BuzzerBeater Forums

Srbija - III.1 > Сезона 41

Сезона 41

Set priority
Show messages by
This Post:
00
291806.110 in reply to 291806.109
Date: 2/19/2018 4:16:21 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Ја сам мислио на тренинг ових "ол араундера" од 80 до 90 убс. :)

Али нисам конкретно говорио ни о твом а ни о мом случају.
Базирао сам се првенствено на новонастале тимове, који за разлику од нас тек почињу са игром, те им је потребан костур.
У таквим случајевима, исплативије им је сам га формирати тренингом, него куповати обе врсте играча о којима причамо.
Па упоредо уз њих, зависно од исхода драфта, везивати и једног или 2 играча за прави тренинг, тј. тренинг у пуном смислу те речи.

Јер на тај начин, таворења 3-4 сезоне при дну табеле, са минималним издацима на недељну економију и усмереношћу првенствено на развој 3-4 играча о којима причам, могуће је и уштедети, и направити костур (неку сопствену, онижу замисао трећелигашке игре), на драфту извући тренирце за касније, а на вишку драфт среће и додатно зарадити.

А и ја сам се као и ти у старту повео за резултатима и маторцима.
Међутим, то баш и није тако паметно.

Они ће кроз 4 сезоне, имати костур екипе од 4 конкурентна играча са по 21, 2 тренирца високог потенцијала и преко 4 милиона на рачуну, а ти повећу арену, буџет бар упола нижи од њиховог, и групу матораца са којом ћеш у вишем рангу деловати смешно и бити у проблему како ћеш и што пре да их распродаш.
А тај даса, у исто време, доле у трећој постао је конкурентан, уз минимална улaгања можда би могао и горе, а има костур да окрене бар 2 генерације високопотеницјалаца,
Само једну да окрене то му је 6-7 милиона, плус она 4 од раније и 4 у међувремену, 15 милиона. :)
Генерално говорим, не мислим ни на кога.

А што се тебе тиче ти си профи, играш ББ и дуже од мене. :)
Само ти ето, бар из моје переспективе, тренутно недостају 2-3 оваква играча, уместо матораца на које си се усмерен.
Мада опет, имаш тог Мачкића, па човек не може да те ухвати ни за главу ни за реп, тежиш ли убрзо горе или намераваш да га продаш. :)
Јер велика је разлика у годинама између Вујина и ове двојице, а и ти сам, не предузимаш неке, освајачке потезе. :)

Држим до тога да их чуваш за следећу сезону. :) :P

Last edited by Relja hunter at 2/19/2018 4:20:34 PM

This Post:
00
291806.111 in reply to 291806.107
Date: 2/19/2018 4:27:16 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Мада како су се Пеђа и главни архиватор, неочекивано окренули распродаји, не би ме изненадило ни да се Дада или Пеђа ове сезоне отисну путем славе. :)

This Post:
00
291806.112 in reply to 291806.110
Date: 2/19/2018 4:36:21 PM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Sledeca sezona je uvek aktuelna :D
Nemam ambicije za visi rang odavno. Arena mi je bila prioritet dok nisam dobio ove igrace, pa sam se posvetio treningu posle vise od 20 sezona. Sada je sve posveceno njima. Milivoj je tu jer ej bio bas povoljan, a u trenutku kupovine je imao 63 ubs... Prepoznao sam potencijal za U21. Ima dodavanje vec na 8, a to ce jos dobiti kada bude imao 20 godina, jer cu za dve sezone ovoj dvojici poceti da radim dodavanje i sut. Do tada Milivoj ima da bude odbrambena zver :D Ako se planovi ostvare do 50% trebalo bi da izadje n a12 do 14 spolja i 11 do 12 unutra sa odbranama. Sada je na 7 spolja i 8 unutra, dakle nekih desetak up - ova ga deli od planiranog... E sada, ne znam da li je to dovoljno za mladu, ali ne verujem da ima jos 5 ovakvih spojlnih igraca u generaciji.
Nikako mi nije jasna situacija sa Rebracom, zasto ne igra,ili zasto bar nije pozvan, ali dobro... Ako su potrebniji igraci sa formom prosecan i sa specijalnim skilovima, Rebraca to nema... Jbg. Sada sam video da su ti prosecni ipak izasli na "dobar" sto se forme tice.
Bio sam u II. Tada sam poceo sa stednjom. Jednu sezonu odradim za deset, medjutim... U drugoj sezoni lose procenim situaciju. Pomislio sam da sam obezbedio opstanak, raspordam tim radi ustede desetak kola pre kraja, i buc, expresno IV, jer sam se iznervirao, pa nisam ni pokusao da uradim nesto u III te sezone (mislim da je bila 18. sezona)

This Post:
00
291806.113 in reply to 291806.112
Date: 2/19/2018 5:43:06 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Мене си баш истресао из гаћа кад сам јуче видео капацитет. :)
Нисам знао да постоји лимит на број трибина и ниских трибина.
То сам тек јуче први пут чуо од тебе.

Боље би ти било да пожуриш горе ако већ имаш некакве планове са њима.
Не због мене, ја тек треба да градим тим, евентуално ако ове сезоне успем да искористим себи запањујуће потезе конкуренције.
Већ због разлике у годинама мећу њима.

У том случају боље ти је да касније задржиш њега а продаш неку од ове двојице, јер ти 3 таква играча не требају.
Или продаш оног играча са мањом унутрашњом од његове, а себи набавиш неког младог нападачки доминантног, унутрашњег или спољног играча.
Од толиких, одбрамбених крилних играча, неће имати ко да ти да кош, а одбрану играју и центар и плеј. :)
2 крилна играча су и више него довољна, али 2 "добра" крилна играча.
Оно што је неупоредиво неопходније, али и неупоредиво теже за истренирати су 2 крилна центра, од којих један може прилично добро да се се снађе на позицији крила а други да издоминра на позицији петице.
То је већ уметност истренирати их. :)

Не знам ти ја то, то мораш са скаутима да видиш.
Вероватно да је неко другачије конципирао игру репрезентације и да се Ребрача у ту замисао не уклапа у потпуности.

Сличну ситуацију сам имао и ја.
С тим што сам ја намерно испао из бунта јер су неки пацијенти ваљали пањеве од по 80-ак убс, за по 4-5 милиона..
А да будем потпуно искрен, и из неких својих тенденција, које су се у датом моменту сложиле са њиховим, ретардираним, не-џентлменским потезима.

Али, то ти живот.., "док не налетиш на будалу играш фино, али пошто пацијент не буде санкционисан, играш и даље фино, међутим по својим, правилима и замислима!"

From: Dado94
This Post:
00
291806.114 in reply to 291806.113
Date: 2/19/2018 7:49:55 PM
Kk Noob
III.3
Overall Posts Rated:
2222
Jel moze da se vidi koji igraci nastupaju za najboljih 8, a koji za velikih 8?

This Post:
00
291806.115 in reply to 291806.114
Date: 2/19/2018 9:51:48 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Да.

3 играча представљаће те на ол стару, а Haug је и део стартне поставе.

Lacey ће окушати своју срећу и у такмичењу у шуту за 3.

А Dianson, додавати пешкир млађем колеги из ХХ-а, и бодрити га у његовој намери да засени српску јавност, Богдановића одгурне у други план, и у своју витрину придода и трофеј, најкориснијег ол стар играча лиге III.1 у сезони 41.. :)

Message deleted
This Post:
00
291806.117 in reply to 291806.115
Date: 2/20/2018 2:03:55 PM
Kk Noob
III.3
Overall Posts Rated:
2222
Nego gde ja da nadjem sve to?

This Post:
00
291806.118 in reply to 291806.117
Date: 2/20/2018 3:33:19 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Страница лиге III.1, горњи десни угао изнад лигашке табеле, у оквиру падајућег менија рубрике "Форум лиге III.1", скрива се подрубрика "ол стар недеља".

А у оквиру ње и драгоцености за којима трагаш.

This Post:
00
291806.119 in reply to 291806.113
Date: 2/21/2018 5:21:49 AM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Не знам ти ја то, то мораш са скаутима да видиш.
Вероватно да је неко другачије конципирао игру репрезентације и да се Ребрача у ту замисао не уклапа у потпуности."

U casovima dokolice pregledah i statistiku nasih U21... Smesno je porediti ih sa Rebracom. Oni sigurno igraju svi u I ligi kada imaju onako ocajne ucinke iz igre... Naspram Rebracinih 19, ubacuju do 16 poena, i to samo jedan za kojeg sam siguran da je bas dobar. Ostali su listom oko deset ili ispod. Mislim da ima jedan od 14 poena po mecu. Skokovi, tri centra i dva KC su bolja od Rebracinih 6,4. Asistencije, ok, pola repke je bolje od Rebrace. Izgubljene lopte, tu je takodje u cemernoj sredini, dakle u losijoj polovini, ali ne medju najgorima... Evo, ne znam...
A analiza poslednje dve utakmice kaze da se mladjanom Jokovicu protiv USA krilni igrac izvukao na sut cak 19 puta. Protiv Poljske je bio bolji uodbrani, ali je zakazao u napadu. Inace, Jokovic je KC, to ne znaci mnogo, ali govori da je sigurno nesto jaci unutra nego spolja, dok je Rebraca potpuno ujednacen. Ali dobro.

This Post:
00
291806.120 in reply to 291806.119
Date: 2/22/2018 12:03:37 AM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Узео сам сад баш и ја да погледам.

У саставу репрезентације, 7 је играча, плата испод 20 хиљада, односно приближно сличних Ребрачи.

1) Јоковић, 15.000, К-КЦ-Ц
2) Мрден, 16.000, П-Б
3) Лечић, 15.500. П-Б
4) Омеровић, 15.000, П-Б
5) Јосифовић, 11.500, П-Б
6) Бурчевски, 10.000,
7) Михајловић, 7.500, К (будући репрезентативац)

8) Ребрача 13.000, К

Играчи су распоређени према позицијама на којима су остварили бар оцене 10 за минимум 15 минута утакмице распоређених на истим.

Ребрача нити је бољи спољни играч од играча по редоследу од 2 до 5, нити унутрашњи од Јоковића. а од Михајловића и поред значајно нижег потенцијала на крилној позицији бележи слабије оцене.
Бурчевски је и за мене непознаница, али не што се тиче свестраности и оцена него мање минутаже проведене на на датим позицијама у оквиру које се обликује оцена, а у односу на Ребрачу.

Што се тога тиче, једини савет који могу да ти дам јесте да га не форисраш толико на позицијама ван крилне, тј., да на њима одигра најпре 30+, а потом 15+ минута.

Мада ти тренираш 3 играча у оквиру исте позиције па ти то баш и не одговара.
А биће да ту негде лежи и одговор када су Ребрачине ниже оцене у односу на остале у питању.

Ако је просечна оцена на крају утакмице мерило на основу ког се улази у репрезентативни састав, а вишу оцену формира нижа минутажа, онда нема шта да ти буде нејасно..
Или смањи број тренираца у оквиру једне позиције или уради оно што сам ти већ раније рекао, направи костур од 4-5 играча па тренирце додатно дотирај након тренинга од 48 минута на супротним позицијама малом минутажом.

Ако мислиш да је у томе проблем.

Јер ја нити знам како изгледа Ребрача, нити било који од ових репрезентативаца, било наших, било Пољске или САД да бих формирао формирао некакву, ширу представу о свему томе,
А и не интересује ме право да ти кажем. :)

Делује ми смислено да играч треба да буде, или свестран или доминантан у оквиру одређене позиције, а да је коначна оцена, колико-толико, прецизан показатељ те свестраности или доминантности.

Јер у супротном, не би било транспарентности, а самим тим ни услова ни потреба постојања репрезентација и међународних ББ такмичења.

Advertisement