BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Sezon 25

[U21] Sezon 25

Set priority
Show messages by
From: borczi

This Post:
00
248388.12 in reply to 248388.11
Date: 9/23/2013 11:42:16 AM
Overall Posts Rated:
593593
W ogole to tylko jeden spar bedziemy grali?


Dalej już zawody chyba?... zobaczymy na kogo wpadniemy, ale myślę, że kilka luźniejszych meczy się trafi. Co prawda nie będziemy mogli szaleć z powołaniami, bo w tym roku w przeciwieństwie do poprzedniego dużo większy wybór;) Za to taktyki możemy sprawdzić;)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi

This Post:
00
248388.13 in reply to 248388.10
Date: 9/23/2013 2:42:14 PM
Overall Posts Rated:
593593

Cele:
- sprawdzić, kto według bungi pasuje najlepiej do występów na SFie;
- zobaczyć, czy na tle silnego rywala nasi podkoszowi faktycznie stanowią taką siłę;
- obserwować, jak radzimy sobie w ataku w taktyce podkoszowej z KK w pierwszym składzie;
- sprawdzić w miarę możliwości, jak w taktyce podkoszowej radzić będzie sobie Lubik i Slominski;
- tak ustawić skład, aby zagrali gracze z "Typera", a mimo to zrealizować wszystkie powyższe cele i powalczyć z silnym rywalem:)



Polska - Węgry (26031)

Mecz potwierdził, że Węgrzy w tym roku mają strasznie silny skład. Wystąpili w swoim najmocniejszym, a my jednak w dość eksperymentalnym. Na obwodzie właściwie z jednym tylko podstawowym + Lubik na SG. Prowadziliśmy kilka razy nawet 8 punktami. Niestety ostatnie trzy minuty to jakiś koszmar i odjazd Węgrów. Pomyślę do jutra, czy nie warto w niektórych przypadkach przekonać właścicieli do poprawy kondycji - w tym roku znowu u nas słabo pod tym względem:(

A podsumowanie celów:

- sprawdzić, kto według bungi pasuje najlepiej do występów na SFie;
Po kolei na SFie grali u nas Kuswik, Serdynski, Marchliński i Książkiewicz - gra i statystyki fajne, więc ten cel osiągnięty - potwierdzone w praktyce plany na ten sezon;)

- zobaczyć, czy na tle silnego rywala nasi podkoszowi faktycznie stanowią taką siłę;
No niestety - jesteśmy silni, ale na tle Węgrów nie aż tak bardzo. Ich centrzy wcale nie odstawali od naszych. Uwidoczniła się też strasznie różnica w skillu, z którym tradycyjnie już drugi rok mamy problem - przegraliśmy zbiórki 35:44 Fakt, że dziś nie wystąpił Reizer... ale i tak te staty niepokojące.

- obserwować, jak radzimy sobie w ataku w taktyce podkoszowej z KK w pierwszym składzie;
Szczerze... szału nie ma:( Zdecydowanie najwyższe SS4 w kadrze, a występ dość bezbarwny. Żadnego bloku, dwa faule... sporo minut na parkiecie... ale jakoś nie przekonał. To podwójnie nie był jego dzień.

- sprawdzić w miarę możliwości, jak w taktyce podkoszowej radzić będzie sobie Lubik i Slominski;
Zaskoczył Lubik z 13 asystami. Rzutowo też niezły występ. Ocena meczowa słabiutka, ale to wynika z tego, że zawodnik bez JS na SG zawsze będzie ukarany... przy taktyce podkoszowej występ sporo lepszy niż ocena. Więcej się spodziewałem po Slominskim.

- tak ustawić skład, aby zagrali gracze z "Typera", a mimo to zrealizować wszystkie powyższe cele i powalczyć z silnym rywalem:)
:( Tu niestety wyszła lipa, bo Kasprzyk nie pojawił się na boisku:( Powołam go jeszcze raz pod koniec sezonu - wtedy zagra na 100%. Niestety jeden tylko sparing to malutko, a konieczność sprawdzenia pewnych wariantów wzięła górę.

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: kozlik4

This Post:
00
248388.14 in reply to 248388.13
Date: 9/23/2013 3:16:46 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Uwidoczniła się też strasznie różnica w skillu, z którym tradycyjnie już drugi rok mamy problem - przegraliśmy zbiórki 35:44

Całkiem serio...może zamiast bloków lepiej RB trenować?

BTW KK w momencie kiedy grasz LI to raczej osłabienie drużyny. Przy LP tym bardziej bo atak jeszcze mocniej uzależniony jest od podkoszowych.

From: borczi

This Post:
00
248388.15 in reply to 248388.14
Date: 9/23/2013 3:38:34 PM
Overall Posts Rated:
593593
Co do pierwszego zdania - może lepiej... tak naprawdę komunikaty o zmianach wprowadzanych przez GMów wprowadzają póki co od zeszłego sezonu tylko zamieszanie. No i pewnie taki jest ich cel - zmian pewnie malutko, a info o nich rozdmuchane jak żadne.

Akurat dziś z konieczności musiałem zrezygnować z dwóch wysokich o zbiórkach 14 i 15. Efekt "konkursowy" i szukania SFa. Na pewno jednak trzeba pomyśleć, jak załatać tę dziurę w RB - z silnymi zespołami jest widoczna.

Co do KK - masz rację - wiem o tym... dzisiaj jednym z celów było sprawdzenie jak będziemy wyglądać w ataku z KK w sytuacji, gdy w końcu mamy przynajmniej dwóch wysokich na SFa. Liczyłem, że ciężar zdobywania punktów w sytuacji, gdy KK jest na boisku, spoczywać będzie na SFie (Kuswik) i PFie (na przykład Książkiewiicz). To się sprawdziło! Gorzej, że udziału KK w obronie praktycznie też nie widać - w statach żadnego bloku... zbiórki dopiero na etapie "robienia". Bardzo szkoda, że nie mam możliwości zagrania teraz raz jeszcze meczu z Węgrami - tym razem bez KK. Ciężko ocenić, czy więcej zyskujemy na tych dwóch "20", czy tracimy na słabych rzutach i RB w trakcie poprawiania.

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: kozlik4

This Post:
00
248388.16 in reply to 248388.15
Date: 9/23/2013 4:28:58 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zastanawiające jest, że KK rzucał najwięcej razy w sparingu NT:-) Dziwna sprawa.

W każdym bądź razie gra LI czy tym bardzie LP centrem bez IS to według mnie samobójstwo. W końcu to podkoszowi są podstawą tego ataku.

From: Jax

This Post:
00
248388.17 in reply to 248388.16
Date: 9/23/2013 4:46:13 PM
Overall Posts Rated:
773773
jak rywal rzuci przez niego tylko 2 punkty a on rzuci 4 to w czym problem ? ;-)

Po za tym czego ma w kadrze nie grać grajek z najwyższym SS4 , tylko dlatego ze nie ma IS ? To może trenujmy tylko IS i z najwyższym niech gra ? ;-)

From: borczi

This Post:
00
248388.18 in reply to 248388.16
Date: 9/23/2013 4:50:34 PM
Overall Posts Rated:
593593
Zastanawiające jest, że KK rzucał najwięcej razy w sparingu NT:-) Dziwna sprawa.


Jak widać nie jest prosto wkomponować kogoś takiego w taktykę... przede wszystkim dlatego, że przewidywanie wpływu KK na dany pomysł taktyczny to wróżenie z fusów, bo brak materiału porównawczego.

W każdym bądź razie gra LI czy tym bardzie LP centrem bez IS to według mnie samobójstwo. W końcu to podkoszowi są podstawą tego ataku.


Na PFie nie zagra tym bardziej... na SFa póki co się nie nadaje (chociaż, chociaż...). Samobójstwo nie - w sytuacji, gdy swoją obroną powstrzymuje atak rywala i czas przebywania KK na boisku z lepszymi atakującymi kończy się koło remisu, a jak schodzi potrafimy mieć lepszy atak od rywala, to... ryzykowne i trudne, ale nie samobójstwo. Chociaż z pewnością te dotychczasowe występy dały mi sporo do myślenia. A na dodatek dzisiejszy mecz kadry "dorosłej" pokazał, że te "20" w obronie jakoś nie wystarczają. Kolejny dowód niestety na to, co pisałem po poprzednim sezonie - to gonienie naszej ID nie ma wielkiego sensu, bo co z tego, że tracimy mało punktów (jak w ME), gdy rzucamy jeszcze mniej... jednak ten element w grze moim zdaniem odbiega od realizmu - przewagę ma atak i lepsze moim zdaniem będzie dwadzieścia w IS od dwóch dwudziestek w ID i BL - oczywiście w sytuacji, gdy koledzy mają po trzy piętnastki i przyzwoite bloki.

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi
This Post:
00
248388.19 in reply to 248388.18
Date: 9/23/2013 5:04:21 PM
Overall Posts Rated:
593593
Rok temu w strasznie trudnym meczy z Estonią rzucił nam najwięcej punktów... :

(27755907)

ciekawe co się kryje pod tą pensją:)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: Pewu

This Post:
00
248388.20 in reply to 248388.18
Date: 9/23/2013 5:11:35 PM
Overall Posts Rated:
914914
Czuję się poniekąd wywołany do tablicy, więc postaram się moją opinię przedstawić. Zacznijmy od powodów porażki - konkurs. Menadżer Węgrów napisał wprost, grają w tym meczu najlepszym możliwym ustawieniem. My zaś, zagraliśmy z kilkoma zawodnika prosto z konkursu. Po prostu nie graliśmy na 100% naszych możliwości, a o dziwo trzymaliśmy się blisko remisu do ostatnich minut meczu. Zbiórki z pewnością kuleją u naszych podkoszowych co było dziś widać i może dać o sobie znać grając już w meczach o punkty. Kozlik, nie tylko Kuzniar ma z nimi problem ;)

W każdym bądź razie gra LI czy tym bardzie LP centrem bez IS to według mnie samobójstwo. W końcu to podkoszowi są podstawą tego ataku.

Kilka faktów z dzisiejszego meczu. Kuzniar ostatni raz zagrał na parkiecie 3:36 do końca meczu. Schodząc wynik był 102:103 dla Węgrów. Co się działo później? Horror, na którym byliśmy obecni ja z Borczim. 5:18 przegraliśmy ostatnie trzy i pół minuty. Niestety IS nam nie pomógł.

Mogę zgodzić się z jednym, należało inaczej rozplanować treningi. Niestety taka jest cena testów, że nie zawsze da się wszystko zaplanować na ostatni guzik. Zbiórki powinny być wcześniej lekko dotrenowane, a teraz jedynie szlify w obronie i blokach. Niestety ten element jest zmorą nie tylko KK, ale i całej reprezentacji.

Last edited by Pewu at 9/23/2013 5:12:26 PM

From: borczi

To: Pewu
This Post:
00
248388.21 in reply to 248388.20
Date: 9/23/2013 5:21:22 PM
Overall Posts Rated:
593593
:) Ja tylko co do tej "zmory"... to nie do końca tak - jak już pisałem dziś akurat nie zagrały w meczu dwie "14" w tym skillu. Mamy pecha, bo jedna z tych czternastek trafiła do Andory, gdzie już treningu nie zobaczy. Faktycznie u czterech ważnych dla mnie zawodników (oprócz KK - on piąty) zbiórki mamy na poziomie 9, 11-12. W tym meczu zagrali akurat wszyscy, bo jak pisałem najważniejszym celem było zobaczenie, który z nich najlepiej spisze się na pozycji SFa. W kolejnych spotkaniach pojawią się te dwie "14"... i wejdą w miejsce kogoś z niższymi zbiórkami. W tym sezonie na szczęście mamy spory wybór. Do tego przemyślę jeszcze raz plan treningów na najbliższe tygodnie - dam Ci znać PeWu - nie zmienimy tego pierwszego, ale może z uwagi na problem z Reizerem będziemy szukać zastęspstwa:)

Ps. Czy jest ktoś chętny na Reizera? Nie wiem jeszcze za ile... ale może uda się namówić właściciela na jego kolejną sprzedaż. Gorzej, że jakoś mi się nie chce wierzyć, że będzie chciał stracić... a poprzednio poszedł za 800tys:(

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: kozlik4

To: Jax
This Post:
00
248388.22 in reply to 248388.17
Date: 9/23/2013 5:29:29 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
jak rywal rzuci przez niego tylko 2 punkty a on rzuci 4 to w czym problem ? ;-)

Jeśli by tak było to ok...
Po za tym czego ma w kadrze nie grać grajek z najwyższym SS4 , tylko dlatego ze nie ma IS ? To może trenujmy tylko IS i z najwyższym niech gra ? ;-)

Zaraz pewnie pojawią się głosy, że specjalnie jestem przeciwko KK...Nic z tych rzeczy. Nie napisałem, że ma nie grać. Natomiast daje to pod rozwagę. Generalnie jestem zdania, że C szczególnie w U-21 gdzie nie ma obwodowych z jakimś super ISem jest kluczowy w ataku pod kosz.

Natomiast jeśli KK jest zawodnikiem, z którego szkoda rezygnować, a przydaje się tylko w obronie to polecałbym ustawić go na SF, a zmienić obronę na C. Tylko wtedy przydałby się podkoszowy z OD chociaż 7-8 (najlepiej kilku jeśli chcemy grać bungą) do ataku z PF, a krycia na SF. No i Pewu mógłby dociągnąć tego ISa do 9-10 tak by KK przydał się też w ataku na tym SF;-) Kuźniar RB też nie ma za wysokiego jak na PF/C, a na SF jest wręcz idealne. Może zamiast tego RB warto dociągnąć IS do 10 i jakieś JS? Może ST bo pewnie musiałby być ręcznie wstawiany do składu i wtedy pewnie by dużo grał. Pomyślcie Borczi. Według mnie to mogłoby bardzo fajnie zagrać!

Advertisement