BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Czechy - Polska

[NT] Czechy - Polska

Set priority
Show messages by
From: al_said
This Post:
00
37532.1
Date: 6/30/2008 6:00:20 AM
Overall Posts Rated:
88
Česká republika
NT Ranking: 41 pozycja
Użytkownicy: 180
Sezon: 3
Menager: Wixix (49463) (Mistrzostwo: III.5, Finał Pucharu IV sezon)

Czechy, Czechy, Czechy co mogę wam napisać przed tym meczem, wiadomo jest to nasz ostatni pojedynek w tej rundzie, ostatni być może nasz mecz na mistrzostwach, pojedynek który powinniśmy wygrać, ale możemy go równie dobrze gładko przegrać. Co prawda przed objęciem kadry napisałem, że dla mnie celem minimum jeśli idzie o wynik kadry jest wyjście z grupy, ale napisałem też że możemy przynajmniej powalczyć w barażu o MŚ. Dlatego miejcie to na uwadze jeżeli przegramy w sytuacji gdy Czesi zagrają przeciw nam mecz sezonu. Nie interesuje mnie wystrzelanie się w połowie drogi.

Czesi to cholernie niewygodny rywal dla nas, na dwa mecze przegraliśmy z nimi dwa razy, za pierwszym razem na ME, niedługo po nich menadżer reprezentacji zrezygnował z gry, od czwartego sezonu prowadzi ich Wixix, on także pokonał naszą kadrę, do trzech razy sztuka chciałoby się napisać, jeżeli można wyciągnąć jakieś wnioski z tych porażek to głównie taką by nie próbować ataku w trumnie. Taktycznie nie można nic im zarzucić, tak jak my w meczach ze słabszymi rywalami grali na luzie nabijając entuzjazm, na szczęście tuż przed naszym meczem grali normala z Danią. Kadrowo wydajemy się być od nich lepsi, jednak jak zobaczycie w moim zestawieniu kilku graczy nie rozegrało żadnego meczu na ME, w tym ich straszak na pozycji SG - Osvald Penkava, który poza pensją niczym nie imponuje. Zresztą do meczu z Danią grali stale jednym ustawieniem pod koszem, dopiero z Danią wymienili jednego z PFów i wyszli z dotąd drugim Nuno Noyą w podstawowym składzie. Im dalej od kosza tym więcej rotacji, ale też można się doszukać przynajmniej kilku prawidłowości. Bez wątpienia ich największym atutem są ich rozgrywający, a szczególnie Canuto Tourís. Na 18 graczy w kadrze 7 jest z pierwszego draftu, co niby daje nam jakąś przewagę w expie, ale bardzo niewielką nasi nawet najstarsi gracze nie powalają jeśli idzie o doświadczenie, a jeżeli wydarzenia potoczą się podobnie jak w meczu z Hiszpanią nawet ten atut możemy dość szybko stracić.

Co do nas to sytuacja nie jest zła ale bywało lepiej. Kompletnie nie wiem czego się spodziewać po Czechach, niby naturalnym wydaje się przez nich ponowienie taktyki z Danią, wyciągnęli naprawdę niesamowite staty i gdyby powtórzyli to z nami nie byliby bez szans. Generalnie jednak obawiam się ataku z dystansu, wyraźnie widać, że mają tam ukryty dość duży potencjał, stąd „ciamciaramciowata” taktyka obronna wydaje się najlepsza, pozostaje kwestia zbiórek, no ale w tym elemencie Czesi nie są jakoś specjalnie mocni. Co do ataku, w dużej mierze determinuje go to jak zagramy w obronie, kontuzje, problemy z kondycją u kilku graczy także nie pozostają bez wpływu na moją decyzję. Nasz niby silniejszy obwód jak pokazały dotychczasowe mecze nie powala skutecznością, z drugiej strony granie w pomalowanym nawet na wyższym procencie, przy ich gunie może nie wystarczyć.

Tydzień temu z kompletem porażek zakończył swój udział w ME Cypr, w tym tygodniu Dania zagra z Hiszpanią, Duńczycy nie zagrali CT z Czechami, może więc zrobią to w tym meczu, tak czy siak zajmą zapewne czwarte miejsce za Irlandią która zmierzy się z Macedonią.

Jak co tydzień kolejna kolejka typera (30739.80). Inne sprawy związane z kadrą znajdziecie w tym wątku (30934.1).

A i jeszcze wielkie dzięki dla właścicieli kadrowiczów, fajnie że tylu osobom zależy na tym by kadra osiągała jak najlepsze wyniki. Wielkie dzięki hatchet, bez twojej pomocy nie bylibyśmy nadal w grze na tych mistrzostwach. A przynajmniej nie miałbym tyle czasu na sprawy związane z taktyką. Skoro mowa o taktyce to vinnie i Wang bez was jeszcze bym zrealizował moje kosmiczne pomysły taktyczne, a wtedy na pewno nie byłoby tego meczu o awans.

Dobra starczy tego miłego jest mecz do wygrania:). Skład jak zwykle zaraz po 18.

From: al_said
This Post:
00
37532.2 in reply to 37532.1
Date: 6/30/2008 6:00:49 AM
Overall Posts Rated:
88
Ceska Rep. - Cyprus
Taktyka Ofensywna: Look Inside
Taktyka Defensywna: Każdy swego/Man to Man
Rzuty z dystansu: słaby (niski)/mediocre (low)
Rzuty z bliska: porządny (średni)/respectable (medium)
Obrona na obwodzie: słaby (niski)/mediocre (low)
Obrona pod koszem: przeciętny (niski)/average (low)
Zbiórki: słaby (średni)/mediocre (medium)
Płynność ataków: słaby (niski)/mediocre (low)

Makedonija - Ceska Rep.
TO: Motion
TD: Strefa 2-3/2-3 Zone
Rzd: porządny (średni)/respectable (medium)
Rzb: słaby (niski)/mediocre (low)
Ono: słaby (średni)/ mediocre (medium)
Opk: porządny (średni)/respectable (medium)
Z: słaby (wysoki)/mediocre (high)
P: słaby (niski)/mediocre (low)

Ceska Rep. - Ireland
TO: Push the Ball
TD: Strefa 3-2/3-2 Zone
Rzd: słaby (wysoki)/mediocre (high)
Rzb: porządny (niski)/respectable (low)
Ono: przeciętny (niski)/average (low)
Opk: przeciętny (niski)/average (low)
Z: słaby (wysoki)/mediocre (high)
Pa: słaby (średni)/mediocre (medium)

Ceska Rep. - España
TO: Base Offense
TD: Każdy swego/Man to Man
Rzd: przeciętny (niski)/average (low)
Rzb: przeciętny (wysoki)/average (high)
Ono: przeciętny (średni)/average (medium)
Opk: porządny (wysoki)/respectable (high)
Z: przeciętny (średni)/average (medium)
Pa: słaby (średni)/mediocre (medium)

Danmark - Ceska Rep.
TO: Look Inside
TD: Każdy swego/Man to Man
Rzd: słaby (wysoki)/mediocre (high)
Rzb: sprawny (niski)/ proficient (low)
Ono: przeciętny (średni)/average (medium)
Opk: silny (średni)/strong (medium)
Z: porządny (niski)/respectable (low)
Pa: przeciętny (niski)/average (low)

Last edited by al_said at 6/30/2008 6:01:21 AM

From: al_said
This Post:
00
37532.3 in reply to 37532.2
Date: 6/30/2008 6:01:51 AM
Overall Posts Rated:
88
Zawodnicy: ($ pensja, zmiana+/-)(pierwsza piątka/dziesiątka) Forma
Point Guard
Rostislav Matejcek ($ 17 495, 6 449) (3/5) F: silny
Canuto Tourís ($ 17 275, 3 305) (3/5) F: porządny
Daniel Kolárík ($ 9 272, 1 295) (0/1) - draft F: sprawny
Slavoj Marvan ($ 8 277, 188) (2/3) - draft F: porządny
Pavel Mrázek ($ 8 225, 1 115) (0/0) - draft F: porządny

Shooting Guard
Osvald Penkava ($ 27 358, 5 863) (0/0) exp: żałosny/pitiful F: sprawny
Pavel Kruta ($ 18 388, 5 149) (1/3) F: silny
Jan Zálešák ($ 13 811, 3 209) (0/2) F: silny
Gustáv Teplanský ($ 11 781, 1 838) (4/5) - draft F: sprawny

Small Forward
Ambrož Kvasnicka ($ 10 141, 1 093) (1/3) F: silny
Rastislav Režný ($ 9 395, 1 406) (1/3) F: sprawny

Power Forward
Nuno Noya ($ 18 893, 5 037) (1/5) - draft F: silny
Jirí Švácha ($ 15 939, 7 081) (0/1) F: sprawny
Ondrej Strnad ($ 13 374, 4 046) (4/4) F: porządny
Alois Sehnal ($ 9 974, 1 263) (0/0) - draft F: silny

Center
Vítezslav Musil ($ 49 977, 11 808) (5/5) F: sprawny
Luboš Žíla ($ 24 558, 6 142) (0/5) F: sprawny
Miloslav Dufek ($ 18 326, 8 114) (0/0) - draft F: sprawny

From: hatchet

This Post:
00
37532.4 in reply to 37532.1
Date: 6/30/2008 6:15:34 AM
Overall Posts Rated:
99
A i jeszcze wielkie dzięki dla właścicieli kadrowiczów, fajnie że tylu osobom zależy na tym by kadra osiągała jak najlepsze wyniki. Wielkie dzięki hatchet, bez twojej pomocy nie bylibyśmy nadal w grze na tych mistrzostwach. A przynajmniej nie miałbym tyle czasu na sprawy związane z taktyką. Skoro mowa o taktyce to vinnie i Wang bez was jeszcze bym zrealizował moje kosmiczne pomysły taktyczne, a wtedy na pewno nie byłoby tego meczu o awans.


Przestań kerwa !

Piszesz jak po jakiejś porażce.
Jak zdobędziesz ME to możesz mi podziękować.
A teraz zbieraj tyłek w troki, powołaj tych obwodowych bo chyba już nie ma co czekać, jak zaraz BB padnie i jedziemy z Czechami obwodem.

From: al_said

This Post:
00
37532.5 in reply to 37532.4
Date: 6/30/2008 6:26:45 AM
Overall Posts Rated:
88
Jak przegramy to nie będę przecież takich rzeczy pisał bo wyjdzie że rozmywam odpowiedzialność:), a jak wygramy to nie ma czasu na na miłe teksty bo trzeba się będzie brać do roboty:P.

From: hatchet

This Post:
00
37532.6 in reply to 37532.5
Date: 6/30/2008 6:28:16 AM
Overall Posts Rated:
99
jak wygrasz bedziesz mial 3 minuty po meczu na wydanie oswiadczenia ;p

From: Ksiuu

This Post:
00
37532.7 in reply to 37532.6
Date: 6/30/2008 8:05:29 AM
Overall Posts Rated:
99
jak wygrasz bedziesz mial 3 minuty po meczu na wydanie oswiadczenia ;p


jak to "jak" wygra?
ma po prostu 3 minuty po meczy na oświadczenie i tyle!

:D

From: lipiluk

This Post:
00
37532.8 in reply to 37532.3
Date: 6/30/2008 9:36:58 AM
Overall Posts Rated:
1010
Damy rade!! Powodzenia.

From: Jax
This Post:
00
37532.9 in reply to 37532.8
Date: 6/30/2008 11:43:37 AM
Overall Posts Rated:
773773
Wyciągać szaliki flagi czapeczki i jedziemy !!!!!! :-)

From: miwman

To: Jax
This Post:
00
37532.10 in reply to 37532.9
Date: 6/30/2008 11:45:54 AM
Overall Posts Rated:
2626
jeszcze tylko jakieś kanapki zrobię, albo grilla i wyciągnę zimne piwko i jak mówi tekst piosenki bezeli: "jazda, jazda, jazda..."

From: al_said

This Post:
00
37532.11 in reply to 37532.10
Date: 6/30/2008 12:07:14 PM
Overall Posts Rated:
88
W pierwszym poście stwierdziłem, że może o ile jesteśmy to jesteśmy co najwyżej minimalnie lepsi od Czechów, jednak przy ich CT jesteśmy dużo gorsi, stąd jak widać na załączonym obrazku - (http://img399.imageshack.us/img399/8198/czechyzo3.jpg) gramy na pełnym ryzyku.

W ataku jedna duża zmiana w stosunku do naszego meczu z Danią, Bolbot ustąpił miejsca Borodziukowi w wyjściowej piątce, przy ewentualnym meczu sezonu z ich strony musimy maksymalnie podnieść poziom ataku w trumnie. Gramy Look Inside bo mimo wszystko jest to pewniejsza taktyka, jak jest z naszą skutecznością na kole pokazały poprzednie mecze. Na rozegraniu młody Um, głównie ze względu na lepszą od Kozniewskiego defensywę. Powołałem kolejnego centra, wiem trochę ich dużo, dodatkowo wziąłem jednego obwodowego w ramach zmylenia rywali, nie mamy już wolnych slotów, no ale to mecz o wszystko i nie ma co się szczypać, nie wygramy brak wolnych slotów nie będzie problemem, wygramy będziemy się martwić później, co do Szwaczki to gdyby nie pewne braki, które są już naprawione grałby na ME od początku, dobrze że chociaż w tym meczu podniesie nam poziom ataku pod koszem.

Co do taktyki defensywnej, to cóż musiałem na coś postawić, co chwila zmieniałem koncepcję ostatecznie przekonał mnie trener Czechów, najpierw zasugerował, że zagramy 3-2, po czym rozpoczął opowieści na forum o tym jak to musimy zatrzymać ich najlepszego centra (jak dla mnie kolejny straszak z tą jego pensją) poza tym może on kłamie tylko połowicznie, a skoro tak to grając pół na pół mamy szansę, że trafimy albo z atakiem albo z defem. A jak nie trafimy i z tym i tym trudno - musiałem się na coś zdecydować.