BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > U21 Milli Takım

U21 Milli Takım (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
290828.110 in reply to 290828.108
Date: 12/4/2018 4:48:16 AM
Overall Posts Rated:
287287
Maalesef slovenya karsisinda maglubiyet aldik. Formsuz takimimiz ve rakibin gucunden dolayi bisiler yapmamiz lazimdi 4 kisali ve us'si olan pivotumuzla hareketli oynamayi tercih ettim. Ama rakip bizim yapacagimizi tahmin edip 3 2 alan cikarak bizi ters kose yapti. Hic beklemedigim bi hamleydi. Tebrik etmem lazim cidden. Grupta 2. Olabilmemiz icin kazanmamiz lazimdi artik surprizler bekleyecegiz.

This Post:
22
290828.111 in reply to 290828.110
Date: 1/15/2019 3:51:15 AM
Overall Posts Rated:
287287
Draft zamanı yaklastı artık. 3 sezondur cogu arkadastan mıllı takım u21 ıcın ozverı istiyorum ve elını taşın altına koyanlar oldu hepsine tesekkur ediyorum. Bu sezonda ozellıkle oyuncu yetıstırmeyı bılen arkadaşlardan ozverı ıstıyorum hepınızın kadrosunda 1 oyuncu olsun turk gelıstırebılelım mıllı takımlarda da basarı yakalayalım. Draft puanlarını kullanalım nasıl kullanacagını bılmeyenler yardım ısteyebılır. Oyuncuyu yetıstırebılecegıne guvenmeyen ama draft ceecek arkadaslarda draftlar gelınce pıyadaya cıkarsın kı oyuncularımız heba olmasın. Planımız 3 sezondur oyuncu heba etmrmek uzere kurulu çünkü.

3 sezondur kendı yetıstırmesını yapmadıgım oyuncularla elımden gelenı yapmaya çalışıyorum. önümüzdeki sezon ve sonrası artık 18 yasından berı gozlemcı arkadaslarımızın ve benim gelısımını 18 yasından berı takıp ettıgım oyuncularla oynayacagız. O yuzden beni degerlendırırken onumuzdekı sezondan ıtıbaren degerlemdıeye baslayın bence. Her sezonlar arası kadro farkını ortadan kaldırmak için çabalıyoruz. Basarılı olacagımızı dusunuyorum 18 19 20 yas grubuna baktığımızda. Herkese tekrar tesekkur ederım ozverılı bır draft donemı olsun ıyı oyunlar arkadaslar 😊

Last edited by ÖmerHayyam at 1/15/2019 3:52:07 AM

From: ÖmerHayyam

To: ard
This Post:
11
290828.113 in reply to 290828.112
Date: 1/16/2019 1:21:57 AM
Overall Posts Rated:
287287
Korkayirum sendeeen 😀

This Post:
00
290828.114 in reply to 290828.113
Date: 1/16/2019 3:18:45 PM
Çanta Spor
III.16
Overall Posts Rated:
3636
5 YILDIZ 5 POTANSİYEL A 18 YAŞINDA 2.03 Boyunda oyuncumuzu ilk sıradan çekeceğim ama yetiştire bileceğimi pek sanmıyorum büyük ihtimal satılığa koyacağım hali hazırda eğittim 19 yaşında 2 kısa oyuncumuz var inşallah seneye onları da U21 Milli Takımda görürüz :)

This Post:
11
290828.115 in reply to 290828.114
Date: 1/24/2019 7:06:50 AM
Overall Posts Rated:
287287
Draft için artık son günler . Bilinçli kullanıcılarımız lütfen draft puanlarını kullanmaktan çekinmesinler . oyuna ayda yılda bir giren kullanıcılardan oyuncuları listeye düşürtemiyoruz maalesef. oyuncu kayıplarına en aza indirip gerekirse başka takımlarda tam gelişim ile u21 ve Mt'ye bol bol oyuncu çıkarmalıyız arkadaşlar. Elinizi taşın altına koymaya devam o yüzden

her sene olduğu gibi bu senede hatırlatayım. en kötü halde 1 oyuncuyu bile tam antrenman ile hazırlık maclarında oynatarak sadece geliştirebiliriz . geliştirebilecek olanlar drafttan , eğer olmazsa piyasadan türk oyuncu bakıp bu işe özen gösterirsek ülke olarak iyi yerlere gelebiliriz .

draftlar gelir gelmez gözlemci arkadaşlar ve ben yakından ilgilenmeye başlayacağız yine . eğer bi sorunuz olursa her konuyla ilgili bana her zaman mesaj atabilirsiniz . Teşekkür eder iyi oyunlar dilerim efenim

This Post:
22
290828.116 in reply to 290828.115
Date: 1/28/2019 7:31:24 AM
Overall Posts Rated:
287287
3 sezon önce yazdığım yazıyı buraya bırakıyorum draft ve genç oyuncular konusunda. aynı sözlerim halan geçerlidir

Merhaba arkadaşlar genel olarak milli takımlarımız hakkında ne yapılması gerektiği konusunda bu yazıyı yazıyorum. Öncelikle bazı soruların cevabını vermeliyiz.

509 aktif kullanıcı Türkiye nasıl olurda 237 kullanıcı İsrail'in ,297 kullanıcılı Portekiz'in , 223 kullanıcılı Rusya'nın ,107 kullanıcılı Ukrayna'nın , 453 kullanıcı Almanya'nın gerisinde oluyor ? (u21 adına konustum)

Bu sorunun cevabını çözmek için çözüm yollarımız tabiki var.

1- Son sezonlarda türk kullanıcılarımızın genç oyuncu alırken yabancılardan çok aldığını gördüm baktıgımda . Güzel geliştireceğine inanan arkadaşlar lütfen sezon başı genç draftları bakarken önceliğimiz türk oyuncular olsun

2- antrenör ve doktorunuz minimum üst düzey seviyesinde olsun . doktor pansumancı olursa mactan sonra uzun sakatlık da yaşatmadığı için çok faydası oluyor . Personeller eksik olmadan oyuncu yetiştirmeye başlamayalım.

3- Draftları çeken arkadaşlar lütfen ama lütfen oyuncuları minimum seviyeden satışa çıkaralım . Zaten o oyuncular ederini buluyor piyasada . 1m'llik oyuncuyu 3m'den 3-4 hafta boyunca satışa çıkarıp antrenman kaybetmesini sağlayan çok kullanıcı gördüm . Lütfen bu konuda milli takımımızı da düşünerek oyuncuyu düşükten çıkaralım ederine gitsin.

4- Genç oyuncu sayısını takımında 3-4 yapıp çift bölge antrenman veren arkadaşlar var . böylece bütün oyuncuların gelişimini çok aza indiriyorlar . En iyi oyuncu gelişimi 2 oyuncu ile tek bölge antrenmanları ile hiç antrenman kaybetmeden yapılır . bu konuda 2 güzel türk oyuncu idealdir.

5- Draft işlemleri salı günü falan bittiği için satışa çıkardığınızda cuma akşamı satış işlemi bitiyor ve bu da oyuncunun o hafta sizin takımınızda antrenman alması demek . En verimli yaşlar olan 18 yaşında ilk hafta satacak bile olsanız oyuncunun antrenmanını aksatmayınız .

Gözlemcilerimiz ile birlikte belirli bir taktik üzerine oynamak ve drafttan gelen oyuncuların heba olmaması için uğraşıyoruz . Lütfen sizde bize yardımcı olunuz . Kendi milli takımınıza yetiştireceğiniz oyuncular alınız. Yardımınızı esirgemeyeceğinizden şüphem yok .

U21 adına draftlar konusunda sürekli benimle iletişim halinde olabilirsiniz . çoğu zaman oyunda aktifim . sorularınız , istekleriniz herşey başım gözüm üstüne

Teşekkür ederim . İyi oyunlar herkese

This Post:
00
290828.117 in reply to 290828.116
Date: 2/8/2019 4:05:00 AM
-Boluspor-
III.11
Overall Posts Rated:
11
Öncelikle iyi oyunlar herkese. Benim bir düşüncem var hocam u 21 takımı maç öncesine kadar kimin oynayacağı belli olmasın almayın bencd takıma menajerler oyuncuyu satılık listesine koyunca bu sefer rakip takım oyuncuların eksik yerlerini görerek taktik değişiyor fikir sahibi olamasınlar.

This Post:
33
290828.119 in reply to 290828.1
Date: 2/8/2019 3:54:44 PM
Overall Posts Rated:
287287
Bu senenin kadrosunu falan belirlemişken bilgilendirici bi yazı yazayım dedim size.

3 sezondur genç oyuncuları ziyan etmeme üzerine bıdı bıdı yapıyorum başınızı şişiriyorum ama yavaş yavaş sonuç almaya başlıyoruz . Diğer sezonların kadrolarında maaş olarak 2 tane 23 24k lık pivot 2 tane 19 20k'lık oyuncu olurdu onlarla mücadele ederdik. bu sezonki kadroya baktıgımızda ise 20k üzeri 10 tane oyuncumuz var ve bunlardan 3 tanesi daha 20 yaşında . güzel yetiştirme hediyesi olarak bu sezonda kadroda olacaklar . Emeği geçen takımlara çok çok teşekkür ediyorum. oyuncu çeşitliliğimiz arttı. sezon başı kadro yaparken zorlandım bu sezon mesela . diğer sezonlar çöpleri almak durumunda kaldığım bile oluyordu . bu oyuncu havuzunun geniş olması ve u21'e alamayıp mt için yetişen oyuncuların fazlalığı bi 4 5 sezon sonra milli takımı da çok etkileyecek. Her zaman alttan gelen oyuncular olacak ve üstdüzey oyuncu sayımız baya baya artacak diye düşünüyorum .

Fikstürümüzde ise ilk 2 macımız açıklandı . Gürcistan ve pakistan ile oynayacağız . İki maçıda yeneriz ama averaj için fark atmamız lazım . Yapabileceğimizin en iyisini yapmak için uğraşmaya devam edeceğim .

Yıllardır özverilerini esirgemeyen hocalara ve elinden geldiği kadar ilgilenmeye çalışan gözlemci arkadaşlara ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum . Hepinize iyi oyunlar diliyorum şansınız açık olsun

This Post:
11
290828.120 in reply to 290828.119
Date: 2/8/2019 7:08:40 PM
Overall Posts Rated:
2323
Hocam biz teşekkür ederiz en çok uğraşan siz milli takım ekibisiniz.İnşallah çok daha başarılı olacağız.

Advertisement