BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] TURCJA - POLSKA (półfinał ME)

[NT] TURCJA - POLSKA (półfinał ME)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
215867.10 in reply to 215867.9
Date: 5/12/2012 4:14:41 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
a mi się wydaje, że taktyka tu nie zawiniła, jak widzę jakie skile maja turcy to wiem dlaczego taka niska skuteczność po naszej stronie. A pensja SF Duyu mówi sama za siebie

From: kozlik4

This Post:
00
215867.11 in reply to 215867.8
Date: 5/12/2012 6:34:16 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Czemu mielibyśmy wygrać grając LI? Co by się zmieniło? Jak by LI wpłynęło na grę że Twoim zdaniem wynik byłby lepszy?

Drugi raz przegrywamy grając Low post na Look Inside mając lepsze staty

Gdzie Ty widzisz te lepsze staty? Patrzysz bardzo powierzchownie i w dodatku zapewne w tym miejscu gdzie te staty są najbardziej mylące.
Bunga działa przy Look inside i wszyscy to wiedza

Chyba jeszcze nie wszyscy bo Turcy bungi akurat nie grali;-)
Tradycyjnie Jurek najlepszy na boisku, jak sobie bez niego w przyszlosci damy radę?

Tradycyjnie najlepszy w egzekucji. Nie ukrywam, że akurat za wykończenie akcji bardzo go cenię. Natomiast koszykówka to nie tylko zdobywanie punktów. W innych elementach gry takich jak kreowanie akcji, czy nawet w obronie już nie jest taki kozak i to widać w każdym meczu. Z resztą w tym meczu z Turcją ze statystyki punkty na 100 rzutów wychodzi nawet, że na pozycji na której najczęściej grał była największa dziura w obronie.


From: kozlik4
This Post:
11
215867.12 in reply to 215867.10
Date: 5/12/2012 6:48:32 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Podsumowanie sezonu

Nie ukrywam, że czuję duży niedosyt bo finał był bardzo blisko. Jeszcze nigdy tak blisko tego finału ME nie byliśmy. Przegraliśmy w ostatnich sekundach meczu. Na pewno zabrakło wykończenia. Wnioski na pewno wyciągnę.

W ocenie tego meczu z Turcją należy pamiętać o tym, że graliśmy z gospodarzem. Gospodarze z reguły dochodzą bardzo daleko (często drużyny dzięki HCA zdobywają swoje historyczne medale). Nie muszę chyba nikogo przekonywać jak wiele daje przewaga parkietu, szczególnie w meczach reprezentacji gdzie niekiedy niewielki szczegół może zadecydować o tym która drużyna wygrywa.

Ciężko powiedzieć co by było gdyby. Od początku mam swoją wizję prowadzenia zespołu. Jestem zdania, że LP to optymalna taktyka dla tej drużyny na ten moment. Na nią od początku stawiam. Mam do niej przekonanie i pluł bym sobie w brodę gdybym zagrał LI w tym meczu, a mimo to przegrał. Dla mnie po prostu ten wybór jest rozsądny pod wieloma względami.

Po 1. pozycje 4-5 to jest to co mamy najlepszego w kadrze. Myślę, że mamy obecnie zdecydowanie najlepszych PF/C na świecie. Na tych zawodników chce grać/kierować atak.
Po 2. Pozycje 1-3 mają w moim przekonaniu za małego ISa by grać LI. Z resztą pozycje 1-2 na ten moment nie nadają się do gry LI.
Po 3.Poza tym zawsze naszą bolączką były/są zbiórki i tutaj też LP wychodzi lepiej.
Po 4Mamy spore HN w całej drużynie więc wolne rozgrywanie piłki to nasza silna strona.

Popatrzmy jakie drużyny zdobyły medale w tym sezonie? Czechy, Słowacja, Turcja (gospodarz) i Polska.

Gdzie są takie potęgi jak Włochy, Hiszpania, Francja? Czy można powiedzieć, że granie LI przyniosło im korzyść?

Kac narzeka, że wszyscy grają LI, a my LP. Gdzie są te drużyny? To nie jest tak że świat stoi w miejscu, nie rozwija się. Jeśli ktoś myśli, że można bezmyślnie klepać przez kilka sezonów LI i wygrywać wszystko co się da to według mnie jest w błędzie. O tym przekonali się właśnie tacy Włosi, Hiszpanie czy przede wszystkim Francuzi którzy nawet do repasaży MŚ się nie załapali.

Drużyny, które czerpią największą korzyść z LI to drużyny multiskillowe tacy jak Czesi i jak właśnie stają się/już są Słowacy, którzy wzorują się na Czechach.
Czesi mają bardzo multiskillowych zawodników na każdej pozycji. Jak dobrze popatrzymy na ich staty to wcale nie są jakieś imponujące w porównaniu do ich rywali, a wygrywają (takiego ISa obwodowych czy PSa podkoszowych nie widać w statach)
Słowacy wzorują się na Czechach i poczynili ogromny postęp. Mają już w tym momencie dość multiskillowy team na każdej pozycji, a będą mieli jeszcze bardziej. Według mnie Słowaków czeka bardzo dobra przyszłość w BB na najbliższe sezony.

Last edited by kozlik4 at 5/12/2012 7:52:18 AM

From: repta2

This Post:
00
215867.13 in reply to 215867.12
Date: 5/12/2012 7:07:32 AM
Overall Posts Rated:
1414
Ano właśnie, miałem zamiar co nieco napisać, mam wrażenie, że naszym największym problemem jest to, że mamy nieodpowiednich graczy obwodowych do grania pod kosz, jak pytałem się Ciebie na chacie o dolne skille naszych grajków na pozycjach 1-2 to raczej nie powiewało jakością a dzisiaj wszedłem sobie na kadrę Chin- mają tam zawodnika o domyślnej pozycji PG z IS=16 (!!!!) i ID bodaj 10 czyli naprawdę wysokimi. Mamy świetnie zbudowanych graczy pod koszem ale kulejemy na obwodzie i myślę, że wypadałoby coś w tej kwestii zmienić, pytanie do Ciebie bo masz skille naszego zaplecza- czy gracze młodsi (22-25) obwodowi mają skille podkoszowe? Bo u nas niby dużo gada się o multiskillach ale tak naprawdę na sporej ilości pozycji tego nie widać, oczywiście rozumiem, że gramy jeszcze w części zawodnikami budowanymi w starych czasach, gdzie robiło się mutantów ale chyba wypadałoby już wprowadzać graczy multiskillowych...

This Post:
00
215867.14 in reply to 215867.7
Date: 5/12/2012 7:51:08 AM
Overall Posts Rated:
299299
Rakus tragicznie zagrał...

Ogólnie to bungaaa zawiodła chyba na całej linii w tym meczu:/


no niestety dzisiejszy mecz mu nie wyszedł, jedynie na tablicach walczył :( możliwe, że trochę sprawnej formy mu brakło, bo wątpię by Turecki PF był lepszy szczególnie, że ma pensję niewiele większą(275k przyp. red.)

meczu nie widziałem, więc nie wiem czy to wina taksy, czy po prostu pech i po raz kolejny zdecydowała siła HCA... :(

From: Mario

This Post:
00
215867.15 in reply to 215867.13
Date: 5/12/2012 7:53:02 AM
Overall Posts Rated:
605605
Jak trening pozwoli to będą mieć:)
Przyszły sezon zadecyduje, ale jest szansa na 2 obwodowych z ciekawym dołem, by grać LI.

This Post:
00
215867.16 in reply to 215867.8
Date: 5/12/2012 7:58:38 AM
Overall Posts Rated:
299299
Drugi raz przegrywamy grając Low post na Look Inside mając lepsze staty. Bunga działa przy Look inside i wszyscy to wiedza tylko czemu my gramy Low post? Pora zacząć wyciągać wnioski z porażek. Tradycyjnie Jurek najlepszy na boisku, jak sobie bez niego w przyszlosci damy radę?

mecze grane bez Jurka wyglądały całkiem obiecująco, więc jestem dobrej myśli, szczególnie, że za sezon JW zacznie się sypać... i z każdym treningiem będzie coraz słabszy :)
a co do tego czy LP czy LI jest lepsze pewności nie ma... moim zdaniem wszystko zależy od rozkładu skilli :) zresztą można by założyć o tym temat i zrobić większa dyskusję.
bez JW zdecydowanie lepiej wygląda rozkład minut innych, a jak ten sezon pokazał Wiśnia w części meczów nie błyszczał już tak bardzo jak jeszcze w poprzednim sezonie

This Post:
00
215867.17 in reply to 215867.9
Date: 5/12/2012 8:09:03 AM
Overall Posts Rated:
299299
hmmmm. moim zdaniem bunga działa tak samo niezależnie od taktyki jaką się gra ale ja się nie znam podobno.

Jak dal mnie problem jest troszkę inny... czy wiecej wyciska się z zawodnika który gra pół meczu czy niż ponad80% spotkania.
Ogólnie jest to temat pod grubszą analizę....


problem jest ten sam od 2-3 sezonów, dość słaby obwód naszej NT i brak drugiego SFa (lata Zygmunta już minęły)
w zasadzie na obwodzie mamy tylko jednego super grajka Mieszkowskiego, 2-3 dobrych, a reszta jest przeciętna (wystarczy looknąć na Bisagę itd)

Po mojemu jesli osiąga się lepszą płynność w ataku niż rywal to lepiej pojechać z LP i to raczej było widać bo mieliśmy wiecej akcji. Pytanie dla mnie jest kto u turków zagrał na PFie, bo nam Rakusa w silnej formie zjadł na śniadanie i poprawił na obiad. Drugie pytanie to o rywalizacje na PG. Bo wg. statystyk nas tam pożarli, przeżuli i wypluli.


no też mnie Turecki PF ciekawi :) masz Morfi może jego skille? a PG Tureccy przynajmniej zmiennicy szału nie robili...
dołu nie mieli żadnego... ciekawie jak Ci podstawowi

Shooting Guard Fadil Akdiken (7996689)



Pensja (tygodniowo): $ 171 347

DMI: 1623800
Wiek: 29
Wzrost: 6'0" / 183 cm
Potencjał: MVP
Stan formy: silny
Rzut z wyskoku: legendarny Zasięg rzutu: rewelacyjny
Obr. na dystansie: kolosalny Kozłowanie: zdumiewający
Wejście pod kosz: niesamowity Podania: cudowny
Rzut z bliska: okropny Obr. pod koszem: przeciętny
Zbieranie: niezdarny Blokowanie: przeciętny
Kondycja: silny ↑ Rzuty osobiste: przeciętny

Doświadczenie: sprawny
Shooting Guard Nusret Mungan (9277454)



Pensja (tygodniowo): $ 168 366

DMI: 2398200
Wiek: 28
Wzrost: 6'1" / 185 cm
Potencjał: MVP
Stan formy: sprawny
Rzut z wyskoku: legendarny Zasięg rzutu: rewelacyjny
Obr. na dystansie: legendarny Kozłowanie: wspaniały
Wejście pod kosz: wspaniały Podania: świetny
Rzut z bliska: tragiczny Obr. pod koszem: niezdarny
Zbieranie: okropny Blokowanie: okropny
Kondycja: silny Rzuty osobiste: tragiczny

Doświadczenie: silny




This Post:
00
215867.18 in reply to 215867.17
Date: 5/12/2012 8:25:21 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
OD robi wrażenie.

This Post:
00
215867.19 in reply to 215867.18
Date: 5/12/2012 8:26:55 AM
Overall Posts Rated:
299299
OD robi wrażenie.


OD to większość rywali ma 19+ :) a nie jest takie drogie jak ID u podkoszowych :P dlatego pewnie mało kto gra obwodem :)

From: repta2

This Post:
00
215867.20 in reply to 215867.18
Date: 5/12/2012 8:34:51 AM
Overall Posts Rated:
1414
Chcesz powiedzieć, że nasi obwodowi nie mają takiego OD??

Pytanko do Maria, a jak będzie wyglądał dół tych obwodowych? Tak w przybliżeniu chociaż jak nie tu możesz podesłać cyferki na bb-maila.

Advertisement