BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Słowacja - Polska

[NT] Słowacja - Polska

Set priority
Show messages by
From: repta2

This Post:
11
213408.11 in reply to 213408.10
Date: 4/2/2012 10:32:43 AM
Overall Posts Rated:
1414
Ciekawy pomysł z tymi składami, tylko czemu akurat pogodynki? :D

From: kozlik4

This Post:
00
213408.12 in reply to 213408.11
Date: 4/2/2012 10:47:08 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40494049
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zawsze jakaś odmiana;-) Z resztą mnie nie pytaj:P PeWu odpowiada za ten dział prezentacji przedmeczowej:)

From: kozlik4
This Post:
00
213408.13 in reply to 213408.12
Date: 4/2/2012 11:02:25 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40494049
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Gramy dzisiaj Inside Isolation i MtM

From: Pewu

This Post:
11
213408.14 in reply to 213408.11
Date: 4/2/2012 11:17:56 AM
Overall Posts Rated:
914914
Wprowadzam pewne urozmaicenie. Ile razy graliśmy już z Hiszpanią, Francją, czy Włochami i za każdym razem lecą misski, przeważnie te same, bo w końcu wyboru miss danego kraju odbywają się raz rocznie, a u nas sezon 14 tygodni. Czemu konkretnie pogodynki wybrałem? Raz, że miałem mało czasu i to była pierwsza myśl jaka nasunęła mi się, a po drugie przeważnie pogodynkami są modelki, przynajmniej w Polsce. Mam w zanadrzu kilka innych wersji zapowiedzi jeszcze :)

From: kozlik4
This Post:
00
213408.15 in reply to 213408.14
Date: 4/2/2012 2:48:33 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40494049
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Można powiedzieć, że chłopaki zagrali dzisiaj ze Słowacją dla kibiców;-) Mecz był emocjonujący, ciekawa taktyka, celne rzuty za 3 w końcówkach (w czasie regulaminowym Słowacy, my w dogrywce), no i zakończył się happy endem;-) Do tego Słowacy mimo porażki też awansowali ze sporym entuzjazmem dalej (co nas cieszy), bo Serbia przegrała z Węgrami.

Sam mecz i taktykę opiszę i podsumuję później.

From: kozlik4

This Post:
11
213408.16 in reply to 213408.15
Date: 4/4/2012 5:21:03 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40494049
Second Team:
KS Golden Grizzlies
W meczu ze Słowacją postanowiłem sprawdzić taktykę Inside Isolation. Taktyka jest według mnie bardzo ciekawa. Czym ta taktyka się według mnie charakteryzuje:

Jak sama nazwa mówi atak przy Inside Isolation opiera się na izolowaniu jednego gracza (zazwyczaj podkoszowego) do gry jeden na jeden pod koszem.

Do takiej gry potrzeba podkoszowych z dużym DV i HN potrafiących grać jeden na jeden, a także z PS by potrafili w razie nieudanej próby gry jeden na jeden oddać piłkę na obwód. Oprócz tego podkoszowi potrzebują oczywiście IS i też za pewne trochę JS, by po nie udanym wejściu pod kosz potrafili oddać celny rzut z półdystansu.

W meczu ze Słowacją to się potwierdziło. Najwięcej rzutów oddawał Rakus z największym DV+HN, a nasi czterej podkoszowi zanotowali prawie połowę asyst całego zespołu.

W ataku Inside Isolation bardzo ważne jest by nasi podkoszowi mieli przewagę w grze jeden na jeden z rywalem! To jest klucz. Kiedy rywal nie radzi sobie z naszymi podkoszowi wówczas musi podwajać, faulować itp...a wtedy otwiera się luka na obwodzie. Podkoszowy z dobrymi podaniami będzie potrafił to wykorzystać i będzie oddawał piłki na czyste pozycje na obwód. Dlatego też przy Inside Isolation ważne jest by mieć trzech dobrze rzucających z obwodu graczy + czwartego dobrze rzucającego z obwodu PFa. Funkcja PFa też jest bardzo istotna w tej taktyce. Nie wiem czy nie najważniejsza. Musi to być grać bardzo uniwersalny, potrafiący oddać celny rzut za 3 pkt., potrafiący grać 1na1 i celnie kończyć akcje pod koszem.

U nas podczas meczu ze Słowacją tą funkcję pełnił Weryszko Co prawda z gra pod koszem szło mu tak sobie...ale na obwodzie radził sobie całkiem nieźle, a jego rzut za 3pkt w końcówce dogrywki zapewnił nam zwycięstwo. Pragnę zwrócić uwagę, że wszystkie 3 punktowe rzuty wpadły do kosza po rzucie naszych podkoszowych (Zygmuntowski trafiając trójkę grał na PFie)

To jak dużo rzutów przy Inside Isolation jest oddawanych z obwodu wynika z tego jak radzą sobie podkoszowi. Jeśli udaje im się ogrywać swoich przeciwników pod koszem wówczas więcej punktów zdobywanych jest spod kosza. Kiedy podkoszowym jest trudniej częściej rzucają obwodowi.

W meczu ze Słowacją w moim odczuciu tych rzutów z dystansu nie było zbyt wiele, aczkolwiek obwodowi mogliby popisać się lepszą skutecznością jeżeli chodzi o rzuty 3 punktowe. Na ich usprawiedliwienie dodam, że w tym momencie reprezentację mają bardzo dobrze grających na obwodzie guardów i obwodowym naprawdę ciężko jest się przebić z rzutem trzypunktowym.

Co prawda jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić, ale wydaje mi się że Inside Isolation przy posiadaniu graczy, których opisałem może być bardzo groźną taktyką w momencie kiedy rywal broni 2-3. Wówczas podkoszowi powinni skupiać na sobie jeszcze większa uwagę rywali i wykorzystując PS powinni sprawnie obsługiwać kolegów skutecznymi podaniami na obwód.

Kiedy rywal broni 3-2 ułatwioną sytuację mają podkoszowi;-) Chyba najlepszą obrona na Inside Isolation jest jednak MtM.

Co prawda Inside Isolation to taktyka (jak ja to nazywam) nowej generacji, bo wymaga posiadania graczy nowej generacji;-) którzy dzisiaj nie mało kosztują ale jednak może to być taktyka bardzo trudna do zatrzymania:-)

Jeżeli chodzi o nasz mecz ze Słowacją to oczywiście nie wszystko działało tak jak bym chciał w tej taktyce...ale też wydaje mi się, że nie mamy optymalnego składu by tą taktyką grać. Przede wszystkim brakuje C z DV (+16) i HN (+13), (PS=12) Między innymi z tego powodu w tym meczu nie grał JW. Wydaje się, że Rakus by się nadawał ale on grał głównie na PF lub nawet SF (za duże JS)


From: kozlik4
This Post:
00
213408.17 in reply to 213408.16
Date: 4/4/2012 5:21:30 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40494049
Second Team:
KS Golden Grizzlies
BTW jeśli komuś jest trudno sobie wyobrazić to co opisałem, a interesuje się NBA to według mnie Inside Isolation gra w NBA Orlando Magic. Tam cała gra opiera się na graniu w izolacji D.Howarda. On bardzo często dostaje piłkę na grę 1na1 ze swoim przeciwnikiem. Jak sobie nie radzi oddaje piłkę na obwód, a tam czeka już cała plejada graczy potrafiących skutecznie rzucić za 3 pkt. Rolę PFa potrafiącego bardzo dobrze rzucać z dystansu wypełnia znakomicie Ryan Anderson. Orlando Magic jest jednym z zespołów, które najcelniej rzucają za 3pkt. w NBA.

Czekam na wasze opinie;-)

Last edited by kozlik4 at 4/4/2012 5:22:07 AM

From: Krzychu

This Post:
00
213408.18 in reply to 213408.17
Date: 4/4/2012 5:45:22 AM
KK Falcons
II.4
Overall Posts Rated:
701701
Hej,
Czytając o tej taktyce chciałem wspomnieć od razu o Orlando a zrobiłeś to w drugim poście...
Niemniej jednak zgadzam się w całej rozciągłości tematu - tą taktykę idealnie opisuje gra Magic.

pozdro

This Post:
00
213408.19 in reply to 213408.18
Date: 4/4/2012 5:51:18 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10011001
a minesota?

This Post:
00
213408.20 in reply to 213408.19
Date: 4/4/2012 5:54:57 AM
KK Falcons
II.4
Overall Posts Rated:
701701
z czy bez Rubio? ;-)

This Post:
00
213408.21 in reply to 213408.19
Date: 4/4/2012 7:25:44 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40494049
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Minnesota różnie. Ciężko dla mnie atak Minnesoty porównać do jakiejś konkretnej taktyki w BB. Jeśli nawet próbują grac Inside Isolation to to nie jest to samo co Orlando. Brakuje im takiego gracza jak Howard i graczy z dobrze ułożoną ręką do rzutów 3 punktowych. Love generalnie mógłby tak grać ale on lubi często na obwód wychodzić. Love to by się bardzo dobrze nadawał do gry Inside Isolation ale na pozycji nr.4 obok takiego gracza jak Howard. Rzut z dystansu ma podobny do Andersona, a jest dużo lepszy pod koszem. Myślę, że razem z Howardem stworzyliby super duet do Inside Isolation;-)

Poza tym jeżeli chodzi o Inside Isolation to mam wrażenie, że przy tej taktyce nie jest aż tak ważne rozegranie. W zasadzie PG to tylko wyprowadza piłkę. Ważniejsze jest by PG miał rzuty (JS i JR), a z tych trzech skilli wpływających na płynność czyli DV, HN i PS lepiej żeby miał wyższe DV i HN niż PS.

Advertisement