BuzzerBeater Forums

Hellas - III.8 > Season 14

Season 14

Set priority
Show messages by
This Post:
00
159200.132 in reply to 159200.131
Date: 10/26/2010 4:21:43 AM
Overall Posts Rated:
7676
Για να ασχοληθιουμε λιγο με το καλο μπασκετ λοιπον καθως σημερα εχουμε αγωνιστικη...

Αστεριες-ΑΓΟΡ:Σορυ Στεφανε αλλα ο ΑΓΟΡ ειναι στην καλυτερη δυνατη κατασταση σου.Ισως η εδρα και τα λοιπα να το κανουν ντερμπι αλλα βλεπω διπλο με 8-14 ποντους

Κυνηγοι-ΑΙΖ:Σε κακη κατασταση η ομαδα μου,ωστοσο πιστευουμε στη νικη.Θα κανουμε τους παππουδες να καταλαβουν την ηλικια τους..Διπλο ελπιζουμε

ΚΑΕ-Καλιθθεα:Ντερμπι πατου και βλεπω την ΚΑΕ να μενει πισω απο σημερα στην διεκδηκηση της παραμονης..Διπλο και ανετο σχετικα...

Αιας-Σερρες:Σε πολυ καλη κατασταση οι σερρες δυσκολα θα χασουν.Διπλο με 12-20

This Post:
00
159200.133 in reply to 159200.132
Date: 10/26/2010 10:50:21 AM
Overall Posts Rated:
2525
Παλια φορουσαμε..Πρασινο - ασπρο..Μετα οταν μας ειχε ο Ραπτοπουλος κοκκινο -ασπρο..μετα δεν ξερω αν αλλαξαν παλι χρωματα.

Σχετικα με το σημερινο ποιοτικο μπασκετ, μιας και δεν εγιναν προγνωστικα για τους κοκκινους θα το τολμησω εγω...
ZAΡ -KLE ....στανταρ επικρατηση του Ζαππα....+15-20
DAD - ΑΡΗΣ...επισης νικη του Δαδι...μπορει και με καποια αντισταση
FC - KOR ....ντερμπι, που τελικα θεωρω οτι θα παρει ο FC
LEN - HER και φτασαμε στο δικο μας παιχνιδι...ειναι για εμας μονοδρομος η νικη, πραγμα που πιστευουμε οτι θα το καταφερουμε! +10



This Post:
00
159200.134 in reply to 159200.133
Date: 10/26/2010 1:10:21 PM
Overall Posts Rated:
7676
Για αλλη μια φορα μου κλεισε το στομα ο Στεφανος...Μεγαλη νικη που δινει την πρωτη θεση στον Στεφανο η σημερινη αλλα εχει και απαντηση στον δευτερο γυρο..Κατα τ αλλα βιαστηκα γιατι θα φυγω βλεπω νικη μεγαλη δικια μου μεσα στους κυνηγους οποτε αποκταμε πλεονεκτημα για την τριτη θεση που ειναι και ο πρωτος στοχος....

This Post:
00
159200.135 in reply to 159200.133
Date: 10/26/2010 3:25:33 PM
Overall Posts Rated:
170170

ZAΡ -KLE ....στανταρ επικρατηση του Ζαππα....+15-20


Άπαπα!!!! πιπέρι!!!! μην υποτιμάτε την ομάδα μας κύριε αντίπαλε! παίζουμε κ την άλλη αγωνιστική!!!!

From: Leniarn
This Post:
00
159200.136 in reply to 159200.135
Date: 10/26/2010 4:04:01 PM
Overall Posts Rated:
88
αρκετα μυστηριωδης ομαδα ο ζαππα μεχρι στιγμης....πολυ καλη αλλα σιγουρα δεν ειναι το φοβητρο οπως οι στοουν περσι

συγχαρητηρια στο hercules για την δικαιη νικη του. Εγω μαλλον στηθηκα λαθος, σε ενα ματς που δεν περιμενα και πολλα για να ειμαι ειλικρινης, κυριως λογω εκτος εδρας.

ευχαριστη εκπληξη η ανετη επικρατηση των αστεριων οι οποιοι βαζουν σοβαρη υποψηφιοτητα για ανοδο (?)...

This Post:
00
159200.137 in reply to 159200.135
Date: 10/26/2010 5:05:48 PM
Overall Posts Rated:
2525
Φιλε μου..koutsoukman

Δειχνεις μια ομαδα που εχει καλες μοναδες και οτι ξερεις να παιζεις καλα το παιχνιδι..σιγουρα και εσυ διαλεγεις ποια παιχνιδια θα χασεις και ποια θα χτυπησεις.Ν αεισαι σιγουρος δεν σε υποτοιμαω καθολου και οτι σε υπολογιζω εξ αρχης!!Ο Ζαπα ενω δειχνει οτι εχει εμπειρια απο το παιχνιδι δειχνει οπως λεει και ο Λενι μια ομαδα που δεν ειναι φοβητρο.
Εμεις οπως γραφεις και εσυ θα αναμετρηθουμε την επομενη αγωνιστικη....ισως εχω ενα μικρο πέονεκτημα λογο εδρας.Πιστευω οτι θα κερδισει αυτος που θα στησει καλητερα την ομαδα του και δεν θα πεσει πανω στην αμυνα του αλλου!!

Λενι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια, ομολογω οτι στην πρωτη περιοδο τα χρειαστηκα ...
Μεγαλη νικη για τους Αστεριες του Στεφανου..Ο Δαδι εδειξε ενα πολυ δυνατο προσωπο περνοντας μια μεγαλη διαφορα που θα του φανει πολυ χρησημη για την συνεχεια....

Αυτα τα λεμε...

This Post:
00
159200.138 in reply to 159200.137
Date: 10/26/2010 5:29:19 PM
Overall Posts Rated:
1717
Μεγαλη νικη σημερα απεναντι στο μεγαλο φαβορι για την ανοδο..παρ'ολο οτι βρηκαμε τον καλυτερο Αγορ των τελευταιων σεζον καταφεραμε και πηραμε μια σπουδαια νικη που μπορει να σημαινει πολλα για την συνεχεια μπορει και τιποτα..η πορεια θα δειξει..στα υπολοιπα μεγαλη νικη και για τον Χαρη εκτος εδρας εστω και με μεγαλυτερη προσπαθεια..ο αιαντας δειχνει να εχει το προβαδισμα της 5ης θεσης σχετικα ευκολα μετα την νικη επι των σερρων..ενω η καλλιθεα εκανε την παρθενικη της νικη επι της νικης που δειχνει πολυ ασχημο προσωπο μεχρι τωρα..
Στους απεναντι μεγαλη νικη των κλειμαν που δειχνουν καλα στοιχεια για νεωφοτιστο και σιγουρα δεν θα τους υποτιμησει κανεις..ο ηρακλης πηρε σπουδαια νικη αφου νικησε μια δυσκολη και καλη ομαδα στην εδρα του οπως ο λενιαρνιακος..στα δυο τελευταια παιχνιδια οι φαιτ κλαμπ σαν να πηραν μπροστα και αρχισαν τις νικες ενω οι νταντοι εκαναν καλο διπλο με μεγαλη διαφορα που μπορει να παιξει ρολο στις ισοβαθμιες στο τελος..

This Post:
00
159200.139 in reply to 159200.137
Date: 10/27/2010 5:09:48 AM
Overall Posts Rated:
170170
ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια κ εγώ! αλλά κυρίως τα έγραψα αυτά για να σε πειράξω!!!!
θα είναι ωραίο ματς την τρίτη ! άσε που έχουμε πολύ ρευστή κατηγορία εμείς οι κόκκινοι! θα δούμε!

This Post:
00
159200.140 in reply to 159200.139
Date: 10/27/2010 7:52:04 AM
Overall Posts Rated:
2525
Τα Σαββατο παιζουμε...φιλε μου και απο οτι φενετε θα εχουμε την κοντρα των δυο Center ...ο ελπιδοφορος νεαρος σου με τον εμπειρο δικο μου!
Στον ομιλο μας μπορουν να ανατραπουν τα παντα ετσι οπως παει το πραγμα!

This Post:
00
159200.141 in reply to 159200.140
Date: 10/27/2010 4:25:18 PM
Overall Posts Rated:
4141
Καλησπέρα και από μένα,

Όσον αφορά τα τεκταινόμενα του Ελληνικού μπάσκετ, παραθέτω μια αναφορά για το ΝΒΑ από το contra

"Ο Ντέιβιντ Στερν φρόντισε να στείλει το μήνυμά του την τελευταία εβδομάδα προετοιμασίας χρησιμοποιώντας... βαριές φράσεις όπως: "μείωση του μισθολογίου κατά 30%", "διάλυση ομάδων του ΝΒΑ". Το μήνυμα έχει ως αποκλειστικό αποδέκτη την ένωση παικτών, η οποία ετοιμάζεται για απεργία (πραγματική όχι αλά Ελλάδα) στο τέλος της χρονιάς από τη στιγμή κατά την οποία δεν έχει βρεθεί κοινή γραμμή πλεύσης για την υπογραφή της νέας συλλογικής σύμβασης εργασίας."http://www.contra.gr/Basketball/USA/NBA/294578.html

Απεργίες, λοκ-αούτ κτλ έχουν ξαναγίνει στην άλλη μέρια του ατλαντικού, χωρίς να ξέρω πολλά και συγκρίνοντας με τα δικά μας τεκταινόμενα, απλά είμαστε αστείοι, επαγγελματικό μπάσκετ στην Ελλάδα δεν υπήρξε ποτέ, απλά μια καρικατούρα που έμοιαζε...Δεν θα το αναλύσω παραπέρα γιατί έχουν ήδη ειπωθεί πολλά, απλά να συμπληρώσω ότι τα τελευταία χρόνια παίρνω διαρκείας για τα μάτς στο Ρέθυμνο (Α2), φέτος με όλα αυτά δεν με έχουν ενοχλήσει καν από τον σύλλογο αν ενδιαφέρομαι, το Σάββατο άραγε θα έχουμε το πρώτο μάτς της αγωνιστικής???


Έπεται επόμενο post με τα δικά μας που είναι σαφώς πιο ενδιαφέροντα!

Last edited by fireblaze at 10/27/2010 5:47:22 PM

This Post:
00
159200.142 in reply to 159200.141
Date: 10/27/2010 5:45:02 PM
Overall Posts Rated:
4141
Θα ξεκινήσω με το μάτς της προηγούμενης αγωνιστικής, όπου η φιδο-αυτοκρατορία ξαναχτύπησε! Ο Χάρης με μια 6άδα μετα βίας, ο Στέφανος με μικρότερη προσπάθεια, επιβεβαίωσαν την διατήρηση του ζωολογικού κήπου και πιστεύω έπεται δεύτερο επεισόδιο το Σάββατο! :-)))))

Στα χθεσινά, ο Στέφανος έδειξε ότι έχει καλή ομάδα και στο τέλος πήρε μια άνετη νίκη...Ο αντίπαλος PG της εθνικής περιορίστηκε με την επιλογή της σωστής άμυνας, η επίθεση όμως δεν απέδωσε τα αναμενόμενα! Χαρακτηριστικό είναι ότι ο Μπαλματσέντα τόσα τρίποντα δεν έχει αναγκαστεί να ξανακάνει όσες σεζόν είναι στην ομάδα, και οι ασίστ για κάποιο λόγο ήταν πολύ κάτω από τον μέσο όρο...Ο Γουρλής φαίνεται να έχει μείνει στάσιμος, αλλά ο έτερος ψηλός φαίνεται καλό παιχτάκι, έπεται το δεύτερο ημίχρονο πριν το τέλος της κανονικής περιόδου, σίγουρα δεν είμαι εγώ το φαβορί, άλλοι να αγχώνονται! :-))) Ήττα καμπανάκι ήταν αυτή, ιδιαίτερα τώρα που θα αρχίσουν οι διασταυρώσεις, τις προηγούμενες σεζόν οι περισσότεροι απέναντι χαρακτηριζόταν από...αμπαλίαση και υπήρχαν μεγάλες διαφορές μεταξύ των ομάδων, τώρα σε εμάς έχει μεγαλώσει το χάσμα και απέναντι είναι αμφίρροπα τα πράγματα! :-))) Από δω φαίνεται ότι σιγά σιγά οι γερομπισμπίκιδες των Κυνηγών θα καταλήξουν στην 4η θέση όπου λογικά ανήκουν, ενώ η Νίκη και οι Σέρρες θα κινδυνέψουν φέτος αν συνεχίσουν έτσι, τιμή και δόξα στον...Βαζελάκο! :-))) Απέναντι ο χαμός, μην υποεκτιμήσετε τον Ζαπάτα!

Last edited by fireblaze at 10/27/2010 5:49:10 PM

Advertisement