BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > Basketbol

Basketbol (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: t-mac15
This Post:
11
166221.10 in reply to 166221.9
Date: 12/31/2010 6:40:45 PM
Overall Posts Rated:
33
Fenerbahçe Jasikevicius ile anlaştı

Fenerbahçe Ülker, Lietuvos Rytas'ın 34 yaşındaki oyun kurucusu Sarunas Jasikevicius'un transferi konusunda prensip anlaşmasına varıldığını açıkladı.
Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımımıza Litvanyalı basketbolcu Sarunas Jasikevicius’un transfer edilmesi için prensip anlaşmasına varılmıştır. 1976 doğumlu Litvanyalı point guard, son olarak Lietuvos Rytas formasını giyiyordu" ifadeleri kullanıldı.
Ntvspor.net

From: Guzzz
This Post:
11
166221.11 in reply to 166221.10
Date: 1/3/2011 1:27:10 PM
Overall Posts Rated:
255255
TBL'de şu anda Galatasaray lider fakat bence bu uzun sürmeyecek..
Galatasaray zaten çok şanslı gidiyor şu ana kadar.
Fenerbahçe ile oynadıkalrında Fenerbahçe'de sakatlar vardı.
Bu haftaki Beşiktaş maçında Likholitov,Serhat Çetin,Cüneyt Erden ve Mire Chatman yoktu.
Tamam iyi bir takımları var ama bence bu liderlik çok uzun sürmeyecek.Zaten Karşıyaka'ya ve Efes'e kaybetmişler,vasat bir Fener ve tam kadro bir Beşiktaş ile oynasalardı bu pek kolay olmayacaktı...

This Post:
00
166221.12 in reply to 166221.11
Date: 1/3/2011 1:33:11 PM
Overall Posts Rated:
4141
Normal sezon o kadar da iç açıcı gelmiyor artık.. Play Off finallerinde Efes - Fenerbahçe ikilisini görmeye alıştık.. Sarunas Jasikevicius ile de Fenerbahçe daha da rahatlayacak gibi.. Galatasaray'ın bu galibiyetlerinin tek yararı futboldan başka spor bilmeyen bazı Galatasaraylılara basketbol sevgisi aşılamasıdır( Tabi bu diğer takımlar için de geçerli ).. Ya da ben öyle hissettim :)

From: arda

This Post:
00
166221.13 in reply to 166221.12
Date: 1/3/2011 1:43:30 PM
galatasaray suns
II.3
Overall Posts Rated:
272272
Second Team:
galatasaray suns II
açıkçası bu konuda katılmıyorum ligimizin tecrübeli antrenörlerinden oktay mahmudi yönetiminde 4-5 ay önce kurulmuş bir takım ve zaman geçtikçe daha iyi olacaklar uleb cupta 2. tura çıktık (dilerim başarı burda da devam eder) genelde basket maçlarına gitmeyi daha çok seviyorum efes-banvit-fb-cantu-panellinos maçlarına gittim ve basketbolundan zevk aldığımı söleyebilrim kendi adıma..

playoff ortamı tabikide farklı olacaktır ama fb galibiyetini küçümseyemez hiç kimse.. playofflarda efes-fb finali görebilirz ama gs nin bu sene işe renk kattığı bi gerçek

This Post:
11
166221.15 in reply to 166221.14
Date: 1/3/2011 2:00:09 PM
Overall Posts Rated:
255255
Bence sakatlara bağlamaya gerek var.Vidmar dışında eksik yoktu fakat zaten Grerr'dan verim alanamazken Roko Ukic'te de hala sakatlık belirtileri vardı.Şu anda da Efes Pilsen-Fenerbahçe maçı var ve Ukic sakatlıktan sonraki dönemde hala kendini toparlayamadığını gösteriyor.
Beşiktaş maçına gelince bence kesinlikle Beşiktaş'ın eksikleri olmasaydı maçı alırdı.Zaten pota altında sıkıntı var ve rakibin en tehlikeli silahı Ermal pota altında bütün kalıbıyla duruyor.Likholitov çok işe yarardı.Onun yanın Cüneyt,Serhat ve Chatman ile çok rahat yenerlerdi..

From: arda

This Post:
00
166221.16 in reply to 166221.15
Date: 1/3/2011 2:06:44 PM
galatasaray suns
II.3
Overall Posts Rated:
272272
Second Team:
galatasaray suns II
ÇOK RAHAT ibaresini neye göre bağladınızı anlamadım ama gs oyunu rölantide götürüp galip geldik havasına girmeseydi fark 30 a da çıkardı. gs nin bu gidişini bunlara bağlanamaz..

uzun süre sonra keyif aldığım bi basket takımı var ve işi sıkı tutan bi koçla beraber gs nin arada mağlubiyetler alabilceni düşünmeme rağmen kafaya oynayabilcek yapıda olduğunu düşünüyorum..

beşiktaş bu oyun yapısıyla çokta başarılı olabilceni düşünmüyorum ayrıcana..

To: arda
This Post:
00
166221.17 in reply to 166221.16
Date: 1/3/2011 3:06:03 PM
Overall Posts Rated:
255255
Beşiktaş'ı geç zaten başlarında Burak Bıyıktay gibi ne zaman ne yapacağını bilemeyen bir koç olduğu için en başta gidiyorlar,Eurocup'ta ikinci tura hakemleri bir yana bırakırsak sırf Burak Bıyıktay yüzünden çıkamadılar.

Rolantide gitmek derken?Ne zaman fark açıldı ki?
İlk periyot:9-14
2.periyot:30-34
3.periyot:45-55
4.periyot:71-73.*15 sayı olan farkı saymıyorum çünkü hemen indirdiler farkı...

Şimdi bir de Beşiktaş'a bakalım Serhat Çetin(sadece 2 top kaybı yapmış)'in 6 dakika sakat sakat oynadığını düşünmezsek 7 kişi ile oynamışlar.(Üstelik Cevher 25 dakikada beş faul almış).Geriye kalanlar Iverson,İsmail Çevik,Bekir Yarangüme,Mustafa Abi,Ignerski,Cevher,Ogilvy!Şimdi bunlarında yanında Chatman,Likholitov,Cüneyt Erden olsaydı ve bu sezon iyi oynamaya başlayan Serhat sakat olmasaydı Beşiktaş taraftarının önünde maçı alamaz mıydı?
Sadece Likholitov gelse çok şey değişir.Galatasaray'ın sezon boyunca en skorer ismi 11 sayı ortalama ile oynayan Ermal,bu maçta potaaltında sadece Ogilvy onun arkasında durabildiği için ortalamasının iki katı olan 22 sayı ile oynamış.Sadece Likholitov gelip pota altı savunmamız biraz güçlense alırdık bu maçı.Galatasaray bu maçta sayılarının yarısını pota altın oyuncularından bulmuş..

Last edited by Guzzz at 1/3/2011 3:08:38 PM

This Post:
11
166221.18 in reply to 166221.17
Date: 1/3/2011 3:11:24 PM
Overall Posts Rated:
255255
Bu arada Galatasaray'ın gençleri de ileride önemli oyuncular olacak ve Oktay Mahmuti sistemde onlara da yer veriyor genelde.Bu oyuncular Melih Mahmutoğlu,Göksenin Köksal ve Sertaç Şanlı...

Galatasaray,Oktay Mahmuti ve bu gençler ile devam ettikçe daha da yükselecek ama bu sezon gerçekten zor ve bence bu sezon şu anki liderlik fazla uzun sürmeyecek..

From: кєяєм

To: arda
This Post:
00
166221.19 in reply to 166221.13
Date: 1/3/2011 3:28:48 PM
Overall Posts Rated:
4141
açıkçası bu konuda katılmıyorum ligimizin tecrübeli antrenörlerinden oktay mahmudi yönetiminde 4-5 ay önce kurulmuş bir takım ve zaman geçtikçe daha iyi olacaklar uleb cupta 2. tura çıktık (dilerim başarı burda da devam eder) genelde basket maçlarına gitmeyi daha çok seviyorum efes-banvit-fb-cantu-panellinos maçlarına gittim ve basketbolundan zevk aldığımı söleyebilrim kendi adıma..

playoff ortamı tabikide farklı olacaktır ama fb galibiyetini küçümseyemez hiç kimse.. playofflarda efes-fb finali görebilirz ama gs nin bu sene işe renk kattığı bi gerçek

Katılıp katılmamanıza saygı duyarım..
Lâkin yazımda Galatasaray lige renk katmıyor, tesadüfen o sırada bulunuyorlar, haketmediler tarzı şeyler söylemedim :)
Ligimizdeki her takım maçlara renk katıyor tabiki.. Galatasaray da sonuçta bir spor kulübü ve geçen sezonki Cemal Nalga olayından sonra iyi toparlandılar başta Mahmudi'nin katkılarıyla.. Ama normal sezon maçlarının, PO maçları kadar heyecan verici olmadığını, finalde ise bir tahmin yürüterek tekrar Efes Pilsen - Fenerbahçe eşleşmesi olacağını belirttim.. Bu sadece benim nacizane fikrim :)

Cemal Nalga demişken küçük bir durum var bugünkü maçla ilgili.. Normalde maç dün oynanacakmış ve Jasikevicius'un lisansı çıkmamış olacaktı.. Maç bugün oynandı ve Jasikevicius oynamış maçta.. Efes tarafı da itiraz etmiş.. Bakalım ne gibi karar çıkacak.. Merak ettim doğrusu.. Tabiki kural dışı bir şeyse ceza gerektirir ancak Efes yenseydi de böyle bir itiraz yaparlar mıydı bilemem :)

Advertisement