BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 reprezentacija - s31

U21 reprezentacija - s31

Set priority
Show messages by
From: Lale

This Post:
00
269710.12 in reply to 269710.11
Date: 5/20/2015 12:31:04 PM
Overall Posts Rated:
136136
Meni se bas svidja grupa, krajnje ujednacena :) Raspored je isto ok, ali ne verujem da cemo samo pobedama protiv Senegala i Argentine nesto osigurati. Sve ekipe su pobedive pa moramo proci grupu, ali i potrositi sto manje enta.

From: Lale
This Post:
00
269710.13 in reply to 269710.12
Date: 5/25/2015 12:11:20 PM
Overall Posts Rated:
136136
U 19.30h pocinje svetsko prvenstvo na Tajvanu (aka Kineski Tajpeh).

Nasa prva utakmica je protiv Senegala, jedne od ukupno dve africke drzave koje ucestvuju na prvenstvu. Oni su zvanicni osvajaci africkog prvenstva, ali kao i svaka africka ekipa nemaju sanse za prolaz grupe na svetskom. Njihov uspeh bi bio da upecaju pobedu nekim CT-om na kraju grupne faze kada im ent bude pun, ali cak i to je tesko moguce.

Ostala 2 para u grupi su: Argentina vs Spanija i Kina vs Turska. Iskreno, ni sam ne znam za koga navijati jer je grupa podjednaka. Najbolje bi bilo Argentina pokusa napasti Spaniju normalom, pa da budu "oslabljeni" za mec sa nama. No, tesko moguce, ali videcemo :)

19.30h Srbija - Senegal

From: Lale
This Post:
00
269710.14 in reply to 269710.13
Date: 6/1/2015 1:33:29 PM
Overall Posts Rated:
136136
Pre nekoliko minuta je pocela druga utakmica svetskog prvenstva na Tajvanu.

Protivnik je Argentina, 11. repreznetacija sveta. Izgubili su od Spanaca prvu utakmicu na produzetak i uopste nisu naivna ekipa kao sto se ocekivalo kada smo videli zreb.

U svakom slucaju, dodjite na chat i podrzite nase pulene :)

Srbija - Argentina 19.30h

From: Lale
This Post:
00
269710.15 in reply to 269710.14
Date: 6/3/2015 1:44:11 PM
Overall Posts Rated:
136136
Nasi puleni su ostvarili drugu pobedu na svetskom i jos uvek su neporazeni ove sezone. Krajnje zanimljiva i neizvesna utakmica do poslednjeg napada. Imali smo pobedu u dzepu, ali promasili 6 slobodnih zaredom i maksimalno zakomplikovali situaciju. Na kraju su Argentinci imali napad za pobedu, ali je Jezdimir, koji je je i promasio tih 6 slobodnih, ukrao loptu i iskupio se za promasaje.

Ovo je pobeda koja je bitna jer smo igrali sa izuzetno klimavom formom, a opet dobili na manje zalaganje i njihov pogodnjen tempo. Bas zbog te forme je pozvan Ristivoje Ilic (34752491) - dvadesetogodisnjak koji ce biti nosilac naredne generacije. Medjutim, ukoliko se nastavi ovakav trend sa formom, mozemo odmah spakovati kofere i bataliti ovo svetsko jer naredne protivnike ne mozemo dobiti sa ovakvom formom. Pre svega, po stoti put, iako vam ja tu formu trazim zbog reprezentacije, ona vam je isto toliko bitna za vas tim.

Naredna utakmica je protiv Spanaca i veoma je bitno da imamo dobru fromu. Oni su najmanje jednom trosili entuzijazam (33543) (33546) i tu je nasa sansa za pobedu. Videcemo u petak kakvih upova ce biti i kakva ce nam biti forma, ali imamo se cemu nadati. Nadam se da ce poseta na chatu polako da se povecava jer je do sada bila porazavajuca :S Pogotovo kada se setim atmosfere sa proslosezonskog EP.

U ovom trenutku, osecaj je da su Turci najjaci u grupi, ali mi ih pratimo u stopu... bar za sada :) Sto se tice druge grupe, iznenadjuje ovakav start Amerikanaca. Vrlo lako bi mogli izgubiti i sledecu jer igraju protiv Italije koja je, po meni, glavni favorit za zlato.

Last edited by Lale at 6/3/2015 1:46:41 PM

From: Lale
This Post:
00
269710.16 in reply to 269710.15
Date: 6/6/2015 11:43:43 AM
Overall Posts Rated:
136136
Nekolicina skauta mi je pokazala koji je odziv i kakave sve mailove dobijaju... ono je katastrofa.

U sustini, nije mi jasno da kada neko dobije poruku ne odgovori bar sa:"Ne zelim da saradjujem zbog toga i toga, nemoj mi pisati" i kraj. Znaci to je minimum sta moze da se uradi jer svaki skaut ima brdo igraca koje prati i ako mu jednom ne odgovorite, on ce opet jedan dan morati da se cima i salje ponovo pedesetak mailova, a to uopste nije zanimljiv posao.

Postoje i slucajevi, kao pre koji dan, gde neko skoro izvredja skauta jer mu je pisao. A realno, samo entuzijazam tih skauta drzi nas tim u vrhu. Zato sto se oni toliko cimaju, mi nikada necemo imati smesnu generaciju i uvek cemo biti bar pristojan rival. I da zlo bude vece, uglavnom ti koji se tako ponasaju su prvi tu da pametuju i kritikuju rad reprezentacije, a naravno, znanje u najmanju ruku diskutabilno.

Pa bih molio sve za malo pristojnosti i cak ukoliko ne zele da saradjuju sa nekim skautom, da salju napredak na svake 2-3 nedelje. Ili bar da na uljudan nacin kazu da nece ni da saradjuju, ni da salju update. Niko me ne moze ubediti da je problem poslati jedan mail svaki drugi petak sa skilovima. Idealna situacija bi bila cim se odradi treningu petak, iskopirate izvestaj iz trening menija, posaljete skautu ili meni ako je u pitanju 20/21 god. "2015/06/05 Unutrašnja odbrana za C. Rade Šajatović ↑skočio↑ u Unutrašnja odb. sa Jadan na Slab". Za to treba nekih 15 sekundi, a opet, mali procenat se redovno javlja.

Jednostavno, to nam mnogo znaci jer znamo pravo stanje stvari. Desava se da pojavi 10 sjajnih krila u generaciji, a budemo deficitarni sa bekovima jer nismo imali vremena da preorijentisemo neka krila koja su se mogla spustiti za poziciju nize. Sto pre usvojimo ovakav nacin saradnje, pre cemo doci do nove medalje.

P.s.svi koji su zaboravili da posalju update, a trebali su - saljitee :)

From: Balada

To: Lale
This Post:
00
269710.17 in reply to 269710.16
Date: 6/6/2015 2:18:43 PM
Overall Posts Rated:
154154
Hocemo imena tih baraba!

From: AirWolf

To: Lale
This Post:
00
269710.18 in reply to 269710.16
Date: 6/6/2015 6:53:32 PM
Overall Posts Rated:
229229
Da se odazovem na ovaj sramotni post selektora:
"Makse. Bez kontakta ubuduce, u suprotnom idete na spam listu, Vi ili bilo ko od skauta."

To je sadrzina poruke koju sam poslao jednom od skauta, da ga ne prozivam javno, kao odgovor na cirkulacionu poruku. I nije on tu nista kriv. Problem je u tome sto ako neko od menadzeta kaze skautu da ne zeli da salje skilove/saradjuje, on ne brise tog igraca iz baze - baze menadzera kojima u imperativu trazi skilove/napredak igraca s vremena na vreme. Takva su mi iskustva od pre nekoliko sezona, takvo mi je iskustvo kad sam dobio Dimovica. Jasno sam dao do znanja jednom skautu (da ne navodim ime) da ne zelim to sto on trazi, on se na to nije obazirao i nastavio je da mi salje cirkulacione poruke, koje sam ignorisao, ali stekao sam utisak kao da je to radio sa namerom da me provocira. Zbog takvih, da kazem slucajeva, moram na taj nacin da mu odgovorim kako bi eventualno izbacio sa spiska mog/moje igrace. Ili nekog drugog menadzera.

Porkuka poslata. Nadam se da ces dovesti u red skaute i sistem njihovog funkcionisanja.

From: Balada

This Post:
55
269710.19 in reply to 269710.18
Date: 6/6/2015 10:40:38 PM
Overall Posts Rated:
154154
Skauti su OK, nego si ti Bananamen.
Pa sta te kosta da kazes svoj plan i program i da posaljes skilove s vremena na vreme.
Ja sam bio skaut u proslom sazivu, pa ove sezone redovno saradjujem sa svojim nadredjenim, nece mi pasti kruna sa glave ako posaljem skilove, cak mi je drago da vidim da skauti revnosno rade svoj posao.
Nije to stvar samo da li ces reci ili neces reci skilove, nego time sto to saopstis skautu i njemu samom dajes na vaznosti u obavljanju njegovog posla.
Ali kad Erik pojede bananu, dogadja se..Ulica Akacija broj 27.

From: AirWolf

This Post:
00
269710.20 in reply to 269710.19
Date: 6/7/2015 3:50:09 PM
Overall Posts Rated:
229229
Da pojasnim ukratko prethodni post - Neko zeli da bude aktivan ucesnik procesa skautiranja igraca, neko to ne zeli. Mislim da je pogresno nametati menadzerima nesto sto oni ne zele. Jasnije sad?

To sto ne zelim da budem deo tog procesa, ne znaci da ne zelim da treniram nase igrace. Diskutabilno je govoriti o tome, na ovaj ili onaj nacin. Eventualno uskladjivanje za potrebe po pozicijama reprenzetacije - opet moja zelja kao vlasnika igraca. Ne vidim u cemu je moranje da se forsiraju ljudi koji ne zele da budu deo tog procesa?

Last edited by AirWolf at 6/7/2015 3:50:25 PM

From: Lale

This Post:
00
269710.21 in reply to 269710.20
Date: 6/8/2015 7:01:13 AM
Overall Posts Rated:
136136
Eventualno uskladjivanje za potrebe po pozicijama reprenzetacije - opet moja zelja kao vlasnika igraca. Ne vidim u cemu je moranje da se forsiraju ljudi koji ne zele da budu deo tog procesa?

Naravno da nije moranje, ti sa svojim igracem mozes da radis sta god zelis. Medjutim, ako mi ti kazes sta planiras i kakav ce biti, mogu od nekog drugog da trazim da uskladi trening. A ne vidim zasto je to problem, bar za tebe koji si aktivan na bb... Nemam stvarno nameru da produzavam ovu raspravu, vec samo da kazem da takvi mailovi, po meni, nisu ok. Moze sve na civilizovan nacin da se kaze.

Danas u 19.30h se igra treca utakmica SP, protivnik je Spanija.

Proslosezonski finalista EP koji je nas izbacio korak ranije. Medjutim, ove sezone situacija se obrnula i sada smo mi ekipa sa jacim entom. Poredjenja radi, oni imaju zajednicu skoro 4 puta vecu od nase i daleko vise trofeja, ali jos uvek nemaju zlato u svojoj vitrini. Ta razlika u zajednicama se najbolje vidi u potencijalu kojim raspolazu oni, a kojim mi :) Bice izuzetno zanimljivo videti duel na krilu gde mi imamo 2 sjajana igraca potencijala 5, a oni potencijale 10 i 9. Stvar je u tome da se kod njihovih igraca konstantno vidi napredak kroz rejtinge, jer mogu da dizu primarne skilove koliko zele, a mi moramo da mozgamo. Meni je, ipak, zanimljivija ova nasa situacija i borba sa potom :D

Njihova forma je dosta bolja od nase, a jedina svetla tacka za nas je sedmica kod njihovog centra koji je startovao prve dve utakmice. Ova pobeda bi nam donela odlicnu situaciju pred duel sa Turcima, ali treba prvo dobiti Spance nekako. Sve u svemu, ovo je druga teska utakmica koju igra nasa reprezentacija na ovom SP i nadam se da ce biti bolja poseta na chatu jer nas sigurno ocekuje dobra utakmica.

Srbija - Spanija, 19.30h

From: Lale
This Post:
00
269710.22 in reply to 269710.21
Date: 6/15/2015 12:56:49 PM
Overall Posts Rated:
136136
Danas se igra cetvrta utakmica grupne faze SP, a protivnik je Turska.

Mi imamo skor 2-1, a oni 3-0 i iako smo trenutno na drugom mestu, to je samo jer smo imali lakse meceve. Nas trenutni kvalitet je uslovljen jako dobrom formom, a ona konstantno izostaje. Imamo ogromnih problema sa potencijalom koje smo prebrodili dizanjem sekudarnih skilova i pazljivim treningom. Medjutim, osnovni problem forme nikako da resimo. Menadzeri su stvarno ok likovi, ali sve je to dzabe kada vrlo cesto zaborave namestiti postavu i igraci dobiju po 100+ minuta. Ja ponavljao kao papagaj, pisao na forumu i sve dzaba. Glavni spolja nikako da mrdnu sa 6 ili 7 forme.

Sve u svemu, ocekuje nas tezak mec protiv favorita u grupi i ne bih rekao da imamo previse sanse, ali mozemo pokusati :)

19.30h Srbija - Turska

Advertisement