BuzzerBeater Forums

Hellas - III.8 > Season 14

Season 14

Set priority
Show messages by
From: Leniarn
This Post:
00
159200.102 in reply to 159200.101
Date: 10/19/2010 1:22:07 PM
Overall Posts Rated:
88
Γειά χαρά κι από μένα!, μετά απο ένα πολύ όμορφο τετραήμερο στη Θεσσαλονίκη, επέστρεψα πίσω και βλέπω ότι το φόρουμ ξεπέρασε τα 100 μηνύματα ήδη :D

Για τους αγώνες σήμερα, η μπλέ τετράδα έδειξε πάλι τα δόντια της, και έφτασαν και οι τέσσερις του στο 4-0 άκοπα μέχρι στιγμής.
Στους κόκκινους, γίνεται σφαγή. Εγώ το ''έδωσα'' το ματς σήμερα, καθώς κατέβασα μόνο 2 βασικούς, λόγω κυπέλλου, και με χαλαρή διάθεση, και τσαντίζομαι στην ιδέα για το τι θα γινόταν αν είχα κατέβει πλήρης και με κανονική διάθεση. Δε πειράζει όμως...
Στα άλλα ματς, έκπληξη προκάλεσε η ήττα του ηρακλη αλλά και η νίκη του αρη.

Χαρη σου μίλησα στο τσατ αλλα φαίνεται δε το είδες..

This Post:
00
159200.103 in reply to 159200.102
Date: 10/19/2010 1:29:51 PM
ΑΡΙΑΝΑΡΑ
IV.20
Overall Posts Rated:
22
η πλακα ειναι οτι εγω το ειχα παρει το ματς πολυ στο φλου νομιζωντας εξαρχης οτι το ειχα χαμμενο και κατεβασα την δευτερη ομαδα με χαλαρη διαθεση και κερδισα! ο τριτος μου σεντερ ο πιτσιρικας μοιρασε σημερα 13 ασιστ! απιστευτα πραγματα.

This Post:
00
159200.104 in reply to 159200.101
Date: 10/19/2010 1:31:47 PM
Overall Posts Rated:
1717
Αγωνιστικη με αποτελεσματα που ειχαν ενδιαφερον κυριως στο κοκκινο ομιλο..η μεγαλυτερη εκπληξη ηταν η νικη της αριαναρας επι των ζαπατιστας..τα rating επιβεβαιωνουν πως ο Αρης ηταν καλυτερος και δικαια νικησε και μαλιστα με μικροτερη προσπαθεια!!Οι fightclub οπως ειχα πει στα προγνωστικα ειναι καλη ομαδα και ας μην ξεκινησε καλα και το απεδειξε σημερα με την νικη του απεναντι στον Ηρακλη που ειναι μια απο τις δυνατες ομαδες του ομιλου..Αντιθετα στους νταντι και τους κλειμαν επικρατησαν τα φαβορι πιο δυσκολα απο τι δειχνουν τα σκορ τους επιβεβαιωνοντας ετσι τις προβλεψεις μου..
Στα του μπλε ομιλου ολα κυλισαν φυσιολογικα,με εξαιρεση στο δικο μου παιχνιδι που δεν περιμενα οι σερρες να βαλουν δυνατη διαθεση,γι αυτο αλλωστε ειχα και χαλαρη..παρ'ολα αυτα η ομαδα μου εκανε τρομερο παιχνιδι και κερδισε ανετα και δειχνει ετοιμη για τα ντερμπι που ερχονται..Η αρχη γινεται στην εδρα του φιλου μου του Χαρη που σιγουρα εχει το τιτλο του φαβορι αλλα θα το παλεψουμε το ματσακι!!

This Post:
00
159200.105 in reply to 159200.104
Date: 10/19/2010 2:40:00 PM
Overall Posts Rated:
2525
Συνχαρητηρια για την νικη του αντιπαλου μου, δεν θα μπω στην διαδηκασια των δικαιολογιων, εχασα δικαια !!Αυτη η ηττα οπως γραψατε και αρκετη την περιμενατε..αλλα την ηττα του Ζαπα ? Αυτο και αν ηταν βομβα!!Συνεχειζουμε την προσπαθεια...οι κοκκινοι εχουν παρει φωτια...
Χαρη το πουλεν σου σημερα πηρε 15 αξιολογηση!!

This Post:
00
159200.106 in reply to 159200.105
Date: 10/19/2010 3:57:02 PM
Overall Posts Rated:
7676
Ωπα για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους....Οι ζαπατιστας ειναι σε πολυ κακη κατασταση αυτην την εβδομαδα και ετσι ηταν αναμενομενο να ειναι ψιλοντερμπι το ματσακι,ωστοσο οπως φανηκε ο Αρης εχει πιο ποιοτικο υλικο...Κατι τετοια θα ελεγα και στην περιπτωση του ηρακλη αλλα και μονο η ελλειψη του Μεγαλου μου πουλεν το Βελγου αλαζει τις ισορροπιες...Θα ελεγα οτι οι ομαδες που ηταν και περσι στον ομιλο μας,με την πτωση των τιμων προχωρησαν σε αγορα παικτων που ειχαν μεν υψηλους μισθους αλλα δεν φαινονται να αποδιδουν τα αναμενομενα..Μπορει να κανω και λαθος,ωστοσο επειδη τελευταια ασχολουμαι λιγο με την αγορα(οχι οπως περσι που δεν ημουν και πολυ σχετικος)βλεπω οτι οι καλοι παικτες εξακολουθουν να πουλιουνται σε ψηλες τιμες...


Οσον αφορα τα παιχνιδια απο το σαββατο και μετα,εγω εχω δηλωσει οτι παραμενουμε σε μεταβατικη χρονια...Αυτο σημαινει οτι δεν ειναι αμεσος στοχος η ανοδος αλλα διαφορετικα πραγματα...Βεβαια δεν θα κατεβουμε και χωρις να χτυπησουμε τα παιχνιδια αλλα μερικες φιδιες θα τις κανουμε παλι...Το θεμα ειναι να μαντεψετε που θα τις κανουμε..(αλλωστε ο κυριος στεφανος που μας εχρισε φαβορι εχει περιπου 20 χιλιαρικα παραπανω μπατζετ...Απλα ειναι γνωστη η τακτικη του να φορτωνει με αγχος τον αντιπαλο..Δεν μασαμε κυριε:Ρ)


Σημαντικο στοιχειο για φιδακια καθως εχω να γκρινιαξω απο την πεμπτη,σε ολα μου τα παιχνιδια μεχρι στιγμης εχω παιξει με μικροτερη διαθεση...και οχι εξαιτιας μοου...Τυχαιο για ακομη μια χρονια?

Last edited by Aizenbro at 10/19/2010 3:59:38 PM

This Post:
00
159200.107 in reply to 159200.106
Date: 10/20/2010 1:29:53 PM
Overall Posts Rated:
4141
Στα της αγωνιστικής που πέρασε, για μένα ήταν μεγάλη έκπληξη η ήττα των Ζάπας -χωρίς να υποτιμώ τον Άρη-, η αγωνιστική κατάσταση τους δεν είναι τόσο χάλια Χάρη, έναν μέτριος έχουν και οι υπόλοιποι αξιοσέβαστος, απλά δεν είναι ανεβασμένη...Τώρα ο 18χρονος σέντερ με τις 13 ασσίστ φαίνεται ενδιφέρουσα περίπτωση...

Κατα τάλλα οι Σέρρες φαίνεται να έχουν βάλει στο αυτόματο την δυνατή διάθεση, δεν αποδίδουν όπως τους αναλογεί και αν συνεχίσουν έτσι προβλέπω να μπλέξουν στα play-out και να χάσουν την παραμονή από αντίπαλο που ασχολείται πιο πολύ...

Κατα τάλλα φυσιολογικά, η τετράδα στους από εδώ έδειξε τα δόντια της και περιμένει να δαγκάσει τους απέναντι! :-) Μεσολαβεί βέβαια ο αλληλοσπαραγμός, προβλέπω ο φιδοκράτορας ότι δεν θα κοτέψει το Σάββατο και θα τα δώσει όλα για την νίκη! Ο συγκρατημένος Στέφανος συνεχίζει να θολώνει τα νερά, αλλά νομίζω θα έχουμε ενδιαφέρον ματς...

Χάρη τι θέλεις να πείς με τις διαθέσεις?Ότι είσαι ο...Βασιλάκης Καϊλας του ομίλου και όλοι σε παίζουν δυνατά και δεν σ'αφήνουν να...αγιάσεις??? :-p


ΠΑΜΕ ΜΠΑΝΑΘΑΑΑΑ (σε ποδόσφαιρο-σήμερα και μπάσκετ-αύριο!)

This Post:
00
159200.108 in reply to 159200.107
Date: 10/20/2010 1:41:34 PM
Overall Posts Rated:
7676
Ε μα,εχει δυο σεζον που επειδη δεν εμφανιζομαι ανταξιος των περιστασεων οοι με παιζουν για να με κερδισουν με αποτελεσμα να παιζω παντα με μικροτερη προσπαθεια..Ευτυχως φετος ηταν το προγραμμα ευνοικο για να μην κανω στραβοπατηματα λογω ευκολων στην σειρα αγωνων,αλλα θυμασαι περσι η προπερσι?Εχανα μονο απο μεγαλυτερες προσπαθειες και γινοταν συνεχεια αυτο...Πρεπει να αποκαταστησω το ονομα μου μου φαινεται....


Οσον αφορα το ματς το επιμαχον...Το να εχει μια ομαδα σαν το Ζαπατιστας περιπου ιδια ΔΜΙ με τον αντιπαλο της πολυ χαμηλοτερων μισθων προφανως και δειχνει οτι δεν ειναι σε καλη αγωνιστικη κατασταση η σιγουρα χειροτερη απο τον αντιπαλο,γιατι ο μετριος που δεν πειραζει ειναι ο καλυτερος τους παικτης..Αν σκεφτουμε οτι πουλησαν και το στηριγμα του στην αρχη της σεζον ε πεφτουν λιγο επιπεδο...


Στο δε ματς με τον Στεφανο πιστευω οτι και οι δυο θα κατεβουμε για την νικη αλλα πιστευω θα παιξει καταλυτικο ρολο αυτο που μου εγινε στο κυπελλο την προηγουμενη εβδομαδα καθως δεν περιμενω και τις καλυτερες αγωνιστικες καταστασεις,αλλα επειδη δεν ειμαι και τοσο ασχημα και ολα γινονται θα το δουμε το ματσακι...Θα ειναι ντερμπι σιγουρα...

This Post:
00
159200.109 in reply to 159200.108
Date: 10/21/2010 3:25:37 PM
Overall Posts Rated:
7676
Διακυρρισω την πεμπτη σαν εβδομαδιαια ημερα γκρινιας μου....Κατι δεν κατααβαινει ο φετινος μου προπονητης και κανει του κεφαλιου του...Δευτερη συνεχομενη εβδομαδα παρολη την επιλογη απο τη λιστα βαθους εκανε παλι τα δικα του,δηλαδη αν δεν ειναι αυστηρη η επιλογη δεν μπορει να παιξει ο βασικος 30 λεπτα?Τοσες σεζον μια χαρα τα πηγαινα,ξαφνικα τους επιασε και μου εχουν τον ψηλο σε κακη κατασταση συνεχως...Προφανς και φταιω εγω αλλα αν δεν γκρινιαξω πως θα μου φυγει?Ετοιμαστειτε για μεγαλες φιδιες απο δω και περα με τετοιες αγωνιστικες καταστασεις που περιμενω....:Ρ

This Post:
00
159200.110 in reply to 159200.109
Date: 10/22/2010 3:47:06 AM
Overall Posts Rated:
2525
AAAA ρε Χαρη...παλι την πατησες?Σε ολους μας πιστευω οτι καποιοι παιχτες φευγουν σε χρονους οσο υπαρχει το κυπελο!

This Post:
00
159200.111 in reply to 159200.110
Date: 10/22/2010 3:53:50 AM
Overall Posts Rated:
170170
εγώ είμαι "τυχερός" !!!! μέχρι τώρα οι ομάδες ήταν πολύ εύκολες οπότε όλα ήταν ΟΚ , κ τώρα έπεσα με τον thrylos (A1) οπότε πάλι θα είμαι ΟΚ!!!! :)

This Post:
00
159200.112 in reply to 159200.110
Date: 10/22/2010 6:45:30 AM
Overall Posts Rated:
7676
Ρε συ παιζω Μπαζερ αρκετες σεζον..Απλα επειδη παλευω να βγαλω και φουλ προπονηση ταυτοχρονα κανω αλχημιες..Σε συνδιασμο με την πολυ μεγαλη διαφορα καποιων παικτων μου με του αντιστοιχους τους στις θεσεις τους τους βαζει ενω κερδιζω 25 ποντους 40 λεπτα και πεφτουν συνεχεια...Οχι τιποτα αλλο αλλα η αγωνιστικη κατασταση ειναι θεμα 3 εβδομαδων οποτε θα ειναι καλα στα μεσα του πρωταθληματος η ομαδα μου,οποτε οσες λιγοτερες απωλειες μεχρι τοτε κυνηγαμε...

Advertisement