu, který má v Utopii)


This Post:
00
323898.6 in reply to 323898.5
Date: 6/14/2024 4:14:21 AM
SUMY DEVILS
II.4
Overall Posts Rated:
13201320
Umím číst a mluvit, ale psaní v angličtině je pro mě složitější, takže je to pohodlnější s překladatelem, pak je to lepší v češtině.
Je mi 35, branná povinnost nehrozí. Nadále žiji na Ukrajině ve městě Sumy, není zde aktivní válka, přestože je blízko hranic. Neplánuji v nejbližší době nikam odcházet. A jsem pro komunikaci s vámi a dalšími zkušenými manažery.
Sledoval jsem váš národní tým a dokážu si představit, jak těžké bylo shromáždit všechny hráče a manažery, aby spolu trénovali jednu generaci. A to je velká zodpovědnost. Všichni od tohoto týmu očekávají dobrý výsledek.
Ohledně nové generace souhlasím, ale obecně je potřeba bojovat o nejlepší trénink pro každého nadějného hráče.
Nejsem teď připraven koupit někoho do svého týmu :(
Dokud jsem nebyl zvolen do NT, nemyslím si, že mám morální právo někoho žádat, aby si koupil a odsouhlasil tréninkový plán. Máte téma, kde je tréninkový plán popsán na příkladu jako v Polsku (316385.28)? A přijímají to všichni manažeři? Protože na Ukrajině stále někteří lidé na toto téma diskutují.

This Post:
00
323898.7 in reply to 323898.6
Date: 6/14/2024 4:55:06 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11721172
Second Team:
Jirkov
To, že nejsi připraven zapojit se rovnou do tréninku našich talentů je pro mne osobně docela problém. Kdybych já se rozhodl kandidovat v jiné zemi, tak by to byla asi první věc, o kterou bych usiloval.
Co se týče tréninkového plánu, máme nějakou představu (297126.581), kterou průběžně aktualizujeme. Bohužel byla stavěna na game engine před výraznými zásahy v nedávné době a bude potřeba ji zrevidovat znova. Samozřejmě nový trenér by tohle měl zrevidovat a prezentovat svou vizi, kam směřovat hráče. Co se tréninku týče, tak většina manažerů to akceptuje, kdo to neakceptuje, tak se snažím diskutovat a je otázka, zda dojde k nějakému kompromisu přijatelném pro obě strany. Polské hodnoty jsou popravdě dost nereálné a divil bych se, kolik mají hráčů, které je opravdu splňují (když to beru komplet ty uvedené skillsety). I když je pravda u některých pozic splnit aspoň ty podtržené skilly, možné je. Z našich hráčů polské podtržené nesplňuje nikdo, i když najdou se hráči, kterým do toho chybí třeba jen skok nebo dva.
Morální právo někoho žádat samozřejmě NT trenér nemá, resp. tahat do toho morálku je vlastně nesmysl. NT manažer má mít ale každopádně jasnou představu, kam chce hráče směřovat a hledá manažery, kteří jsou s jeho plány v souladu a s těmi hráči pak bude pracovat. Naopak s hráči, kteří mu nezapadají do koncepce, asi hrát nebude. Samozřejmě diskuze průběžně probíhá a NT manažer si svoje představy a požadavky v čase upravuje.

This Post:
11
323898.8 in reply to 323898.7
Date: 6/14/2024 5:11:45 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11721172
Second Team:
Jirkov
Otázky pro kandidáta Flesh4beast (177010):
- v případě zvolení, jak si představuješ nástup do funkce? NT manažerem by ses stal v úterý 18.6. po ránu a zvolený manažer bude vlastně rovnou hozený do vody a hned 6 dní poté v pondělí 24.6. nás čeká první zápas ME proti Gruzii
- máš představu, jak funguje nabírání hráčů na soupisku NT a jejich vyhazování ze soupisky?
- máš představu, co všechno ovlivňuje náladu týmu v NT? kdy probíhá reset nálady apod.?
- co budeš chtít v případě vítězství ve volbách ode mne jako končícího NT trenéra? ať už v těch dnech ihned po nástupu do prvního zápasu, tak i poté?
- jaké by sis dával výsledkové cíle pro ME v této sezóně?
- jaké by sis dával cíle v delším horizontu?
- pokud tě role NT trenéra bude bavit, vidíš reálně, že by si pokračoval déle než jedno období (tzn. více než 2 sezóny)?
- jak jsem uvedl, netrénujeme zatím cíleně hráče mladší než 27 let, jak se stavíš k možnosti začít kolem Kučery a Ulricha začít stavět novou generaci pro budoucnost NT?
- máš svůj nový tým zatím vlastně jednu sezónu, tak je mi jasné, že tvoje finanční možnosti, včetně tréninkového zázemí nemůžou být dostatečné pro trénink NT hráčů, v jakém časovém horizontu by si chtěl být se svým týmem se efektivně do tréninkového procesu pro NT zapojit?

Nemusíš odpovídat z patra, klidně si dohledej informace k návodu ke hře, na fóru nebo z jiných zdrojů. Nebo k některým bodům to můžeme pojmout formou diskuze.

Last edited by rwystyrk at 6/14/2024 5:12:52 AM

This Post:
00
323898.9 in reply to 323898.7
Date: 6/14/2024 5:25:20 AM
SUMY DEVILS
II.4
Overall Posts Rated:
13201320
Mluvím o konci zprávy, kde jsou nastíněny fáze tréninku pro nejlepší efekt pružnosti a nejlepší rychlost tréninku.
A schopnosti jsou s největší pravděpodobností přeceňovány. Ale ve vaší zprávě se mi zdá, že jsou podceňováni. SF lze zlepšit snížením PA a RB . Jako příklad: Ukrajinec Drozdov má obranu 23-20, PA 10, ostatní dovednosti =+. Inikhov na tom byl stejně. No, tvoje C je prostě slabší hráč než PF. Jak ukazuje praxe, není vhodné a není příliš důležité pro PF a C zvyšovat JS nad 12-13, protože to ovlivňuje potenciální strop.

Last edited by AlexUnder at 6/14/2024 5:36:25 AM

This Post:
00
323898.10 in reply to 323898.9
Date: 6/14/2024 5:45:52 AM
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11721172
Second Team:
Jirkov
Tak teď musím říct, že s překladačem to není moc dobré, neporozuměl jsem hned několika věcem v tvém posledním příspěvku:

Mluvím o konci zprávy, kde jsou nastíněny fáze tréninku pro nejlepší efekt pružnosti a nejlepší rychlost tréninku.
jak to myslíš ve vztahu k tréninku našich hráčů, můžeš lépe formulovat myšlenku?

A schopnosti jsou s největší pravděpodobností přeceňovány.
Můžeš lépe definovat kdo a co přeceňuje? A napsat tedy, k jakým hodnotám by podle tebe měli být trénování hráči pro NT? Pokud ti jsi kandidát, není důležité, jakou vizi a strategii jsem měl já, ale jakou máš ty. Tzn. vypracovat alternativu k mému nebo polskému příspěvku toho, kam hráče v tréninku směřovat? Zvlášť když se budeme bavit o nějaké potenciální budoucí generaci trénované kompletně od draftu. Pokud se budeme bavit o těch hráčích, kteří jsou připravení momentálně pro tuhle a nejbližší sezóny, tak to je prostě dané, jen pár hráčů je ještě pod potenciálem a můžou částečně upravit svůj trénink, ale ti, kteří už jsou na potenciálu, už nic zásadního v tréninku nedosáhnou.

No, tvoje C je prostě slabší hráč než PF. Jak ukazuje praxe, není vhodné a není příliš důležité pro PF a C zvyšovat JS nad 12-13, protože to ovlivňuje potenciální strop..
ano, jen tím dávám najevo, že hráč na C nemusí být tak komplexní jako hráč na PF. Jak jsem psal, tyhle hodnoty byly pasovány na game engine před úpravou, takže JS u podkošových hráčů je samozřejmě ke zvážení, dříve bylo velmi výhodné.


Last edited by rwystyrk at 6/14/2024 5:46:51 AM

Message deleted