BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - Wątek debaty

NT - Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Mysza

This Post:
00
93491.117 in reply to 93491.113
Date: 6/3/2009 8:32:18 AM
Overall Posts Rated:
1717

Rozmawiamy teraz o treningu. Rozmawiamy o treningu. Rozmawiamy o treningu. Nie mówimy teraz o meczu. Rozmawiamy o treningu. ~ Allen Iverson

Jak widac nawet Iverson przyznaje ci racje w wybraniu kryterium:)



Jak widzisz każdy ma swoje i niech każdy zachowa prawo do swojej decyzji i kryterium.

Pozdrawiam

This Post:
00
93491.118 in reply to 93491.114
Date: 6/3/2009 8:40:12 AM
Overall Posts Rated:
188188
Na moje to te umiejętności mają raczej marginalne znaczenie dla podkoszowych..

@Mysza: Nie no, pewnie że ten 1skill mu mocno ciągnie pensję, z tym że na pewno nie jest to 17k, tak jak napisałeś.. Skłaniam się ku temu, że im wyższy skill tym większa będzie ta różnica w pensji, nie można tego jednak potwierdzić, bo formułki są tajne (coś tam niby rozpracowują, ale to do końca miarodajne nie jest..), jeśli jednak 'współczynnik pensji' (tak to nazwijmy, mam nadzieję że wiadomo ocb) odpowiedzialny za dany skill jest stały niezależnie od wysokości umiejętności to tak na logikę ten skill będzie ciągnął regularnie pensję w górę.. Zależnie też, od czego ta pensja jest wyliczana, czy od jakiejś bazowej wartości, czy też przeliczana jest ta z poprzedniego sezonu.. (kurde, sam się zgubiłem xD)

From: Khazaad

This Post:
00
93491.119 in reply to 93491.117
Date: 6/3/2009 8:41:56 AM
Overall Posts Rated:
145145
Ja mam w teamie także dwóch zawodników z identycznymi IS, ID i RB.
Zawodnik A ma bloki na poziomie 10, zawodnik B na 8.
Trochę się różnią w innych umiejętnościach.

B zarabia o 2 tys. więcej. :) - mimo, iż ma o dwa poziomy gorsze bloki.

From: Dejvidd

This Post:
00
93491.120 in reply to 93491.119
Date: 6/3/2009 8:45:23 AM
Overall Posts Rated:
188188
Może ma wyższe FT czy coś innego. Bo u mnie dwóch centrów, to samo w RB IS, jeden ma wyższe o 1poz. ID, wejście pod kosz, bloki, FT i staminę a zarabia ledwo 5k (ale to jeszcze niziutkie pułapy pensji <20k) więcej niż drugi, który ma znaczne braki we wszystkich tych elementach..

Edyta dodaje, że mam niemożliwe skłonności do odbiegania od tematu, to żeby nie było dla mnie na razie faworytem jest Mr.President, hatchet nabawił się guzikami w u21, ale wstrzymam się jeszcze z głosem w oczekiwaniu na innych kandydatów ;)

Last edited by Dejvidd at 6/3/2009 8:47:57 AM

From: aimar

This Post:
00
93491.121 in reply to 93491.119
Date: 6/3/2009 8:52:45 AM
Overall Posts Rated:
16491649
Moze "B" ma lepszego managera i wynegocjowal lepsza pensje?:)

From: Mysza

This Post:
00
93491.122 in reply to 93491.118
Date: 6/3/2009 9:11:58 AM
Overall Posts Rated:
1717
Na moje to te umiejętności mają raczej marginalne znaczenie dla podkoszowych..

@Mysza: Nie no, pewnie że ten 1skill mu mocno ciągnie pensję, z tym że na pewno nie jest to 17k, tak jak napisałeś.. Skłaniam się ku temu, że im wyższy skill tym większa będzie ta różnica w pensji, nie można tego jednak potwierdzić, bo formułki są tajne (coś tam niby rozpracowują, ale to do końca miarodajne nie jest..), jeśli jednak 'współczynnik pensji' (tak to nazwijmy, mam nadzieję że wiadomo ocb) odpowiedzialny za dany skill jest stały niezależnie od wysokości umiejętności to tak na logikę ten skill będzie ciągnął regularnie pensję w górę.. Zależnie też, od czego ta pensja jest wyliczana, czy od jakiejś bazowej wartości, czy też przeliczana jest ta z poprzedniego sezonu.. (kurde, sam się zgubiłem xD)



Rozumiem o co ci chodzi, i myślę że tak właśnie jest czyli w tych samych warunkach wzrost pensji będzie taki sam. Pytanie co rozumiemy pod słowem warunki. Najprościej rozumieć to jako jakąś pochodną sumy skilli ( to wydaje się logiczne choć oczywiście nie pewne ) w tym przypadku wzrost pensji można wyrazić poprzez wzrost geometryczny ( pewnie czynnikiem ograniczającym jest wiek dlatego wykres musiałby być stworzony dla każdego rocznika ). Gdybyśmy mieli te dane moglibyśmy zaplanować trening poszczególnych graczy. Jesli natomiast w grę wchodzą jeszcze inne czynniki nie obiektywne ( losowe ) to leżymy. Pewnie przekonamy się jak jest gdy powstanie coś na kształt altida z HT.

From: piotras
This Post:
00
93491.123 in reply to 93491.121
Date: 6/3/2009 9:39:54 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
Dyskusja kwitnie w najlepsze, więc też coś na szybko skreślę.

1. Staż w BB oraz sukcesy drużyny mówią same za siebie, a samo BB nie jest grą tak skomplikowaną, by selekcjoner musiał posiadać wiedzę tajemną.
Konkluzja: Nie ciężko wiedzieć, jaki trening proponować prezesom, bo łatwo widzieć dziury w skillach składu.

2. Reprezentacją (i wszystkim co z nią związane) zajmuję się więcej osób i z tego co widzę osoby te nie mają problemu z komunikacją.
Konkluzja: Rodzinna atmosfera pomoże również "świeżemu" selekcjonerowi, ponieważ na pewno będzie on mógł skorzystać z doświadczeń bardziej doświadczonych kolegów.

Nasuwa się pytanie:
Co więc musi zaproponować przyszły selekcjoner?

Dużo swojego czasu i zapewnienie,że stworzy ( choć chyba wystarczy,by trochę polepszyć) zespół, który będzie mu pomagał we wszystkich "aktywnościach" czasochłonnych i wymagających międzynarodowego doświadczenia.

Wszelkie dyskusje i pomysły trzeba zebrać do kupy,a potem skorzystać z mądrości tłumu. Bo gdy stworzymy porządny szkielet w postaci dbałości o trening młodych i wiedzę na temat innych drużyn, to trener będzie odpowiedzialny praktycznie tylko za wybór zawodników i taktyki na wybrany mecz.

Kończąc: powiedziałbym,że oddam głos na tego z pomysłem na taki szkielet,czyli jaki zespól i za co odpowiedzialny, choć zespół istnieje i przypuszczam,że daję sobie radę. Po prostu wybrany będzie prezesem firmy, który będzie zlecał brudną robotę swoim dyrektorom, więc chciałbym oddać głos na tego,
kto tymi dyrkami będzie twardą ręką rządził! :)

This Post:
00
93491.124 in reply to 93491.123
Date: 6/3/2009 9:53:30 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Wiele trafnych stwierdzeń jest w tym co napisałeś.
Tak jak napisalem w swoim przemowiniu wyborczym nie jestem zwolennikiem rewolucji,bo po co zmieniać coś co do tej pory dobrze funkcjonuje.Uważam że al_said i sztab ludzi z nim związany świetnie wywiązywał się ze swojego zadania.
Jestem przekonany że gdyby dotychczsowy selekcjoner startował to wygrał by spokojnie te wybory.
Ja po ewentualnym wyborze chcę również pracować ze sztabem ludzi którzy swoim zaangażowaniem pomogą dążyć do celu jakim będzie silna reprezentacja.
Oczywiście rozliczać będziecie mnie ale jeśli kadraa bedzie odnosić sukcesy to będzie to zasługa wszystkich a nie tylko selekcjonera.

From: m4ti_

This Post:
00
93491.125 in reply to 93491.124
Date: 6/3/2009 10:35:13 AM
Overall Posts Rated:
2121
Na globie jest tabelka z rozpisem i wzorem na pensje wiec tam widac jaki skil dla jakis pozycji ma najwieksze znaczenie dla pensji.

Ja to widzę trochę inaczej oczywiście nie mówię że wpływ selekcjonera jest wszechmocny ale jest dość spory i może on naprawdę dużo zdziałać. Tylko musi wiedzieć co chce osiągnąć załóżmy że po dwóch sezonach znamy już tą grupę naj naj.W tym momencie gdy gracze mają 20 selekcjonerzy U-21 i NT powinni się spotkać i przedyskutować każdego gracza z grupy naj odnośnie tego jakie ma szanse na U-21 i jak chcą go widzieć w przyszłości ( np. czy to ma być PG do R&G czy raczej LI czy może gracz o mocnej defensywie itp.. ). Gdy już wszystko ustalą powinni razem namówić prezesa do treningu jaki byłby najlepszy dla kadry lub jeśli prezes się zgadza znaleźć graczowi nowy dom gdzie będzie miał odpowiedni trening


Zgadzam sie z tym i podpisuje obiema rękami, że selekcjoner powinien takiemu 20 latkowi juz sie dokladnie przyglądnać i najlepszych przygranąć pod swoje skrzydła, ale z mojej wiedzy wynika ze wlasnie tak jest do tej pory.

Większość z tego co piszesz to moim zdaniem obowiązki selekcjonera u-21 a nie NT, to selekcjoner mlodzików powinien miec na poczatku wizje jak on chce poporowadzic reprezentacje i jakich chce miec graczy a dopiero potem selekcjoner seniorów odebrać w spadku tą wiedze i graczy jakich wychował u-21 i dlatego uważam ze selekcjonerzy u-21 i NT powinni działać jak jedno ciało;]

A takie pytanie które się samo nasuwa. Czy Ty jesteś ten sławny Mysza z HT?

From: hatchet

This Post:
00
93491.126 in reply to 93491.123
Date: 6/3/2009 11:04:10 AM
Overall Posts Rated:
99
1. Staż w BB oraz sukcesy drużyny mówią same za siebie, a samo BB nie jest grą tak skomplikowaną, by selekcjoner musiał posiadać wiedzę tajemną.
Konkluzja: Nie ciężko wiedzieć, jaki trening proponować prezesom, bo łatwo widzieć dziury w skillach składu.


Chyba upraszczasz, sprowadzasz BB do poziomu gry 2 wartościowej, albo grasz, widzisz, wiesz = wygrywasz, albo nnie grasz, nie ma cie, nic nie wiesz = przegrywasz. To jest za prosty schemat. uwierz mi że wiedza tajemna istnieje. Szczególnie na poziomie odpowiedniego zgrania zawodnika z taktyką. Istnieją niuanse które czasami dziwią a czasami szokują, al są.
Moja wiedza o tych niuansach też jest marginalna, jakieś 0,099% żeby nie było.


2. Reprezentacją (i wszystkim co z nią związane) zajmuję się więcej osób i z tego co widzę osoby te nie mają problemu z komunikacją.
Konkluzja: Rodzinna atmosfera pomoże również "świeżemu" selekcjonerowi, ponieważ na pewno będzie on mógł skorzystać z doświadczeń bardziej doświadczonych kolegów.


Czyli robimy trenera i świtę doradców :)
Jakos średnio mi się podoba ten system, bo w historii świata średnio się sprawdził :)

This Post:
00
93491.127 in reply to 93491.126
Date: 6/3/2009 11:10:30 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Kurcze to masz tak jak ja;;;)))

Last edited by Mr.President_ELIT at 6/3/2009 11:12:37 AM

Advertisement