BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > Basketbol

Basketbol (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
219622.139 in reply to 219622.138
Date: 8/17/2012 5:30:01 AM
Overall Posts Rated:
33
tutkuyu bu sezon daha çok izliyecem gerek euroleague in ntvspor gibi kaliteli ve daha kalitelenmiş bir televizyon kanalında eurleaguede izlemekten(tabi eğer öyle yunan rus kanallarından yayın yapmazlarsa) gerekse ligde lig tv 2 ve 3 üm olduğundan izleyebilcem yani yaklaşık en az 40 maç play offlara kalıp finale kadar gidebilirlerse 50 maç bile olabilir 50 maçta tutkuyu izleyipte yorumum gerçekçi olamaması imkansız

bu arada hawkinste bu sezon galatasaraya giden 3. beşiktaşlı oldu bu ne biçim dış rotasyonudur arkadaş lakovic shipp domercant hawkins ender engin jamont gordon cenk akyol göksenin köksal hepsi çok iyi oyuncular pota altı zaten bi başka iyi ilkanlı furkanlı maçvanlı ndong lu ersinli

This Post:
00
219622.140 in reply to 219622.139
Date: 8/17/2012 5:53:25 AM
yigidospor
TBL
Overall Posts Rated:
225225
İlkanı almışız. Özel sözleşmesi var deniyo gs itiraz edecekmiş bakalım neler olacak.

Message deleted
This Post:
00
219622.142 in reply to 219622.140
Date: 8/18/2012 12:14:43 PM
Overall Posts Rated:
125125
2010 dünya şampiyonasında polonya maçında mıydı neydi, kerem tunçeri hatırladığım kadarıyla maç sonunda skor berabere iken üçlük kullanmıştı ve kaçırmıştı. daha sonra kerem tunçeri günah keçisi ilan edilmiş, hatta o hatadan sonra bilmem kaç üçlük sokamama istatistiği elde etmişti! evet skor berabere iken üçlük kullanmak hatadır ama bugün belarus karşısında emir preldziç'in son hücumda skor berabere iken atıp soktuğu üçlük de hataydı. 7 saniye kala böyle saçma sapan bir oyun oynanır mı hiç ya? tanjeviç bu son hücumlarda ne çiziyor benim aklım ermiyor abi. emir'e git topu sür üçlüğü tepeden at dememiştir herhalde. molada reklam yoktu benç görünüyordu, pek de komplike bir hücum yoktu ortada. hatırlarsak kerem tunçeri'nin sırbistan maçında attığı son saniye turnikesinde de şans bize gülmüştü bir kaos oluşmuş ve top hidayet'in elinden düşer gibi olup bomboş kalan kerem tunçeri'nin eline düşmüştü. şöyle adam gibi bir son saniye hücumu izleyemeyecek miyiz takımımızdan en çok bunu merak ediyorum... üçlük girmese şimdi uzatma oynanıyordu... kesinlikle bu bir tercih hatasıdır.
izleyenler bilir, 2010'da teodosiç de bunun aynısını yapmıştı. süreyi eritip eritip 3lük çizgisinin 2 metre ötesinden şutu sallayıp sokmuştu. böyle kahramanlık mı olur? teodosiç o koca egosuyla o şutu kullanır evet ama ivkoviç'in ona öyle söylemediği kesindi. emir'e de böyle söylenmedi evet ama neden gerekli yerlerde potaya gitmiyoruz ben anlayamıyorum. elit takımları izledikçe çok kıskanıyorum.
bu arada semih'i gerçekten tebrik etmek lazım. bu adamdan 2009da hiç hoşlaşmıyordum. fakat bu adam gerçekten kendini geliştirdi. hem maç içindeki performansı, hem de son saniyedeki konsantrasyonu ve şutu kesen bloğu... 2010'da ivkoviç'in savanoviç'e çizdiği o muhteşem son saniye oyununu hatırlarsak, yine orda müthiş bir konsantrasyonla savanoviç'in tipini kesen semihti. belki bugünkü o kadar da tehlikeli değildi ama yine de gerçekten takdir edilesi...

Last edited by silsüpür at 8/18/2012 12:18:02 PM

This Post:
00
219622.143 in reply to 219622.142
Date: 8/18/2012 12:22:08 PM
Overall Posts Rated:
255255
Türkiye'den adam akıllı son hücum çıkmadı, çıkacak gibi de durmuyor. Son hücumu geçtim, genelde son dakikalarda sapıtan bir yapısı var takımlarımızın.

Genç kadro, yeni kadro falan deniyor da. Maçın büyük bölümünü Ender, Emir, Sinan, Kerem, Semih ile geçtik. Bunlar genç mi, tecrübesiz mi ? Neyin alışması bu ? Bu oyuncuların bile en azından bir 10 sayılık fark yaratması gerekirdi bence.

Bu oyundan sonra Çek Cumhuriyeti maçlarında neler olacak çok merak ediyorum..

This Post:
00
219622.144 in reply to 219622.143
Date: 8/18/2012 12:28:09 PM
Overall Posts Rated:
125125
kesinlikle ben de aynı şeyden şikayetçiyim. madem bütün gençler toplandı toplandı toplandı. o zaman oynatılsın. furkanın 5 dakika oynaması çok saçma. doğuş keza...

This Post:
00
219622.145 in reply to 219622.144
Date: 8/18/2012 12:38:48 PM
Overall Posts Rated:
255255
Sonra yok efendim genç kadro.. :)

This Post:
00
219622.146 in reply to 219622.145
Date: 8/18/2012 6:16:22 PM
Overall Posts Rated:
1818
Tamam genç kadro iyi hoş güzel ama Beyaz Rusya gibi Avrupa basketbolunda söz sahibi olmayan liginde Minsk-2006 dışında doğru dürüst bir takım olmayan kadrosundaki oyuncuların çoğu vasatı aşmayan bir takımı zar zor yenmek gelecek için hiç olumlu sinyal vermedi bana göre.Milli takımımıza acilen 1 yada bilemedin 2 tcrübeli oyuncu lazım.Yoksa bu kadroyla işimiz çok zor.Benden söylemesi.
HERKESİN RAMAZAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR , SAĞLIK , BAŞARI, MUTLULUKLAR DİLER , SURİYE'DEKİ KANIN BİR AN ÖNCE DURUP BARIŞ GELMESİNİ TEMENNİ EDERİM.

En derin sevgi ve saygılarımla..........

Last edited by svenson16 at 8/18/2012 6:22:58 PM

This Post:
00
219622.147 in reply to 219622.142
Date: 8/19/2012 11:43:25 AM
II Çanakkale Belediye BC II
III.7
Overall Posts Rated:
102102
Hocam tamam çok iyi diyorsun hoş diyorsunda ,büyük oyuncu olmak diye birşey var bu oyunda , teodosic örneğini vermişsin çok güzel , o maçta yanlış hatırlamıyorsam teodosiç 8de0 mı 1 ile mi ne oynuyordu ama kaldırıp o şşutu sokmuştu hemde daha uzak mesafeden , böyle sorumluluklar almak gerektiğini düşünüyorum , ha hiç set çizilmiyor mu konusuda güzel , ama bazen bazı oyuncuların egoları gerçekten setin oyuncuların hatta takımın çok çok üsütünde olabiliyor , ivkovic bu sene olimpyakosun şampiyonluğundan sonra bu sen egosuz ve yardımlaşan çok güzel bir takım kurduk demişti , lafı tabikide direk olarak teodosiçeydi , zaten teodosic gibi bir oyuncu kaybetmeye her zaman mahkumdur burda onuda savunmuyorum ama eğer büyük bir oyuncuysan veya kanıtlamaya çalışıyorsan böyle şeyler gerekli , emir preldzicin basketbolunu hiçbirimiz sorgulayamayız herhalde , yeni hido, ona da bu yakışırdı eline koluna sağlık , atamasaydı ne olurdu ? en fazla maç uzardı ama sonuç olarak emir preldzic daha da tecrübelenmiş olurdu . Semih için dediklerinin her cümlesinin altına imzamı atarım benimde hiç sevmediğim bir adamdı ama maça konsantrasyonunu verdiği zaman gerçekten neler yapabileceğini bu hazırlık süreci ve bu maçta gösterdi .

This Post:
00
219622.148 in reply to 219622.147
Date: 8/19/2012 12:18:22 PM
Overall Posts Rated:
125125
doğrudur, emir'e laf yok. bütün bunlar onun için muhteşem tecrübeler. hatırlarsak geçen sene yanılmıyorsam ispanya maçının son saniyelerinde topu oyuna sokamamıştı. ve tabiyki tüm suç ona yıkılmıştı. bir topu çıkartamıyor vs... orada nedense daha az sorgulanan yerlerinden kıpırdamayan diğer 4 oyuncu söz konusu. emir için elde patlayan kötü bir anı olmuştu. işin kötüsü ben de onun hakkında "aha emir gerçekten milli takıma uyum sağlamış" diye düşünmeye başlamıştım. evet bu buzzerbeater'ı sokması onun güvenini tahmin edemeyeceğimiz ölçüde yerine getirmiştir. daha bir cengaver olacaktır.
öte yandan evet büyük oyuncu böyle belli olur fakat benim demek istediğim, bu üçlüğü 2 sayı gerideyken sallamadı. halbuki emir preldziç dediğimiz bu adam boyundan beklenmeyecek yırtıcı penetrelere sahip, (hido'dan farklı olarak) bitiriciliği eksik olmayan, tuhaf turnikeleri bile sayıya çevirebilen çok yönlü harika bir oyuncu. emir içeri girerek turnike bıraksa kaçırsa veya faul aldırmaya çalışıp alamasa bile herhangi bir hata söz konusu olmazdı. tabi gerçeği de atlamamak gerekir ki o zaman emir 2. ölümcül hatasını yapmış olacaktı ve ardından bir sürü zırvalık...
benim derdim bu sene euroleague şampiyonu olan efsane olympiakos kadrosu tarzında egosuz oyunculara sahip olmamıza rağmen son saniyelerde panikleyip saçma sapan işler yapıyor olmamız. resmen elimiz ayağımıza dolaşıyor. işte sonra türküz abi biz böyleyiz napalım diyip geçiyoruz. duygusal millet ayakları (: hido 2009 playofflarında harikalar yaratırken ağzım açık izliyordum zaten :)

This Post:
00
219622.149 in reply to 219622.148
Date: 8/20/2012 4:55:01 AM
Overall Posts Rated:
255255
İspanya, değil Fransa maçın sokamamıştı. 15 sayıdan geri gelmiştik, son periyotta. Biz zaten İspanya'nın korkulu rüyasıyız nerede görsek yeniyoruz, sanırsam son üç maçta da mağlup etmeyi başardık İspanya'yı :)

Advertisement