BuzzerBeater Forums

Hellas - III.8 > Season 14

Season 14

Set priority
Show messages by
This Post:
00
159200.129 in reply to 159200.128
Date: 10/25/2010 3:12:36 PM
Overall Posts Rated:
7676
Μα δεν ειπαμε ποτε οτι το μπασκετ δεν ειναι ετσι..Και ειναι και το μπασκετ και η κοινωνια(ποσο μαλλον το μπασκετ στο οποιο σαν αθημα ε οσο να ναι δεν μορφωνεσαι κιολας)..Και αυτο ειναι το προβλημα..Με αυτα που κανουν και που λενε εκθετουν τους εαυτους για δυο λογους,αλλα κυριως για τον εξης...Οτι το να κανεις κατι και να μην το παραδεχεσαι ειναι υποκρισια,το να κανεις κατι και να μην το καταλαβαινεις ειναι ηλιθιοτητα.Τωρα αν νομιζουν οτι εμεις ειμαστε ηλιθιοι και δεν ξερουμε να μιλαμε η να καταλαβαινουμε και δεν θυμομαστε παλι εναντιον τους ειναι.Ας διαλεξουν ωστοσο σε ποια κατηγορια ανηκουν για να ξερουμε ποσο θα τους φτυσουμε.Ουτως η αλλως καταπτυστοι ειναι..

Απο την αλλη φιλε μου,οσον αφορα τα επαγγελματικα τους δικαιωματα,σιγουρα ο καθενας εχει την δυνατοτητα να μην κανει απεργια.Παρολα αυτα θα ηταν εξισου θεμιτο να μην καρπωθει αυτα για τα οποια διακυνδυνεψαν οι αλλοι..Οχι?Διαφορετικα μιλαμε για εκμεταλλευση της δημοκρατιας απο επιτηδειοτητα.Σε καθε περιπτωση ωστοσο,ακομη και σαν επαγγελματις εκτος την οικογενειας σου οφειλεις να σεβεσαι και την κοινωνια γυρω σου.Οχι οτι οι περισσοτεροι που δεν απηργησαν οχι μονο δεν ξερουν τι εχουν αλλα δεν μπορει και καμια διοικηση να τους απειλησει,αφου στην τελικη ας φανε και 100 χιλιαρικα προστιμο...

Υ.Σ.οσο για το 87 φιλε μου,οσο και αν νομιζουν καποιοι παικτες οτι σε 6 μηνες δεν θα θυμομαστε τιποτα,σαφως και θυμομαστε την απληστια μεχρι αηδιας και την φραγκοφονιτιδα ορισμενων παικτων ακομη και αν δεν ζουσαμε.Και ασε αυτους που δεν ξερουν να προσπαθουν να τους κανουν συμβολα...

Υ.Σ.2.Ο Παπαδοπουλος παιρνει πολλα παραπανω απο ολους αυτους που σεβονται τις οικογενειες που δεν εχουν και αγωνιουν για το μελλον τους?Για να ξερω δλδ....

Υ.Σ.3.Προφανως και δεν τα βαζω μαζι σου ε?:)) Αλλωστε κατα βαση συμφωνουμε..

This Post:
00
159200.130 in reply to 159200.129
Date: 10/25/2010 5:12:15 PM
Overall Posts Rated:
2525
Εχετε δικιο και οι δυο....αλλα καποια στιγμη πρεπει να σταματησει και το τρενο των πακτολον συμβολαιων.Μιας και ανεφερς το 87...και εγω θυμαμε εκεινη την εποχη..Τα συμβολαια ομως ηταν πολυ μικροτερα και αν θυμασε την υπερβαση την ειχε κανει ο ΠΑΟΚ δινοντας στον φασουλα καποια εκατομμυρια για ενα χρονο...αν δεν κανω λαθος.Εχουμε ξανα πει πολλες φορες οτι χωρις τον Γκαλη μπασκετ δεν θα υπηρχε στην Ελλαδα...και τοτε το 90 % επαιζε για την αγαπη του στο αθλημα...τωρα ομως πιστευω οτι το 90% παιζει για το χρημα, ειναι ολοι τους στιγνοι επαγκελματιες που κοιτουν το προσωπικο τους οφελος.Δεν υπαρχει καθολου συνεσθημα και αγαπη για αυτο που κανουν,απλα ειναι καλη επαγκελματιες..
καποτε οταν εδειχνε μπασκετ στην tv σταματουσαν τα παντα, τωρα? ....μπορει να μην το δειχνει και στην tv!!Καποτε πηγαιναμε στο Ποσειδωνιο ( Χαρη ακου) και για να βρουμε μπασκετα για να παιξουμε περνουσε και μια ωρα....και τωρα ..?

Χαρη εφαγα τα νιατα μου στο Ποσειδωνιο...επαιξα μπασκετ στην Προποντιδα...που τωρα πλεον δεν υπαρχη...Θυμησου Μαματζιολα- ΠΑΟΚ....
Τελος παντον παντα οταν μπαινει καπου το χρημα...χανετε η μαγεια και χαλανε ολα!!

Σχετικα με τον Λαζο...για μενα ειναι απαραδεχτος....οταν ξεχνα ποια ομαδα τον ανεδειξε( ΗΡΑΚΛΗΣ) και την κυνηγουσε οικονομικα ,ενω την εβλεπε να παραπεει οικονομικα και στην Α2....αρε αχαριστος που ειναι ο κοσμος!
Λαζαρε αν δεν ηταν ο ΗΡΑΚΛΗΣ ..μπορει να ησουν ακομα στο χωριο σου και να εκανες το σκιαχτρο!!

This Post:
00
159200.131 in reply to 159200.130
Date: 10/25/2010 5:27:17 PM
Overall Posts Rated:
7676
Κοιτα θα απαντησω και στα δυο...Το πρωτο το των αναμνησεων,με μεγαλη σιγουρια τα ακουω χρονια τωρα...Και εχω προλαβει να παιξω και με την προποντιδα αντιπαλος...(μπλε κοκκινο αν θυμαμαι καλα φορουσε τοτε....):)))


Οσον αφορα τον Λαζο,αμφιβαλλω για το ποσο κυνηγησε οικονομικα την ομαδα.Οταν ειμασταν Α2 την πρωτη χρονια ολοι περιμενανα απο τον Λαζο να ερθει να τους σωσει και δεν νομιζω ξαφνικα να αποφασισε να τους κυνηγησει,που στην τελικη δεν του χρωστουσαμε και λιγα..Τωρα αν βλακωδως πικραθηκαμε που πηγε στον ΠΑΟΚ και οχι στον Ηρακλη της Α2 ε ενταξει,τι να πω...Γιατι απο μας παλι φραγκο δεν θα επαιρνε,και μαλλον πρεπει να ζησει και καπως....

This Post:
00
159200.132 in reply to 159200.131
Date: 10/26/2010 4:21:43 AM
Overall Posts Rated:
7676
Για να ασχοληθιουμε λιγο με το καλο μπασκετ λοιπον καθως σημερα εχουμε αγωνιστικη...

Αστεριες-ΑΓΟΡ:Σορυ Στεφανε αλλα ο ΑΓΟΡ ειναι στην καλυτερη δυνατη κατασταση σου.Ισως η εδρα και τα λοιπα να το κανουν ντερμπι αλλα βλεπω διπλο με 8-14 ποντους

Κυνηγοι-ΑΙΖ:Σε κακη κατασταση η ομαδα μου,ωστοσο πιστευουμε στη νικη.Θα κανουμε τους παππουδες να καταλαβουν την ηλικια τους..Διπλο ελπιζουμε

ΚΑΕ-Καλιθθεα:Ντερμπι πατου και βλεπω την ΚΑΕ να μενει πισω απο σημερα στην διεκδηκηση της παραμονης..Διπλο και ανετο σχετικα...

Αιας-Σερρες:Σε πολυ καλη κατασταση οι σερρες δυσκολα θα χασουν.Διπλο με 12-20

This Post:
00
159200.133 in reply to 159200.132
Date: 10/26/2010 10:50:21 AM
Overall Posts Rated:
2525
Παλια φορουσαμε..Πρασινο - ασπρο..Μετα οταν μας ειχε ο Ραπτοπουλος κοκκινο -ασπρο..μετα δεν ξερω αν αλλαξαν παλι χρωματα.

Σχετικα με το σημερινο ποιοτικο μπασκετ, μιας και δεν εγιναν προγνωστικα για τους κοκκινους θα το τολμησω εγω...
ZAΡ -KLE ....στανταρ επικρατηση του Ζαππα....+15-20
DAD - ΑΡΗΣ...επισης νικη του Δαδι...μπορει και με καποια αντισταση
FC - KOR ....ντερμπι, που τελικα θεωρω οτι θα παρει ο FC
LEN - HER και φτασαμε στο δικο μας παιχνιδι...ειναι για εμας μονοδρομος η νικη, πραγμα που πιστευουμε οτι θα το καταφερουμε! +10



This Post:
00
159200.134 in reply to 159200.133
Date: 10/26/2010 1:10:21 PM
Overall Posts Rated:
7676
Για αλλη μια φορα μου κλεισε το στομα ο Στεφανος...Μεγαλη νικη που δινει την πρωτη θεση στον Στεφανο η σημερινη αλλα εχει και απαντηση στον δευτερο γυρο..Κατα τ αλλα βιαστηκα γιατι θα φυγω βλεπω νικη μεγαλη δικια μου μεσα στους κυνηγους οποτε αποκταμε πλεονεκτημα για την τριτη θεση που ειναι και ο πρωτος στοχος....

This Post:
00
159200.135 in reply to 159200.133
Date: 10/26/2010 3:25:33 PM
Overall Posts Rated:
170170

ZAΡ -KLE ....στανταρ επικρατηση του Ζαππα....+15-20


Άπαπα!!!! πιπέρι!!!! μην υποτιμάτε την ομάδα μας κύριε αντίπαλε! παίζουμε κ την άλλη αγωνιστική!!!!

From: Leniarn
This Post:
00
159200.136 in reply to 159200.135
Date: 10/26/2010 4:04:01 PM
Overall Posts Rated:
88
αρκετα μυστηριωδης ομαδα ο ζαππα μεχρι στιγμης....πολυ καλη αλλα σιγουρα δεν ειναι το φοβητρο οπως οι στοουν περσι

συγχαρητηρια στο hercules για την δικαιη νικη του. Εγω μαλλον στηθηκα λαθος, σε ενα ματς που δεν περιμενα και πολλα για να ειμαι ειλικρινης, κυριως λογω εκτος εδρας.

ευχαριστη εκπληξη η ανετη επικρατηση των αστεριων οι οποιοι βαζουν σοβαρη υποψηφιοτητα για ανοδο (?)...

This Post:
00
159200.137 in reply to 159200.135
Date: 10/26/2010 5:05:48 PM
Overall Posts Rated:
2525
Φιλε μου..koutsoukman

Δειχνεις μια ομαδα που εχει καλες μοναδες και οτι ξερεις να παιζεις καλα το παιχνιδι..σιγουρα και εσυ διαλεγεις ποια παιχνιδια θα χασεις και ποια θα χτυπησεις.Ν αεισαι σιγουρος δεν σε υποτοιμαω καθολου και οτι σε υπολογιζω εξ αρχης!!Ο Ζαπα ενω δειχνει οτι εχει εμπειρια απο το παιχνιδι δειχνει οπως λεει και ο Λενι μια ομαδα που δεν ειναι φοβητρο.
Εμεις οπως γραφεις και εσυ θα αναμετρηθουμε την επομενη αγωνιστικη....ισως εχω ενα μικρο πέονεκτημα λογο εδρας.Πιστευω οτι θα κερδισει αυτος που θα στησει καλητερα την ομαδα του και δεν θα πεσει πανω στην αμυνα του αλλου!!

Λενι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια, ομολογω οτι στην πρωτη περιοδο τα χρειαστηκα ...
Μεγαλη νικη για τους Αστεριες του Στεφανου..Ο Δαδι εδειξε ενα πολυ δυνατο προσωπο περνοντας μια μεγαλη διαφορα που θα του φανει πολυ χρησημη για την συνεχεια....

Αυτα τα λεμε...

This Post:
00
159200.138 in reply to 159200.137
Date: 10/26/2010 5:29:19 PM
Overall Posts Rated:
1717
Μεγαλη νικη σημερα απεναντι στο μεγαλο φαβορι για την ανοδο..παρ'ολο οτι βρηκαμε τον καλυτερο Αγορ των τελευταιων σεζον καταφεραμε και πηραμε μια σπουδαια νικη που μπορει να σημαινει πολλα για την συνεχεια μπορει και τιποτα..η πορεια θα δειξει..στα υπολοιπα μεγαλη νικη και για τον Χαρη εκτος εδρας εστω και με μεγαλυτερη προσπαθεια..ο αιαντας δειχνει να εχει το προβαδισμα της 5ης θεσης σχετικα ευκολα μετα την νικη επι των σερρων..ενω η καλλιθεα εκανε την παρθενικη της νικη επι της νικης που δειχνει πολυ ασχημο προσωπο μεχρι τωρα..
Στους απεναντι μεγαλη νικη των κλειμαν που δειχνουν καλα στοιχεια για νεωφοτιστο και σιγουρα δεν θα τους υποτιμησει κανεις..ο ηρακλης πηρε σπουδαια νικη αφου νικησε μια δυσκολη και καλη ομαδα στην εδρα του οπως ο λενιαρνιακος..στα δυο τελευταια παιχνιδια οι φαιτ κλαμπ σαν να πηραν μπροστα και αρχισαν τις νικες ενω οι νταντοι εκαναν καλο διπλο με μεγαλη διαφορα που μπορει να παιξει ρολο στις ισοβαθμιες στο τελος..

This Post:
00
159200.139 in reply to 159200.137
Date: 10/27/2010 5:09:48 AM
Overall Posts Rated:
170170
ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια κ εγώ! αλλά κυρίως τα έγραψα αυτά για να σε πειράξω!!!!
θα είναι ωραίο ματς την τρίτη ! άσε που έχουμε πολύ ρευστή κατηγορία εμείς οι κόκκινοι! θα δούμε!

Advertisement