BuzzerBeater Forums

Srbija - III.1 > Сезона 41

Сезона 41

Set priority
Show messages by
This Post:
00
291806.104 in reply to 291806.103
Date: 2/18/2018 1:44:11 AM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Pa jos ako vidis racuna o parametrima... C da je jak u odbrani, a KC dobar napadac ili obrnuto... K svestrano sa velikim procentom suta iz igre., B da bude dobrar u sutu iz daljine, trojke preko 45% i P spoljna odbrana i dodavanje. Ukomponujes ih tako da svako ima svoje zaduzenje...
Pogledaj ovog igraca (26622160) Odigrao je tri sezone kod mene na vrhunskom nivou. Spasio me ispadanja, kada sam se vec pomirio da cu u IV (plan je i bio da ipsadnem i da treniram na miru Mackcia i Rebracu) i postavio rekord lige po broju poena! Da sam ga prodao odmah, iste sezone, dobio bih $ koliko sam i ulozio u njega, ali posle tri sezone mu se srozala plata, ali vidim da je os uvek ubojiti strelac (za tri poena i nije vise, ali iz igre jos drzi preko 50% a ubacuje prosecno 19 poena.

This Post:
00
291806.105 in reply to 291806.103
Date: 2/18/2018 1:49:20 AM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Шта ће теби арена од 35 000 места? :)

Морам на спавање, одговорићу сутра.

This Post:
00
291806.106 in reply to 291806.105
Date: 2/18/2018 5:37:03 AM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Hocu da izgradim jos :D
Zapelo mi za $3850000 pa da je izgradim do maksimalnog kapaciteta (jos 5500 niskih tribina) :D

This Post:
00
291806.107 in reply to 291806.1
Date: 2/18/2018 6:03:32 AM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
A ovakav slucaj jos nisam imao!!!
(28962984) Jakab Kállai ↓opala↓ u Skok šut sa Legendaran na Natprirodan.

Razumem da je mator, ali da odjednom padne za dva, jbg :(

This Post:
00
291806.108 in reply to 291806.107
Date: 2/19/2018 11:38:35 AM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
A ovakav slucaj jos nisam imao!!!
(28962984) Jakab Kállai ↓opala↓ u Skok šut sa Legendaran na Natprirodan.

Razumem da je mator, ali da odjednom padne za dva, jbg :(


Дешава се.
У мом случају и ове сезоне, са оним КЦ-ом, ког сам се последењег решио.
Пре неки петак, шут изнутра опао му је са 11 на 9.

Да уз тренирца/2, ангажујеш 4 играча млађа од 25, плата у распону од 15 до 20 хиљада, изађе те негде између 2-3 милиона.
За исте играче кроз 3 сезоне извући ћеш ту негде око 1,5 милиона.
Дакле на њима си у минусу између 850 хиљада и 1,5 милиона, а стално имаш игру.
3 сезоне од по 1,5 милиона профита (недељна економија, куп), 4,5 милиона је профита.
Од тога одузмеш оптимум овог утрошка на поменуте играче и долазиш до цифре од 3,5 милона профита, довољног за ангажман, младог играча о каквом смо причали, али тек пошто ти тренирци стасају.

А овако се стално вртиш у круг, истина и остварујући неки, али не претерано велики профит, гледајући како ти се из недеље у недељу играчи распадају, и уздајући се пре свега у срећу и лошу процену других менаџера на трансфер листи.
Притом си под сталним притиском да мораш што пре да их се решиш, игра ти је шупља, а твоји даљи, менаџерски потези осуђени су на константну динамичност и акцију. Генерално говорим.
Из мог искуства, у томе нити има неког уживања, сигурности, нити игре, ни резултата.

Али слажем се да маторци могу одиграти своју улогу, међутим 2, плафон 3 играча и то уз костур екипе састављен пре свега од играча које сам поменуо.
С таквим саставом, могуће је и у не ретким случајевима, изузетно лако, домоћи се и вишег ранга уз минимална улагања.

За мене ће увек, 2-3 играча од 25/26 година убс-а од 80-90 бити кориснија него 5 играча од 33+ убс-а преко 100.
Јер на њих увек, можеш да вежеш две убице и не изађеш превише из минималних недељних економских утрошака, док ове, у истом случају можеш само да распродаш.

Ствар је само наћи 2/3/4 таква играча, која се савршено уклапају и не платити их превише.

А има и других, још ефикаснијих метода за штедњу на свему овоме. Тренинг истих, један је од њих.

Last edited by Relja hunter at 2/19/2018 3:00:58 PM

This Post:
00
291806.109 in reply to 291806.108
Date: 2/19/2018 2:34:00 PM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Trening je ok, ali samo ako te draft ispostuje kao mene pre 4 sezone :D
dobio sma ova dva igraca koja su u pogonu (potencijal 10 i 7, ovaj drugi 18 godina i 63 - 64 ubs) i jednog MVP kojeg sam prodao za $1,2M!!! A ako moras da kupujes igraca za trening, to moze da ispadne bas lose.
Nadam se da ce se ovaj Milivoj isplatiti vise nego deset puta ulozeno, pa da me demantuje :D

This Post:
00
291806.110 in reply to 291806.109
Date: 2/19/2018 4:16:21 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Ја сам мислио на тренинг ових "ол араундера" од 80 до 90 убс. :)

Али нисам конкретно говорио ни о твом а ни о мом случају.
Базирао сам се првенствено на новонастале тимове, који за разлику од нас тек почињу са игром, те им је потребан костур.
У таквим случајевима, исплативије им је сам га формирати тренингом, него куповати обе врсте играча о којима причамо.
Па упоредо уз њих, зависно од исхода драфта, везивати и једног или 2 играча за прави тренинг, тј. тренинг у пуном смислу те речи.

Јер на тај начин, таворења 3-4 сезоне при дну табеле, са минималним издацима на недељну економију и усмереношћу првенствено на развој 3-4 играча о којима причам, могуће је и уштедети, и направити костур (неку сопствену, онижу замисао трећелигашке игре), на драфту извући тренирце за касније, а на вишку драфт среће и додатно зарадити.

А и ја сам се као и ти у старту повео за резултатима и маторцима.
Међутим, то баш и није тако паметно.

Они ће кроз 4 сезоне, имати костур екипе од 4 конкурентна играча са по 21, 2 тренирца високог потенцијала и преко 4 милиона на рачуну, а ти повећу арену, буџет бар упола нижи од њиховог, и групу матораца са којом ћеш у вишем рангу деловати смешно и бити у проблему како ћеш и што пре да их распродаш.
А тај даса, у исто време, доле у трећој постао је конкурентан, уз минимална улaгања можда би могао и горе, а има костур да окрене бар 2 генерације високопотеницјалаца,
Само једну да окрене то му је 6-7 милиона, плус она 4 од раније и 4 у међувремену, 15 милиона. :)
Генерално говорим, не мислим ни на кога.

А што се тебе тиче ти си профи, играш ББ и дуже од мене. :)
Само ти ето, бар из моје переспективе, тренутно недостају 2-3 оваква играча, уместо матораца на које си се усмерен.
Мада опет, имаш тог Мачкића, па човек не може да те ухвати ни за главу ни за реп, тежиш ли убрзо горе или намераваш да га продаш. :)
Јер велика је разлика у годинама између Вујина и ове двојице, а и ти сам, не предузимаш неке, освајачке потезе. :)

Држим до тога да их чуваш за следећу сезону. :) :P

Last edited by Relja hunter at 2/19/2018 4:20:34 PM

This Post:
00
291806.111 in reply to 291806.107
Date: 2/19/2018 4:27:16 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Мада како су се Пеђа и главни архиватор, неочекивано окренули распродаји, не би ме изненадило ни да се Дада или Пеђа ове сезоне отисну путем славе. :)

This Post:
00
291806.112 in reply to 291806.110
Date: 2/19/2018 4:36:21 PM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Sledeca sezona je uvek aktuelna :D
Nemam ambicije za visi rang odavno. Arena mi je bila prioritet dok nisam dobio ove igrace, pa sam se posvetio treningu posle vise od 20 sezona. Sada je sve posveceno njima. Milivoj je tu jer ej bio bas povoljan, a u trenutku kupovine je imao 63 ubs... Prepoznao sam potencijal za U21. Ima dodavanje vec na 8, a to ce jos dobiti kada bude imao 20 godina, jer cu za dve sezone ovoj dvojici poceti da radim dodavanje i sut. Do tada Milivoj ima da bude odbrambena zver :D Ako se planovi ostvare do 50% trebalo bi da izadje n a12 do 14 spolja i 11 do 12 unutra sa odbranama. Sada je na 7 spolja i 8 unutra, dakle nekih desetak up - ova ga deli od planiranog... E sada, ne znam da li je to dovoljno za mladu, ali ne verujem da ima jos 5 ovakvih spojlnih igraca u generaciji.
Nikako mi nije jasna situacija sa Rebracom, zasto ne igra,ili zasto bar nije pozvan, ali dobro... Ako su potrebniji igraci sa formom prosecan i sa specijalnim skilovima, Rebraca to nema... Jbg. Sada sam video da su ti prosecni ipak izasli na "dobar" sto se forme tice.
Bio sam u II. Tada sam poceo sa stednjom. Jednu sezonu odradim za deset, medjutim... U drugoj sezoni lose procenim situaciju. Pomislio sam da sam obezbedio opstanak, raspordam tim radi ustede desetak kola pre kraja, i buc, expresno IV, jer sam se iznervirao, pa nisam ni pokusao da uradim nesto u III te sezone (mislim da je bila 18. sezona)

This Post:
00
291806.113 in reply to 291806.112
Date: 2/19/2018 5:43:06 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Мене си баш истресао из гаћа кад сам јуче видео капацитет. :)
Нисам знао да постоји лимит на број трибина и ниских трибина.
То сам тек јуче први пут чуо од тебе.

Боље би ти било да пожуриш горе ако већ имаш некакве планове са њима.
Не због мене, ја тек треба да градим тим, евентуално ако ове сезоне успем да искористим себи запањујуће потезе конкуренције.
Већ због разлике у годинама мећу њима.

У том случају боље ти је да касније задржиш њега а продаш неку од ове двојице, јер ти 3 таква играча не требају.
Или продаш оног играча са мањом унутрашњом од његове, а себи набавиш неког младог нападачки доминантног, унутрашњег или спољног играча.
Од толиких, одбрамбених крилних играча, неће имати ко да ти да кош, а одбрану играју и центар и плеј. :)
2 крилна играча су и више него довољна, али 2 "добра" крилна играча.
Оно што је неупоредиво неопходније, али и неупоредиво теже за истренирати су 2 крилна центра, од којих један може прилично добро да се се снађе на позицији крила а други да издоминра на позицији петице.
То је већ уметност истренирати их. :)

Не знам ти ја то, то мораш са скаутима да видиш.
Вероватно да је неко другачије конципирао игру репрезентације и да се Ребрача у ту замисао не уклапа у потпуности.

Сличну ситуацију сам имао и ја.
С тим што сам ја намерно испао из бунта јер су неки пацијенти ваљали пањеве од по 80-ак убс, за по 4-5 милиона..
А да будем потпуно искрен, и из неких својих тенденција, које су се у датом моменту сложиле са њиховим, ретардираним, не-џентлменским потезима.

Али, то ти живот.., "док не налетиш на будалу играш фино, али пошто пацијент не буде санкционисан, играш и даље фино, међутим по својим, правилима и замислима!"

From: Dado94
This Post:
00
291806.114 in reply to 291806.113
Date: 2/19/2018 7:49:55 PM
Kk Noob
III.3
Overall Posts Rated:
2222
Jel moze da se vidi koji igraci nastupaju za najboljih 8, a koji za velikih 8?

Advertisement