BuzzerBeater Forums

Srbija - III.1 > Сезона 41

Сезона 41

Set priority
Show messages by
This Post:
00
291806.112 in reply to 291806.110
Date: 2/19/2018 4:36:21 PM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Sledeca sezona je uvek aktuelna :D
Nemam ambicije za visi rang odavno. Arena mi je bila prioritet dok nisam dobio ove igrace, pa sam se posvetio treningu posle vise od 20 sezona. Sada je sve posveceno njima. Milivoj je tu jer ej bio bas povoljan, a u trenutku kupovine je imao 63 ubs... Prepoznao sam potencijal za U21. Ima dodavanje vec na 8, a to ce jos dobiti kada bude imao 20 godina, jer cu za dve sezone ovoj dvojici poceti da radim dodavanje i sut. Do tada Milivoj ima da bude odbrambena zver :D Ako se planovi ostvare do 50% trebalo bi da izadje n a12 do 14 spolja i 11 do 12 unutra sa odbranama. Sada je na 7 spolja i 8 unutra, dakle nekih desetak up - ova ga deli od planiranog... E sada, ne znam da li je to dovoljno za mladu, ali ne verujem da ima jos 5 ovakvih spojlnih igraca u generaciji.
Nikako mi nije jasna situacija sa Rebracom, zasto ne igra,ili zasto bar nije pozvan, ali dobro... Ako su potrebniji igraci sa formom prosecan i sa specijalnim skilovima, Rebraca to nema... Jbg. Sada sam video da su ti prosecni ipak izasli na "dobar" sto se forme tice.
Bio sam u II. Tada sam poceo sa stednjom. Jednu sezonu odradim za deset, medjutim... U drugoj sezoni lose procenim situaciju. Pomislio sam da sam obezbedio opstanak, raspordam tim radi ustede desetak kola pre kraja, i buc, expresno IV, jer sam se iznervirao, pa nisam ni pokusao da uradim nesto u III te sezone (mislim da je bila 18. sezona)

This Post:
00
291806.113 in reply to 291806.112
Date: 2/19/2018 5:43:06 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Мене си баш истресао из гаћа кад сам јуче видео капацитет. :)
Нисам знао да постоји лимит на број трибина и ниских трибина.
То сам тек јуче први пут чуо од тебе.

Боље би ти било да пожуриш горе ако већ имаш некакве планове са њима.
Не због мене, ја тек треба да градим тим, евентуално ако ове сезоне успем да искористим себи запањујуће потезе конкуренције.
Већ због разлике у годинама мећу њима.

У том случају боље ти је да касније задржиш њега а продаш неку од ове двојице, јер ти 3 таква играча не требају.
Или продаш оног играча са мањом унутрашњом од његове, а себи набавиш неког младог нападачки доминантног, унутрашњег или спољног играча.
Од толиких, одбрамбених крилних играча, неће имати ко да ти да кош, а одбрану играју и центар и плеј. :)
2 крилна играча су и више него довољна, али 2 "добра" крилна играча.
Оно што је неупоредиво неопходније, али и неупоредиво теже за истренирати су 2 крилна центра, од којих један може прилично добро да се се снађе на позицији крила а други да издоминра на позицији петице.
То је већ уметност истренирати их. :)

Не знам ти ја то, то мораш са скаутима да видиш.
Вероватно да је неко другачије конципирао игру репрезентације и да се Ребрача у ту замисао не уклапа у потпуности.

Сличну ситуацију сам имао и ја.
С тим што сам ја намерно испао из бунта јер су неки пацијенти ваљали пањеве од по 80-ак убс, за по 4-5 милиона..
А да будем потпуно искрен, и из неких својих тенденција, које су се у датом моменту сложиле са њиховим, ретардираним, не-џентлменским потезима.

Али, то ти живот.., "док не налетиш на будалу играш фино, али пошто пацијент не буде санкционисан, играш и даље фино, међутим по својим, правилима и замислима!"

From: Dado94
This Post:
00
291806.114 in reply to 291806.113
Date: 2/19/2018 7:49:55 PM
Kk Noob
III.3
Overall Posts Rated:
2222
Jel moze da se vidi koji igraci nastupaju za najboljih 8, a koji za velikih 8?

This Post:
00
291806.115 in reply to 291806.114
Date: 2/19/2018 9:51:48 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Да.

3 играча представљаће те на ол стару, а Haug је и део стартне поставе.

Lacey ће окушати своју срећу и у такмичењу у шуту за 3.

А Dianson, додавати пешкир млађем колеги из ХХ-а, и бодрити га у његовој намери да засени српску јавност, Богдановића одгурне у други план, и у своју витрину придода и трофеј, најкориснијег ол стар играча лиге III.1 у сезони 41.. :)

Message deleted
This Post:
00
291806.117 in reply to 291806.115
Date: 2/20/2018 2:03:55 PM
Kk Noob
III.3
Overall Posts Rated:
2222
Nego gde ja da nadjem sve to?

This Post:
00
291806.118 in reply to 291806.117
Date: 2/20/2018 3:33:19 PM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Страница лиге III.1, горњи десни угао изнад лигашке табеле, у оквиру падајућег менија рубрике "Форум лиге III.1", скрива се подрубрика "ол стар недеља".

А у оквиру ње и драгоцености за којима трагаш.

This Post:
00
291806.119 in reply to 291806.113
Date: 2/21/2018 5:21:49 AM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Не знам ти ја то, то мораш са скаутима да видиш.
Вероватно да је неко другачије конципирао игру репрезентације и да се Ребрача у ту замисао не уклапа у потпуности."

U casovima dokolice pregledah i statistiku nasih U21... Smesno je porediti ih sa Rebracom. Oni sigurno igraju svi u I ligi kada imaju onako ocajne ucinke iz igre... Naspram Rebracinih 19, ubacuju do 16 poena, i to samo jedan za kojeg sam siguran da je bas dobar. Ostali su listom oko deset ili ispod. Mislim da ima jedan od 14 poena po mecu. Skokovi, tri centra i dva KC su bolja od Rebracinih 6,4. Asistencije, ok, pola repke je bolje od Rebrace. Izgubljene lopte, tu je takodje u cemernoj sredini, dakle u losijoj polovini, ali ne medju najgorima... Evo, ne znam...
A analiza poslednje dve utakmice kaze da se mladjanom Jokovicu protiv USA krilni igrac izvukao na sut cak 19 puta. Protiv Poljske je bio bolji uodbrani, ali je zakazao u napadu. Inace, Jokovic je KC, to ne znaci mnogo, ali govori da je sigurno nesto jaci unutra nego spolja, dok je Rebraca potpuno ujednacen. Ali dobro.

This Post:
00
291806.120 in reply to 291806.119
Date: 2/22/2018 12:03:37 AM
Head Hunters
III.4
Overall Posts Rated:
140140
Узео сам сад баш и ја да погледам.

У саставу репрезентације, 7 је играча, плата испод 20 хиљада, односно приближно сличних Ребрачи.

1) Јоковић, 15.000, К-КЦ-Ц
2) Мрден, 16.000, П-Б
3) Лечић, 15.500. П-Б
4) Омеровић, 15.000, П-Б
5) Јосифовић, 11.500, П-Б
6) Бурчевски, 10.000,
7) Михајловић, 7.500, К (будући репрезентативац)

8) Ребрача 13.000, К

Играчи су распоређени према позицијама на којима су остварили бар оцене 10 за минимум 15 минута утакмице распоређених на истим.

Ребрача нити је бољи спољни играч од играча по редоследу од 2 до 5, нити унутрашњи од Јоковића. а од Михајловића и поред значајно нижег потенцијала на крилној позицији бележи слабије оцене.
Бурчевски је и за мене непознаница, али не што се тиче свестраности и оцена него мање минутаже проведене на на датим позицијама у оквиру које се обликује оцена, а у односу на Ребрачу.

Што се тога тиче, једини савет који могу да ти дам јесте да га не форисраш толико на позицијама ван крилне, тј., да на њима одигра најпре 30+, а потом 15+ минута.

Мада ти тренираш 3 играча у оквиру исте позиције па ти то баш и не одговара.
А биће да ту негде лежи и одговор када су Ребрачине ниже оцене у односу на остале у питању.

Ако је просечна оцена на крају утакмице мерило на основу ког се улази у репрезентативни састав, а вишу оцену формира нижа минутажа, онда нема шта да ти буде нејасно..
Или смањи број тренираца у оквиру једне позиције или уради оно што сам ти већ раније рекао, направи костур од 4-5 играча па тренирце додатно дотирај након тренинга од 48 минута на супротним позицијама малом минутажом.

Ако мислиш да је у томе проблем.

Јер ја нити знам како изгледа Ребрача, нити било који од ових репрезентативаца, било наших, било Пољске или САД да бих формирао формирао некакву, ширу представу о свему томе,
А и не интересује ме право да ти кажем. :)

Делује ми смислено да играч треба да буде, или свестран или доминантан у оквиру одређене позиције, а да је коначна оцена, колико-толико, прецизан показатељ те свестраности или доминантности.

Јер у супротном, не би било транспарентности, а самим тим ни услова ни потреба постојања репрезентација и међународних ББ такмичења.

This Post:
00
291806.121 in reply to 291806.120
Date: 2/22/2018 1:32:52 AM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
Jokovic nikada nije igrao krilo da bismo mogli da znamo kolika mu je ocena na toj poziciji, osim u reprezentaciji, a tamo svi dobijaju bar za 1, ako ne i vise, vecu ocenu nego u timu. Rebraci je prosek 10.75, dakle u repki bi imao 12 sigurno. Jokovic tesko da ima spoljnu odbranu 12, a vidim da vise trenira unutra, sto je i prirodno i normalno. I niej samo on bitan, Rebraca nije ni za pozive, ne za "skidanje" ili prvu petorku, i to mi nije jasno. Mislim, nije mi jasno jer zvanicnici tvrde da ne pozivaju po kljucu, nego tacno znaju sta im treba :S
Sada izgleda ovoako:
Skok šut: Briljantan Šut iz daljine: Prosečan
Spoljna odb.: Izuzetan Tehnika: Fantastičan
Prodornost: Fantastičan Dodavanje: Slab
Šut iznutra: Dobar Unutrašnja odb.: Izuzetan ↑
Skok: Prosečan Blokiranje: Nedovoljan
Izdržljivost: Očajan Slobodna bacanja: Nedovoljan
Iskustvo: Očajan UBS: 93 (61 + 32)
U petak bi trebalo da dobije tehniku i prodornost, nije odavno, a ove nedelje radim jedan na jedan za bekove. Za preostalih pet nedelja, ocekujem da mu unutrasnja odbrana izadje 13, jer to moram da forsiram zbog Mackica, da bi njemu to podigao sto vise pre nego sto napuni 23 godine. Sledec sezone spoljna odbrana i jos jedan na jedan... Mad mislim da se uzalud trudim, trener lvl5 ne moze da izvuce vise od njih. Za Mackica je neophodno da ima unutrasnju odbranu preko 15, a on je zaglavio na ovih 10 vec 5 nedelja (cetiri pune i jedna 47 minuta).
U svakom slucaju, sta god da se dogodi sa Mackicem, Rebraca ce uz njega postati dobar igrac. A tek Milivoj Vujin... Sada izgleda ovako:
Skok šut: Prosečan Šut iz daljine: Jadan
Spoljna odb.: Prosečan Tehnika: Prosečan
Prodornost: Slab Dodavanje: Dobar
Šut iznutra: Očajan Unutrašnja odb.: Dobar
Skok: Prosečan Blokiranje: Prosečan
Izdržljivost: Slab Slobodna bacanja: Slab
Iskustvo: Nepostojeći UBS: 63 (38 + 25)
A zamisli ga za tridesetak nedelja treninga, uglavnom odbrane i jedan na jedan :D Jasno je da nece biti puska ubojita, ali niko nece moci da ga prodje ni bagerom :D

This Post:
00
291806.122 in reply to 291806.120
Date: 2/22/2018 1:47:40 AM
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
165165
A biseri, tipa Milan "Mićko" Josifović i Radomir Burchevski svojim ocenama u klubu na krilnoj poziciji mogu samo da ti docaraju koliko je Rebraca dominantniji na poziciji krila od pozvanih. Marko Mihajlović ne znam to za reprezentaciju, ali po ocenam za K zakljucujem da je na toj poziciji daleko bolji od svih pomenutih igraca, ali... Krilo je igrao uglavnom oko 15 minuta, verovatno kada i kod protivnika izadju rezerve, tako da je diskutabilno kolika bi mu ocena bila protiv konkurentnijih igraca. Rebraca je protiv ovoga [player=29648440 ]za celu utakmicu odrzao 11 (nije se proslavio statistikom, za jedan skok mu je izmakao dvocifreni ucinak u skokovima i poenima, ali ovo je daleko iskusniji igrac).


Advertisement