BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Estonia

[U21] Estonia

Set priority
Show messages by
This Post:
00
204776.13 in reply to 204776.12
Date: 12/19/2011 4:12:27 PM
Overall Posts Rated:
296296
a co i komu my tu mamy pomagać?

zagramy TiE najlepszym skłądem i co będzie to będzie.

bo i tak 2 zespół z naszej grupy nie będzie się licyzł w kolejnej fazie :P

This Post:
00
204776.14 in reply to 204776.13
Date: 12/19/2011 4:36:25 PM
Overall Posts Rated:
605605


zagramy TiE najlepszym skłądem i co będzie to będzie.


Będzie wygrana na luzie :)

This Post:
00
204776.15 in reply to 204776.14
Date: 12/20/2011 12:13:51 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Na pewno wygrana się przyda do rankingu ;)

This Post:
11
204776.16 in reply to 204776.15
Date: 12/21/2011 9:12:34 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Ankieta wciąż trwa, ale biorąc pod uwagę fakt, że zapewne nie zagłosuje już wiele osób wstępnie można uznać, że na pewno wygrają Bullsi, a więc pokolenie wychowane na MJ dominuje w polskiej społeczności BB. Pozostałe wyniki drużyn dość rozproszone, szczególnie jakoś mało wydaje mi się fanów Lakersów, może dlatego, że mam dużo takich znajomych. Jakby nie patrzeć, na pewno najwięcej fanów mają Chicago Bulls i jest to dla mnie jak najbardziej zrozumiałe (drużyna w mojej pierwszej trójce, więc tym bardziej się cieszę).

Sam mecz z Estonią, jak można było przewidywać był najtrudniejszym z dotychczasowych spotkań. Estończycy mieli bardzo dobrą formę na obwodzie i grali o być albo nie być w top-12. Jak wiedzą uważni kibice naszej reprezentacji na ten mecz zostało powołanych 4 nowych zawodników, którzy jak się okazało byli dużym wzmocnieniem naszej ekipy i odegrali niebagatelne znaczenie w spotkaniu. Mecz był bardzo wyrównanym widowiskiem. Co prawda w poszczególnych kwartach osiągaliśmy małą przewagę, ale w 4 kwarcie Estończycy prowadzili 20:10 i jeszcze na 4:15 min. przed końcem spotkania było 77-76 dla naszych rywali. Na szczęście sama końcówka meczu to już popis naszych chłopaków, którzy trzymali nerwy na wodzy i dowieźli zwycięstwo do końca. Zagraliśmy LI, ponieważ Estonia miała sporo słabszą formę pod koszem, w obronie postawiłem na 3-2 i to była słuszna koncepcja, bo znacznie ograniczyliśmy ich skuteczność rzutową za 3. Estończycy postawili na Patient, czyli de facto na atak jednym zawodnikiem, sam nie wiem czy to była dobra decyzja. Gdyby wygrali to byłbym pierwszy, który chylił by czoła po takiej zagrywce, ale przegrali garjąc TiE przeciw CT, a to już musi oznaczać, że jednak swojego celu nie osiągnęli. Chyba nie trzeba pisać jak kolosalne znaczenie dla meczu miał fakt, że Estonia grała CT przy naszym TiE. Ja się im nie dziwię, za bardzo nie mieli wyboru i musieli iść na całość, ale nigdy taka sytuacja nie jest przyjemna, dlatego tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa. W tym samym czasie, kiedy przegrywaliśmy z Estonią Portugalia prowadziła 6 punktami z Bułgarią i gdyby tak zakończyły się te spotkania to teraz mielibyśmy bardzo ciężką sytuację. Wszystko na szczęście skończyło się happy endem, czyli mamy zapewnione 1 miejsce w grupie i ostatni mecz zagramy bez specjalnego obciążenia (chociaż na pewno będziemy chcieli go wygrać).
O awans z drugiego miejsca walczy teoretycznie 5 (słownie pięć!) drużyn, bo nawet BiH mogłaby jeszcze awansować. W żadnej innej grupie nie ma podobnej sytuacji. Może się więc okazać, że do awansu wystarczą zaledwie 4 zwycięstwa. Wydaje mi się, że w najlepszej sytuacji są Anglicy, jeśli pokonają BiH to oni prawdopodobnie zagrają w top-12, chociaż jest tak wiele scenariuszy, że ciężko w tej chwili coś przewidywać.

This Post:
00
204776.17 in reply to 204776.16
Date: 12/21/2011 9:12:55 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
W innych grupach powoi dochodzi do decydujących rozstrzygnięć. W grupie A o awans powalczą w ostatniej kolejce Węgrzy i Słowacy. Zdecydowanym faworytem będą gospodarze mistrzostw, ale nie obraziłbym się jakby doszło do sensacji i awansowali nasi południowi sąsiedzi.
W grupie C wielki triumf Ukrainy, którzy zapewne wygrają grupę, natomiast totalna klapa Litwinów, którzy dla mnie są największym rozczarowaniem eliminacji. Po raz kolejny ta zakochana w koszykówce i całkiem spora społeczność nie doczeka się jakiegokolwiek medalu swojej reprezentacji. To dla takiego kraju musi być spory policzek, bo ogólnie medale w Europie mają już np. Węgrzy, Holendrzy Szwajcarzy czy Belgowie, a więc kraje o dużo mniejszych tradycjach koszykarskich i potencjale w BB. O drugie miejsce zagrają Izrael z Chorwacją i szczerze powiedziawszy każdy wynik jest tutaj możliwy.
W grupie D na pewno najlepsi będą Niemcy i z nimi zmierzymy się w drugiej fazie. Nie jest to dla nas dobra wiadomość, bo na pewno lepiej byłoby zagrać z pozbawioną enta Holandią lub z Serbią, drużyną która żeby awansować zapewne się tego enta dopiero pozbawi ;)
W grupie E karty rozdane: Italia przed Rosją, a więc jednak zagramy z Rosjanami. Nie udało się Finom pokonać ich odwiecznego rywala. Szkoda, bo mogło być ciekawie w ostatniej kolejce ;)
W grupie F bardzo ciekawa sytuacja, bo jest duża szansa, że kogoś z dwójki Francja-Hiszpania może zabraknąć w top-12.
Dla nas sytuacja jest już mniej ciekawa, na pewno zagramy z zwycięzcą ich bezpośredniego meczu i trudno tutaj liczyć, że te ekipy pozbawią się szans na rywalizację o medale. Raczej pojadą po bandzie, natomiast druga drużyna, którą pewnie będą Turcy pewnie z entem będzie stała średnio, bo po prostu muszą w ostatnim meczu pokonać Czechów. Na normalu może okazać się to niemożliwe.

Reasumując w drugiej rundzie nasz rozkład jazdy będzie wyglądał tak (kolejność meczów):
1F (FRA/ESP)
1D (GER)
2C (ISR/CRO)
2E (RUS)
2A (HUN/SVK)

Tak więc najpierw będziemy mieć bardzo trudnych rywali i zakończymy z prawdopodobnie z gospodarzem. Ne pewno nie jest to idealny rozkład gier, ale cóż...nikt nie mówił, że będzie łatwo. Na pewno awans do półfinału jest w naszym zasięgu i o to będziemy walczyć!


Oceny za mecz Estonią:

PG:

Kraszewski- bardzo potrzebowaliśmy go w dobrej formie i na szczęście był w sprawnej. Musiał grać trochę dłużej niż zazwyczaj i mimo, że same statystyki nie powalają na kolana to naprawdę ciężko jest mi sobie wyobrazić kadrę bez Tadka. Ocena 9

Rak- trochę słabiej, trochę w cieniu, ale na szczęście nie zawiódł, kiedy trzeba było stanąć na linii rzutów wolnych. Dorzucił bardzo cenne 4 pkt. Ocena 8

Gradziński- szkoda, że tak krótko grał, bo w momentach kiedy był na boisku nasza gra ewidentnie nabierała rumieńców. Ocena 8,5



SG:

Grzenkowicz- debiut i od razu w pierwszej 5. Grał dosyć długo i trzeba przyznać, że debiut bardzo udany. Bardzo ważne punkty, zbiórki i asysty. Oby tak dalej. Ocena 9

Szymecki- był w troszkę słabszej formie i było to widać. Mimo to zawodnik bardzo dla nas ważny i cenny. Ocena 8



SF:

Hudela
- kolejny fajny występ Wilhelma. Co prawda w obronie ciężko mu było poradzić sobie z Allandim, który szalał pod naszym koszem, ale koniec końców występ pozytywny. Ocena 8,5

Pijanka- debiutant. Występ podobny jak Hudeli, chociaż zabrakło trochę zbiórek. Na pewno jest to zawodnik o bardzo dużych możliwościach. Ocena 8

Bonisławski- hmmm, Bonisławski jako SF przez 6 min. gry uzyskał +15 pkt. dla drużyny. Ekstra ;) Ocena 8,5



PF:

Rykowski- klasa sama w sobie, osiągnął DD, fajnie punktował, świetnie zbierał. Bardzo nam pomógł w odniesieniu zwycięstwa. Ocena 9,5

Cybura- kolejny zawodnik, który nie był w najlepszej formie i było to widać zwłaszcza jeśli chodzi o dyspozycję rzutową. Będzie lepiej. Ocena 8



Last edited by vinnie_jones at 12/22/2011 1:03:07 AM

This Post:
00
204776.18 in reply to 204776.17
Date: 12/21/2011 9:13:05 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
C:

Gabzdyl- kolejny debiutant. Same statystyki niezłe, gorzej jeśli chodzi o przełożenie jego gry na korzyść zespołu. Ocena 8,5

Lupa- paradoksalnie na ten mecz był obok Kraszewskiego w najlepszej formie. Niestety pewnie po raz ostatni. Na zakończenie dał jednak z siebie wszystko. Ocena 9,5


Najlepszy zawodnik: Rykowski- kapitalny występ!

Oceny są relatywnie troszkę wyższe niż za poprzednie mecze, bo trzeba docenić klasę rywala i trudność meczu.

Do boju Polska!

This Post:
00
204776.20 in reply to 204776.19
Date: 12/21/2011 9:42:08 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
hehe, wiem, wiem ;)

This Post:
11
204776.21 in reply to 204776.19
Date: 12/21/2011 1:28:57 PM
Overall Posts Rated:
16491649
Po co ta dodatkowa presja na vinnie'm ? Jak dla mnie kazdy medal bedzie duzym sukcesem. Pewnie spora ilosc uzytkownikow uwaza podobnie...

Last edited by aimar at 12/21/2011 1:31:37 PM

This Post:
00
204776.23 in reply to 204776.22
Date: 12/21/2011 1:40:31 PM
Overall Posts Rated:
16491649
Skoro nam sie udalo zmontowac lepsza kadre niz poprzednio , to moze najgrozniejszym przeciwnikom udala sie podobna sztuka...;)