BuzzerBeater Forums

Hellas - III.8 > Season 20

Season 20

Set priority
Show messages by
This Post:
00
216625.116 in reply to 216625.115
Date: 8/9/2012 3:14:15 PM
Overall Posts Rated:
1313
Μετά από 3 σαιζόν μπορώ να πω με σιγουριά ότι ο μοναδικός μάνατζερ των μπλε που δεν κάνει βλακείες σαυτό το παιχνίδι είναι ο σαν σιτι απλά φέτος είχε πολύ δύσκολο πρόγραμμα που παίζει τεράστιο ρόλο στη διαμόρφωση ενθουσιασμού κλπ κλπ! Κρίμα μεγάλε για τον τραυματισμό γιατί πιστεύω ότι σαν μάνατζερ θα τα κατάφερνες μια χαρά και στην 2 κατηγορία (δεν πιστεύω ότι θα προκριθείς , μακάρι να πέσω έξω) . Οι υπόλοιποι στους είμαστε απρόβλεπτοι και αυτό κάνει το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον αλλά και πιο δύσκολο γιατί πραγματικα δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει και τι θα παίξει ο αντίπαλος γιαυτό και έχουμε τα περίεργα αποτελέσματα που έχουμε όλη τη σαιζόν .

Όσο για τους τραυματισμούς που μου μάμησαν 2 σαιζόν στη σειρά τι να πω , ούτε ο 1ος ούτε ο τελευταίος είμαι ,οπότε ας πέσω στην 4 για να επιστρέψω με καλύτερο μπάτζετ και οικονομικό προυπολογισμό του χρόνου...από ένα σημείο και μετά θέμα διαχείρισης οικονομικών είναι το παιχνίδι . Χαιρετώ και καλά μπάνια , ίσως τα ξαναπούμε!

From: apobel
This Post:
00
216625.117 in reply to 216625.116
Date: 8/9/2012 4:13:30 PM
Overall Posts Rated:
99
Re paidia kai o Aiantas exei traumatismo kai malista pio sovaro apo ton Sun... An perasei o Sun o kalos paiktis tou paizei na ginei kala ti Deutera! Ston Aianta ta sigxaritia einai liga, oxi giati perase ton Stone alla gia olo to 2ero miso tou protathlimatos! Apo do kai pera xoris to agxos tou favori den exei tipota na xasei!
Terror simfono oti isoun atyxos (ego tin proti fora apo tin 3 epesa me 4 traumatismous...), alla to na vgaleis tous paiktes gia poulima kai na min to palepseis akoma kai etsi einai gia mena megalo lathos.Telos skepsou mipos meineis mia xronia stin 4 na vgaleis lefta kai na epistrepseis tin methepomeni xronia ;-)

P.S. Sorry gia ta greeklish alla to laptop mou gamithike, kai sti douleia exei mono agglika. Ap'to Savvato ellinika- erxomai patrida na kano kana mpanio!

From: zauberer

This Post:
00
216625.118 in reply to 216625.117
Date: 8/9/2012 6:47:55 PM
aris 2009
II.4
Overall Posts Rated:
2828
Συμφωνω οτι μπορει να τα καταφερει ο Τεrror αρκει ο ιδιος να το προσπαθησει.

From: sorazal
This Post:
00
216625.119 in reply to 216625.117
Date: 8/9/2012 6:59:31 PM
Overall Posts Rated:
99
Τερρορ σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Την προηγούμενη φορά που ανέβηκα στην ΙΙ έμεινα 8 σεζόν. Αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Πίστεψέ με εκεί δυσκολέυουν πολύ τα πράγματα.
Μακάρι να πέσεις έξω ναι, αλλά και εγώ το ίδιο πιστεύω...ότι δεν θα προκριθώ. Και αν προκριθώ νομίζω πως δε θα ανέβω. Εκτός και αν όπως λέει ο ΑΟΤ γυρίσει τουλάχιστον ένας από τους δύο τραυματίες αν και δε νομίζω. Και πάλι οι πιθανότητες εναντίον μου θα είναι...αλλά σίγουρα θα έχω λίγο περισσότερη τύχη.

ΑΟΤ ναι και ο αίαντας έχει τραυματισμό και μάλιστα βασικότατο παίχτη του. Το κακό με τους δικούς μου τραυματισμούς όμως είναι οτι και οι δύο είναι στους λεγόμενους κοντούς. Και μαλιστα είναι 2 από τους 3 καλούς κοντούς που έχω (ο 4ος δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο). Αυτό λοιπόν σημαίνει πως πρέπει να παίξει βασικός ένας παίχτης "β διαλογής" και ότι επίσης στους guards δε θα έχω αλλαγή. Ότι και να γίνει θα πρέπει οι 2 guards να βγάλουν 48 λεπτά.
Αν οι δύο τραυματισμοί μου ήταν ένας κοντός και ένας ψηλός, τότε κάπως θα μπορούσα να το καλύψω.

Από εκεί και πέρα η πυκρία μου είναι ότι κάθε σεζόν φτάνω στην πηγή και νερό δεν πίνω. Και πλέον έχω φτάσει σε σημείο που από την επόμενη σεζόν δεν ξέρω αν θα μπορέσω να είμαι το ίδιο ανταγωνιστικός καθώς ήδη ο εβδομαδιαίος ισολογισμός είναι αρνητικός. Αφού λοιπόν δεν ανεβαίνω...θα πρέπει να ρίξω μισθούς.

Last edited by sorazal at 8/9/2012 7:00:33 PM

This Post:
00
216625.120 in reply to 216625.119
Date: 8/10/2012 6:33:59 PM
aris 2009
II.4
Overall Posts Rated:
2828
Με ολα αυτα εγω προβλεπω να παει ποντο-ποντο το παιχνιδι μεχρι το τελος και μετα οποιος προκριθει θα εχει δυσκολο εργο απεναντι στα λιονταρια που προσπαθουν να κλειδωσουν την ανοδο προπονοντας την φορμα των παικτων αυτη την εβδομαδα
αν δεν εχω ξεγελαστει τοσο πολυ απο τα φαινομενα. Εκτος και αν πετυχει πραγματι η εκπληξη που τους επιφυλασουμε και ετσι ερθουν τα πανω κατω, κινδυνευουμε ομως να χασουμε και τα σωβρακα μας, ειδωμεν.

This Post:
00
216625.121 in reply to 216625.119
Date: 8/11/2012 11:45:45 AM
Overall Posts Rated:
1313
ναι παρεξήγηση , όταν λέω προκριθείς εννοούσα να ανέβεις κατηγορία ! τον αίαντα πιστεύω θα τον κερδίσεις μιας και έχετε απώλειες και οι 2 οπότε εξισορροπείται το πράγμα . Δεν ξέρω τι τραυματίες έχεις εσύ και τι ο αίαντας το ποστάρω αυτό ενώ έχει αρχίσει ο αγώνας σας οπότε δεν μπορώ να δω , απλά υποθέτω ότι από το βάθος πάγκου και μόνο που έχεις + την έδρα θα προκριθείς στον τελικό , αλλά εκεί δυσκολεύουν τα πράγματα χωρίς να είναι απίθανη η άνοδος

From: sorazal
This Post:
00
216625.122 in reply to 216625.121
Date: 8/11/2012 3:56:33 PM
Overall Posts Rated:
99
Ομολογώ πως βλέποντας το φύλλο αγώνα, νιώθω (εντός εισαγωγικών) "αδικήμένος" από το αποτελέσμα. Το να χάνει κάποιος παιχνίδι έχοντας σχεδόν τα διπλάσια ριμπάουντ, πρέπει να είναι επίτευγμα. Κατάφερα να μαντέψω και την άμυνα που θα έπαιζε ο αίαντας (κατά μεγάλο ποσοστό εκεί οφείλεται η μεγάλη διαφορά στα ριμπάουντ). Δεν μπορώ να πω με σιγουριά που κρίθηκε ο αγώνας. Αλλά το μάτι πάει στα πολλά λάθη και στις χαμένες βολές. Όσο για τους πάιχτες, βάση αξιολόγησης αδύναμος κρίκος ήταν αυτός που φοβόμουν. Ο SG μου. Το ανεξήξητο για μένα είναι ότι έκανα μόνο 5 σουτ παραπάνω.

Τελοσπάντων....that's life!!! Νομίζω πως δεν πρέπει να έχω παράπονο από τον εαυτό μου για το πως διαχειρίστηκα το παίχνίδι. Από εκεί και πέρα...θα είμαι άδικος αν δεν αναγνωρίσω ότι ο αίαντας έχει κάνει τρομερή δουλειά τελευταία και τα αποτελέσματά του μόνο τυχαία δεν είναι. Φίλε συγχαρητήρια!!!! Μας έχεις εντυπωσιιάσει. Αν καταφέρεις να πάρεις και την άνοδο παίζοντας όλα τα playoff με μειωνέκτημα έδρας, τότε απλά θα μιλάμε για έπος. Εγώ στο εύχομαι πάντως (ελπίζω να μη με παρεξηγήσουν τα λιοντάρια)

Όσο αφορά τους υπόλοιπους...στον κόκκινο όμιλο έγιναν τα αναμενόμενα όσο και αν ο φίλος aris προσπάθησε να κάνει την έκπληξη.
Στη μάχη του υποβιβασμού...τερρορ νομίζω πως θα μπορούσες να μείνεις. Αλλά λίγο οι ατυχίες και λίγο ίσως τα προσωπικά λάθη, σου στοίχισαν. Ευχομαι να επανέλθεις δυνατότερος και σοφότερος.
Στο άλλο ζευγάρι ο heat όπως ανέμενα νίκησε. Τώρα υπάρχει ένα ακόμα ντέρμπι για σένα.

Για όσους δεν έχουμε άλλο αγώνα...κάνουμε έναν προγραμματισμό και περιμένουμε τη νέα σεζόν.

Last edited by sorazal at 8/11/2012 3:57:01 PM

This Post:
00
216625.123 in reply to 216625.122
Date: 8/11/2012 4:20:53 PM
Overall Posts Rated:
1313
δεν πειράζει μωρέ...θα γίνω καλύτερος ώστε να μην με αγγίζουν και οι όποιες ατυχίες ! στην IV που θα πέσω θα μπορώ να κυνηγάω το κύπελλο για αρκετούς γύρους και να βγάλω λεφτά και μαζί με τα 300 της ανόδου να φτιάξω επιτέλους κάτι εξελίξιμο γιατί κιεγώ έχω πέσει 2 σαιζόν τώρα σε τέλμα και δεν βγάζω λεφτά , όλα από εκει ξεκινάνε τελικά , άμα δεν έχεις ανάπτυξη συνέχεια δεν πας πουθενά σαυτό το παιχνίδι . Καλή συνέχεια σε όλους και bubbles φρόντισε να εκμεταλλευτείς την τύχη σου !

From: Wade3
This Post:
00
216625.124 in reply to 216625.123
Date: 8/14/2012 1:19:04 PM
Overall Posts Rated:
1414
Να που στν αρχη της σεζον και μετα απο τν πωληση του ρουκι μου περιμενα να μπω ανετα στα play off, τελικα επεσα!! Οι δυο συνεχομενοι τραυματισμοι του Pau Imperial με αναγκασαν να ξεφορτωθω τον βαρυ μισθο του και να μεινω με δυο οχι και τοσο καλους ψηλους ωστε να μαζεψω λεφτα! Για κακη μου τυχη επεσα στον υποβιβασμο με τον Ολυμπιακο Ροδου που για μενα η ομαδα του ειναι τουλαχιστον για τετραδα και ειδικα με τους ψηλους που εχει δν μπορουσα να κανω και πολλα! Δυστυχως ο καλυτερος μου παιχτης ξεπερασε τον τραυματισμο μια μερα πριν τον πρωτο αγωνα οποτε οι ελπιδες μειωθηκαν.. Η αληθεια ειναι οτι ο μονος λογος που με στεναχωρει για τον υποβιβασμο ειναι που θα φυγω απο αυτον τον ομιλο! Κατα τα αλλα ειναι μια ευκαιρια να φτιαξω τους ψηλους και να φτιαξω τν ομαδα απο τν αρχη.. Συγχαρητηρια στον Ολυμπιακο που σαφως το αξιζε! Ευχομαι καλη επιτυχια σε αια και λιονταρια και καλη συνεχεια σε ολους..! Σιγουρα θα ασχολουμε με αυτο το φορουμ και οχι με της IV οποτε δν θα με χασετε :P Ευχομαι καλο καλοκαιρι οσο απεμεινε και σημερα ειναι μερα για πολλα :)

From: laski

This Post:
00
216625.125 in reply to 216625.124
Date: 8/19/2012 8:17:01 PM
Overall Posts Rated:
2222
καλησπερα στον ΙΙΙ.8 ειπα να κανω μια επισκεψη ενοψει του φιλικου με τον τερορ και ομολογω οτι ειδα εκπληξεις!!ο κατερινη μποτακι!!ο terror και heat υποβιβαστηκαν ο αιαντας με τρελη πορεια!!
με αυτα που ειδα,τωρα που ξανανεβαινω ΙΙΙ ευχομαι να μην πεσω εδς παλι απο τους πιο σκληροτραχηλους ομιλους της κατηγοριας !!

Last edited by laski at 8/20/2012 11:02:47 AM

From: Wade3

This Post:
00
216625.126 in reply to 216625.125
Date: 8/20/2012 2:49:50 PM
Overall Posts Rated:
1414
Γεια σου λασκι και συγχαρητηρια για τν ανοδο! Καλη συνεχεια στην ΙΙΙ... Συγχαρητηρια και στον Athens Lions που θα ξαναπαει στν ΙΙ..

Advertisement