BuzzerBeater Forums

BB Srbija > A Reprezentacija - sezona 39

A Reprezentacija - sezona 39

Set priority
Show messages by
From: krmelj
This Post:
00
287846.14 in reply to 287846.1
Date: 7/3/2017 11:06:57 AM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Utakmicom protiv Svajcarske zapocinjemo nas put na Evropskom prvenstvu u Portugalu. Utakmica je veoma znacajna za nas, dosta ozbiljno je shvatamo i nije nimalo laka.

Kao sto mozete da vidite, za taj mec pozvano je 11 igraca u protokol, shodno taktickim zamislima i formi. Problema ima, na neke igrace ne mozemo da racunamo na pocetku takmicenja, valjda ce situacija biti bolja ali ok, imamo dovoljno raspolozivih snaga. Reprezentacija Svajcarske je kvalitetnija nego sto rang to pokazuje i ne treba ocekivati setnju kroz taj mec, pogotovo sto je pocetak takmicenja, entuzijazmi su na 5, a ne mozemo da znamo sta oni ocekuju od ovog meca i kako ce mu pristupiti. O taktickim ocekivanjima i zamislima cemo posle meca, sada nije vreme za to.

Dakle krecemo, utakmica pocinje u 20:30h, vidimo se na chatu.

This Post:
00
287846.15 in reply to 287846.14
Date: 7/3/2017 12:38:37 PM
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
392392
Second Team:
Rabbit Hole
Srecno!


Napred Srbija :-)!

This Post:
00
287846.16 in reply to 287846.14
Date: 7/3/2017 4:26:18 PM
Overall Posts Rated:
590590
Bravo, bravo
Lep početak, nastavi u istom ritmu - samo jako!!!

From: krmelj
This Post:
00
287846.17 in reply to 287846.1
Date: 7/4/2017 11:42:56 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Da damo rezime prve utakmice. Zadovoljan sam. Svajcarci su ispunili sva moja ocekivanja, da nisu nimalo lak zalogaj, sto je utakmica i pokazala. Osvrnucu se na taktike timova. Ja sam bio 99% siguran da ce oni napasti spolja, iz vise razloga. Neki centri iz prosle sezone im nisu pozvani, a forma im je mnogo bolja spolja i oni su jedan od retkih timova na igrici koji su opasniji u spoljnoj nego u unutrasnjoj taktici. Takodje, pretpodstavio sam da ide neki Run & gun verovatno, da se puca sa sto boljim suterima pa sta bude. Pametno od njihovog selektora jer na pocetku je najveca mogucnost za iznenadjenje, slabe su forme, a entuzijazam jos nije narastao tako da odbrane ne dolaze do izrazaja u tolikom obimu.

Postignuto je cak 240 poena na utakmici! Znajuci da ce da igraju spolja, pozvao sam sve sa OD 20 igrace koje imamo da cuvaju njihove PG i SG I opet su nas surili spolja haha. U jednom momentu sam imao trip kao da je nemoguce da oni nesto promase, pogotovo u prvoj cetvrtini i polovini druge, prvo Kemp sa trojkama, pa je sreca on mesar, a onda Meinecke koji tek nije mogao da promasi ali vise za dva poena.
U napadu, shodno formi i protivniku, odmah sam doneo odluku da i mi idemo na ubitacan LI pa da vidimo ko ce vise da utrpa bas. Pozvane su odredjene drtine, preiskusni igraci, pretpodstavljam da je vama veliko iznenadjenje i 36-ogodisnji Relja Jovanovic, verovatno nikada u tim godinama kod nas nije igrac dobio poziv u reprezentaciju. Jos jednom je imao sta da pokaze, uklapao se jer sam znao da ce oni igrati spolja, pa njegova tanka odbrana nije dosla do izrazaja. Ono sto sam hteo, 20-ak mina, 15+ poena i aj cao decaci Ovim ucinkom postao je i drugi nas strelac svih vremena, pretekavsi Ivana Radosavljevica. Manje vise svi nasi igraci su imali odlican ucinak u napadu i dobre procente. U odbrani smo imali najjacu spoljnu liniju na svetu, ali tu se pravi ucinak ipak tek ocekuje, sa poboljsanjem entuzijazma i forme kod igraca.

Sada se lakse dise, pribojavao sam se prve utakmice, ko zna sta bi bilo da su igrali sa normal zalaganjem. Sledeci ponedeljak igramo sa reprezentacijom slicnog kvaliteta, Norveskom, medjutim mislim da je Svajcarska bila opasniji i neugodniji rival. Ocekujem neko iznenadjenje od njih. Do tada, brdo posla naravno, pa za vikend spremanje za Norvezane.


P.S. Eto Mario nisi ocekivao, a ti u pocetnom timu odmah 2 igraca, bez starca nema udarca batice!

From: R.Mario

This Post:
11
287846.18 in reply to 287846.17
Date: 7/6/2017 11:56:52 AM
Overall Posts Rated:
5454
Cestitke, samo tako nastavi! :)
Da, ocigledno je stamina postala mnogo bitna. Vidim i po mojim mecevima, sve resavam u svoju korist u drugom poluvremenu.
Steta je sto Relja nije pruzio nista pre 2 sezone zbog ocajne forme, a i prosle je mogao vise. Siguran sam da bi nadmasio i Grubora.
Meni licno najveca satisfakcija ovih 1097 poena Jovancica, sve ih je postigao kao clan mog kluba. Jedva cekam da krenem sa nekim novim klincima, da stvaramo opet Jovancice :)

From: krmelj
This Post:
22
287846.19 in reply to 287846.18
Date: 7/8/2017 1:13:07 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Kontaktirani su svi dosadasnji skauti radi formiranja strucnog staba. Situacija je, pa...uzasna. Napustili su nas Matya, Alen, Pivski stomak. Mare i Zvone mogu da nastave da prate svoje igrace, dakle mali broj njih, Andra i Dildo su odgovorili da ''ako bas moraju, pomoci ce'', tako da cemo tu jos da vidimo sta cemo. Jedini je Atlas odgovorio potvrdno, sa zeljom da nastavi svoju grupaciju, alal vera. Evidentno je da nam treba sveza krv u strucnom stabu, ovako vise ne moze. Sta cu? Ja cu da krenem da smaram Pre toga, ako neko ima zelju i volju, ali ozbiljnu zelju da se posveti da pomogne repezentaciji i daje instrukcije menadzerima da naprave korisne igrace, nek se sam javi, sto pre. U suprotnom, krenucu po ligama, poznat mi je dobar deo zajednice, i slacu poruke i ponude za skauting.
Ljudi, ajde malo motivacije i patriotizma, da li je moguce da svi igraju ovo samo zbog kluba?? Kad se setim sebe, perspektivan menadzer, odavno odavno, sam sam se javio zajedno s burazerom kao skaut i za A i za U21, bilo mi je zanimljivo da, ako vec ne mogu u realnom zivotu, u virtuelnom radim za reprezentaciju. Znam da svi imaju poslove i obaveze, imam i ja, ali ajmo malo da se zabavimo i oko reprezentacije. Najpotrebniji su mi ljudi oko sadasnjih draftovaca, ja mogu da preuzmem malo starije generacije, formiranije. Ne mogu draftovce jer ih je previse i previse energije bi mi oduzeli, zamislite 100 mejlova, a ja ne mogu da pronadjem onaj koji je hitniji trenutno, vezano za igraca u reprezentaciji.
Imam zelju i volju da nas vratim u vrh ali potrebna je i pomoc sa strane naravno, ne moze jedan covek. Setite se, dok nije bilo organizacije u reprezentaciji, gde smo bili? 40-i, 50-i na svetu? Kunem vam se, to nije daleko, ako se niko ne prikljuci da pomogne. Jedan covek ne moze kvalitetno da prati 300 igraca! Previse energije i crpi to. Slobodno se javite, cak i mladji menadzeri, sveza krv je potrebna, necu vam sigurno dati po 100 igraca za pracenje. Ekipa mora da se oformi sto pre, najpotrebniji su ljudi koji ce da preuzmu draftovce, spiskove skauta koji su odustali mogu i sam da preuzmem, ako ne bude voljnih.

From: krmelj
This Post:
11
287846.20 in reply to 287846.1
Date: 7/10/2017 11:11:01 AM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Idemo dalje. Drugo kolo EP u Portugalu. Protivnik je Norveska, ne ocekuje se lak mec, opet videcemo kakve su njihove ambicije. Prvo kolo bili smo bolji od Svajcaraca, oni su slicnom razlikom izgubili od Belorusije. Predvodi ih iskusan selektor koji igra ovo od sezone 3, necemo ih potceniti i ozbiljno pristupamo mecu.

U odnosu na prvi mec, nakon dosta razmisljanja, pozvana su jos 2 igraca, Blazo Jozic i Nikola Bilic. Tako da i na njih mozete da tipujete za najboljeg strelca ako hocete. Imamo dosta kadrovskih problema. Zivadin jos uvek nije u potrebnoj formi, to smanjuje takticke opcije, a Maretovi mesari su nam povredili Veskovica. Morao je Lalat da se isamara zbog toga i disciplinuje. Micovic nije u formi, njegov menadzer Holandjanin takodje nema trenera sa produzetkom karijere, a Zmaj je tek gotov, siptar ga ni ne stavlja u protokol. Moje misljenje je da usled svega toga Jozic moze da bude koristan na ovom mecu, videcemo.

Utakmica pocinje u 20:30h, standardno, nadamo se najboljem. Vidimo se na chatu.

From: krmelj
This Post:
33
287846.21 in reply to 287846.1
Date: 7/11/2017 11:50:18 AM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Ostvarena je jos jedna bitna pobeda, protiv Norveske 96-77.

Protivnik je neocekivano igrao CT protiv nas, to je ono o cemu sam vec pisao, protivnici nas se vise ne plase. Sreca, razlika u kvalitetu je ogromna, iako to rejtinzi ne pokazuju. Ne bih da se hvalim ali taktika je stvarno bila perfektna. Naravno, imao sam i srece u sastavljanju, nadao se da nam oni nece gajati fokus, a ja sam pogodio, takodje postavivsi sve igrace za cuvanje unutrasnje taktike, kako treba po pozicijama. Bilo je tu i znanja i srece, da budem iskren Elem, lagana pobeda na kraju koja ohrabruje za dalje. Partija je stvarno bila sjajna i nista nije krenulo po zlu, kao sto ume kada ide CT vs. TIE, poput previse LG, povreda itd. Svi igraci su dali veliki doprinos, a odbrana je funkcionisala izvrsno, sto i jeste nas najveci adut.

Od ostalih meceva na prvenstvu, najzanimljiviji ishodi su bili upravo u nasoj grupi. Svajcarska je potvrdila ono sto sam napominjao, da su tvrd orah pobedivsi favorizovanu Slovacku, nisam se dzabe njih pribojavao. Estonija je prepolovila Belorusiju tako da je jasno da ce nam upravo oni biti najveci protivnik za prolazak dalje najverovatnije. Ne znam sto sam se ja juce izbagovao, misleci da nam je sledeci mec bleja protiv Azerbejdzana, zaboravio da je pre toga upravo Estonija Dakle, sledece kolo je mozda i odlucujuce i neverovatno je bitno da nas posluzi forma i da se taj mec pobedi. U suprotnom, bicemo u gadnom sosu. Oni imaju neverovatno velike plate, znatno vise od nasih, odlicne sutere spolja, bolje od nasih, takodje i jace igrace pod kosem ali mi smo u odbrani bez premca i taktika ce biti jako bitna tu. Otom potom, kad dodje vreme pricacemo i praviti taktiku za tu utakmicu.

Do tada, da se opustimo, za sada je kako treba sve, rezultatski.

From: krmelj
This Post:
00
287846.22 in reply to 287846.1
Date: 7/17/2017 2:17:45 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Danasnji protivnik je Estonija, imaju priblizno isti broj korisnika kao i mi, ambiciozni su i ocekuje se jako, jako tezak mec. Proslo kolo oni su otkinuli Belorusiju, koja je drugi sesir, tako da je jasno o kakvoj reprezentaciji je rec. Imaju platezne teskase, opasni su i veoma nepredvidivi u napadu. Videcemo, nadajmo se najboljem, drzimo palceve nasim BB momcima.


20:30h, mec protiv Estonije
, moze da odluci o nasim ambicijama dalje. Vidimo se na chatu!

From: krmelj
This Post:
55
287846.23 in reply to 287846.1
Date: 7/17/2017 5:37:51 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
607607
Second Team:
Trbonje
Kakvu utakmicu smo odigrali! Opravdala sve epitete derbija i mozda i kljucne utakmice za prolaz dalje i ambicije na prvenstvu. Konacan rezultat Srbija - Estonija 92-83 (75-75). (42493)

Takticki je bilo jako tesko pripremiti utakmicu, oni su sigurno jedna od najboljih napadackih reprezentacija na prvenstvu i mesaju taktike. Stoga, odlucio sam se da ne gadjam nista i da se ide na granitnu odbranu! Takodje, protiv Poljaka su odigrali 2-3 zonu, pa sam posle dugog razmisljanja danas odlucio da odigramo motion, nadajuci se da ili sledi njihovo gadjanje naseg LI, ili ce da stave 2-3 zonu. To se ispostavilo kao rizican potez, jer se desilo sve ono cega sam se i pribojavao, oni su opicili LI, koji mi nismo gadjali, a mi motion, a oni niti su stavili zonu, niti su gadjali ista. Odmah sam znao da tu sledi pakao.
Pocelo je dobro, poveli smo 11-6 i fino pogadjali, a onda kolaps. Oni prave strasnu seriju, mi nemamo tok napada, nemamo skok, oni sve hvataju i pogadjaju, mi oduzeti. Apsolutno sve nase mane su dosle do izrazaja. Plus, promasivali smo i penale. Oni odlaze na 37-23, tajac na chatu. Stvari krecu na bolje, pravimo seriju 9-0 i hvatamo prikljucak medjutim opet napad staje i u zadnjih 4 minuta poluvremena ne postizemo kos i poluvreme se zavrsava 41-32 za njih. Kilavo...
Drugo poluvreme krecemo furiozno, kako je i moralo da bi imali sanse, napad je konacno proradio, pravimo 17-6 seriju, odbrana funkcionise savrseno i prelazimo u vodjstvo. Taman kad sam se ponadao eto pokrenuo se napad, a ono jos vece mrtvilo. Postizemo svega 2 poena u drugih 6 minuta trece cetvrtine i na odmor pred zadnju cetvrtinu se ide rezultatom 54-51 za Estonce. Poslednju cetvrtinu pokrecemo masinu ponovo, identicno kao u trecoj, pravimo 11-3 i odlazimo na 5 poena prednosti. Od tog momenta pa do zadnjih 40 sec. konstantno uglavnom vodimo 3-7 poena razlike i u poslednjih 40 sec. ulazimo sa +6. Cinilo se da imamo stvar u svojim rukama, na chatu ozarenost, smajliji i predah...medjutim sledi Hickok. Njihov bek suter Saulep 250 k plate pogadja dve trojke jednu za drugom, iako su LI igrali, i vraca ih na izjednacenje, 73-73. Krecemo u napad, 17 sec. do kraja, Adanovic uzima loptu i pogadja skok sut za +2 na sekundu do kraja! Njihov time-out, Saulep se stustava ka kosu, promasuje ali sudije dosudjuju faul Zivadinovicu. Necemo da se bavimo sada sudijskim odlukama, navikli smo vec. Covek hladan kao spricer, pogadja oba i odlazi se u produzetke, 75-75. Produzetke otvaramo bolje, napad lepo funkcionise srecom i nekako izvojevamo pobedu u prilicno mirnoj zavrsnici ovoga puta.

Ova utakmica je mogla da znaci i kraj nasih ambicija na ovom turniru, a ovako ko zna sta nas ceka. Pobeda je pobeda, idemo dalje, sledece kolo predah protiv Azerbejdzana pa onda opet serija derbija. Hvala svima koji su bili na chatu i sve vreme davali podrsku. Uhhh, izvukli smo se...

Last edited by krmelj at 7/17/2017 5:40:16 PM

This Post:
44
287846.24 in reply to 287846.23
Date: 7/17/2017 5:59:30 PM
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
392392
Second Team:
Rabbit Hole
Zbog ovakvih tekmi I vredi igrati BB :-)

Svaka cast majstore!

Napred Srbija!!!

Advertisement