BuzzerBeater Forums

BB Poland > Obóz treningowy

Obóz treningowy

Set priority
Show messages by
From: Midgaard

This Post:
00
245648.14 in reply to 245648.13
Date: 7/28/2013 2:04:55 PM
Maranahar
III.14
Overall Posts Rated:
163163
Ok. Dzięki za szybką odpowiedź, więc czekam do końca sezonu :). Jestem tematem zainteresowany więc pytam, i nie mam nic na przeciw udostępnieniu tego typu danych.

From: Seether

This Post:
00
245648.15 in reply to 245648.13
Date: 7/28/2013 2:46:10 PM
Overall Posts Rated:
99
Chyba, że ktoś z właścicieli ma coś przeciwko? Nie chcę robić tego wbrew woli tych, których decyzja jest najważniejsza.


nie kazdy wlasciciel przeglada forum. z tym zestawieniem zawodnikow na forum to fajna sprawa :)

This Post:
00
245648.16 in reply to 245648.12
Date: 7/28/2013 3:15:22 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
zastanawiałem się nad tym
natomiast dla rocznika 18 latków to byłoby ze 40 nazwisk a i tak zraziłoby takich, co są blisko
końcówka 19 lat i 20 latkowie jak najbardziej bo to już wąska baza
ale decyzja selekcjonera
ja zacząłem bardzo ogólnie 18 latków opisywać
w obecnych 19 latkach mogę wskazać z różnego kąta po kilku najlepszych
ale czekam na sygnał Borcziego:)

This Post:
00
245648.17 in reply to 245648.3
Date: 8/9/2013 11:12:08 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
/U21 mali gracze - 19 lat - uaktualnieni

Last edited by Astarotte at 8/9/2013 11:12:22 AM

This Post:
00
245648.18 in reply to 245648.17
Date: 8/9/2013 12:11:22 PM
Maranahar
III.14
Overall Posts Rated:
163163
Super sprawa i świetna robota ! O to chodziło właśnie.

From: borczi
This Post:
11
245648.19 in reply to 245648.18
Date: 9/22/2013 9:45:44 AM
Overall Posts Rated:
593593
Trochę nowości w temacie...

Podsumowanie naszego stanu kadrowego pod U21 można znaleźć w wątku: (247409.1). W tym miejscu nie będę wrzucać nazwisk. Umieszczę za to wytyczne co do rozwoju danego zawodnika pod taktyki podkoszowe i obwodowe. Postaram się także wskazać, w którą stronę powinni podążać właściciele zawodników trenowanych pod kątem wygrania projektu U21 - to tak z przymrużeniem oka:)

A więc po kolei...

Określając mniej więcej szybkość treningu opieram się na tabelce określonej przez B.B.Kinga ( (214825.233) ) - tabelka ta dotyczy co prawda 21-latków... sezon - 14 treningów. Nie biorę pod uwagę podpoziomów, nie biorę też skoków w skillach powiązanych w treningu przekrojowym. Zdaję sobie też sprawę, że podane niżej poziomy są mocno wygórowane.

Zaczynamy z zawodnikiem o skillach perfekcyjnych - czyli:

Rzut z wyskoku: porządny Zasięg rzutu: porządny
Obr. na dystansie: porządny Kozłowanie: porządny
Wejście pod kosz: porządny Podania: porządny
Rzut z bliska: porządny Obr. pod koszem: porządny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny

taktyki obwodowe:

PG (wzrost do 193cm)
18-lat: trening presji dla PG (obrona na dystansie)

Rzut z wyskoku: porządny Zasięg rzutu: porządny
Obr. na dystansie: cudowny Kozłowanie: silny
Wejście pod kosz: silny Podania: porządny
Rzut z bliska: porządny Obr. pod koszem: silny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny

19-lat: trening podań dla PG

Rzut z wyskoku: porządny Zasięg rzutu: porządny
Obr. na dystansie: cudowny Kozłowanie: znaczący
Wejście pod kosz: znaczący Podania: wspaniały
Rzut z bliska: porządny Obr. pod koszem: silny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny

20-lat: jeden skok w OD + trening 1na1 dla skrzydłowych

Rzut z wyskoku: znaczący Zasięg rzutu: porządny
Obr. na dystansie: wspaniały Kozłowanie: wspaniały
Wejście pod kosz: wspaniały Podania: wspaniały
Rzut z bliska: znaczący Obr. pod koszem: silny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny

21-lat: podania, OD, JS i IS po jednym skoku - i w połowie sezonu:

Rzut z wyskoku: wybitny Zasięg rzutu: porządny
Obr. na dystansie: zdumiewający Kozłowanie: wspaniały
Wejście pod kosz: wspaniały Podania: zdumiewający
Rzut z bliska: wybitny Obr. pod koszem: silny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny



SG (wzrost do 198cm)
18-lat: trening presji dla PG (obrona na dystansie)

Rzut z wyskoku: porządny Zasięg rzutu: porządny
Obr. na dystansie: cudowny Kozłowanie: silny
Wejście pod kosz: silny Podania: porządny
Rzut z bliska: porządny Obr. pod koszem: silny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny

19-lat: trening podań dla PG (5 tygodni) + trening JS dla guardsów (5 tygodni) + trening rzutu z bliska dla C (4 tygodnie)

Rzut z wyskoku: znaczący Zasięg rzutu: silny
Obr. na dystansie: cudowny Kozłowanie: sprawny
Wejście pod kosz: sprawny Podania: znaczący
Rzut z bliska: sprawny Obr. pod koszem: silny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny

20-lat: jeden skok w OD (presja) + jeden w podaniach + 10 tygodni treningu 1na1 dla SF/PF

Rzut z wyskoku: rewelacyjny Zasięg rzutu: silny
Obr. na dystansie: wspaniały Kozłowanie: cudowny
Wejście pod kosz: wspaniały Podania: wybitny
Rzut z bliska: wybitny Obr. pod koszem: silny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny

21-lat: podania, OD, JS i IS po jednym skoku - i w połowie sezonu:

Rzut z wyskoku: świetny Zasięg rzutu: sprawny
Obr. na dystansie: zdumowiejący Kozłowanie: cudowny
Wejście pod kosz: wspaniały Podania: rewelacyjny
Rzut z bliska: rewelacyjny Obr. pod koszem: silny
Zbieranie: porządny Blokowanie: porządny

Fantazjuję?:)

cdn

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: Czesław

This Post:
00
245648.20 in reply to 245648.19
Date: 10/5/2013 2:17:07 PM
Overall Posts Rated:
179179
Widzę że zainteresowanie Twoimi fantazjami jest bardzo bardzo małe;). Cóż widocznie ostatnie wybory i kontrowersje związane z początkiem kadencji są ciekawsze, a szkoda.


Pozwolę sobie więc ja skomentować Twoje wizje:)

Co mi się nie podoba to w mojej opinii zdecydowanie za niskie JR. Dlaczego sprawny poziom uważasz za wzorcowy i końcowy?
Gracze których tutaj przedstawiłeś prędzej pasują do BO. Jak już decydujemy się się na obwód to z przytupem, konkretnie:).
Podsumowując, więcej JR, JS, mniej IS oraz DV. Tyle jeżeli chodzi o część ofensywną.

Co do obrony, jak rozumiem zakładasz że rywale też będą już grać obwodem? Jeżeli nie to takie OD uważam za zbędne. Postawiłbym więcej na ID i bloki.


Tymczasem czekam na Twoje fantazje z SFami, PFam i Centrami;).

From: Jax

This Post:
00
245648.21 in reply to 245648.20
Date: 10/6/2013 9:20:43 AM
Overall Posts Rated:
773773
Czesiu dawaj od razu wytyczne na SF-ów , PF-ów i C żeby była jasność :-)

From: borczi

This Post:
00
245648.22 in reply to 245648.20
Date: 10/6/2013 10:17:29 AM
Overall Posts Rated:
593593
Widzę że zainteresowanie Twoimi fantazjami jest bardzo bardzo małe;) (...)


No niestety:(

Trzeba czekać na porażki, to wtedy zrobi się głośniej wokół kadry;)

Właściwie to sam się dziwie tym, co chcę napisać, ale... w dużej częście (chyba pierwszy raz:P) się z Twoimi argumentami zgadzam. Tłumacząc moje fantazje - myślałem o skillach pod motion (stąd też spore IS) i też takich, które będą pozwalały ewentualnie coś zmienić i zagrać też innymi ustawieniami - choćby patient, jeśli trafi nam się w końcu snajper. Racja jednak, że taki wybór to półśrodek - jeśli już fantazjować, to na całego:))

Co do OD - mimo wszystko ciągle uważam, że odcięcie wysokich zawodników od dobrych podań może być lekarstwem na LI i LP rywala. Stąd też po długim zastanawieniu wytyczne co do OD. Niestety ID dla niskich graczy będzie rosło bardzo wolno... nie wiem więc, czy zamiast jednego-dwóch skoków ID - z silnego do sprawnego/znaczącego, nie lepiej mieć cztery skoki głównych skillów u góry.

Widzę jednak, że docelowy rozkład, który wpisałem trzeba trochę "przebudować" - fajnie by było, gdyby faktycznie rozruszała się tu dyskusja, bo to zapewnia wybranie najlepszych rozwiązań - już nie dla mojej kadry, ale ewentualnie dla trenera, który będzie za sezon.

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
This Post:
22
245648.23 in reply to 245648.20
Date: 10/7/2013 8:00:20 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40734073
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zainteresowanie ludzi wątkiem jest proporcjonalne do zainteresowania nim samych selekcjonerów założycieli:P Prawdę mówiąc to trochę zabawne, że wątek powstał już dobry sezon temu, a pierwszy wpis odnośnie treningu pojawia się dopiero teraz:-) Poza tym to cdn. na samym końcu to dla mnie dość niepokojący widok bo to może oznaczać, że do końca kadencji się tego dalszego ciągu nie doczekamy:D No ale oczywiście należy docenić, że coś się w końcu w ogóle pojawiło:-)

Po tej lekkiej nutce ironii meritum:

Jeśli gracze do taktyk obwodowych mają więcej ISa niż JR to ja w zasadzie nie mam pytań.

Chciałbym bardzo zobaczyć zalecenia treningu dla grajków do taktyk podkoszowych...

Natomiast co do założeń. Mam spore zastrzeżenia co do kolejności trenowanych skilli. Zaczynając trening od OD i PS w zasadzie nabijamy pensję do maksimum już na samym początku. Mało to ekonomiczne. Zalecałbym najpierw trening skilli, które najmniej wpływają na pensje.

Widzę też małe błędy w obliczaniu szybkości treningu. Dla przykładu w wieku 20 lat grajek trenujący na nominalnego PG ma zalecony trening 1na1 dla skrzydłowych. Zaczyna z poziomu DV=10 i HN=10, IS =7, JS=7. Po 12 tygodniach treningu ma DV=15 i HN=15, IS =10, JS=10...Przyrost skilli: DV +5, HN+5, IS+3, JS+3. Według moich obliczeń wyjdzie trochę inaczej. Niby różnica pojedynczych skilli -1 JS, -1 IS, -1HN +1DV...ale uważam istotna. Poza tym jak już się do czegoś 3 miesiące przybiera to warto by to dokładnie zrobić;-P

Typ treningu	JS	JR 	OD 	HN 	DV 	PS 	IS 	ID 	RB 	SB

DV (PF/SF) 0,17 - - 0,37 0,47 - 0,19 - - -


Liczymy dla 12 tyg.:
JS = 12 * 0,17 ≈ 2 skoki
HN= 12 * 0,37 ≈ 4 skoki
DV= 12 * 0,47 ≈ 6 skoków
IS = 12 * 0,19 ≈ 2 skoki

BTW: Osobiście bym w ogóle albo prawie w ogóle 1na1 nie trenował jeśli to ma być grajek tylko do U-21. Według mnie lepiej ten prawie caly sezon treningu poświęcić na inne bardziej przydatne skille np. JR jeśli to ma być grajek do ataku z obwodu lub jakieś OD, PS lub nawet JS.

Poza tym mam wrażenie, że dyskusja na temat obecnej U-21 robi się trochę sztuką dla sztuki, gadką dla samej gadki. Powiedziane zostało już w zasadzie wszystko. Poruszone zostało kilka kwestii. Ok w niektórych były głosy podzielone.... Natomiast wszyscy albo niemal wszyscy zgodziliśmy się, że w U-21 liczą się przede wszystkim główne skille...a tutaj widzę, że selekconer dalej większą wagę przywiązuje do skilli bocznych niż do głównych...Ja osobiście wymiękam:-) Nie wiem czy warto coś dalej komentować bo w zasadzie przy każdej okazji trzeba by się po raz kolejny powtarzać. Zastanawiam się ile jeszcze będziemy się przekonywać?:D Tkwimy po prostu w tym samym. Postęp idzie tak ślamazarnie, że chyba prędzej kadencja Borcziego się skończy niż cokolwiek się zmieni (chyba, że wszystko się dzieje w podziemiu poza forum). A Włosi tymczasem najprostszą metodą (wręcz prehistoryczną) trzepią złoto za złotem:D

Widać, że są duże chęci...natomiast ewidentnie brakuje gdzieś konkretów, odwagi działania, może czasu i chyba gdzieś też wiedzy...

Last edited by kozlik4 at 10/7/2013 8:03:01 AM

From: borczi

This Post:
33
245648.24 in reply to 245648.23
Date: 10/7/2013 12:36:34 PM
Overall Posts Rated:
593593
Kozlik - faktycznie czasu teraz brakuje, bo zaraz mecz - tylko konkret... jeśli krytykujesz (jak zwykle:) ) bardzo proszę rób to z sensem...

1. Nie rozumiem dlaczego kwestionujesz kolejność treningu zawodników "niskich" i proponujesz, aby w okresie, gdy trening idzie najszybciej, nie trenować głównych skillów dla obwodowych??? Ja też wymiękam na taką propozycję osoby, której wiedza przerasta moją z pewnością o trzy poziomy:) Rozumiem, że mamy stawiać na główne skille, a jednocześnie nie trenować od początku OD i PS dla PG? Hmmm... ciekawa koncepcja... zwłaszcza biorąc pod uwagę FAKT, że w sezonie kadrowym takiemu właściwielowi "grozi" posiadanie zawodnika o maksymalnej pensji około 30-40 tysięcy. Faktycznie, ekonomia ma powodować, że zaczniemy od "łatwiejszych" umiejętności, a potem będziemy trenować PS i OD... i stracimy z dwa skoki w głównych skillach z uwagi na wolniejszy ich trening... Super...

2. Pokaż mi zawodnika obwodowego Włochów z tymi to głównymi skillami, które spowodowały, że wygrali ME. Akurat nie obwodem wygrywają... a o wysokich nie napisałem nic, nie podałem ani pół skilla, więc Twoja krytyka jak zwykle ostatnio jest po prostu sztuką dla sztuki. Byle coś gdzieś przywalić i nawet nie ma znaczenia, że niecelnie...

Pewnie masz sporo racji - nie mam zamiaru walczyć o przywilej nieomylności, ale sposób i czas, w którym te racje wyrażasz powodują, że nie widzę sensu w dyskusji - pomocy nie ma w tym Twoim pisaniu żadnej. Wolę starać się robić swoje, tak jak potrafię, niż walczyć z wiatrakami ... odpowiadając więc na Twoje pytanie o sens komentowania - nie ma sensu, bo nie odpowiem:)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
Advertisement