BuzzerBeater Forums

BB Poland > Idziemy po złoto:)

Idziemy po złoto:)

Set priority
Show messages by
From: al_said
This Post:
00
95498.1
Date: 6/8/2009 8:42:37 AM
Overall Posts Rated:
88
Od pewnego czasu wspólnie vinnie_jones’em pracowaliśmy nad koncepcją treningu graczy z wysokim potencjałem na jednej pozycji, kilka razy ta koncepcja, w zarysie, pojawiała się na forum głównie przy okazji wyborów, teraz zaś wchodzimy w decydującą fazę tego projektu i uznaliśmy, że trzeba was zapoznać z zarysem całości, co mamy nadzieję nie tylko wytłumaczy wam o co chodzi, ale też ułatwi nam kontakt z Prezesami posiadającymi kandydatów do objęcia tym programem, o co więc nam chodzi?

Trenować można różnie, można prowadzić 5 graczy można nawet i 8, ale nam chodzi o maksymalne zoptymalizowanie tego procesu i trenowanie w każdej opcji dla tylko jednej pozycji.

Kogo? Graczy z najlepszym potencjałem. Najlepszym czyli supergwiazd, MVP i historycznych zawodników (legendą koszykówki też nie pogardzimy). Ale pod pojęciem potencjału zawierają się także inne czynniki, takie jak np. wzrost, w końcu z przykładowego 220 cm młodzieńca zrobić PG można ale na pewno kosztem szybkości treningu, tak więc potrzebować będziemy graczy optymalnych i takimi się zajmiemy.

Cel? Stworzenie trzonu kadry młodzieżowej na MEU21 w sezonie 12. Powiedzmy meczowa 10 uzupełniona pozostałymi graczami z draftu prowadzonymi w dotychczasowym rytmie przez skautów. To wszystko ma nam umożliwić walkę o dwa złota, a przynajmniej awans z drugiej rundy na obu imprezach mistrzowskich.

Jak? Wspólnie z vinnie_jones’em wybierzemy graczy z ostatniego draftu najlepiej pasujących nam do koncepcji, on obwodowych, ja podkoszowych, skontaktujemy się z ich właścicielami, jeżeli wyrażą zainteresowanie naszą koncepcją to dobrze, jeżeli będą chcieli sprzedać swoich graczy postaramy się znaleźć im nowy klub, w każdym razie co tydzień będziemy się kontaktować z właścicielami młodych i sugestiami, radami wpływać na ich rozwój. Po każdym drafcie będziemy powiększać liczbę graczy przynajmniej przez najbliższe trzy sezony.

To nie jest zmiana koncepcji, votum separatum w stosunku do tego co jest teraz, po prostu jest nas coraz więcej i możemy spróbować równocześnie kilku wariantów. Czy się uda? Pewności nie ma, ale bez działania nadal będziemy na każdej imprezie jednymi z wielu, zawsze będzie nam brakowało tego czegoś by awansować do półfinału, a w konsekwencji finału.

Jeżeli macie jakieś pytania, graczy z niższym potencjałem prowadzonych w systemie który opisałem (głównie obwodowych), wolną gotówkę i chęć nabycia jednego z wyselekcjonowanych przez nas graczy, skontaktujcie się z nami - obwód: vinnie_jones (55523), trumna: al_said (55597).

From: hatchet

This Post:
00
95498.2 in reply to 95498.1
Date: 6/8/2009 8:47:22 AM
Overall Posts Rated:
99
A teraz proste pytanie, perspektywiczny MVP do treningu o jakim mówisz poszedł ostatnio za 2,5 miliona, kto ma mieć i kiedy tyle kasy ? :>

Więc jeżeli chcecie planować takie ruchy kadrowe na początek przyszłego sezonu, to musicie uczciwie powiedzieć, że kwota jaką trzeba dysponować to tak 3 banki lekką ręką żeby kupić wartościowego, aczkolwiek niekoniecznie wypasionego gracza.

Po drugie musicie brać pod uwagę fakt że na ogół ciężko wyrwać gracza z III czy IV ligi, bo często trening jest tam ustalany pod wynik draftu :)

A po trzecie to ja bardzo chętnie ;p

Last edited by hatchet at 6/8/2009 8:52:35 AM

From: Jax

This Post:
00
95498.3 in reply to 95498.2
Date: 6/8/2009 9:03:32 AM
Overall Posts Rated:
773773
ale to jest troszke chore jeżeli za gościa z Draftu cena na TL jest taka sama jak za gościa który jest już wytrenowany i ma cenę niewiele większą albo i taką samą :-)))

ale co zrobić ustawa została wprowadzona w życie .... życie toczy się dalej

This Post:
00
95498.4 in reply to 95498.2
Date: 6/8/2009 9:03:58 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Najlepiej by było tych zawodników nie ruszać i namówić managerów do treningu. Jak się nie uda to trzeba szukać chętnych z kasą. Kilku zawodników może odfrunąć, jeden już poleciał do Włoch, ale jeszcze kilku fajnych zostało ;)

This Post:
00
95498.5 in reply to 95498.4
Date: 6/8/2009 9:16:55 AM
Overall Posts Rated:
99
vinni jeśli mówimy o tych co są na TLU aktualnie to fajny jest może 1, reszta ma tak tragiczne boki, albo jakieś czarne miejsca w "teoretycznie" mało istotnych miejscach, że ja bym się ich treningu nie podjął :/

From: m4ti_

This Post:
00
95498.6 in reply to 95498.1
Date: 6/8/2009 9:27:13 AM
Overall Posts Rated:
2121
Świetna idea i może się udać za co będę osobiście bardzo trzymał kciuki. Poza tym sam w tamtym sezonie wyselekcjonowałem grupkę takich zawodników i powiem ze z 10 którzy spełniało moje kryteria tylko 2-3 jest trenowanych takim programem i intensywnością jaka mi by odpowiadała. Głównie chodzi mi o tych z potencjałem 10. Ale jesli na każdą pozycję będzie takich 2 to uważam ze to może się udać;]

I takie pytanie, czyli wy przejmujecie "kontrolę" nad takim zawodnikiem, czyli skaut odpowiadający danej pozycji na której ten zawodnik gra wogole się nie wtrąca tak?

This Post:
00
95498.7 in reply to 95498.4
Date: 6/8/2009 9:29:12 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
To że ten gość poszedł do Włoch wcale nie musi oznaczać że nie będziemy mieli z niego pożytku.Jakoś nie chce mi się wierzyć że ktoś wydał tyle kasy na gościa,którego miałby zmarnować...
No ale rzeczywiście to razja że za taką kasę mozna już kupić fajnego i ukształtowanego zawodnika.

This Post:
00
95498.8 in reply to 95498.7
Date: 6/8/2009 9:38:19 AM
Overall Posts Rated:
2121
wiadomo masz rację no ale większy wpływ mielibyśmy na zawodnika który jest w Polsce a tak to troszkę w tym sensie tracimy.

From: al_said
This Post:
00
95498.9 in reply to 95498.8
Date: 6/8/2009 10:06:31 AM
Overall Posts Rated:
88
Odpowiem zbiorczo, bo trochę się tego nazbierało, ale jak coś pominę to walcie:)

Po pierwsze nie patrzymy na TL, w tym sezonie mamy ten luksus, że ręcznie powołałem wszystkich z najwyższym potencjałem i wprowadziłem do naszej bazy (mam nadzieję, że współpraca z nowymi selekcjonerami ułoży się na tyle dobrze, że nam pomogą także w przyszłości). Tą bazę podzieliliśmy na dwie części i każdy z nas wybrał tych graczy których uważa za najbardziej nadających się do trenowania na danej pozycji. Jeżeli z tych powiedzmy ~15 zostanie 2 na koniec 11 sezonu to będziemy w siódmym niebie, bo tu nie chodzi o robienie 200 graczy na pozycję, tu chodzi tak jak napisałem o stworzenie trzonu. 200 graczy na pozycję mają przygotować dotychczasowi skauci i dopiero po połączeniu obu systemów wyselekcjonuje się 18 na ME czy później Świata.

Co do zakupów to bardziej potrzeba nam ludzi którzy w przyszłości przejmą już trenowanych graczy, bo nie oszukujmy się pensje w tym systemie będą rosły szybko, a że zmiany BBków idą w dziwnym kierunku być może dopiero przed 21 rokiem życia, być może sezon wcześniej właściciele z niższych lig nie będą w stanie utrzymać tych graczy i wątpię żeby wtedy schodzili za 2.5-3 mln.

Jeśli idzie o kontrolę to uznaliśmy, że dla szybszego obiegu informacji im mniej osób w tym uczestniczy tym lepiej, dlatego na razie wyjmujemy tych graczy z baz skautów i sami ich prowadzimy, jeżeli któryś z nas nie będzie się wyrabiał następne roczniki możemy komuś przekazać, choć nie ukrywam, że zależy mi na tym, żeby ktoś był szefem i jasno co tydzień mówił dokąd dany gracz ma iść.

From: hatchet

This Post:
00
95498.10 in reply to 95498.9
Date: 6/8/2009 10:18:53 AM
Overall Posts Rated:
99
Co do zakupów to bardziej potrzeba nam ludzi którzy w przyszłości przejmą już trenowanych graczy, bo nie oszukujmy się pensje w tym systemie będą rosły szybko, a że zmiany BBków idą w dziwnym kierunku być może dopiero przed 21 rokiem życia, być może sezon wcześniej właściciele z niższych lig nie będą w stanie utrzymać tych graczy i wątpię żeby wtedy schodzili za 2.5-3 mln.


hmm to cena rosnie jeszcze bardziej 4 - 5 milionów :/

From: Szynka

This Post:
00
95498.11 in reply to 95498.10
Date: 6/8/2009 10:36:55 AM
Overall Posts Rated:
00
no to ja sie zglaszam jezeli chodzi o obwodowego ;p Poki co dysponuje kwota 2,1mln, trener 6lvl, obiecuje sumienny trening ;)