BuzzerBeater Forums

BB Slovensko > [NEWS]Zmeny v Hre

[NEWS]Zmeny v Hre

Set priority
Show messages by
From: KifaH
This Post:
00
6959.1
Date: 11/12/2007 20:09:11
Overall Posts Rated:
3737
Ako sme pred pár mesiacmi sľúbili, naďalej sledujeme cestu, ktorou sa Buzzerbeater uberá a snažíme sa príjmať opatrenia, aby bola hra vyvážená a tiež aby sa ekonomika správala adekvátne. Zatiaľ sme nenašli žiaden dôvod, ktorý by nás presvedčil zmeniť naše dlhodobé plány, ale ekonomika momentálne nie je v rovnováhe a to je niečo, čomu chceme predchádzať. Ako dôsledok urobíme niekoľko zmienv tréningu a ekonomike. Tiež sme objavili zopár nedostatkov v hernom engine a tie tiež opravíme.

Tieto zmeny budú uvedené hneď po Zápase hviezd. Chceme, aby hráči mali možnosť si na nové zmeny zvyknúť. Vždy sa snažíme robiť veľké zmeny iba počas prestávky medzi sezónami, ale obrovský nárast užívateľov nás prinútil konať skôr, čakať 3 mesiace by mohlo spôsobiť veľké škody.

Zmeny v hernom engine:

1)Efekt pokynov uvoľnený zápas a zápas sezóny sa bude v zápase postupne znižovať. Zistili sme, že veľa tímov s pokynom uvoľnený svoje zápasy prehrá a opačne pri pokyne zápas sezóny. Viac než je ideálne. Táto taktika by mala pomôcť/ublížiť, ale nie je jediná určujúca. Efekt nálady v tíme bude tiež znížený.

2) Pokyn Uvoľnený zvýši spočiatku náladu tímu viac, ale so zvyšujúcou sa výškou nálady, bude nálada padať oveľa rýchlejšie smerom k hodnote 5. Táto zmena je uvedená ihneď v Národných tímoch.


Zmeny v ekonomike/tréningu:

1) Keď hráč s platom vyšším ako $4500/týždeň sa stane členom BOT tímu (kvôli neaktivite, banu,...), bude tento hráč umiestnený automaticky na transfer list, a tým pádom ostane v hre. Výška hraničného platu sa časom zdvihne, Táto zmena bude implementovaná ihneď.

2) Vplyv výšky na tréning hráčov bude čiastočne redukovaný pre Streľbu z diaľky (Jump shooting). Bude pridaný aj tretí typ tréningu streľby z diaľky, ktorý umožní trénovať SG a SF, ako obdoba momentálnej možnosti trénovať PG a SG.

3) Samostatné akcie a držanie lopty sú veľmi, veľmi podobné vlastnosti a tréning jednej bude zároveň trénovať aj druhú zhruba na 80%. Dobrý Guardi sa musia naučiť minimálne 1-2 vlastnosti lepšie ako podkošoví hráči a toto by malo vyvážiť nerovnováhu. .

4) Tréning najmladších hráčov bude odteraz dvakrát rýchlejší ako priemerný tréning, takže rýchlejšie vybudujeme základňu silných hráčov. Ako budú hráči starnúť, bude sa rýchlosť tréningu znižovať až po pár sezónach dosiahne postupne hodnotu 1,5 momentálnej hodnoty, čo je našim dlhodobým cieľom.

5) Kondícia bude odteraz padať hráčom počas týždňa, ak hrali príliš málo, alebo boli zranení. Je to nástroj ako tímy donútiť trénovať riadne, miesto nasadzovania jednej zostavy.

6) Aby nedochádzalo k veľkým platovým šokom, bude nasledujúcich pár sezón aktualizácia platov dvakrát za sezónu. Jeden bude počas prestávky na Zápas hviezd a druhý v prestávke medzi sezónami. Zmena bude uvedená už v prestávke zápasu hviezd.

7) Dlhodobé zranenia budú menej časté, ale dlhodobo zranený hráč stratí značnú časť kondície. Toto simuluje skutočnú situáciu, forma sa vráti sama, hraním zápasov, ale kondíciu treba natrénovať.

8) Uvedieme aj systém hráčskych agentov (podobne ako v HT). Čím dlhšie bude hráč hrať v tvojom tíme, tým väčšiu časť peňazí z jeho predaja získaš. Tabuľka bude zverejnená a bude striktná. Chceme takto zabrániť masovej inflácii, či deflácii.

9) Uvedieme tiež uzatvorenie prestupov pred Play-Off. Bude to vyriešené tak, že hráčov budete môcť aj naďalej predávať a kupovať, no títo nebudú môcť nastúpiť v zápasoch Play-off.


Ďakujeme, že hráte Buzzerbeater a dúfame, že sa vám tieto zmeny páčia. Chápeme, že pre niektoré tímy bude ťažšie prispôsobiť sa zmenám a to je dôvod, prečo ich uvádzame až po prestávke zápasu hviezd. Ak si myslíš, že je v nových zmenách ukrytá nejaká zásadná chyba, neváhaj nás kontaktovať a uvidíme, či sa rozhodneme pre lepšie riešenie.

- Tím Buzzerbeater.



From: KifaH
This Post:
00
6959.2 in reply to 6959.1
Date: 11/13/2007 11:39:28
Overall Posts Rated:
3737
Pozerám, že ste všetci od tých zmien onemeli... To k nim nikto nemá komentár?

From: Asasasa

This Post:
00
6959.3 in reply to 6959.2
Date: 11/13/2007 13:15:43
Overall Posts Rated:
22
Pravdupovediac, cele SVK forum stichlo.

This Post:
00
6959.4 in reply to 6959.3
Date: 11/13/2007 13:33:56
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
959959
Second Team:
Nitra Urpiners
tak tak sa vytracaju setci..kvitujem zrychlenie treningu..

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
From: KifaH

This Post:
00
6959.5 in reply to 6959.4
Date: 11/13/2007 13:45:49
Overall Posts Rated:
3737
Mne sa pre zmenu pozdáva umiestňovanie hráčov na TL... To pekne zlacní vcelku dobrých hráčov... To že sa ľudia strácajú má za následok zložitosť hry a tiež nízka rýchlosť stránky... Ja osobne mám pocit, že mi comp ide pekelne pomaly na týchto stránkach...

From: KifaH

This Post:
00
6959.6 in reply to 6959.4
Date: 11/13/2007 13:47:30
Overall Posts Rated:
3737
Mne sa pre zmenu pozdáva umiestňovanie hráčov na TL... To pekne zlacní vcelku dobrých hráčov... To že sa ľudia strácajú má za následok zložitosť hry a tiež nízka rýchlosť stránky... Ja osobne mám pocit, že mi comp ide pekelne pomaly na týchto stránkach...

From: medalon

This Post:
00
6959.7 in reply to 6959.6
Date: 11/13/2007 15:35:53
Overall Posts Rated:
11
asi tak...strasne pomala stranka

From: LaciKE

This Post:
00
6959.8 in reply to 6959.6
Date: 11/13/2007 16:37:01
Overall Posts Rated:
00
Aj mne sa pozdava najviac umiestnovanie hracov na TL , bude to mat aj vyhodu aj pre reprezentaciu ze nezaniknu nam hraci ale budu pokracovat mozno aj v zahranici

From: medalon

This Post:
00
6959.9 in reply to 6959.8
Date: 11/13/2007 18:26:35
Overall Posts Rated:
11
ja nezaniknem a koboru by som nepredal ani za trhovu cenu 400 000 je to moja opora

From: Asasasa

This Post:
00
6959.10 in reply to 6959.9
Date: 11/13/2007 18:35:50
Overall Posts Rated:
22
To mas pravdu, kedze peniaze nemaju taku hodnotu ako vtedy, ked bude vacsi trh hracov.

From: medalon

This Post:
00
6959.11 in reply to 6959.10
Date: 11/13/2007 18:40:50
Overall Posts Rated:
11
som chcel kupit takeho shooting guarda za 200 000 2respectable skilly JS,JR a 2 average Handling,Passing a teraz kukam ze sa predal za 400500!!!!nemam slov