BuzzerBeater Forums

Hellas - III.8 > Season 14

Season 14

Set priority
Show messages by
This Post:
00
159200.137 in reply to 159200.135
Date: 10/26/2010 5:05:48 PM
Overall Posts Rated:
2525
Φιλε μου..koutsoukman

Δειχνεις μια ομαδα που εχει καλες μοναδες και οτι ξερεις να παιζεις καλα το παιχνιδι..σιγουρα και εσυ διαλεγεις ποια παιχνιδια θα χασεις και ποια θα χτυπησεις.Ν αεισαι σιγουρος δεν σε υποτοιμαω καθολου και οτι σε υπολογιζω εξ αρχης!!Ο Ζαπα ενω δειχνει οτι εχει εμπειρια απο το παιχνιδι δειχνει οπως λεει και ο Λενι μια ομαδα που δεν ειναι φοβητρο.
Εμεις οπως γραφεις και εσυ θα αναμετρηθουμε την επομενη αγωνιστικη....ισως εχω ενα μικρο πέονεκτημα λογο εδρας.Πιστευω οτι θα κερδισει αυτος που θα στησει καλητερα την ομαδα του και δεν θα πεσει πανω στην αμυνα του αλλου!!

Λενι σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια, ομολογω οτι στην πρωτη περιοδο τα χρειαστηκα ...
Μεγαλη νικη για τους Αστεριες του Στεφανου..Ο Δαδι εδειξε ενα πολυ δυνατο προσωπο περνοντας μια μεγαλη διαφορα που θα του φανει πολυ χρησημη για την συνεχεια....

Αυτα τα λεμε...

This Post:
00
159200.138 in reply to 159200.137
Date: 10/26/2010 5:29:19 PM
Overall Posts Rated:
1717
Μεγαλη νικη σημερα απεναντι στο μεγαλο φαβορι για την ανοδο..παρ'ολο οτι βρηκαμε τον καλυτερο Αγορ των τελευταιων σεζον καταφεραμε και πηραμε μια σπουδαια νικη που μπορει να σημαινει πολλα για την συνεχεια μπορει και τιποτα..η πορεια θα δειξει..στα υπολοιπα μεγαλη νικη και για τον Χαρη εκτος εδρας εστω και με μεγαλυτερη προσπαθεια..ο αιαντας δειχνει να εχει το προβαδισμα της 5ης θεσης σχετικα ευκολα μετα την νικη επι των σερρων..ενω η καλλιθεα εκανε την παρθενικη της νικη επι της νικης που δειχνει πολυ ασχημο προσωπο μεχρι τωρα..
Στους απεναντι μεγαλη νικη των κλειμαν που δειχνουν καλα στοιχεια για νεωφοτιστο και σιγουρα δεν θα τους υποτιμησει κανεις..ο ηρακλης πηρε σπουδαια νικη αφου νικησε μια δυσκολη και καλη ομαδα στην εδρα του οπως ο λενιαρνιακος..στα δυο τελευταια παιχνιδια οι φαιτ κλαμπ σαν να πηραν μπροστα και αρχισαν τις νικες ενω οι νταντοι εκαναν καλο διπλο με μεγαλη διαφορα που μπορει να παιξει ρολο στις ισοβαθμιες στο τελος..

This Post:
00
159200.139 in reply to 159200.137
Date: 10/27/2010 5:09:48 AM
Overall Posts Rated:
170170
ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια κ εγώ! αλλά κυρίως τα έγραψα αυτά για να σε πειράξω!!!!
θα είναι ωραίο ματς την τρίτη ! άσε που έχουμε πολύ ρευστή κατηγορία εμείς οι κόκκινοι! θα δούμε!

This Post:
00
159200.140 in reply to 159200.139
Date: 10/27/2010 7:52:04 AM
Overall Posts Rated:
2525
Τα Σαββατο παιζουμε...φιλε μου και απο οτι φενετε θα εχουμε την κοντρα των δυο Center ...ο ελπιδοφορος νεαρος σου με τον εμπειρο δικο μου!
Στον ομιλο μας μπορουν να ανατραπουν τα παντα ετσι οπως παει το πραγμα!

This Post:
00
159200.141 in reply to 159200.140
Date: 10/27/2010 4:25:18 PM
Overall Posts Rated:
4141
Καλησπέρα και από μένα,

Όσον αφορά τα τεκταινόμενα του Ελληνικού μπάσκετ, παραθέτω μια αναφορά για το ΝΒΑ από το contra

"Ο Ντέιβιντ Στερν φρόντισε να στείλει το μήνυμά του την τελευταία εβδομάδα προετοιμασίας χρησιμοποιώντας... βαριές φράσεις όπως: "μείωση του μισθολογίου κατά 30%", "διάλυση ομάδων του ΝΒΑ". Το μήνυμα έχει ως αποκλειστικό αποδέκτη την ένωση παικτών, η οποία ετοιμάζεται για απεργία (πραγματική όχι αλά Ελλάδα) στο τέλος της χρονιάς από τη στιγμή κατά την οποία δεν έχει βρεθεί κοινή γραμμή πλεύσης για την υπογραφή της νέας συλλογικής σύμβασης εργασίας."http://www.contra.gr/Basketball/USA/NBA/294578.html

Απεργίες, λοκ-αούτ κτλ έχουν ξαναγίνει στην άλλη μέρια του ατλαντικού, χωρίς να ξέρω πολλά και συγκρίνοντας με τα δικά μας τεκταινόμενα, απλά είμαστε αστείοι, επαγγελματικό μπάσκετ στην Ελλάδα δεν υπήρξε ποτέ, απλά μια καρικατούρα που έμοιαζε...Δεν θα το αναλύσω παραπέρα γιατί έχουν ήδη ειπωθεί πολλά, απλά να συμπληρώσω ότι τα τελευταία χρόνια παίρνω διαρκείας για τα μάτς στο Ρέθυμνο (Α2), φέτος με όλα αυτά δεν με έχουν ενοχλήσει καν από τον σύλλογο αν ενδιαφέρομαι, το Σάββατο άραγε θα έχουμε το πρώτο μάτς της αγωνιστικής???


Έπεται επόμενο post με τα δικά μας που είναι σαφώς πιο ενδιαφέροντα!

Last edited by fireblaze at 10/27/2010 5:47:22 PM

This Post:
00
159200.142 in reply to 159200.141
Date: 10/27/2010 5:45:02 PM
Overall Posts Rated:
4141
Θα ξεκινήσω με το μάτς της προηγούμενης αγωνιστικής, όπου η φιδο-αυτοκρατορία ξαναχτύπησε! Ο Χάρης με μια 6άδα μετα βίας, ο Στέφανος με μικρότερη προσπάθεια, επιβεβαίωσαν την διατήρηση του ζωολογικού κήπου και πιστεύω έπεται δεύτερο επεισόδιο το Σάββατο! :-)))))

Στα χθεσινά, ο Στέφανος έδειξε ότι έχει καλή ομάδα και στο τέλος πήρε μια άνετη νίκη...Ο αντίπαλος PG της εθνικής περιορίστηκε με την επιλογή της σωστής άμυνας, η επίθεση όμως δεν απέδωσε τα αναμενόμενα! Χαρακτηριστικό είναι ότι ο Μπαλματσέντα τόσα τρίποντα δεν έχει αναγκαστεί να ξανακάνει όσες σεζόν είναι στην ομάδα, και οι ασίστ για κάποιο λόγο ήταν πολύ κάτω από τον μέσο όρο...Ο Γουρλής φαίνεται να έχει μείνει στάσιμος, αλλά ο έτερος ψηλός φαίνεται καλό παιχτάκι, έπεται το δεύτερο ημίχρονο πριν το τέλος της κανονικής περιόδου, σίγουρα δεν είμαι εγώ το φαβορί, άλλοι να αγχώνονται! :-))) Ήττα καμπανάκι ήταν αυτή, ιδιαίτερα τώρα που θα αρχίσουν οι διασταυρώσεις, τις προηγούμενες σεζόν οι περισσότεροι απέναντι χαρακτηριζόταν από...αμπαλίαση και υπήρχαν μεγάλες διαφορές μεταξύ των ομάδων, τώρα σε εμάς έχει μεγαλώσει το χάσμα και απέναντι είναι αμφίρροπα τα πράγματα! :-))) Από δω φαίνεται ότι σιγά σιγά οι γερομπισμπίκιδες των Κυνηγών θα καταλήξουν στην 4η θέση όπου λογικά ανήκουν, ενώ η Νίκη και οι Σέρρες θα κινδυνέψουν φέτος αν συνεχίσουν έτσι, τιμή και δόξα στον...Βαζελάκο! :-))) Απέναντι ο χαμός, μην υποεκτιμήσετε τον Ζαπάτα!

Last edited by fireblaze at 10/27/2010 5:49:10 PM

This Post:
00
159200.143 in reply to 159200.142
Date: 10/28/2010 4:58:31 PM
Overall Posts Rated:
7676
Ημερα γκρινιας μου ειπαμε σημερα ε?Τελευταια λογικα...Λοιπον με το κυπελλο δεν τα πηγαινω καλα και εξακολουθω να πιστευω οτι παιζει κατι περιεργο...Σημερα ενας παικτης κερδισε 4 καλυτερους και μαλιστα εκτος εδρας...Θα μου πειτε αποκλειεται,θα σας πω οτι η μοναδικη θεση που υπερταιρουσε ο αντιπαλος ηταν το ΣΦ οπου κατεβασα παλταρα αλλα παρολα αυτα ειχα ολη την υπολοιπη πενταδα σε καλυτερη κατασταση απο την δικια του και μαλιστα με πολυ μεγαλες διαφορες ΔΜΙ...Ε μετα ειμαι υπερβολικος να γκρινιαζω?Οχι τιποτα,χασαμε και τα λεφτα αλλα επιτελους μπορουμε να αφωσιωθουμε στην προπονηση....Ας μου πει καποιος εχω αδικο?:)))

From: tutas

This Post:
00
159200.144 in reply to 159200.143
Date: 10/28/2010 5:29:27 PM
Overall Posts Rated:
11
To kupelo einai megali istoria...Asxeta me tin dikia mou klirwsi tha sou pw oti enas filos mou episis 3hs katigorias katebase anaplirwmatikous (arketa kali 5ada) k eno itan kaliteros se oles tis theseis paraligo na xasei apo botaki nikwntas ousiastika sto teleutaio sout.Telos pantwn, to kalo einai opws eipes oti pleon afosienesai stin proponisi k to prwtathlima.

PS. Den 3erw an paratirisate eixame Kormoranos BC VS KAE niki volou matchup sto kupelo me ton kormorano na epikratei:)

PS.2 Kalh sinexeia se osous einai akoma stin diorganwsi tou kupelou.

This Post:
00
159200.145 in reply to 159200.144
Date: 10/28/2010 6:03:17 PM
Overall Posts Rated:
4141
Να γκρινιάξω και εγώ, έστω και μεταχρονολογημένα, αφου ξημερώνει Παρασκευή! :-))

Έχασα δικαιολογημένα νομίζω, ο αντίπαλος κατέβηκε με τους βασικούς και δυνατά, αλλά τα λεπτά της προπόνησης μου τα σακάτεψε! Άλλοι έπαιξαν πολύ παραπάνω, άλλοι δεν συμπλήρωσαν 48λεπτο και άλλοι ήθελαν λίγα λεπτά για να το συμπληρώσουν και τους έβαλε σε άσχετη θέση να παίξουν! Και είχα δώσει και αυστηρή επιλογή από την λίστα βάθους...Προσωπικά, ποτέ δεν με ενδιέφερε το κύπελλο και τα λεφτά τα θεωρώ ξεφτίλα από τα ματσάκια, κάτι σίγουρα παίζει και ίσως να υπάρχει άλλη λογική από την μηχανή για την διοργάνωση αυτή, α να δούμε του χρόνου πάλι! :-)))

Χάρη τα DMI δεν κερδίζουν αγώνες και σίγουρα δεν απότελουν τον κύριο παράγοντα οι αγωνιστικές καταστάσεις και η διάθεση, αλλά κατα τ'άλλα φαίνεται ότι έχεις δίκιο, ανυπομονώ να παίξω το Σάββατο με τον Σταμάτη, τον Παντελιάδη, τον Τσιριλάγκο και τους άλλους παιχταράδες! :-pppp

Last edited by fireblaze at 10/28/2010 6:04:14 PM

This Post:
00
159200.146 in reply to 159200.145
Date: 10/29/2010 1:30:33 AM
Overall Posts Rated:
7676
Καλα καλα,κοροιδευε τα πουλεν μου αλλα στο τελος θα μιλησει η ελληνικη ψυχη....Γιατι το φιδακι εχει πολλα ποδαρια:ΡΡΡΡ


Ασε που απ οτι φαινεται θα ειμαι και σε καλυτερη κατασταση κυριε ΑΓΟΡ....

This Post:
00
159200.147 in reply to 159200.145
Date: 10/29/2010 6:29:06 AM
Overall Posts Rated:
7676
Επειδη το πρωι ημουν βιαστικος αφησα να πεσει κατι κατω χωρις να το σχολιασω,οποτε οφειλω να γυρισω και να το κανω....Το λοιπον φιλε μου Γιωργο επετρεψε μου να διαφωνησω μαζι σου σε καποια βασικα σημεια...
1)Τα ΔΜΙ ειναι ο πιο χαρακτηριστικος παραγοντας για να κατασκοπεψεις την γενικη εικονα μιας ομαδας σε σχεση με τους παικτες της.Σιγουρα δεν αποτελουν απο μονα τους δεικτη αξιας παικτη αλλα λογω του συσχιτισμου τους με αγωνιστικη κατασταση και σκιλλς σιγουρα λενε πολλα.Εχουν βεβαια το μειονεκτημα οτι δεν περιλαμβανουν δευτερευοντα σκιλς(σε πολυ μικρο βαθμο)ενω επισης ολα εχουν να κανουν και με το συστημα αλλα νομιζω οτι μεχρι φετος ηταν οι βασικοι παραγοντες του σκαουτινγκ μου.Το ιδο φυσικα ισχυει και για την αφωνιστικη κατασταση η οποια δεινει τελειως διαφορετικη αξιολογιση σε εναν παικτη αναλογα με το ποση ειναι.
2)Η διαθεση απο την αλλη συμβαλλει σε διαφορους παραγοντες και επιρρεαζει σε μεγαλο βαθμο την ομαδικη αξιολογηση(η οποια παλι δεν λαμβανει υποψη της τα δευτερευοντα).Ειτε βεβαια αυτη εχει να κανει με ενθουσιασμο ειτε με προσπαθεια

Τωρα γιατι εχασα?Το βασικοτερο ειναι οτι αψηφησα τον αντιπαλο που ηταν πολυ πιο αδυναμος και εβαλα σε νευραλγικη θεση για το συστημα μου εναν τυχαιο παικτη.Αυτο ειχε σαν αποτελεσμα να χασω σε ποντους απο το ΣΦ,προσπαθειες απο το ΣΦ,πασες απο το ΣΦ και ακομη και στην αμυνα που ο τυχαιος ΣΦ του εβαλε 22.Στην πραγματικοτητα ημουν πολυ καλυτερος σε ολες τις υπολοιπες θεσεις και αυτο με κανει και βγαζω αφρους...Αλλα ετσι ειναι το παιχνιδι,εκανες λαλακια?Πλερωνε...

Advertisement